Dodaj do ulubionych

TVN w końcu pokazał prawdę.

17.03.22, 21:13
TVN w końcu pokazał prawdę. Dla “totalnych” to było nie do przyjęcia


Tak wygląda totalne zaczadzenie. Ci sami ludzie, którzy jeszcze kilka tygodni temu urządzali pikiety w obronie TVN-u, dziś odsądzają telewizję od czci i wiary. Wystarczyło, by we wczorajszych “Faktach” obiektywnie przestawiono wizytę premierów Polski, Czech i Słowenii w Kijowie.

Stacje TVN i TVN24 przez lata pracowały na to, by zyskać miano telewizji antypisowskich, jawnie wspierających Platformę Obywatelską i całą dzisiejszą liberalno-lewicową opozycję. Wszyscy pamiętamy płomienne programy Moniki Olejnik, w których, często wbrew logice (a może nawet logistyce), próbowała tłumaczyć otaczający nas świat, czy żenujące pokazy etatowych śmieszków ze “Szkła kontaktowego” w nieprzyzwoity sposób szydzący z prezesa Jarosława Kaczyńskiego czy wcześniej ś.p. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Rok 2010 był zresztą dla TVN24 prawdziwym testem wiarygodności. To właśnie na tym kanale pierwszy raz podano kłamliwe informacje o pijanym generale Błasiku w kokpicie rządowego tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem, i negowano wszelkie niezgodne z rosyjską narracją fakty dotyczące samej katastrofy. Dla myślących krytycznie TVN stał się swoistym symbolem zdrady narodowej i platformą antypolskiej dezinformacji.

Choć wielu dostrzegało zmanipulowany przekaz, jaki codziennie sączył się z anteny, pojawili się i tacy, którzy wszelkie informacje z tej telewizji przyjmowali jako jedyną słuszną prawdę. W konserwatywnych mediach ukuło się nawet stwierdzenie “sekta TVN” na określenie ludzi, którzy wyłącznie, lub przede wszystkim, z tego medium czerpią wiedzę o świecie i nie dopuszczają do siebie wątpliwości, że może być inaczej.

Tak było do wczoraj.

Co się zmieniło? Nie wiadomo, czy to za sprawą polecenia od właścicieli zza oceanu, czy może w zgodzie z odruchem zdrowego rozsądku, w głównym serwisie informacyjnym TVN-u obiektywnie (a tym samym pozytywnie) przedstawiono wczorajszą wizytę premierów Mateusza Morawieckiego, Jarosława Kaczyńskiego, Petra Fiali oraz Janeza Janszy.

– Wizyta na ważnym politycznym szczeblu (…) Ta wizyta to widoczny w całej Europie symbol solidarności – chwaliła prowadząca program Anita Werner,

Wtórowała jej Katarzyna Kolenda-Zaleska, która przygotowała relację:

– Każdy gest solidarności, a taki gest jak wizyta trzech europejskich premierów i wicepremiera Kaczyńskiego, jest dla walczących Ukraińców wsparciem wyjątkowym.

Nie zabrakło cytatów premiera czy słów pochwał z ust samych Ukraińców oraz byłego RPO Adama Bodnara.

Dla “sekty” wychowanej w nienawiści do wszystkiego, co pisowskie, to było za dużo. Pod adresem redakcji posypały się gromy.

– Anita Werner pieje z zachwytu, jaki to symbol solidarności w Kijowie pokazany przez Morawieckiego i Kaczyńskiego… – czytamy w jednym z twittów.

twitter.com/ObserwatorXY/status/1503793729248927754?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1503793729248927754%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.stefczyk.info%2F2022%2F03%2F16%2Ftvn-w-koncu-pokazal-prawde-dla-totalnych-to-bylo-nie-do-przyjecia%2F%3Ffbclid%3DIwAR2Mhvx6npK0dhVPDzTF6rbqrgcwuusjeroNMCpVTrlby_gXWVPSrHuj_Kk
Obserwuj wątek
  • al-szamanka Re: TVN w końcu pokazał prawdę. 17.03.22, 21:19
   Nie moooooooge, czytam komentarze i dysze ze smiechu... co za kabaret idiotow.
   Ich durne zale przypominaja mi te skargi ruskich blogerek, ze zamykaja im internet big_grin big_grin big_grin
  • m.maska Re: TVN w końcu pokazał prawdę. 17.03.22, 21:23
   Komentarze sa pyszne...

   https://abload.de/img/vollbildaufzeichnung1cwk0b.jpg
   • al-szamanka Re: TVN w końcu pokazał prawdę. 17.03.22, 21:26
    m.maska napisała:

    > Komentarze sa pyszne...
    >
    > https://abload.de/img/vollbildaufzeichnung1cwk0b.jpg
    >

    A ja szukam wsrod komentarzy, czy tam aby lodzki slupek sie nie wpisal, bo takie lamenty bardzo w jego stylu
  • rena-ta49 Re: TVN w końcu pokazał prawdę. 18.03.22, 18:22
   To była masowa histeria. Czekam na masowe samobójstwasmile
   • al-szamanka Re: TVN w końcu pokazał prawdę. 18.03.22, 20:33
    rena-ta49 napisała:

    > To była masowa histeria. Czekam na masowe samobójstwasmile

    Z głupolami nic nie wiadomo, paru się chyba na to zdecyduje.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka