Dodaj do ulubionych

Wyjazd do Egiptu szukam chętnych

10.03.04, 17:54
Zbieram grupę chętnych na wyjazd do Egiptu. Jedziemy na własną rękę. Mam
zamiar odwiedzić miejsca w których dawno nie byłem i do których nie docierają
turyści (albo przynajmniej nie w takiej ilości) czyli Abydos, Dendera, Tel
el Amarna czy Tel Atrib. Chętnych proszę o kontakt na forum lub mail.
Pozdrawiam
Radek
Obserwuj wątek
      • ra.kr Re: Wyjazd do Egiptu szukam chętnych 11.03.04, 09:55
        W maju jeszcze nie ustaliłem terminu. Bende to robił jak sie uzbiera grupa.
        Chce ruszyc z Asuanu do Kairu zwiedzając po drodze co sie da.Licze ze zbieze
        sie z 15 zapalencow do 20 max zeby grupowy bilet w jakis liniach lotniczych
        kupic. i Polecimy.
        • rasta69 Egipt 14.03.04, 12:17
          Czesc!
          kilka pytan:
          1) myslisz, ze zbierzesz 15-20 osob??? troche duzo...
          2) na jak dlugo planujesz jechac??
          3) jakie beda koszty?? wiem, ze trudno odpowiedziec ale jakies kalkulacje chyba
          zaczales robic??
          4) czy jako hmmm lider grupy masz doswiadczenie w tego typu wypadach?? czy
          byles juz w jakims kraju arabskim??
          5)czy masz juz kogos chetnego(nie z forum bo malo czasu uplynelo od postu)??

bardzo ciagnie mnie do Egiptu smile))
          niestety ogranicza mnie kasa, studiuje, poobijalem sie juz troche po Syrii,
          Turcji, Ukrainie, Rumunii, Bulgarii (z tych ciekawszych).
          najlepszy z najlepszych terminow to wrzesien bo wczesniej musze na zabawe
          zarobic.
          pozdr.
          • ra.kr Re: Egipt 15.03.04, 16:26
            Chętnych dopiero niestety zbieram. Co do programu i cen niestety jeszcze nie
            moge nic wiążącego powiedzieć czekam na potwierdzenia z kilku miejsc. Proponuje
            zaglądać na strone do której widzisz linka poniżej tam też dowiesz sie czy
            pracowałem w krajach arabskich.smile
            • rasta69 Re: Egipt 16.03.04, 16:55
              hmmm poobijales sie troche po swiecie smile)))

znowu mam kilka pytanek:
              1) czy to ma byc wyprawa komercyjna??? bo po obejrzeniu stronki odnioslem takie
              wrazenie...sam razcej podrozuje za psie pieniadze, sypiam w hotelach raczej z
              nazwy a nie z gwiazdek i dlatego kaska moze byc tu dla mnie przeszkoda...ale
              nie mowie nie smile)
              2)czy zarabiasz podrozami na zycie??? da sie z tego wyzyc??

ta nargila na zdjeciu...hmmm dawno nie palilem smile))
              pozdro
              • ra.kr Re: Egipt 16.03.04, 21:27
                Czy zarabiam podrozami na zycie. Raczej tak a co do komercji to w zadnym razie
                nie jest to wyprawa jak inne to ze mam support w tamtejszym biurze podrózy to
                wazna informacja bo zawsze moge na ich pomoc liczyc poza tym zawsze to oni sa
                na miejscu i nie wrzuca mnie z grupa na mine. a cz da sie wyzyc smile
    • ra.kr Re: Wyjazd do Egiptu szukam chętnych 18.03.04, 13:31
      A oto Program
      Dzień 1
      Spotkanie na lotnisku międzynarodowym we Frankfurcie nad Menem. Wylot samolotem
      czarterowym do Luksoru. Po ok. 4 godzinach lotu powinniśmy dotrzeć do Luksoru
      gdzie przesiądziemy się na samolot do Abu Simbel. Gdzie po przybyciu nastąpi
      transfer i zakwaterowanie na statku, lunch. Zwiedzanie świątyni skalnej Ramzesa
      II. Wieczorem z pokładu statku obejrzymy przedstawienie światło i dźwięk w
      świątyni.
      Dzień 2
      W tym dniu obejrzymy z pokładu słynną fortecę Kasr Ibrim jeden z najciekawszych
      zachowanych zabytków w Nubii. Następnie po lunchu zwiedzimy świątynie w Amada
      okresu nowego państwa dedykowaną dwóm głównym bóstwom tego okresu Amonowi Re i
      Re Horahte. Po powrocie na statek kolacja i nocleg w drodze do Wadi El Sebul
      Dzień 3
      Przybycie do Wadi El Sebul gdzie obejrzymy dwie świątynie jedną z okresu
      Amenofisa III a drugą z czasów panowania Ramzesa II. Obie poświęcone głównym
      bogom tego okresu Re Horahte oraz Amonowi Ra. Po powrocie na statek lunch.
      Dalszy rejs w kierunku Asuanu. Obiad i nocleg na pokładzie.
      Dzień 4
      Po śniadaniu zwiedzani świątyni Khnuma na wyspie Kalabsha. A następnie świątyni
      Beit El Wadi. Prawdopodobnie pierwowzoru świątyń w Abu Simbel, podobnie jak one
      wykuta w skale świątyni Ramzesa II poświęcona Amonowi Re. Po zwiedzaniu
      wykwaterowanie i transfer do Asuanu. Gdzie zakwaterujemy się w hotelu. Kolacja
      nocleg.
      Dzień 5
      Zakwaterowanie na statku. Zwiedzanie Asuanu, rejs feluką na zachodni brzeg Nilu
      wizyta w grobowcach średniego państwa oraz na wyspie botanicznej. Możliwość
      wykupienia wycieczki fakultatywnej do wioski Nubijskiej
      Dzień 6
      Rano zwiedzanie Wysokiej tamy Asuańskiej, oraz wyspy File ze świątynią Izydy.
      Rejs do Kom Ombo zwiedzanie podwójnej świątyni poświęconej bogom Sobkowi oraz
      Hareorisowi. Po powrocie lunch i dalszy rejs do Edfu. W tym dniu w programie
      tylko kolacja i słodkie lenistwo na pokładzie słonecznym .
      Dzień 7
      Zwiedzanie świątyni Horusa w Edfu. Dalszy rejs do Esny, przekroczenie śluzy,
      rejs do Luksoru, gdzie powinniśmy przybyć w godzinach wieczornych.
      Dzień 8
      Zwiedzanie zachodniego brzegu Nilu, który w czasach faraonów przeznaczony był
      na nekropole i świątynie „Domy Miliona Lat” często zwane również świątyniami
      grobowymi. Zwiedzanie Doliny Królów, Królowych, Świątyni Hatszepsut, Mediant
      Habu, Doliny Robotników, w międzyczasie odwiedzimy manufakturę alabastru. Po
      powrocie kolacja i ostatni nocleg na statku.
      Dzień 9
      Po śniadaniu wykwaterowanie. Wyjazd do świątyni w Karnaku zwiedzanie
      największej świątyni świata, następnie zwiedzimy świątynię w Luksorze. Po
      zwiedzaniu zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
      Dzień 10
      Wczesnym rankiem wyjazd do Dendera i Abydos. Zwiedzanie świątyni w Dendera,
      poświęconej bogini Hathor, po zwiedzaniu udamy się konwojem do Abydos. Jest to
      starożytne miejsce pochówku Ozyrysa oraz nekropola tzw. Celofanów czyli grobów
      pozornych. Zwiedzimy również przepiękna świątynie Ozyrysa. Po zwiedzaniu powrót
      do Luksoru. Wieczorem wyjazd pociągiem do Kairu.
      Dzień 11
      Przyjazd do Kairu zakwaterowanie w hotelu, śniadanie, wyjazd do Muzeum
      Egipskiego zwiedzanie, wyjazd do piramid w Giza jednego z cudów świata
      starożytnego. Po zwiedzaniu powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.
      Dzień 12
      Wyjazd do Sakkara, zwiedzanie nekropoli z okresu Starego Państwa, w tym
      pierwszej na świecie piramidy wybudowanej dla faraona Dżosea. Następnie
      pojedziemy do Majdum gdzie znajdują się dwie słynne piramidy faraona Syefru.
      Tzw. piramida czerwona i złamana. Po powrocie do hotelu możliwość wyjazdu na
      przedstawienie światło i dźwięk pod piramidami.
      Dzień 13
      Całodniowa wycieczka do Alexandrii. Zwiedzanie tzw. Oślich Katakumb, kolumnę
      Pompejusz, Ogrody Montana oraz muzeum Grecko – Rzymskie i odkryty przez polaków
      teatr Grecki. Po powrocie do hotelu kolacja i nocleg.
      Dzień 14
      Zwiedzanie Kairu muzułmańskiego i chrześcijańskiego. W programie miedzy innymi
      Cytadela Saladyna wraz z meczetem Alabastrowym, meczety Al. Rifaii oraz Sułtana
      Hassana, po zwiedzeniu których udamy się do Babilonu Egipskiego gdzie obejrzymy
      Kościół Zwieszony, Abu Serga oraz synagogę Ben Azyr. Następnie udamy się na
      lunch który zjemy na mieście, po lunchu wizyta na Khan El Khalili uznawanym za
      jeden z największych bazarów na bliskim wschodzie. W godzinach popołudniowych
      wyjazd do Hurgady. Zakwaterowanie w hotelu, późna kolacja, nocleg
      Dzień 15
      Czas wolny do wykorzystanie. Możliwość skorzystania z wycieczki na rafy
      koralowe lub safari na pustynię.
      Dzień 16
      Powrót do polski.

Więcej informacji na e-mail

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka