Dodaj do ulubionych

Ciekawa książka Wojciecha Filabera

21.06.13, 09:22
Książka Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji. Życie i dziedzictwo największych mistrzów medytacji pozwala na zapoznanie czytelnika z pozytywnymi aspektami, jakie oferuje medytacja. Książka ta podkreśla istotną rolę medytacji w poprawie jakości życia oraz poprawę zdrowia umysłowego. Medytowanie polega na oderwaniu się od świata teraźniejszego. Bez myśli i wyimaginowanych potrzeb. Większość z nas uczono, że do sukcesu w życiu potrzeba zmagania, walki, skupiania uwagi, koncentracji. Wywołuje to skutek uboczny: im bardziej walczymy, tym więcej napięcia, a im bardziej jesteśmy napięci, tym gorsze efekty osiągamy. Medytacja opiera się na zrozumieniu, że chcąc działać na maksimum możliwości oraz dawać z siebie wszystko, na co nas stać (przez to czerpać z każdej chwili najwięcej, jak możemy), potrzebna jest nam maksymalna uważność. Do tego trzeba jednak być w stanie odprężenia.
Najbardziej paradoksalne w medytacji jest to, że dopiero, gdy nauczysz się kochać siebie, możesz dzielić się miłością z innymi. Zacząć trzeba od siebie. Jest w tej książce wiele technik i metod, które mają pomóc ci w tej wewnętrznej podróży. Każdy człowiek jest inny, różnym ludziom odpowiadają różne metody. Jest więc tu coś interesującego dla każdego rodzaju współczesnego umysłu, metody te są dostosowane do czasów, w których żyjemy. Sztuka utrzymywania odprężenia w samym środku najbardziej intensywnego dnia jest tym, co nazwano uważnością bez wysiłku - co jest zasadniczym doznaniem medytacji. Dlatego, nawet jeśli nie masz czasu na medytowanie, znajdziesz tu sporo technik, które z łatwością można wpleść w zwykłe, codzienne zajęcia.

aga
Obserwuj wątek
  • agnieszka3201 Re: Ciekawa książka Wojciecha Filabera 21.06.13, 09:23
   Widziałam na ebooki123.pl
   aga
   • terra_cognita Re: Ciekawa książka Wojciecha Filabera 22.06.13, 20:34
    A co, żenisz to ludziom? Wiara w iluzoryczność otaczającej rzeczywistości w rzeczy samej sama jest iluzją. Choć jest też rzeczywistością. Bo cóż innego mamy przed nosem jak nie Ostateczną Rzeczywistość...
  • malluda Re: Ciekawa książka Wojciecha Filabera 09.08.13, 17:34
   Osobiście ewidentnie wolę teksty źródłowe wczesnego buddyzmu aniżeli nadinterpretacje już istniejących mnisich interpretacji. Tyle że te mnisie można zweryfikować i sprawdzić zasadność.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka