Dodaj do ulubionych

grudzien-2021

01.12.21, 21:38
... pojawil sie jakby nagle.
Dopiero teraz zauwazylam, ze juz jest... hmm, skolowana nieco jestem, po 13 godz. pracy.
Obserwuj wątek
    • al-szamanka Re: grudzien-2021 01.12.21, 21:44
      A jako ze stresu pracnego nie moge rozladowac zakupem paru ciuchow (odziezowe sklepy pozamykane), wiec zrobilam to przy pomocy dwoch tabliczek czekolady i porzadnego kawalka chalwy.
      • rena-ta49 Re: grudzien-2021 04.12.21, 16:07
        a74-7 napisał:

> 8 stopni, slonecznie ....
        > Wszyscy na zakupach .

U mnie w najcieplejszym momencie było +4 st,ale cały czas zimny wiatr.Powoduje to temp.odczuwalna w okolicach zera. Pokazało się na krótko słońce.
      • al-szamanka Re: grudzien-2021 04.12.21, 16:43
        a74-7 napisał:

> 8 stopni, slonecznie ....
        > Wszyscy na zakupach .

Marznaca mzawka , lodowaty wiatr i tez wszyscy na zakupach... ja tez, bo wreszcie wolny dzien.
        Nie rozumiem tych zapchanych sklepow i niesamowicie zaladowanych wozkow - wszystkim sie nagle zarcie skonczylo?
        Co to bedzie jak 11-ego otworza wszystkie pozostale sklepy, ludzie chyba sie stratuja.
            • m.maska Re: grudzien-2021 09.12.21, 01:28
              5-tego wracalam do Niemiec, w sam raz - bo w nocy zasypalo mi samochod a nawet moja dluga zmiotka nie siegam do srodka dachu zeby to zgarnac, tak wiec na srodku pozostala kupka. Droga nie powiem spokojna byla, tak mniej wiecej 15 km od celu zlapal mnie radar... to juz u mnie rutyna. Bylam na autostradzie, a wiec teren niezabudowany, bylo ograniczenie do 100, kiedy mi polecialo po oczach rzucilam okiem na licznik mialam jakies 111km/h - pewnie przyjdzie jeszcze przed swietami rachuneczek. Ot przekroczylam dozwolona predkosc, po odjeciu tolerancji pewnie bedzie 8km/h, uprawiam piraterie w terenie niezabudowanym gdzie mi do Tuska.
              Ale nie o tym mialo byc - mialo byc o tym, ze od niedzieli kiedy wyjechalam z Wrocka, tam caly czas lezy snieg, dosypuja w nocy.
    • a74-7 Re: grudzien-2021 10.12.21, 20:27
      Pogodny dzionek, 7 stopni, bylam w nowej dzielnicy, wsrod nowoczesnych szklanych wiezowcow ,
      dzis bylo dosc wietrznie, ale miedzy wiezowcami - wialo chyba z potrojna sila ,;
      w ogole to ciekawa sprawa , juz zauwazylismy to ze starym na spacerkach w City w goracy dzien ,tam wiatr hulal bez wzgledu na pogode.
      Wie ktos dlaczego tak sie dzieje ?
      • al-szamanka Re: grudzien-2021 10.12.21, 21:25
        a74-7 napisał:

> Pogodny dzionek, 7 stopni, bylam w nowej dzielnicy, wsrod nowoczesnych szklanyc
        > h wiezowcow ,
        > dzis bylo dosc wietrznie, ale miedzy wiezowcami - wialo chyba z potrojna sila ,
        > ;
        > w ogole to ciekawa sprawa , juz zauwazylismy to ze starym na spacerkach w City
        > w goracy dzien ,tam wiatr hulal bez wzgledu na pogode.
        > Wie ktos dlaczego tak sie dzieje ?

He, nie wiem. 20 metrow ode mnie mam zakret w slepa uliczke, zawsze na nim wieje tak, ze glowe urywa, teraz zaczelam sie zastanawic dlaczego.
    • a74-7 Re: grudzien-2021 12.12.21, 15:39
      Po cieplej nocy - 12 stopni, teraz dochodzi prawie do 14c....
      Ogolnie szaro, ale czuc cieply powiew wiatru .
      Ptaszki spiewaja nad rzeczka,
      nie ,absolutnie nie zazdraszczam sniegu i bialych ulic .....ktore pozniej beda szaro bure....;Dbig_grin
      Zielona trawa przez caly rok zdecydowanie bardziej mnie "kreci"
      wink
      • al-szamanka Re: grudzien-2021 12.12.21, 16:01
        a74-7 napisał:

> Po cieplej nocy - 12 stopni, teraz dochodzi prawie do 14c....
        > Ogolnie szaro, ale czuc cieply powiew wiatru .
        > Ptaszki spiewaja nad rzeczka,
        > nie ,absolutnie nie zazdraszczam sniegu i bialych ulic .....ktore pozniej beda
        > szaro bure....;Dbig_grin
        > Zielona trawa przez caly rok zdecydowanie bardziej mnie "kreci"
        > wink

Tez tak bym chciala, ale u mnie nadal posypane sniegiem, choxciaz sporo juz stopnialo, bo +4 za oknem.
        • al-szamanka Re: grudzien-2021 12.12.21, 17:46
          a74-7 napisał:

> w nocy bylo 12 na plusie ,pardon za zbedny znaczek smile
          >
          > A tak bylo kilka lat temu ....
          > https://i.pinimg.com/originals/0a/6c/8f/0a6c8f48019b38855a804fba54cd6697.jpg
          > z netu

Eeeech, teraz w tej pandemii, to tylko wspominanie nam zostalo. Nic zaplanowac nie mozna, nawet marzyc nie sansu sad
      • al-szamanka Re: grudzien-2021 14.12.21, 21:08
        a74-7 napisał:

> Stare ,znajome Kingston ( miedzy Richmond a Palacem Hampton Court wink)
        > Swiateczny market wyjatkowo skapy w tym roku.

Fakt, w porownaniu do zdjec, ktore ostatnio pokazywalas, to blade bardzo, prawie nieswiatecznie.
        • a74-7 Re: grudzien-2021 14.12.21, 21:25
          Wszyscy raczej pod psychoza nowej pandemii sad
          Wracajac zagladalam ludziom w okna , znaczy sie liczylam z dziecmi choinki w oknach ;-Dsmile
          i powiem Ci ,ze wiekszosc z nich byla bardzo 'pure', ubrana tylko w swiatelka ....
          A na zewnatrz na drzwiach tylko wianek swiateczny ...
          • al-szamanka Re: grudzien-2021 14.12.21, 21:33
            a74-7 napisał:

> Wszyscy raczej pod psychoza nowej pandemii sad
            > Wracajac zagladalam ludziom w okna , znaczy sie liczylam z dziecmi choinki w o
            > knach ;-Dsmile
            > i powiem Ci ,ze wiekszosc z nich byla bardzo 'pure', ubrana tylko w swiatelka
            > ....
            > A na zewnatrz na drzwiach tylko wianek swiateczny ...

U nas po dwutygodniowym Lockdown otworzyli juz wszystkie sklepy, ale ludzi malo, moze dlatego, ze obsluga w kazdym momencie ma prawo zadac wykazania sie podwojnym szczepieniem, albo testem PCR
    • a74-7 Re: grudzien-2021 14.12.21, 21:56
      Christmasowych Marketow w miescie ( takich wiekszych ) jest chyba 11 czy 12.
      Poza tymi , kazda dzielnica ma swoje 2 czy 3 mniejsze ,lepiej lub gorzej zorganizowane .
      Nie zmiescili bysmy sie wszyscy na jednym czy dwoch marketach big_grinbig_grin
    • a74-7 Re: grudzien-2021 18.12.21, 13:17
      I juz nie taka naga ...gwiazdeczki w roli listka figowego winkwinkwink
      https://i.postimg.cc/9ffgy1SR/DDB05200-2-F4-C-4-B0-E-96-F0-6-E23-BEEC0372-1-201-a.jpg
      A na powaznie ...za oknem szaro, 8 stopni .
      Al, zrob swojej galazce sesje foto pliss smile
      Masko , jajka na stol swiateczny ? Moze z kawiorem ? big_grin
      • m.maska Re: grudzien-2021 18.12.21, 14:34
        a74-7 napisał:

> I juz nie taka naga ...gwiazdeczki w roli listka figowego winkwinkwink
        > https://i.postimg.cc/9ffgy1SR/DDB05200-2-F4-C-4-B0-E-96-F0-6-E23-BEEC0372
> -1-201-a.jpg
        > A na powaznie ...za oknem szaro, 8 stopni .
        > Al, zrob swojej galazce sesje foto pliss smile
        > Masko , jajka na stol swiateczny ? Moze z kawiorem ? big_grin

Sliczna ta Twoja choineczka, taka gesta.
        Ja tylko kredens przystroilam. W ten sposob oszczedzilam sobie wnoszenia i wnoszenia i wynoszenia z/do piwnicy tych wszystkich ozdob. Nie chce mi sie.
          • al-szamanka Re: grudzien-2021 18.12.21, 19:51
            a74-7 napisał:

> Szkoda, ze cisy nie kwitna o tej porze roku ,miala bys dodatkowo naturalne cze
            > rwone jagodki na drzewku
            smile
            > Stajenka urzekajaca smile

Jagodki byly, ale pozrywalam, bo gdy opadaja sa bardzo kleiste, a plamy trudno wyprac
        • m.maska Re: grudzien-2021 18.12.21, 21:13
          al-szamanka napisała:

> a74-7 napisał:
          >
          > > Al, zrob swojej galazce sesje foto pliss smile
          >
          > Oto ona....
          >
          > https://abload.de/img/img_4637cbj77.jpg
          >
          >
          > -
          > ... po lewej na dole malutka stajenka smile
          >

Ty nie wiesz co znaczy malutka stajenka... tez mam stajenke

https://abload.de/img/advento7jvj.jpg
          • al-szamanka Re: grudzien-2021 18.12.21, 21:17
            m.maska napisała:
            >
            > Ty nie wiesz co znaczy malutka stajenka... tez mam stajenke
            >
            > https://abload.de/img/advento7jvj.jpg
            >

A cio to, a cio to?big_grin
            Jak zgubisz figurki, to mozesz w tym puzderku przechowywac pralinke.
            • a74-7 Re: grudzien-2021 18.12.21, 21:36
              Jak zgubisz figurki, to mozesz w tym puzderku przechowywac pralinke.
              Albo pierscionek wink
              Sliczna jest ,gdzie taka nabylas ?
              Ja mam gdzies tez bardzo miniaturowa scenke ze stajenki , ale jest tak miniaturowa ,ze mi sie gdzies dobrze schowala ....musze poszukac .
              Tu natomiast moja ulubiona ,ktora kupilam na car boocie za £1
              https://i.postimg.cc/Tw0WSpz7/C0219126-9217-42-DB-AE3-F-4-A893-ED5-F117-1-201-a.jpg
              • al-szamanka Re: grudzien-2021 18.12.21, 21:42
                a74-7 napisał:

> Jak zgubisz figurki, to mozesz w tym puzderku przechowywac pralinke.
                > Albo pierscionek wink
                > Sliczna jest ,gdzie taka nabylas ?
                > Ja mam gdzies tez bardzo miniaturowa scenke ze stajenki , ale jest tak miniatur
                > owa ,ze mi sie gdzies dobrze schowala ....musze poszukac .
                > Tu natomiast moja ulubiona ,ktora kupilam na car boocie za £1
                > https://i.postimg.cc/Tw0WSpz7/C0219126-9217-42-DB-AE3-F-4-A893-ED5-F117-1
> -201-a.jpg

Hoooo, to prawie jak pol jajka Faberge! Piekna.
    • a74-7 Re: grudzien-2021 20.12.21, 18:10
      Choinke powinno stawiac sie na takim turn - table ,czy lazy susan jak u chinczykow
      i dopiero wtedy ubierac dookola big_grin
      Nabiegalam sie przy tym ubieraniu prawie tyle, ile Al wyspacerowala na na swoim spacerze big_grinsmile
      I tak pozno w tym roku ...
      https://i.postimg.cc/CLk73249/93-FAE3-D5-2-DE2-4-FC8-9-D6-C-A1-B48-BD52224-1-201-a.jpg
      Chyba wszystko wsadzilam na drzewko , a tu corcia z dziwnym usmiechem pyta -
      -A flamingi gdzie ?
      sad
      ;Dbig_grin
      https://i.postimg.cc/BQ3P6ZDZ/CC1-E5-FE2-9-FF0-4660-88-F3-0391-DC6-D5337-1-201-a.jpg
    • a74-7 Re: grudzien-2021 20.12.21, 21:46
      A ja kupie jutro karpie ,zeby bylo tak jak w PRLu ;D, beda plywaly w wannie do wigilii...a pozniej wypuscimy do stawu w Hyde Parku smile
      winkNo nie beda , takich karpii (zywych) juz nie ma wink
      Ale smaczne polskie zlote karpie - to bardzo smaczna i niedoceniana ryba smile
      • m.maska Re: grudzien-2021 21.12.21, 00:23
        a74-7 napisał:

> A ja kupie jutro karpie ,zeby bylo tak jak w PRLu ;D, beda plywaly w wannie do
        > wigilii.
        ..a pozniej wypuscimy do stawu w Hyde Parku smile
        > winkNo nie beda , takich karpii (zywych) juz nie ma wink
        > Ale smaczne polskie zlote karpie - to bardzo smaczna i niedoceniana ryba smile

No wlasnie bardzo sie zdziwilam... na poczatku w latach 80-ych mozna bylo tutaj nabyc karpie wylawiane na oczach kupujacego siatka, kiedy to jeszcze podskakiwal i sie wil i mogl sie kupujacy wypowiedziec, czy mu ta wielkosc pasuje, ale do reki takiego dostac nie mozna bylo, sprzedawca szedl na zaplecze i go przynosil. Nadal w niektorych sklepach jeszcze plywaja "zywcem" ale takiego do wanny - mowy nie ma. Chyba zebym u brata polowila w oczku wodnym, ale on to ma tylko te kolorowe koi male jeszcze i pewnie by mi tego nie wybaczyl ani on ani Basia, ktora je dokarmia a oboje chronia je przed czaplami.
      • rena-ta49 Re: grudzien-2021 21.12.21, 16:50
        a74-7 napisał:

> A ja kupie jutro karpie ,zeby bylo tak jak w PRLu ;D, beda plywaly w wannie do
        > wigilii...a pozniej wypuscimy do stawu w Hyde Parku smile
        > Ale smaczne polskie zlote karpie - to bardzo smaczna i niedoceniana ryba smile

Ależ doceniana,nie wyobrażam sobie Wigilii bez karpia.
        W mojej rodzinie podczas Świąt zjada sie 10 kg karpiasmile
        Kupujemy żywe na targowiskach,"obrabiane" są na ogródku i do domu przynosimy już tylko filety.
        Mój już zamrożony.
      • al-szamanka Re: grudzien-2021 21.12.21, 20:15
        a74-7 napisał:

> wigilii...a pozniej wypuscimy do stawu w Hyde Parku smile

U mnie karpia, wiadomo, niet. Ale chyba zmajstruje pasztet sojowy... no i pierogi z grzybami i kapustą będą - zakupiłam dzisiaj u ruskich, bo wczoraj nie dostałam, bo jeszcze nie dowieźli.
        • m.maska Re: grudzien-2021 22.12.21, 01:36
          al-szamanka napisała:

> a74-7 napisał:
          >
          > > A ja kupie jutro karpie ,zeby bylo tak jak w PRLu ;D, beda plywaly w wann
          > ie do
          > > wigilii...a pozniej wypuscimy do stawu w Hyde Parku smile
          > > winkNo nie beda , takich karpii (zywych) juz nie ma wink
          > > Ale smaczne polskie zlote karpie - to bardzo smaczna i niedoceniana ryb
          > a smile
          >
          > U mnie karpia, wiadomo, niet. Ale chyba zmajstruje pasztet sojowy... no i piero
          > gi z grzybami i kapustą będą - zakupiłam dzisiaj u ruskich, bo wczoraj nie dost
          > ałam, bo jeszcze nie dowieźli.
          >
          >

Noooooooooooo, zrob sobie jak Spurek, sledzika z boczniakow smile
          • a74-7 Re: grudzien-2021 22.12.21, 10:34
            albo lososia z marchewki big_grinsmile
            Ooo tak :beszamel.se.pl/przepisy/dania-glowne-bezmiesne/weganski-losos-z-marchewki-latwy-przepis-na-carrot-lox-re-RSGK-Sxdt-4MHX.html
            • m.maska Re: grudzien-2021 22.12.21, 12:03
              a74-7 napisał:

> albo lososia z marchewki big_grinsmile
              > Ooo tak :beszamel.se.pl/przepisy/dania-glowne-bezmiesne/weganski-losos-z-marchewki-latwy-przepis-na-carrot-lox-re-RSGK-Sxdt-4MHX.html

big_grinbig_grinbig_grin
          • al-szamanka Re: grudzien-2021 22.12.21, 14:33
            m.maska napisała:

> Noooooooooooo, zrob sobie jak Spurek, sledzika z boczniakow smile
            >
            >
            Nie po to rezygnowalam z miesa i ryb, aby teraz robic jakies podroby z boczniakow. Grzyby jem jako grzyby i juz.
            A Spurek? No coz, wsrod wegan tez sie znajduje nieskonczenie dennych idiotow.
    • a74-7 Re: grudzien-2021 23.12.21, 21:16
      Ze wzgledu na gledzenie gazet - zeby zamykac , Borisek nasz kochany ,zeby jeszcze nie zamykac , Sage zeby natychmiast ...wyszlismy jeszcze do pubu, chcielismy nawet zabookowac sie do lokalnej knajpy The Ivy, zeby bylo swiatecznie ; ale tam juz od dawna komplecik ,miejsc brak .
      W Londku spokojnie ,poza kilkoma przewalajacymi sie protestami ,jutro wspomniany rave pod No10.
      Panuje raczej somber mood .
      Slyszalam ,ze zamykaja jedna linie metra ! Ojej ,co to bedzie, co to bedzie ,juz gryziemy paznokietki do bUlu.Zamykaja Waterloo & City line , ma dolkadnie 2 przystanki i korzystaja z niej "sloiki" ktore dojezdzaja spod Londka do pracy w City , ktore ofkors nie bedzie pracowalo w swiatecznym sezonie ....Nie wiedzialam ze to mieszkancow miasteczka Uc az tak zmartwilo.
      Ale polecam czytac mniej propagandy smile
      Albo poczytac czasami kolege Z ,ktory czasami napisze cus sensownego , np: troche prawdy jak to bylo z tym jechaniem do L smile
      Witojcie Z w UK smile
      Ze zapytam :
      jeszcze pomagacie przec czy juz karmicie piersia ?
      Anyway ,gratulki dla powiekszajacego sie Klanu smile

Znowu szaro jedynie temperatury dodatnie .
      I tyle w oczekiwaniu na pierwsza gwiazdke jutro ...
      • al-szamanka Re: grudzien-2021 24.12.21, 14:26
        Uff, ciasto upieczone, pasztet wegetariański chodzi się na balkonie. Za godzinę jadę z tą wałówką do moich Klientów. Świętujemy razem, a ja wracam z pracy do domu dopiero jutro gdzies o 10-ej.
        • al-szamanka Re: grudzien-2021 25.12.21, 19:37
          No i leje deszcz, lał zresztą całą noc. A ja po nocnym dyżurze snuję się jak śnięta... bo wiele się działo.
          Najlepiej wskoczyć pod kołdrę i poleniuchować, bo jutro też cały dzień w pracy, mea culpa bo jak zwykle zgłosiłam się na ochotnika.
    • a74-7 Re: grudzien-2021 26.12.21, 18:00
      maska napisala suspicious "Ty nie wiesz co znaczy malutka stajenka... tez mam stajenke"
      Zawsze mowilam, ze mam telepa(te)tyczne dziecko wink
      Nawet nie pytalam czy pamieta gdzie schowalysmy malenka stajenke.
      Ta dala mi pod choinke w Wigilie smile
      https://i.postimg.cc/bJJQ2QXf/45-A66-C9-B-9160-4-F36-BB18-4-F25-FD4-FE862-1-201-a.jpg

https://i.postimg.cc/4d7QSzWb/15-C647-DA-E925-478-D-BAFB-C937-DB73-DD96-1-201-a.jpg
      • rena-ta49 Re: grudzien-2021 27.12.21, 09:52
        a74-7 napisał:

> maska napisala suspicious "Ty nie wiesz co znaczy malutka stajenka... tez mam staje
        > nke"
        > Zawsze mowilam, ze mam telepa(te)tyczne dziecko wink
        > Nawet nie pytalam czy pamieta gdzie schowalysmy malenka stajenke.
        > Ta dala mi pod choinke w Wigilie smile
        > https://i.postimg.cc/bJJQ2QXf/45-A66-C9-B-9160-4-F36-BB18-4-F25-FD4-FE862
> -1-201-a.jpg
        >
        > https://i.postimg.cc/4d7QSzWb/15-C647-DA-E925-478-D-BAFB-C937-DB73-DD96-1
> -201-a.jpg

Śliczne te miniaturowe stajenki.
      • m.maska Re: grudzien-2021 27.12.21, 11:19
        a74-7 napisał:

> maska napisala suspicious "Ty nie wiesz co znaczy malutka stajenka... tez mam staje
        > nke"
        > Zawsze mowilam, ze mam telepa(te)tyczne dziecko wink
        > Nawet nie pytalam czy pamieta gdzie schowalysmy malenka stajenke.
        > Ta dala mi pod choinke w Wigilie smile
        > https://i.postimg.cc/bJJQ2QXf/45-A66-C9-B-9160-4-F36-BB18-4-F25-FD4-FE862
> -1-201-a.jpg
        >
        > https://i.postimg.cc/4d7QSzWb/15-C647-DA-E925-478-D-BAFB-C937-DB73-DD96-1
> -201-a.jpg

No prosze, taka sama tylko u Ciebie puzderko w innym ksztalcie smile
        • a74-7 Re: grudzien-2021 27.12.21, 19:22
          ech ,ta globalizacja ...pewnie w kazdym szanujacym sie kraju , z rownie szanujacych sie Chin....
          Ale puzdereczko stanowi bardzo mily prezent czy zakup.smile
          • m.maska Re: grudzien-2021 29.12.21, 00:22
            a74-7 napisał:

> ech ,ta globalizacja ...pewnie w kazdym szanujacym sie kraju , z rownie szanuja
            > cych sie Chin....
            > Ale puzdereczko stanowi bardzo mily prezent czy zakup.smile

Myslisz, ze to Chiny? ja to kupilam w 2004 roku na Malcie - wydaje mi sie, ze to raczej rodzima produkcja maltanska a jak wiadomo bliskie kontakty Wielkiej Brytanii z Malta wyjasnialyby, ze zawedrowaly te szpoki i na Wyspy. Wtedy jeszcze Chiny nie byly takie ekspansywne. A gleboko wierzaca Malta moglaby wlasnie wyprodukowac takie "kieszonkowe" szopki.
    • a74-7 Re: grudzien-2021 27.12.21, 20:01
      Juz po Swietach , my co prawda jeszcze dzis swietowalismy i jutro tez dodatkowy dzien w ramach swiatbig_grin

Borisek nas nie zamknal ,o dziwo big_grin
      I s(l)usznie .pisownia obowiazujaca smile
      Szkocja zamknieta , malolaty beda przyjezdzac do nas na Sylwestra big_grin.
      Ponoc mialo nie byc fajerwerkow w Nowy Rok nad Tamiza .
      Nic to .Zrobimy sobie sami wink
      Aaaaa i przemowienie Krolowej w pierwszy dzien swiat bylo dosc istotne ,mocny przekaz ...
      Wspominala Filipa. Po 70 latach na swieczniku czy jak kto woli w sluzbie narodu - odszedl przy milczeniu owiec .... bez krolewskiego pogrzebu.
      Ilez osob odeszlo przy 'milczeniu owiec ',bez pozegnania z rodzinami ???

• a74-7 Re: grudzien-2021 28.12.21, 19:21
      Niezle jak na grudzien :
      Dzis bylo 13 stopni , ale wialo ,wiec czulo sie w powietrzu okolo 8smiu .Jutro mamy miec 16 st,tak, tak , w nocy ze srody na czwartek ma byc 13 na plusie. Ocipienie ,kurka wodna winkwinksmile
      Ptaszeta kwila od wczesnego poranka , kotki nie bardzo wiedza co sie dzieje ,wink
      I taka temperatura do 1 stycznia .
      Nosz ...ocipienie globalne , chyba wywiesze pranie w ogrodku winkwink big_grin
      • al-szamanka Re: grudzien-2021 28.12.21, 21:40
        a74-7 napisał:

> Niezle jak na grudzien :
        > Dzis bylo 13 stopni , ale wialo ,wiec czulo sie w powietrzu okolo 8smiu .Jutro
        > mamy miec 16 st,tak, tak , w nocy ze srody na czwartek ma byc 13 na plusie. Oc
        > ipienie ,kurka wodna winkwinksmile
        > Ptaszeta kwila od wczesnego poranka , kotki nie bardzo wiedza co sie dzieje ,wink
        > I taka temperatura do 1 stycznia .
        > Nosz ...ocipienie globalne , chyba wywiesze pranie w ogrodku winkwink big_grin

U mnie tak ciepło ma dopiero być od jutra smile Zobaczymy, czy się sprawdzi.
        Hmm, może zakwitną fiołki?
    • a74-7 Re: grudzien-2021 30.12.21, 18:06
      Wczorajszy zachod slonca byl bardzo rozowy
      https://i.postimg.cc/VL106sHb/10-EB9-E95-830-C-4-A14-A75-D-4-E441-A3-A7-B19-1-201-a.jpg
      Rano obudzilismy sie przy 14 stopniach C
      W dzien w porywach 15 stopni .Dzis nie uchwycilam, ale zachod byl w zoltym odcieniu ...sad
      Jutro ma byc ok 16 st C i najcieplejszy Sylwester .
      Wiec siedzimy ze starym jeszcze pod choinka ,
      saczymy G&T w oczekiwaniu i pozdrawiamy smile
      https://i.postimg.cc/7h4RdTPV/0-B48300-B-CB9-E-4694-986-C-AC77442-BC819-1-201-a.jpg
      • al-szamanka Re: grudzien-2021 30.12.21, 19:43
        a74-7 napisał:

> Wczorajszy zachod slonca byl bardzo rozowy
        > https://i.postimg.cc/VL106sHb/10-EB9-E95-830-C-4-A14-A75-D-4-E441-A3-A7-B
> 19-1-201-a.jpg

Zachód słońca rzeczywiście przecudno-różowej urody smile
        I czy mnie wzrok nie myli, ale na drzewie widzę jeszcze nieopadłe i raczej niedojrzałe figi.
        • rena-ta49 Re: grudzien-2021 30.12.21, 20:58
          Pamietam ,ze moja Babcia mówiła iz takie różowe niebo o zachodzie słońca zwiastuje wiatry.
          Często się sprawdzało.
          U mnie dzisiaj 6 st na plusie i mżawka.
          Jutro deszcz,czyli Nowy Rok powitamy deszczowy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka