Dodaj do ulubionych

Niedziela 10.10.21 godz. 18

09.10.21, 21:24
https://abload.de/img/244389339_11084879599r4j1n.jpg
Obserwuj wątek
  • a74-7 Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 11.10.21, 11:29
   Tusk:
   "Czuję się zobowiązany podnieść alarm spowodowany decyzjami "pseudo-Trybunału" i partii rządzącej, która już bez "owijania w bawełnę" podjęła decyzję o wyprowadzeniu Polski z Unii Europejskiej; oni chcą wyjść z UE, by bezkarnie gwałcić prawa obywateli i zasady demokracji "
   really? Rzad juz glosno oznajmial polexit, referendum juz bylo ???
   Te wyssane z palca ktore opozycja glosi na swoich spedach to takie wishful thinking

   Müller
   pytany o demonstrację w TVP1 ocenił, że osoby na manifestacji zostały zgromadzone pod fałszywym hasłem. Jak dodał, o żadnym Polexicie nie ma mowy.

   "(Te osoby) zostały oszukane przez Donalda Tuska, przez wiele mediów polskich, że dochodzi do jakiegoś Polexitu. Takiej sytuacji nie ma. Co można dzisiaj powiedzieć, to prędzej to, że Donald Tusk zaraz może być jak David Cameron, który sam wywołał ten temat. Cameron nie chciał wychodzić z UE, to nie był jego cel. Natomiast w imię celów politycznych wywołał ten temat w Wielkiej Brytanii i to się skończyło Brexitem. Tak samo Donald Tusk, dzisiaj w imię celów politycznych wywołuje temat Polexitu
   spot on!
   Zeby pozbyc sie Ukip i Nigel Farage'a Cameron oglosil referendum i przejechal sie na nim .Niewielka iloscia glosow , ale zwolennicy brexitu przewazyli. No i pozniej zaczelo sie zydlaczenie w partii pracy .....ktora lobowala na rzecz jewropki.
   Tyle ze Cameron zachowal resztki godnosci i zlozyl rezygnacje z urzedu( a moze zwial na wszelki wypadek , bo kolejne afery dopiero teraz wychodza smilesad
   Tusk zadnej godnosci nie ma ,to zwykly oportunista ,zrobi co mu kaze jewropka.

   Dodatkowo mocne trafne slowa Kukiza :
   twitter.com/tvp_info/status/1447269121268273156
   Wiadomości |
   @pkukiz
   : Organizowanie manifestacji tego samego dnia i o tej samej porze, kiedy cyklicznie odbywa się msza ku pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej, jest perfidne i nieludzkie. To przekroczenie wszelkich granic
    • m.maska Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 11.10.21, 12:58
     ...no to sie wzieli i policzyli... jak na 1,7 mln mieszkancow warsiawki, to nawet jesli przyszlo tam rzeczywiscie 100tys. to ile to, jaki to procencik? hmmm niewielki ca. 6%? kiepsciutko. Niech uwaza, zeby przy kolejnych wyborach nie skonczyl z takim wynikiem.
  • m.maska Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 11.10.21, 11:43
   Tusk mógłby zebrać wczoraj i milion ludzi, a nawet dwa, ale to bez znaczenia. Liczy się to, do kogo mówił. A mówił do swoich


   21

   Według opublikowanego dzisiaj przez Wirtualną Polskę sondażu przygotowanego przez United Surveys, w to, że ostatni wyrok Trybunału Konstytucyjnego może zakończyć się Polexitem, wierzy 38,7 proc. badanych. Obaw o takie konsekwencje TK nie ma 45,4 proc. uczestników sondażu. I jak zwykle przy badaniach na ten temat, największy strach przed ew. opuszczeniem Unii Europejskiej przez Polskę panuje wśród wyborców Lewicy i Platformy, którzy biorą to niemal za pewnik. I to właśnie z tego względu to, ile wczoraj osób zebrało się na wiecu Tuska nie ma aż takiego znaczenia. Były premier po prostu mówił do swoich.

   Kto wierzy w polexit?

   To nie jest pierwszy tego typu sondaż. Polacy mimo konfliktu polskiego rządu z unijnymi instytucjami wciąż pozostają narodem entuzjastycznie nastawionym do Unii Europejskiej. Co ciekawe, obserwując jednocześnie ten konflikt nie mają poczucia zagrożenia dla członkostwa Polski w europejskiej Wspólnocie. Jeżeli ktoś takie obawy ma, to wyborcy Lewicy i Platformy Obywatelskiej, w mniejszym zaś stopniu PSL i Polski 2050. Narracja opozycji o rzekomym „polexicie” trafia więc w głównej mierze do swoich. Przynajmniej do tej pory tak to wyglądało.
   Czy Lempart i Ostaszewska kogoś przekonają?

   Nie ma więc większego znaczenia, czy wczoraj na Placu Zamkowym i w jego okolicach zebrało się rzekomych 100 tys. osób czy milion, bo i tak byliby to ludzie głosujący na opozycję. Czy narracja o rzekomej chęci wyprowadzenia Polski z UE, jaką ma żywić prezes Jarosław Kaczyński, podlana antypisowskim sosem, trafia również do tzw. niezdecydowanych? To pokażą następne badania. W tym dzisiejszym, ankietowanych niemających opinii, co do możliwych skutków wyroku TK, pozostało 15,9 proc. Oba obozy mają więc o co walczyć. Przypomnę jednak, że marsze w „obronie” obecności Polski w UE, organizował kilka lat temu Mateusz Kijowski. Jak widać lata urabiania Polaków nie przyniosły większych efektów. Tu trzeba postawić sobie pytanie: czy Lempart, Ostaszewska, Owsiak, wściekły Tusk, mają moc, aby przekonać Polaków, że PiS chce wyprowadzić Polskę z UE? Niezdecydowanym może być trudno uwierzyć w słowach rasowych „antypisowców”. Jeszcze trudniej będzie, gdy pieniądze z UE zaczną w ramach KPO płynąć do Polski. I w końcu, jak długo da się podtrzymywać tę narrację?

   Czy zatem na Nowogrodzkiej mogą spać spokojnie? Nic z tych rzeczy. Kilka tygodni temu, siedząc na fotelu w salonie fryzjerskim, pani, która zaznaczyła, że polityki nie śledzi i się generalnie nie zna, pytała, czy wychodzimy z UE, bo tak jej powiedziała klientka. Na moją uwagę, że to niemożliwe, usłyszałem: „a wiadomo, co oni wymyślą…”.
   Autor
   Kamil Kwiatek
   • a74-7 Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 11.10.21, 12:58
    i tak to juz tradycyjnie jest - jedna baba drugiej babie....;Dbig_grin
    Jakiz to chlonny elektorat ,hehe, wszystko im wloza jak gesiom (jak ty mowisz) -galki big_grinbig_grin
    Sama jewropka nie ma zamiaru wypuscic Polski ze swoich lap , bedzie straszyc ,ale nie wypusci ;
    a oni szczuja sami na siebie big_grinbig_grin
    Mamy takie powiedzenie - poloz sie, to przejde po tobie. To dokladnie reprezentuje polska opozycja roznych masci, podklada sie jak wycieraczka.Nic tylko sobie buty w nia wytrzec .
     • m.maska Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 11.10.21, 13:36
      Oni chca przejac wladze, oni nie chca rzadzic, tylko jak kolonialne kacyki chca usiasc na stolkach i oblawiac sie jak Nowak, rzadzic wg nich ma Berlin i Bruksela - tak jak to bylo za rzadow Tuska. Berlin kazal zamknac stocznie, Tusk poslusznie pozamykal stocznie, zostal za to poklepany po watlych pleckach i dostal order Karola Wielkiego - jak to powiedziala Angela "za zaslugi dla niemieckiej gospodarki".
      Maja wiekszosc Polakow za idiotow i wydaje im sie, ze szczujac jednych na drugich operujac wylacznie emocjami nie przedstawiajac zadnego pomyslu na Polske poza podporzadkowaniem panstwa Berlinowi i Brukseli wydaje im sie, ze sciagna nieprzekonanych - odwolujac sie wylacznie do emocji moze sobie Tusk sterowac wylacznie naparzonymi idiotami.
    • a74-7 Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 11.10.21, 17:00
     big_grinbig_grin
     Ale ,ale...
     National Rally leader Marine Le Pen, tipped to face Mr Macron in the last round of the 2022 elections, said: "By affirming the primacy of its constitutional law over European legislation, Poland is exercising its legitimate and inalienable right to sovereignty."
     I juz mamy poczatek ,hehe
     "The issue sparked a strong debate on legal sovereignty in France, with Emmanuel Macron's rivals - proclaimed or otherwise - congratulating Poland and calling for a similar approach in France."
     Jewropka sie boi bo efekt domina moze nastapic i kolos na glinianych nogach ...hehehe
     Ale te gnoje narobily swoimi protestami big_grinbig_grinbig_grin
  • m.maska Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 11.10.21, 14:45
   Kijem w mrowisko
   ·
   Myślałem czy nie zostawić tego na jutro, ale po dłuższej chwili namysłu stwierdziłem, że nie ma co z wpisem czekać do rana.
   Dziś, po raz kolejny, mieliśmy kulminację tego, co na liberalnej lewicy przez lata przybierało postać ciężkiej schizofrenii, połączonej z mentalnością XVIII-wiecznego targowiczanina.
   No ale po kolei. Zacznijmy od początku czyli od decyzji TK, który potwierdził dotychczasowe stanowisko, że wedle art. 8 Konstytucji RP jest ona najwyższym aktem prawnym w Polsce. Wiąże się to z tym, że prawo międzynarodowe (unijne również) jest pod nim.
   Wie to KAŻDY, kto przynajmniej przez chwilę słuchał na lekcjach WOS-u w szkole czy na studiach społecznych i humanistycznych. No nie ma bata, że nie przerabiał tematu aktów prawnych wyższego i niższego rzędu.
   Dlatego już w tym momencie można uznać wszystkich „młodych wykształconych z wielkich ośrodków”, którzy poszli na te demonstracje za kompletnych idiotów, nieuków czy ludzi, którzy przebalowali cały okres szkolny i uczelniany. To trochę tak, jak gdyby nie umieć dodawać do 100. Nie wnikam już w kwestię, że tydzień temu ci sami kretyni dalej paradowali z koszulkami „Konstytucja”.
   Natomiast z bliżej niezrozumiałych przyczyn wywołało to kolejną, paniczną histerię demoliberałów, którzy znowu zaczęli krzyczeć, że PiS szykuje nam Polexit. I tu od razu można to wyjaśnić w dwóch zdaniach. Nie PiS nie szykuje wyjścia z Unii. Taką samą decyzję nt. prawa unijnego podjęły, między innymi, Hiszpania, Francja, Niemcy, Czechy czy Litwa i jakoś nie zakończyło się to ich wyjściem.
   Ale ponownie lewicowi kretyni woleli się dać ponieść emocjom i histerii, jak już wielokrotnie mieli w zwyczaju. Oczywiście przy aplauzie własnych mediów.
   Pozostaje jeszcze kwestia tejże schizofrenii. Mamy na przykład Borysa Budkę, który przeciwstawia się „putinowskiej polityce Kaczyńskiego”. Po pierwsze to samo musiał by powiedzieć do wcześniej wymienionych państw. Po drugie są to mocne słowa, jak na posła ugrupowania, które od miesiąca robi za pudło rezonansowe rosyjskiej i białoruskiej propagandy.
   Później mamy Tomasza Lisa, który powołując się na przykład jednej uczestniczki PW ogłasza wszem i wobec, że to oni są tą dobrą stroną a reszta to faszyści.
   I znowu nie gryzie mu się to z tym, że najwięcej kombatantów możemy znaleźć w środowiskach związanych z Konfederacją, Ruchem Narodowym czy PiSem. Zdecydowanie częściej można ich spotkać na uroczystościach państwowych czy Marszach Niepodległości, niż na spędach histerycznej lewicy.
   Nie przeszkadza również fakt, że to przecież to samo środowisko najbardziej pluje i ujada na Wyklętych, na AK, na patriotów i symbole narodowe. Po prostu w (nie)myśleniu lewicy nie istnieje jakikolwiek ciąg logiczny.
   Dlatego też znowu mamy do czynienia z pseudorewolucją, pseudoopozycji, zorganizowanej przez pseudoelity.
   Osobiście nie mam już siły do tej bandy, która nie potrafi, nawet na chwilę ruszyć mózgownicą i wyciągnąć logicznych wniosków z własnego postępowania. Po pierwsze dlatego, że prymityw nie używa argumentów, tylko emocji, a po drugie, który to już raz można wyżywać się na ich głupocie.
   • rena-ta49 Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 11.10.21, 15:56
    Wnuki, dzieci SBków no i sami SBcy - jedna i ta sama czerwona hołota.
    Tusk wezwał na pomoc Leszka Moczulskiego, tajnego współpracownika SB, z którym obalał, rząd Jana Olszewskiego Jeszcze tylko TW Bolka brakował.
    prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/14173,sad-najwyzszy-potwierdzil-moczulski-byl-agentem-sb.html
  • seremine Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 11.10.21, 16:34
   polieznyj, bo tam polazł9 min. temu
   Czy taśmy ze spotkań rosyjskiego szpiega z Kaczyńskim mogą służyć do szantażu prezesa PiS? Na początku lat dziewięćdziesiątych, Jarosław Kaczyński, prezes PiS, przez ponad rok spotykał się z rosyjskim szpiegiem Anatolijem Wasinem. To prawdziwa sensacja, ponieważ kontakty tak prominentnego polityka z KGB nigdy w historii Polski nie miały miejsca. Co więcej, spotkania te odbywały się przy wódce i były prawdopodobnie nagrywane, ponieważ Kaczyński był zapraszany do mieszkania szpiega na Saskiej Kępie. KGB prawdopodobnie posiada nagrania, zarówno audio jak i wideo z Kaczyńskim. To zaś oznacza, że może ich używać do wywierania wpływu na to, co aktualnie dzieje się w Polsce. Trudno bowiem oprzeć się wrażeniu, że prezes PiS kopiuje model rosyjski a jednocześnie jego partia działa tak, jakby wspierała Rosję – co widać choćby po zbliżeniu z partiami faszystowskimi z Włoch czy kontaktami z Orbanem. Ten wyraźny prorosyjski rys może mieć swoją przyczynę w kontaktach z Rosją i warto by zbadać ten wątek jak najdokładniej... Politycy PiS po ujawnieniu tych informacji dostali szału. I nic dziwnego, bo nikt nie chciałby usłyszeć, że szef partii w której są, miał kontakty z KGB. Jest to bowiem dyskredytujące dla całej działalności Kaczyńskiego. Jak on mógł chodzić do szpiega wrogiego Polsce państwa na wódkę? Przecież nawet jako wtedy trzecioligowy polityk musiał wiedzieć, czym to się skończy. A KGB nigdy nie wyrzuca materiałów. Są w teczkach, w archiwach, w Moskwie. Kto wie co się działo u szpiega i czy kanwą tej znajomości nie były upodobania Kaczyńskiego… Tomasz Piątek zburzył raz na zawsze wizerunek zatroskanego patrioty. Trzeba to wyjaśnić

   Ktos mi to wyjasni?
   • a74-7 Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 11.10.21, 17:09
    oj,bo seremnie ... zaczynasz przeginac .
    A moze odpowiesz -o czym Tuske zagajal na molo z Putinem , po co latal przed wypadkiem pod Smolenskiem do matuchny Rasiji ??A te piateczki z orgazmicznym zadowoleniem w jakim celu przybijal z w/wymienionym ?Naprawde seremnie na takie dlubanie w goownie , Makrela ,Putin po tej samej szkole , lokaj Tuske - uczen
     • m.maska Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 11.10.21, 17:52
      ach, ach ach.... no cus takiego: Jarosław Kaczyński w latach 1990-91 spotykał się z sekretarzem ambasady ZSRR w Warszawie. Anatolij Wasin okazał się oficerem KGB. Nie tylko uzyskiwał istotną wiedzę o polityce wewnętrznej i międzynarodowej Polski.

      Spotykal sie... w latach 1990-91, z sekretarzem ambasady... okazal sie... okazal sie - a tzn. ze nie mial tego wypisane na czole...

      seremine okazala sie byc trollem malej i nijak nie mozna jej stad wykopac mimo, ze o tym wiemy i nalozylam blokade...

      Czy ktos widzi podobienstwo? dopoki nie zorientowalam sie, ze to wykopana stad mala, probowalam rozmawiac jak z normalnym uzytkownikiem forum - kiedy stwierdzilam who is who - powiedzialam co mysle, ale to bez honoru, bez ambicji, wywalasz a to sie pcha... typowy leming.
      • m.maska Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 11.10.21, 17:58
       m.maska napisała:

       > ach, ach ach.... no cus takiego: Jarosław Kaczyński w latach 1990-91 spo
       > tykał się z sekretarzem ambasady ZSRR w Warszawie. Anatolij Wasin okazał się
       > oficerem KGB
       . Nie tylko uzyskiwał istotną wiedzę o polityce wewnętrznej i
       > międzynarodowej Polski.
       >

       A jaki to wazny urzad pelnil w tych latach Kaczor? zeby przekazywal te istotna wiedze? byl moze ministrem Spraw Wewnetrznych, albo Zagranicznych?

       Boooooszzzz jakie te lemingi sa durne, jak takie wiejskie Burki dorwa jakiegos mema, jakis lisi post i nosza go po wszystkich zagrodach obsikujac kazdy napotkany naroznik... a fu...
       • m.maska Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 12.10.21, 00:11
        I jeszcze jedno pytanie o bardzo duzej wadze, kim byl/jest Anatolij Wasin, bo jakos poza lisimi artykulami to nigdzie nic... czlowiek widmo... rownie dobrze mozna napisac Michail Zenskij i dorobic historie.
        Od lat Lis produkuje klamstwa, vide sprawa corki A.Dudy i cokolwiek on i jego polskojezyczny niemiecki portal z siebie wydala jest bezwartosciowe - nawet gdyby bylo w tym ziarno prawdy, to klamcom sie nie wierzy dla zasady.
      • al-szamanka Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 11.10.21, 20:37
       m.maska napisała:


       > seremine okazala sie byc trollem malej i nijak nie mozna jej stad wykopac mimo,
       > ze o tym wiemy i nalozylam blokade...
       >
       > Czy ktos widzi podobienstwo? dopoki nie zorientowalam sie, ze to wykopana stad
       > mala, probowalam rozmawiac jak z normalnym uzytkownikiem forum - kiedy stwierd
       > zilam who is who - powiedzialam co mysle, ale to bez honoru, bez ambicji, wywal
       > asz a to sie pcha... typowy leming.
       >


       Widać lubi identyfikować się z przyczepionym do obcasa psim tego tam
     • m.maska Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 12.10.21, 14:16
      seremine napisała:

      > Latanie premiera do innego kraju by spotkac sie z prezydentem tego kraju a spot
      > kania polityka z agentem KGB przy wodeczce
      to dwie odlegleeeeeee sprawy, niepra
      > wdaz?
      >

      Jednak leming to stan umyslu... taaaaaaaaaaaaka rewelacja i poza Lisem, ktory to wymyslil i seremine, ktora to tutaj przywlokla nikt sie tym nie zainteresowal - cisza w eterze, ani slowa na FB, nie huczy w GW - seremine uwierzylaby nawet w plaska Ziemie gdyby jej to Lis zaserwowal... biedne lemingi, ktore nie potrafia samodzielnie myslec i tylko jak echo powtarzaja tych, ktorzy maja ich za idiotow i slusznie bo wiedza, ze lemingowi trzeba wylacznie cos podsunac i leming jak Burek rozniesie to po wszystkich zagrodach.
      • rena-ta49 Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 13.10.21, 17:44
       Lis tylko powiela fejki ze ścieku pod nazwą Wieści24,jego naczelny po 21 latach brania heroiny. Ćpun ma moralność prostytutki. Ma kilka procesów ,ale nie ustaje w fejkach.
       www.tvp.info/56111749/proces-tomasz-piatek-kontra-wojciech-wybranowski-i-do-rzeczy-jest-pisemne-uzasadnienie-wyroku
        • rena-ta49 Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 15.10.21, 08:01
         m.maska napisała:

         > Okazuje sie, ze ten idiota wyciagnal te wiesci z ksiazki, ktora wydal sam J.Kac
         > zynski i oczywiscie odpowiednio przekrecil zeby bylo "sensacyjnie". Tez mi news
         > .
         >

         Przegrywa procesy,ale nie ustaje w fejkach,a lemingi łykają fantasmagorie tego ćpuna.
         www.tvp.info/44026808/tomasz-piatek-przegral-proces-z-dorota-kania
         • al-szamanka Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 15.10.21, 21:39
          rena-ta49 napisała:

          > m.maska napisała:
          >
          > > Okazuje sie, ze ten idiota wyciagnal te wiesci z ksiazki, ktora wydal sam
          > J.Kac
          > > zynski i oczywiscie odpowiednio przekrecil zeby bylo "sensacyjnie". Tez m
          > i news
          > > .
          > >
          >
          > Przegrywa procesy,ale nie ustaje w fejkach,a lemingi łykają fantasmagorie tego
          > ćpuna.
          > www.tvp.info/44026808/tomasz-piatek-przegral-proces-z-dorota-kania


          Wygląda to na jakąś przewlekłą chorobę.
   • m.maska Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 13.10.21, 01:46
    seremine napisała:

    > polieznyj, bo tam polazł9 min. temu
    > Czy taśmy ze spotkań rosyjskiego szpiega z Kaczyńskim mogą służyć do szantażu p
    > rezesa PiS? Na początku lat dziewięćdziesiątych, Jarosław Kaczyński, prezes PiS
    > , przez ponad rok spotykał się z rosyjskim szpiegiem Anatolijem Wasinem. To pra
    > wdziwa sensacja, ponieważ kontakty tak prominentnego polityka z KGB nigdy w his
    > torii Polski nie miały miejsca. Co więcej, spotkania te odbywały się przy wódce
    > i były prawdopodobnie nagrywane, ponieważ Kaczyński był zapraszany do mieszkan
    > ia szpiega na Saskiej Kępie. KGB prawdopodobnie posiada nagrania, zarówno audio
    > jak i wideo z Kaczyńskim. To zaś oznacza, że może ich używać do wywierania wpł
    > ywu na to, co aktualnie dzieje się w Polsce. Trudno bowiem oprzeć się wrażeniu,
    > że prezes PiS kopiuje model rosyjski a jednocześnie jego partia działa tak, ja
    > kby wspierała Rosję – co widać choćby po zbliżeniu z partiami faszystowskimi z
    > Włoch czy kontaktami z Orbanem. Ten wyraźny prorosyjski rys może mieć swoją prz
    > yczynę w kontaktach z Rosją i warto by zbadać ten wątek jak najdokładniej... Po
    > litycy PiS po ujawnieniu tych informacji dostali szału. I nic dziwnego, bo nikt
    > nie chciałby usłyszeć, że szef partii w której są, miał kontakty z KGB. Jest t
    > o bowiem dyskredytujące dla całej działalności Kaczyńskiego. Jak on mógł chodzi
    > ć do szpiega wrogiego Polsce państwa na wódkę? Przecież nawet jako wtedy trzeci
    > oligowy polityk musiał wiedzieć, czym to się skończy. A KGB nigdy nie wyrzuca m
    > ateriałów. Są w teczkach, w archiwach, w Moskwie. Kto wie co się działo u szpie
    > ga i czy kanwą tej znajomości nie były upodobania Kaczyńskiego… Tomasz Piątek z
    > burzył raz na zawsze wizerunek zatroskanego patrioty. Trzeba to wyjaśnić
    >
    > Ktos mi to wyjasni?
    >

    Ja ci to g.... ktore tu przywloklas wyjasnie: to jest produkcja Lisa a ponizej najnowsza jego produkcja, oczywiscie nie sadze zebys zrozumiala...

    Obrzydliwe kłamstwo Tomasza Lisa. Gdy brakuje argumentów, sięga się po fałszywki

    Tomasz Lis, redaktor naczelny niemiecko-szwajcarskiej gazety publikującej w języku polskim, znany jest ze swojej “dziennikarskiej rzetelności” i “bezstronności”. Wielokrotnie dawał temu wyraz zarówno w “Newsweeku”, wcześniej w TVN, a ostatnio najczęściej na swoim kanale na Twitterze. Wszyscy pamiętamy kłamliwe informacje, jakie rozpowszechniał podczas kampanii prezydenckiej w 2015 roku, godzące w dobre imię córki ówczesnego kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy. Dziś znowu postanowił sięgnąć po dobrze znany mu oręż kłamstwa i manipulacji.

    Od kilku tygodni na granicy polsko-białoruskiej trwają zmagania naszych strażników granicznych i żołnierzy z emigrantami, którzy za przyzwoleniem (i zaproszeniem) białoruskich władz, próbują dostać się na teren naszego kraju. Choć zbliżone stanowisko w tej sprawie ma zarówno polski rząd jak i Komisja Europejska, nie brakuje u nas przedstawicieli opozycji i opozycyjnych mediów, którzy próbują wykorzystać sytuację, by krytykować nasze władze i służby. Od początku w chórze tym śpiewa Tomasz Lis – chyba największy wśród dziennikarzy apologeta Donalda Tuska.

    Tym razem posunął się jednak za daleko. Aby bronić swojej coraz bardziej kulawej teorii (suflowanej zza wschodniej granicy) o rzekomych cierpieniach, jakich doświadczają uchodźcy w tym przede wszystkim dzieci, postanowił napisać tweeta i okrasić go zjadliwym komentarzem i zdjęciem. Wypowiedź zostawimy bez komentarza, bo tu Lis sam sobie wystawia świadectwo. Jednak zamieszone przez niego zdjęcie musimy omówić. Wbrew temu, co sugeruje Lis, znajdująca się na nim dziewczynka wcale nie przebywa przy polskiej granicy. Zdjęcie, które wykorzystał “dziennikarz” zostało zrobione kilka lat temu i to nie w Polsce, ale w Serbii. Wystarczyło kilka chwil żeby to sprawdzić, ale po co, skoro można manipulować.

    https://abload.de/img/screencaptures19fgke3.jpg
   • m.maska Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 11.10.21, 19:34
    a74-7 napisał:

    > Ooo, to podobno focia z wczorajszego protestu z Wroclawia big_grin
    > Gorace dziewczyny w tym Wrocku big_grinbig_grin
    > https://bi.im-g.pl/im/29/9f/16/z23723049V,Manifestacja-we-Wroclawiu-w-obr
onie-Unii-Europejsk.jpg
    > znalezione pod wyrkiem smile

    ha... no popatrz, przy 14° rozsadza je... ta niebieska szmata je pewnie ogrzewa...
    • m.maska Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 11.10.21, 19:49
     Te "tlumy" na Placu Solnym we Wrocku... Plac Solny to tyci prostokacik, ktorego jedna strona ma ca. 94m a druga nawet tego nie ma a w obwodzie ma jakies 320 m, po jednej jego stronie stoja pomiedzy drzewami budy z kwiatami - toz miejsca na "tlumy" jest dosyc - powiedz A74, ze nie!!!!

     https://abload.de/img/vollbildaufzeichnung1f4kny.jpg
    • m.maska Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 12.10.21, 13:10
     rena-ta49 napisała:

     > a74-7 napisał:
     >
     > > Ooo, to podobno focia z wczorajszego protestu z Wroclawia big_grin
     > > Gorace dziewczyny w tym Wrocku big_grinbig_grin
     > > https://bi.im-g.pl/im/29/9f/16/z23723049V,Manifestacja-we-Wroclawiu
-w-obronie-Unii-Europejsk.jpg
     > > znalezione pod wyrkiem smile
     >
     >
     > Lewactwo mistrzowsko tworzy fejk niusy!

     To nie pierwszy raz kiedy lewactwo podklada sie w tak denny sposob.... ale lemingi to i tak lykaja i nawet nie widza, ze maja ich za idiotow.

     Poza tym te rozne Tuski & Co chca rzadzic sredniej wielkosci panstwem europejskim podczas gdy te glaby ponoc nawet nie potrafia zadbac o naglosnienie podczas wlasnych demo, we wlasnym interesie - oni oczywiscie nie chca rzadzic, nie potrafili w latach 2007-15, to sie nagle nie nauczyli, te kacyki chca odzyskac swoje pozycje, rzady przejmie Berlin i znowu bedzie po sienkiewiczowsku "ch. d... i kamieni kupa" to im sie marzy, ale, ze te ich hasla padaja jeszcze w ogole na jakis grunt to dziwi... widac zdrajcow jeszcze w Polsce wielu.
     • m.maska Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 12.10.21, 13:14
      Poza tym te spedy we Wrocku opozycja organizuje na Placu Solnym i nawet wczoraj pokazywali tego degenarata Frasyniuka, bluzg co drugie slowo, wlasnie na Placu Solnym a to "letnie" zdjecie, ktore rozpowszechniaja idioty jest zrobione po drugiej stronie Rynku wiec to zupelnie inna impreza i w zupelnie innym czasie - ale lemingi jak pelikany maja wielka torbe na zapasy glupot i potrafia powoli przelykac.
   • al-szamanka Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 12.10.21, 21:58
    a74-7 napisał:

    > walcze na memy z takie tam glaca..
    > wink
    > https://static2.ftpn.pl/imgcache/1200x600/w/uploads/cropit/1634059099f4c9
> f33149a4533d53adfea89c4322f6e8ac0d9a2442b9ea92c2bb243666c253.jpg


    Oj, nierówna to walka, bo o ile dobrze pamiętam toto biło we wklejaniu memów rekordy świata - taka uzdolniona z niego bestia! big_grin Dobrze się wyszkoliło podczas tworzenia tzw. schodów, to znaczy co post, to jedno słowo. Aaaach, podziwiałam go za to wręcz nieskromnie, bo przecież wyprodukowanie takich trzystu postów dziennie, było dla mnie zawsze czymś nieosiągalnym, no trzeba mieć ten talent! eeeech...
   • al-szamanka Re: Niedziela 10.10.21 godz. 18 14.10.21, 21:13
    a74-7 napisał:

    > Po zimnej nocy znowu dobijemy do 18- 19 stopni , nie jest zle big_grin
    > Czyste niebieskie niebo zasmiecane przez chemtrails....za chwile powstana chmu
    > ry .


    A u mnie w nocy lało i Klienci szaleli, bo za oknami zbyt głośno było.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka