Dodaj do ulubionych

Jakie piekne miejsca znacie w Polsce??

27.11.02, 21:31
Zaispirowł mnie watek imeny , która twierdzi ze w Polsce tez jest duzo
fajnych miejsc. Proponuje abyscie napisali co w naszym kraju jest waszym
zdaniem fajne i dlaczego , bo zawsze mam problem gdzie wyjechac na weekend,
zeby cos mnie zachwycilo. Narazie nic nie znalazlem, zawsze gdzies to
widzialem i było to zwykle fajniejsze. Ciekawe co poradzicie?
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • imena Re: Jakie piekne miejsca znacie w Polsce?? 28.11.02, 17:00
      Miejsc jest naprawdę co niemiara i gdybym miała tu opisać wszystkie to myślę że
      zajełoby mi to bardzo duzo czasu. Wiesz jeszcze w czasie studiów w parę osób
      postanowilismy odbyć podróż której nadalismy tytuł "Historia panstwowosci
      polskiej" Wszystko z racji tego, że ja uwielbiam takie podróże i kocham
      historie. W ten sposób zwiedzielismy dosłownie od podszewki prawie cała
      Wielkopolskę. A muszę Ci powiedzieć że oprócz Poznania, czy Gniezna mozna
      ogladnąć wiele pieknych miejsc. Biskupin, Wenecja, Kórnik, Września, Ostrów
      Lednicki, żnin. To była jedna z piekniejszych podróży.
      W tym roku podrózowałam po Mazurach na jachcie. Ponieważ lubie stare twierdze,
      dzikie tereny to odwiedziłam je. Twierdza Boyen, zespół bunkrów na Mamerkach
      czy też niedokonczony kanał mazurski. To tylko niektóre miejsca, bo w kazdej
      mniejszej miejscowosci mozna sie natknąć na wspaniała historię naszego kraju(
      np stare opuszczone pałacyki jak np; w Sztynorcie)Na krótsze wypady polecam
      Jurę krakowsko-czestochowską. Piekne zamki i piekne okolice. Tym bardziej że
      mozna sie tu natknąc zarówno na slady sredniowiecza jak i na pozostałosci z
      okresu II wojny swiatowej. Czesto tu jeżdze bo mam niedaleko.
      Jest jeszcze wiele innych miejsc które warto zobaczyć. Tutaj opisałam te które
      mi są szczególnie bliskie.

Pozdrawiam serdecznie

Imena
      • malgoska1976 Re: Jakie piekne miejsca znacie w Polsce?? 03.01.04, 01:46
        Witajcie!Ja uwazam ze w Polsce warto zobaczyc Biebrzanski Park Narodowy oraz
        jego okolice.Oprocz dzikej natury warto pojechac pozwiedzac bunkry ktore sa
        dosc dobrze zachowane (nie mam na mysli bunkrow w Twierdzy czy Osowcu ).Jest
        tam duzo bunkrow pochowanych w lasach i jedynie okoliczni mieszkancy je
        znaja.Obecnie sa one tak zamaskowane przez roslinnosc ze trudno je
        dostrzec,tak wiec warto poprosic okolicznych mieszkancow o pomoc.
    • pawel9811 Re: Jakie piekne miejsca znacie w Polsce?? 14.12.02, 14:19
      Heja!!!!!!!!!!!!!!
      Proponuję zwiedzić Świętokrzyskie, a w szczególności klasztor na Św.Krzyżu +
      Łysicę. Najlepiej wchodzić na górę(612m)drogą królewską od strony Św.Katarzyny
      (miejscowość+klasztor). Przed wejściem na szlak warto luknąć na Emeryka-
      pielgrzyma który według legendy idzie na Św.Krzyż z oszałamiającą prędkością
      jednego ziarnka piasku na rok!! Ale gdy już dojdzie...to nie ma zlituj-koniec
      świata!! Idzie się cały czas w lesie-polecam jesienią ale także w zimie ma to
      swój urok. Klasztor jest ciekawy, zwłaszcza jego historia. W środku można
      obejrzeć zmumifikowane szczatki (a raczej łepetynę) ks.Wiśniowieckiego, tego z
      Krzyżaków Sienkiewicza. Niewiem jak jest teraz ale mumie mnisie(no mnichów
      znaczy się winkteż są udostepnione. Przy klasztorze znajduje się wieża
      telewizyjna a zaraz za nią(po tej samej stronie) gołoborza czyli stok pokryty
      wielgaśnymi kamieniami-fajowe! Niezłe miejsce na łikend. Świerze powietrze,
      las, mnisi...
      aaa jeszcze legendy: gdzie odbywają sie sabaty czarownic? gdzie ukryte są
      skarby królowj Bony? gdzie jest piekielny głaz? skąd się wzieła rzeka Silnica?
      i wiele, wiele innych...

A tak w ogóle to zachęcam do zwiedzania tego regionu. Kielce i okolice ma wiele
      ciekawych miejsc.Zamek w Chęcinach,ludyczność w Tokarni, pisarze track:Ciekoty
      z widokiem na Radostowę(Żeromski), Oblęgorek(Sienkiewicz).
      Co w Kielcach(czyli spoko mieście)? Z dworca uderzamy w ul. Sienkiewicza,
      długaśny deptak(odnawiany).Odrestaurowany jest już teatr im.Stefcia Żeromskiego
      (kielczanin!prawiewink,oglądamy Króla Leara-świetne recenzje w Krakowie. Warto
      zobaczyć też Pałac Biskupi(piękny), ciekawe muzeum. Pałac sasiaduje z katedrą
      (też ok). Teraz chwila relaksu w kawiarence "Wesoła Kafka" ul.Wesoła -
      klimatyczne miejsce. Z katedry nalezy skręcić(idąc w strone sienkiewki) w
      pierwszą w prawo, róg Czer.Krzyża z Wesołą.Zjeść "conieco" radzę w piekarni Pod
      Telegrafem"(niemal na kazdym rogu,kulebiaki są subciowatesmile Zahaczcie o klub
      jazzowy na Dużej. Z dziecmi można obejrzeć przedstawienie kukiełkowe w
      teatrzyku "Kubuś" obok klubu. Tuż obok jest Rynek z przekupkami wciąż
      przeganianymi przez bohaterskich wojaków ze straży miejskiej. Co jeszcze?-kilka
      ulic: Mała, plac Wolności, kosciół za PKS-em(ten spodek),pałacyk Zielińskiego
      (kawiarenka)w parku Żeromskiego, staw miejski i muszla koncertowa-miejsce
      dilerów i innych takich tam. A co mam koloryzować?! Na ul.Staszica jest kino
      MOSKWA!!! Jak dobrze, że nie zmienili nazwy!! Wspaniale jest na Karczówce.
      Kościółek na wzgórzu w lesie z piękną panoramą Kielc. Żeby wejść na wieżę
      trzeba poprosić o klucz w zachrystii. A teraz coś dla geologów i skałkowiczów.
      Rezerwat geologiczny. Podobno już z podświetleniem.
      Jest jeszcze jedno ważne miejsce. Które boli bardzo. W 1946 na kieleckich
      plantach pogrom Żydów. Idąc sienkiewką od dworca kolejowego dochodząc do mostku
      na Silnicy, należy skręcić w lewo. Jest tam wybielony budynek z tablicą w
      jidisz. Widziłem zdjęcia miedzywojennych ulic, wiekszość napisów i szyldów
      sklepowych świadczyła o tym kto rządził w Kielcach. Stara synagoga- wielki
      budynek, teraz archiwum miejskie znajduje się na ul.IX wieków Kielc. To
      przerażające, że żydów w Kielcach było tak dużo a teraz...tylko raz
      widziałem "prawdziwego"(takiego z brodą i pejsami).Powierzchnia Starych Kielc w
      czasie wojny prawie w całości była gettem.
      Jak w każdym większym mieście i tu tez na osiedlach panują dresiarze,
      koksiarze. Czarnów, Herby, Sady, "mój" Stok. Miasto spowija pajęczyna układów,
      zależności, prywaty. Kiedyś stolica polskiego budownictwa: Mitex, Exbud,
      Piasecki-przejęte przez zachodnich inwestorów uciekły do Wawy. A zostały
      stworzone przez prywatne osoby w latach 90-tych. Nie będzie tu autostrady
      chociaż 7demkę wystarczyłoby poszerzyć. Został jeszcze Kolporter i Lukas
      Bank+coś jeszcze.Bo ludzie z tego miasta to spryciarze nie narzekający na swój
      los, szukający szczęścia gdzie indziej(dlatego radomianie tak nas nielubiąwink.
      Prawie nikt z mojej klasy z liceum(im.H.Sawickiej hehe) nie został w Kielcach.
      Warszawa, Kraków(ja), Wrocław, Poznań, Katowice, Lublin. Mało z nas tu wróci na
      stałe...ja nie wrócę...będę odwiedzał.
      Proszę nie kojarzcie już więcej Kielc z liroyem, Piaskiem i Kasą. Jak widzicie
      miasto ma swoje "miejsca", swoją historię. Wpadnijcie tu w drodze do kochanego
      Krakowa.
      ehh...czy wcisnąć "wyślij"...wysłane

• pawel9811 Re: Jakie piekne miejsca znacie w Polsce?? 15.12.02, 21:50
          marek-bakili napisał:

> Gory Swietokrzyskie to rzeczywiscie bardzo ciekawy zakatek.Tylko konia
          > z rzedem temu kto znajdzie w "Krzyzakach" Jeremiego Wisniowieckiego...

OH MY GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
          Od dzisiaj przestaję pić !!
          Jerema powinien potraktować mnie ogniem i mieczem wink
          • urkho Re: Jakie piekne miejsca znacie w Polsce?? 15.12.02, 22:36
            Marek jesteś nietolerancyjnym złośliwcem. Daj sie człowiekowi/Pawłowi -
            jakieś "dziękuję" się należy - za obronę oczywiście/ przejęzyczyć. Mam inny
            pomysł - miejsca niesamowite - takie których nie spodziewalibyście się w naszym
            kraju. Byłem w czerwcu nad Jeziorem Szurpiły. Sam północno-wschodni kąt
            suwalszczyzny. Coś zupełnie bajkowego. Wszędzie gaworzą po litewsku,
            niesamowita gościnność, kuchnia, tak czyste powietrze, że aż kręci sie w
            głowie. Jest coś czarownego w tych okolicach są zupełnie jak z Archiwum X -
            inny wymiar, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Tam ludzie żyją jakby poza
            czasem. Gorąco polecam. Przeżycie naprawdę mistyczne. Bardziej pasuje
            do "Władcy Pierścieni" niż do mapy Polski.
            • imena Re: Jakie piekne miejsca znacie w Polsce?? 27.12.02, 13:58
              Potwierdzam Góry Świętokrzyskie są niesamowite.

W tym roku przepłynełam na jachcie Mazury i też zachwyciłam się miejscami które
              sa zupełnie dzikie i sa już ścisłym rezerwatem.
              No i jakie powietrze. I jakie widoki. Poza tym jeśli interesuje sie ktoś
              historią to polecam obejrzenie Twierdzy Boyen, pałacyku w Sztynorcie, zespołu
              bunkrów na mamerkach i kanału mazurskiego z niedokończoną śluzą.

Pozdrawiam

Imena
    • ziedrzec Słowiński Park Narodowy 23.01.03, 14:19
      W zezłym roku poznałem zdecydowanie najpiękniejsze do tej pory przez mnie
      ujrzane miejsce w Polsce - Słowiński Park NaRODOWY.

W Słowińskim Lesie można się łacno zakwaterować w pensjonacie (jedynym w
      okolicy), wypożyczyć rower typu składak (lepszego nie trzeba - jest płąsko, a
      po gigantycznych piaszczystych wydmach i tak trzeba iść).

jest dziko, tchnie prastarością, szczególnie we wsi- muzeum w Klukach z
      tablicą "Witamy w krainie w kratkę":.

Nie opiszę cudowności tego miejsca, bo tylko zamydli Wam obraz.
      nic, tylko jechać!!!

Duch tam odpoczywa, a ciało tężyzny nabiera.
    • ziedrzec i teraz już ciurkiem: 23.01.03, 14:28
      góry Stołowe, Góry Złote - stare sztolnie kopalni złota, nawetv z XIV wieku,
      wielopoziomowe, w Złotym Stoku są speleolodzy, z którymi za flaszkę można
      wybrać się na poznawanie zupełnie nie znanych publiczności sztolni i
      podziemnych jaskiń. Najlepiej chyba pojechać tam zimą - krajobrazy bajkowe, a w
      kopalniach 20 stopni smile
    • smoszkow Re: Jakie piekne miejsca znacie w Polsce?? 03.02.03, 10:46
      chrupo napisał:

> Zaispirowł mnie watek imeny , która twierdzi ze w Polsce tez jest duzo
      > fajnych miejsc. Proponuje abyscie napisali co w naszym kraju jest waszym
      > zdaniem fajne i dlaczego , bo zawsze mam problem gdzie wyjechac na weekend,
      > zeby cos mnie zachwycilo. Narazie nic nie znalazlem, zawsze gdzies to
      > widzialem i było to zwykle fajniejsze. Ciekawe co poradzicie?
      > Pozdrawiam

Oczywiście problemem jest, co kto uważa za ciekawe, jeden lubi zabytki, drugi
      przyrodę, trzeci np. dobre knajpy itd.
      Myślę, że nie warto proponować rzeczy nawet bardzo ważnych, ale powszechnie
      znanych i przez to banalnych (np. Kraków, Zakopane, Kazimierz ...).
      Chciałbym zaproponować zwiedzenie Drohiczyna nad Bugiem (powiat siemiatycki,
      woj. podlaskie) - dojazd autobusem z Warszawy lub Siemiatycz, Sokołowa.
      Bardzo skromne miasteczko, ale pięknie położone na wysokim brzegu Bugu, piękne
      widoki z Góry Zamkowej, oraz z okolic cmentarza, są 3 kościoły (w tym katedra,
      bo Drohiczyn jest siedzibą biskupstwa), ale ich wnętrza nie są zbyt ciekawe, bo
      wszystko odnowione po wielokrotnych zniszczeniach. Jest też cerkiew
      prawosławna, z zewnątrz niezbyt ciekawa, wnętrze warte obejrzenia, ale
      najczęściej jest zamknięta. Drohiczyn jest bardzo starym miastem, kiedyś był tu
      ważny gród, często przechodził z rąk do rąk między Rusią, Mazowszem i Litwą. W
      Drohiczynie koronował się jedyny król Rusi Halickiej Danilo Romanowicz, stąd
      kino Daniel. Z Drohiczyna pochodzi Daniel Olbrychski i często tam przyjeżdża,
      ma swój dom wiejski.
      Drohiczyn odwiedził papież w 1999 roku i miejsce jego lądowania jest
      upamiętnione (w polu niedaleko od szosy przy wjeździe od strony Sokołowa).

W okolicy można spacerować po polnych drogach, zbierać grzyby w lesie w okolicy
      Wólki Zamkowej, kąpać się w Bugu.
      Jest nawet hotel, ale bardzo niecikawy, raczej nie polecałbym tam noclegu.
      • imena Re: Jakie piekne miejsca znacie w Polsce?? 10.02.03, 21:26
        I powyższe posty świadczą o tym jak piękny jest nasz kraj. Gdybyśmy tylko
        umieli docenic to wszystko.
        I myślę, że tych postów byłoby tu coniemiara. Ja sama mogłabym pisac dalej i
        dalej.
        A konkluzja z tego wszystkiego jest jedna "Cudze chwalicie, swego nie znacie"

Miłego odkrywania niesamowitych miejsc pod polskim niebem

Pozdrawiam serdecznie

Imena
    • ann.k Re: Jakie piekne miejsca znacie w Polsce?? 11.02.03, 19:35
      Bieszczady i Beskidy; ale w rejonach, gdzie sie nie tluka tlumy zbalzowanych
      turystow; sa jeszcze takie odludne miejsca;
      drugi ukochany przeze mnie zakatek to Pomorze Zachodnie, zwlaszcza Pojezierze
      Drawskie; cos jest w tym miejscu co mnie przyciaga, co powoduje, ze to jedno z
      niewielu miejsc, ktore wywoluja u mnie lzy, kiedy je opuszczam i obiecuje
      sobie wrocic tam jak najszybciej;
      poza tym jest wiele malych urokliwych miast i miasteczek; nie pamietam teraz
      ich nazw, ale naprawde czasami warto "wsiasc do pociagu byle jakiego" i polazic
      po nieznanych miejscach;
    • amidala Re: Jakie piekne miejsca znacie w Polsce?? 04.04.03, 12:59
      Duszniki Zdrój i okolice. NIe twierdzę, żeby od razu do sanatorium, ale wody
      mineralne są pierwsza klasa. Przejechaliśmy rowerem górki w całej okolicy i
      było CUDOWNIE! Kudowa, Polanica, Góry Stołowe są zachwycające!!! Już nie będę
      piała o Szczelińcu WIelkim i Skalnych Grzybach, bo kto to widział, to wie, a
      kto nie widział, niech leci oglądać.
    • myszamk Re: Jakie piekne miejsca znacie w Polsce?? 09.04.03, 13:34
      Jeżeli Was jeszcze interesuje ten temat to chciałabym dorzucić kilka bardzo
      ciekawych miejsc w Polsce.
      Kościół Pokoju w Świdnicy - na świecie istnieją dwa takie i oba w Polsce
      Kościół pochodzi z czasów nietolerancji religijnej, z okresu panowania
      Habsburgów.Wybudowano go według warunków określonych w pokoju westfalskim z
      1648 r.Na skutek interwencji króla szwedzkiego i starań ewangelików śląskich
      cesarz zezwolił na wybudowanie trzech kościołów poza granicami miast:Głogowa
      (szybko się zawalił), Świdnicy i Jawora.Obwarował to jednak surowymi warunkami.
      Budowle musiały być usytuowane poza miastem w odległości strzału armatniego od
      murów miejskich. Kościoły należało wznieść w konstrukcji szkieletowej z drewna,
      gliny i innych "nietrwałych materiałów", bez wieży i dzonów, a czas ich budowy
      nie mógł przekroczyć jednego roku. Warunki sformułowano tak, aby kościoły były
      tylko tymczasowe. W późniejszym czasie zaczęto je nazywać Kościołami Pokoju .
      Kościół w Świdnicy ukończono w 1657 r.Jak na budowlę szkieletową jest
      ogromny. Mieści 7500 osób, w tym 3000 może zająć miejsca siedzące. Wnętrze jest
      pięknie malowane. Dookoła znajdują się empory.
      Byłam w nim dwa lata temu, w czasie remontu., a i tak był śliczny. W Jaworze
      nie byłam, ale sądząc ze zdjęć ten z Jawora też jest piękny.
      W ubiegłym, albo w tym roku oba kościoły zostały wpisane na listę światowego
      dziedzictwa.
      Pozdrawiam
      myszamk
    • myszamk Re: prehistoryczna kopalnia krzemienia 09.04.03, 13:53
      Prehistoryczna kopalnia krzemienia - trasa podziemna i skansen ludzi
      pierwotnych w Krzemionkach Opatowskich koło Ostrowca Świętokrzyskiego.
      Na mapie zazwyczaj są zaznaczane po prostu jako Krzemionki.Koniecznie trzeba to
      zobaczyć. Na terenach w okolicach Krzemionek Opatowskich znajduje się ok 3 tys
      szybów prahistorycznych kopalni krzemienia pasiastego, odkrytych w 1922 przez
      geologa Jana Samsonowicza. Jest to obiekt pochodzący z młodszej epoki kamienia-
      neolitu. Były trzy rodzaje szybów w zależności od głębokości zalegania złoża
      (złoże opadało skośnie). Najgłębsze szyby i tunele znajdowały się na głębokości
      nawet 10-11 m.
      Zwiedza się 2 szyby - płytszy i głębszy. W pawilonie przy drugim szybie
      zrekonstruowane jest otoczenie szybu z zadaszeniem, tak jak wyglądało w okresie
      neolitu.Obok, na terenie muzeum znajduje się skansen ludzi pierwotnych.
      Wybudowano tu kilka różnego rodzaju domów (z różnych okresów prahistorii).
      Wejścia do kopalni z przewodnikiem o równych godzinach (nie pamiętam do której,
      ale dość krótko).Zwiedzanie skansenu samodzielnie.

Opisywać następne miejsca, czy ten temat już "padł" ?
      Pozdrowienia
      myszamk
      • tamatka Re: prehistoryczna kopalnia krzemienia 09.04.03, 15:11
        myszamk napisała:

> Prehistoryczna kopalnia krzemienia - trasa podziemna i skansen ludzi
        > pierwotnych w Krzemionkach Opatowskich koło Ostrowca Świętokrzyskiego.
        > Na mapie zazwyczaj są zaznaczane po prostu jako Krzemionki.Koniecznie trzeba
        to
        >
        > zobaczyć. Na terenach w okolicach Krzemionek Opatowskich znajduje się ok 3
        tys
        > szybów prahistorycznych kopalni krzemienia pasiastego, odkrytych w 1922 przez
        > geologa Jana Samsonowicza. Jest to obiekt pochodzący z młodszej epoki
        kamienia-
        > neolitu. Były trzy rodzaje szybów w zależności od głębokości zalegania złoża
        > (złoże opadało skośnie). Najgłębsze szyby i tunele znajdowały się na
        głębokości
        >
        > nawet 10-11 m.
        > Zwiedza się 2 szyby - płytszy i głębszy. W pawilonie przy drugim szybie
        > zrekonstruowane jest otoczenie szybu z zadaszeniem, tak jak wyglądało w
        okresie
        >
        > neolitu.Obok, na terenie muzeum znajduje się skansen ludzi pierwotnych.
        > Wybudowano tu kilka różnego rodzaju domów (z różnych okresów prahistorii).
        > Wejścia do kopalni z przewodnikiem o równych godzinach (nie pamiętam do
        której,
        >
        > ale dość krótko).Zwiedzanie skansenu samodzielnie.
        >
        > Opisywać następne miejsca, czy ten temat już "padł" ?
        > Pozdrowienia
        > myszamk
        Moze sa to ciekawe miejsca ktore opisujesz ale jak moge sobie zorganizowac ten
        weekend,gdzie mialabym nocowac lub zjesc dobry obiad ,to tez jest wazna rzecz
        dla turysty.I co moglabym np.robic wieczorem,kiedy muzeum jest zamkniete a w
        kopalni ciemno? A moglabym sie tam wybrac z dziecmi? Czy one by sie tam nie
        zanudzily?
        • myszamk Re: prehistoryczna kopalnia krzemienia 09.04.03, 23:36
          tamat
          > Moze sa to ciekawe miejsca ktore opisujesz ale jak moge sobie zorganizowac
          ten
          > weekend,gdzie mialabym nocowac lub zjesc dobry obiad ,to tez jest wazna rzecz
          > dla turysty.I co moglabym np.robic wieczorem,kiedy muzeum jest zamkniete a w
          > kopalni ciemno? A moglabym sie tam wybrac z dziecmi? Czy one by sie tam nie
          > zanudzily?

Ja to trochę niedokładnie opisałam- to właśnie kopalnia jest muzeum. Nazywa się
          to dokładnie "Rezerwat Archeologiczny i Muzeum w Krzemionkach k.Ostrowca
          Świętokrzyskiego" i jest oddziałem muzeum w Ostrowcu.Dlatego kopalnię można
          zwiedzać tylko w godzinach otwarcia. Wchodzi się o równych godzinach z
          przewodnikiem, a do której są wejścia nie pamiętam, trzeba by zadzwonić. Nie
          znam numeru do Krzemionek, ale można zadzwonić do Muzeum w Ostrowcu ( tel 041
          248 47 00), tam Ci powinni podać numer.
          Co do dzieci - wszystko właściwie zależy od wieku i od zainteresowań.Gdy
          byliśmy tam pierwszy raz córka miała o ile dobrze pamiętam ok 6-7 lat i bardzo
          jej się podobało(synowi, starszemu o 4 lata też).Obecnie, jako kilkunastolatkom
          też im się podoba.
          W okolicy można zwiedzić między innymi Opatów z ciekawą trasą podziemną
          prowadzącą trasą wiodącą przez dawne piwnice i składy pod miastem. Zwiedzanie z
          przewodnikiem, wejście w rynku, w PTTK.(tel PTTK 0-15 868-27-78)Oprócz tego w
          Opatowie romańska kolegiata z XII w.
          Niedaleko znajdują się też ogromne ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe
          nazywanego Kamiennym Rokiem .Można je zwiedzać do wieczora - o ile dobrze
          pamiętam to do 19.
          Ponieważ bardzo lubimy te miejsca, to robimy sobie do nich co pewien
          czas jednodniowy wypad. Jadąc z Warszawy można zdążyć zwiedzić wszystkie trzy
          miejsca w kolejności:Krzemionki,Opatów, Krzyżtopór, ale bez obiadu.
          Co do obiadu nie mogę Ci udzielić informacji,bo my przy wyjazdach
          weekendowych, nawet kilkudniowych nie jadamy obiadów, bo ja zawsze tak napakuję
          program, że żal nam czasu. Poprzestajemy na suchym prowiancie i zupkach
          błyskawicznych.
          Jeżeli chciałabyś jechać na dwa dni to drugiego dnia można zwiedzić np
          zamek w Baranowie Sandomierskim tel (48 15) 811 80 39, 811 80 63
          i Sandomierz z wieloma ciekawymi zabytkami. W Sandomierzu jest ich zresztą
          tyle, że i przez dwa dni byłoby co tu oglądać.
          Co do noclegu nie mogę Ci nic doradzić, mogę Ci jedynie odradzić hotel
          Wisła w Baranowie Sandomierskim.Byłam tam jednak trzy lata temu, więc mogło się
          już zmienić.Było tam czysto i ładnie, ale w nocy po pokoju biegała nam mysz
          (słyszałam ją jak czymś szeleściła), a rano się okazało, że "wrąbała" kawałek
          żółtego sera.Rano czekaliśmy prawie godzinę, żeby ktoś się pojawił i wypuścił
          nas z hotelu.
          Ogólnie jest to piękny region, naprawdę polecam
          Pozdrowienia
          myszamk
    • misiaj Re: Jakie piekne miejsca znacie w Polsce?? 19.06.03, 21:37
      A byliście w Tykocinie? Dla mnie - niezwykłe miejsce. Mała piękna mieścina z
      synagogą i cmentarzem żydowskim, na którym... wypasają krowy! To przegięcie -
      ale miejsce urocze. Niedaleko - w Kiermusach - super karczma i jadło w niej
      przednie, tylko pieruńsko drogo. A w Tykocinie można też, oprócz wspaniałej
      splątania się po uliczkach, zjedzenia wspaniałego żarełka w Tejszy przy
      Synagodze, przekąpać się w Narwi. Bardzo miło wspominam, na krótki wypad w sam
      raz.
      • kunegunda13 Re: Jakie piekne miejsca znacie w Polsce?? 19.07.03, 11:53
        Jednym z najpiękniejszych miejsc w polsce jest Puszcza Białowieska.To miejsce dla tych ,którzy lubiš odpoczywać w ciszy,spokoju ,w�ród łona natury.Je�li kto� lubi zwierzęta może odwiedzić Białowieżę i park.Sš tam jelenie,wilki,a przede wszystkim żubry.Polecam też �cieżkę dydaktycznš w �winorojach w otoczeniu dębów.Chętnym sportowych wrażeń polecam spływ kajakowy rzekš Narewkš.

Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka