Dodaj do ulubionych

Dzieci z religijnych rodzin są złośliwe i samolubn

08.11.15, 15:11
stylzycia.newsweek.pl/dzieci-z-religijnych-rodzin-sa-zlosliwe-i-samolubne,artykuly,373563,1.html
Taki wniosek płynie z badania przeprowadzonego przez siedem uniwersytetów z całego świata.

– Wygląda na to, że nie jest prawdziwe powszechne przekonanie, jakoby dzieci z religijnych domów były bardziej altruistyczne i przyjazne wobec innych – mówią autorzy badania, cytowani przez „The Guardian”.

Naukowcy przebadali 1200 dzieci między 5 a 12 rokiem życia z rodzin chrześcijańskich (24 proc.), muzułmańskich (43 proc.) oraz niereligijnych (27 proc.). Badania prowadzono w USA, Chinach, Jordanii, Turcji i Afryce.

Dzieciom w szkołach rozdawano naklejki. W pewnym momencie okazywało się jednak, że „nie dla wszystkich wystarczy”. Badacze chcieli przekonać się, czy podzielą się z innymi. Dzieci z rodzin, które określają się jako niereligijne były „wyraźnie bardziej skore” do dzielenia się, niż te pochodzące z rodzin chrześcijańskich i muzułmańskich.

Przy okazji okazało się, że dzieci z rodzin religijnych mają skłonność do surowszego oceniania innych. Najsurowiej na działania i słowa innych patrzyły dzieci z rodzin muzułmańskich, częściej również domagały się kar dla innych.

Zupełnie inny obraz własnych dzieci mieli rodzice. Ci religijni byli przekonani, że ich dzieci są „bardziej wrażliwe i empatyczne”.

– Ten raport to odtrutka na przekonanie, że religijność jest podstawą moralności – komentował Keith Porteus Wood z Brytyjskiego Towarzystwa Świeckich.
Obserwuj wątek
  • terra_cognita Re: Dzieci z religijnych rodzin są złośliwe i sam 10.11.15, 11:59
   Najlepszy dowód że opioidy szczególnie w formie religijnej szkodzą moralnie. No przynajmniej dzieciom... :-D
  • estera1538 Re: Dzieci z religijnych rodzin są złośliwe i sam 18.11.15, 19:51
   Problem jest taki, że ludzie religijni niekoniecznie są ludźmi wiary :) Wystarczy popatrzeć na naszą żałosną elitę polityczną. Lubią się pokazywać w kościele, usta mają pełne wzniosłych słów o moralności, upominają innych, ale czy sami rzeczywiście dają przykład?
   • terra_cognita Re: Dzieci z religijnych rodzin są złośliwe i sam 19.11.15, 16:20
    Problem z tym czy to lepiej że się wierzy w czary szczerze czy tylko na pokaz.
  • drazkowskie Re: Dzieci z religijnych rodzin są złośliwe i sam 07.03.16, 01:15
   TAK JEST ,,POLACY TEZ UPRAWIAJA ,ALSZYWE RELIGJE, CZYLI,,,ZLO,, ZAWISC ,CHAMSTWO,KRADZIEZE,,GRABIEZE, BICIA,ALKOHOLIZM,,,,,OKULTYZM !!!!!!! to nie jest PATOLOGIA ,,,, polak wierzy i oddaje poklony czarnej magii, nie wiedza nic absolutnie o religii, kat........SLOWO POCHODZI OD POLSKIEJ RELIGI.........KATOLIZM, KAT,MORDERCY POLSKIE

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka