Dodaj do ulubionych

spacerówka z najwyższej półki :)

23.08.11, 19:57
tak z ciekawości... jaka spacerówka waszym zdaniem jest mercedesem wśród wózków?
Obserwuj wątek
    • lucyna_1980 Re: spacerówka z najwyższej półki :) 23.08.11, 23:25
      W kategorii cena do jakości:
      Hmm pewnie mi się dostanie za to że przeszłam na ciemną stronę mocy... ale im dłużej jeżdże Stokke tym bardziej dostrzegam jego zalety i jeśli miałabym wybrać bee+ czy xplory to tytuł "mercedesa" chyba by jednak dostał stokke.
      No pokochałam go...i już!!!
      Nich mówią, że to kupa plastiku za ponad 3000 zł ale bardzo precyzyjnie wykonana.

W kategorii komfort jazdy:
      MB Swift
        • mama1dawidka Re: spacerówka z najwyższej półki :) 24.08.11, 19:53
          co wy w buggsterze widialyscie??
          mi w nim nic nie pasowalo niskie raczki tylko cuit na milimetry wieksze niz zapp
          nie szlo jedna reka prowadzic
          podnozek do dupy a regulacja na zamki do dupy sad
          to byl wozek wychwalany na ktorym sie zawiodlam
          nawet skladal sie w duzych rozmiarach co w nim dziewczyny widzicie widzialyscie fajnego?
          moze ja jego urokow nie widzialam
          twardy ciezko si ego podbijalo no moze mial w miare kosz
          jakby co to mam jeszcze torbe do niego hehehe
          • pomilak1 Re: spacerówka z najwyższej półki :) 24.08.11, 20:42
            mnie buggster zaskoczył tak obszernym siedziskiemsmile śmiałam się z mamą że spokojnie 2 dzieci by mogła wsiąść (oczywiście takich jak mój synek, nie piszę o jakiś mega dzieciach tongue_out ) fajny kosz i wkładka, mi się akurat ten podnóżek podobał smile ale faktycznie podbijanie takie sobie, prowadzenie dla mnie było ok ale raczej 2 rękami smile
          • sylki Re: spacerówka z najwyższej półki :) 24.08.11, 21:50
            Dla mnie rączki były na super wysokości (mam 168cm)
            regulacja na zamek super, podnóżek też nie narzekało moje dziecko, wręcz uwielbiała go.
            Młody mojej siostry od razu w nim zasypia.
            Wcale nie jest szczególnie duży po złożeniu.
            Jedną ręką prowadziłam ja, mój mąż, moja mama, nikt nie miał zastrzeżeń

Odwidział mi się, gdy poznałam się z cameleonem.
            Wiem, że nie powinno się ich porównywać, ale prawda jest taka że skoro cameleon był taki fajny, to i bee musiało być super.

Nie żałuję swej 2 letniej przygody z buggsterem, bo wtedy był wózkiem dla mnie idealnym.
          • didis Re: spacerówka z najwyższej półki :) 24.08.11, 21:30
            Innego nie widzę, deklasuje bee+ Szczerze, odkąd mam Stokke to bee w zasadzie nie jeźdzę i boję się, że tak zostanie do czasu aż sprzedam stokke
            Uwielbiam MBUJ i dla mnie to wózek numer jeden -jeśli chodzi o komfort jazdy. Ale on kojarzy mi się raczej z samochodami terenowymi a nie z luksusem
            Reasumując moim Lexusem jest Stokke

Poza tym jednak pytanie o najwyższą półkę - mercedesa kojarzy mi się też z ceną i luxusem, nie chcę wypaść jakoś zasadniczo, ale dla mnie wiele podanych wózków odpada: BJCM, BJCE, Maclaren, Buggster - do średnia półka.
        • sylki emily 24.08.11, 21:53
          tylko ze ja nie porównuje wózków z różnych półek.
          Tak to mogłabym porównywać cameleona ze stokkiem. Dla mnie 2 wózek, to ten lżejszy mniejszy, który składa się w miarę fajnie.
          Stokke taki nie jest, nie ważne jak bardzo wygodny bla bla bla
          • emily_valentine Re: emily 24.08.11, 22:33
            No cóż, może nie jestem absolutną wózkomaniaczką, bo w swojej karierze miałam aż 3 wózki, ale odkąd mam stokke, to bee prawie wcale nie używam. Bee jest absolutnie rewelacyjnym wózkiem, ale jednak stokuś to klasa sama w sobie. I nie porównuję półek cenowych, ergonomii, wygody itd. Stokuś jest bezkonkurencyjny i już, to jest miłość od pierwszego, no może drugiego spojrzenia wink
            • sylki Re: emily 24.08.11, 22:42
              dalej twierdze ze nie ma co porównywać wózków które mają różne zastosowania, że się tak wyrażę.
              Stokka bym ze sobą w wiele miejsc nie zabrała, zwłaszcza tam gdzie potrzebuję wózek wyciągnąć szybko i nie pieprzyć się z jego rozkładaniem.
              Nie umniejszam stokke, ale do cholerci nie kumam jak można porównywać dwa tak odmienne wózki.
              • dima1312 Re: wozki 25.08.11, 11:09
                dziewczyny odbiegłyście od zasadniczego tematu...nie chodziło alicji chyba o przepychanki słowne zadała dziewczyna pytanie o najlepsze wozki i tyle!! po co to zamieszanie?! wozki-mercedesy to nie tylko bugaboo bee+ choć miałam go i strasznie mi się podoba,ale są też inne,po mercedesach zaczynają się Lexusy i Porsche ....
                • duraczek Re: wozki 25.08.11, 12:00
                  sluszna uwaga smile a i mercedesy są różne nawet off-road smile pytjąca nie wskazała napisz o mercedesie-wózku za min 3tys o wadze do 9kg i wielkości ..cm x ..cm
                  smile każda piszę co lubismile a podsumowując czesto wskazywano:

w kategorii lekkie: bugaboo bee+
                  w kategorii miejskie: stokke xplory
                  w kategorii lekki offroad: mb swift
                  w kategorii cięższy offroad: mb urban jungle, bj elite
                • saras-wati Re: wozki 25.08.11, 12:07
                  i zaporożcesuspicious

czyli, jak wygląda ranking? czyżby stokke był faworytem większości? ja oczywiście będę forsowała pierwsze miejsce dla MB swiftabig_grin Oczywiście mój ranking jest subiektywny i zaznaczam, że nie jeździłam wózkami z najwyższej półki cenowej, powiedzmy tej od 3000wink
                  • alicja1551 Re: wozki 25.08.11, 14:32
                    z powyższych wypowiedzi wnioskuję że wozkiem o który pytałam będzie bb bee plus.
                    Moje kryteria zawęziły się do: wózek dla 1,5 - 2 latki, składany wygodnie do samochodu, no i z tej najwyższej półki wink
                    stokke i cameleon odpadają w przedbiegach- tutaj kupuję wózek i gondole - po co mi gondola?
                    załóżmy, że córcia już ma oba modele, a ja szukam czegoś, co starczy na dłużej, lepiej się będzie składać do samochodu itp.
                    ps. proponuję odświeżyc wątek cameleon kontra stokke - widze że rodza się nowe spostrzezenia smile
                    • chubus Re: wozki 25.08.11, 14:37
                      Zadna z Was nie testowala maclarena grand tour?dla dziewczynki 1,5-2 lata jest idealny i starcza na długo. Do tego bajeranckie swiatelka na pilotawink
                    • sylki Re: wozki 25.08.11, 15:02
                      Stokke możesz kupić w wersji spacerowej bez gondoli, ale dalej jest to duży wózek.
                      Co do wątku, też o tym myślałam, ale tam porónanie jest starego stokke do cameleona. Musiałaby któraś z dziewczyn, która posiadała oba modele - Didis, Emma
                      opisać swoje spostrzeżenia
              • mama1dawidka Re: emily Sylki! 25.08.11, 21:40
                sylki napisała:

> dalej twierdze ze nie ma co porównywać wózków które mają różne zastosowania, że
                > się tak wyrażę.
                > Stokka bym ze sobą w wiele miejsc nie zabrała, zwłaszcza tam gdzie potrzebuję w
                > ózek wyciągnąć szybko i nie pieprzyć się z jego rozkładaniem.
                > Nie umniejszam stokke, ale do cholerci nie kumam jak można porównywać dwa tak o
                > dmienne wózki.
                ale akurat rozkladanie stokka to bajka a nawet zmiescil sie do corsy b i ciagnac za soba go idze
                wydaje mi sie ze nie spodobal Ci sie i tyle
                • emily_valentine Re: emily Sylki! 25.08.11, 22:23
                  hmmm ale dlaczego mam nie porównywać 2 wózków, których używam do tych samych celów?
                  Na dodatek dzisiaj jechałam komunikacją i stokke wypadł chyba nawet lepiej niż bee. I jeszcze po schodach go sobie wciągnęłam tongue_out
                  Oprócz tego żaden wózek nie ma takiego dizajnu jak stokke i nie przyciąga tyle spojrzeń. Np. trójkołowce, bo takie są tu lubiane na forum, dla mnie wszystkie są takie same, nie do odróżnienia, dopóki nie zobaczę napisu. Nie wiem czy to x-lander, czy MB, czy BJ, czy jeszcze coś innego. A stokke od razu widać jaki to jest wózek tongue_out
                  • mama1dawidka Re: emily Sylki! 25.08.11, 23:11
                    a wg mnie ten kto wymyslil stokke i bee powinien dostac nobla za projekt
                    ja stawiam te dwa wozki i xlra na jednej polce jako ferrari smile
                    cameleon porsche
                    mb babyjoggery bj teutonie mercedesy
                    quinniaki xlandery pozostale maqlareny peg peregi czyli te wozki ktorych jest duzo
                    hmmm moze ople?
                    hehehe milego wieczorku
                    noi Dziewczyny bez nerwow
                    Zlosc pieknosci szkodzi!!!
                        • emily_valentine Re: dima 26.08.11, 10:05
                          ojtam ojtam wink
                          Mam oba wózki i mam porównanie, stokke wypada odrobinę lepiej, ale nie umniejszając bee też jest super. Powtarzam to już któryś raz z kolei, ale Sylki chyba się uparła tongue_out Na dodatek wszystkie dzieczyny, które mają oba te wózki, mają podobne zdanie big_grin
                          A propos porównań, to samochodem ostatniej dekady wg top gear został bugatti veyron wink
                            • sylki uparłam się na jedno 27.08.11, 23:36
                              bee nie można prównywać ze stokke, no nie i tyle
                              To tak jakbym miała porównać cameleona z bee, no sory ale to nie ta sama półka wózkowa.
                              To tak jakbym miała porównać np Vana z małym miejskim autem, no nie da się kurna.

Stokke mi się podoba, więc stwierdzenie mamy dawidka jest błędne.

Czepiam się tylko o to, że nie można prównywać dwóch skrajnie różnych wózków i tyle
    • cortinka Re: spacerówka z najwyższej półki :) 26.08.11, 23:17
      W starym Stokke'u przeszkadzał mi brak amortyzacji, małe siedzisko, niemożność położenia oparcia do pozycji leżącej, kiedy dziecko jedzie przodem do świata, wielkość po złożeniu (i w ogóle składanie).

Jeżeli to wszystko poprawili w nowej wersji (a o tym się nie przekonam, bo jednak nie będę kupować takiej spacerówki dla dwulatka), to rzeczywiście to będzie mercedes (lub volvo, ferrari - co tam kto chce wink wśród wózków.

Póki co, moim faworytem jest Atlantico, sprawdzone zarówno przy niespełna rocznym dziecku jak i ponad czterolatku. Bee też mam , owszem jest ładne i zwrotne, ale nie ma wielu zalet starego Atlantico.
    • analyss Re: spacerówka z najwyższej półki :) 27.08.11, 14:58
      jako osoba mająca trochę do czynienia z marketingiem uważam, że wózki - tak jak inne produkty - należałoby podzielić na trzy segmenty: economy, value i premium; można jeszcze dodać sub-economy i super premium.
      głównym kryterium oczywiście byłaby cena, a także pewnie wizerunek marki (więc nie musze mieć doświadczeń z jeżdzeniem nimi, aby dokonać takiej oceny, hihi)

rozumiem, że pytanie tyczy się segmentu co najmniej premium.
      do premium można byłoby zaliczyć wiele marek, wiec szkoda tutaj wymieniać

do premium+ zaliczyłabym BB i oczywiście stokke

do super premium - najdroższy wózek jaki widziałam na żywo, czyli Chariot.
      to niewątpliwie najwyższa półka - choć szczerze mówiąc ja bym tego wózka nie chciała. no ale jest drogi i wymyslny, więc marketingowo te kryteria spełnia.

z kolei do skojarzenia z "mercedesem wśród wózków" najbardziej by mi pasowały modele retro silver cross, też drogie jak jasny gwint, a klasyczne.

• gleana Re:do Chubus 27.08.11, 23:35
          Napisz proszę jak najwięcej informacji o Maclarenie Grand Tour. Podoba mi się ale podobno ciężko się go podbija. Czy bardzo jest ciężki? Jak z przenoszeniem (po schodach) i ładowaniem do bagażnika. Jak radzi sobie na wertepach a zimie na śniegu? Czy dziecku wygodnie się śpi - bo z tego co widzę podnóżek jest zawsze opuszczony.
          • chubus Re:do Chubus 28.08.11, 19:40
            Kupiłam ten wózek jako typowo wakacyjny- zabieram tam gdzie nie potrzebuje podwójnego czyli głownie na plaże.wygodnie spała w nim 3 latka, czterolatek i niemowlak.ja bez wysiłku laduje go do bagażnika.rewelacyjnie się prowadzi- moja najstarsza bez problemu go prowadzi z siostra w środku.podbija się pięknie. Jazda po schodach bez problemu- pokonalam dużo schodów góra/dół idąc samotnie na plaże z trójka dzieci. Swietnie osłania od słońca.na wertepach i piasku radzi sobie bez problemu, zima nie wiem bo używam tylko latemwink ogólnie głownie używam chust a wózki po prostu muszę miećwink
            Ale powiem jeszcze jedno- jak kupiłam ten wózek to z rozpędu mój m zamówił dwa w USA i jeden sprzedalam koleżance,która używa go jako główny wózek od urodzenia córeczki i ona tez go kochawink
              • chubus Re:do Chubus 28.08.11, 22:18
                nie mam ale moge młodego wsadzic i zrobić.woziłam teraz na wakacjach.dopiero wrociłam,chwilowo nie mam w domu kompa bo mi padł,pisze albo z iphona albo tak jak teraz z pracy ale postaram sie cos wsadzić w ciagu tygodnia.i zdjecie mojego nowego stokke teżwink
        • lucyna_1980 Re: spacerówka z najwyższej półki :) 28.08.11, 00:21
          Chariot? Masz na myśli tą przyczepkę rowerową którą można po dołożeniu przedniego koła zamienic w wózek do joggingu?
          www.sjscycles.co.uk/chariot-shopchariot_pg1/
          Najdroższy kosztuje 800$ to Cameleon czy Stokke są droższe wink
          Może jak na przyczepkę rowerową to klasa premium, ale jak na wózek... hmmm to raczej nie wink
          • agnes_nyc Re: spacerówka z najwyższej półki :) 28.08.11, 09:15
            no wlasnie tez szukalam te charlot i znalazlam tylko przyczepke i jako wozek ale zeby to bylo najdrozsze to nie powiedzialabym dlatego zeby sie upewnic poprosilam o linka smile

dla mnie najdrozszym wozkiem jest Orbit Baby drozszy niz bugaboo i stokke badz minimalnie drozszy
            • analyss Re: spacerówka z najwyższej półki :) 28.08.11, 14:28
              fakt, nie są teraz takie najdroższe, szukałam tego dwa lata temu i ten model co widziałam jakoś sporo droższy był. ale teraz nie mogę tego kurcze znaleźc.

tak czy inaczej myślę, że w przypadku wózków cena jest w miarę adekwatna do jakości, raczej się nie zdarza by superniewiadomojaki wózek kosztował mało, a wybitny badziew dużo (choć można zleźć niezafajne i całkiem w porzo wózki za cenę średnią).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka