Dodaj do ulubionych

bugaboo bee news - zacinające się koła

07.10.11, 15:13
ważne informacje nt. zacinających się kół bugaboo bee
Szanowni Klienci,

chcielibyśmy przekazać Państwu ważne informacje dotyczące problemu zacinania się kół w wózkach Bugaboo Bee.

Pod koniec 2010 roku odnotowaliśmy zwiększoną liczbę uwag na temat chybotania przednich kół w wózkach Bugaboo Bee. Chcąc podnieść jakość produktu i wyeliminować zjawisko chybotania kół, na początku 2011 roku wymieniliśmy oryginalne koła z metalowym łożyskiem na koła z łożyskiem plastikowym. Badania dowodzą, że plastikowe łożyska zwiększają tarcie kół, tym samym eliminując ich chybotanie.

Niektóre koła z plastikowym łożyskiem wyprodukowane w ramach pierwszej serii obejmującej okres od stycznia do marca 2011 roku włącznie były wadliwe i nie spełniały naszych standardów jakości. Wadę natychmiast zlikwidowano na etapie produkcyjnym. Chociaż nie była obecna we wszystkich spacerówkach Bugaboo Bee, zdawaliśmy sobie wówczas sprawę, że w jej wyniku koła zamontowane w niektórych wózkach mogą obracać się mniej płynnie niż powinny. Właściciele tych wózków otrzymali zestawy sprawnie działających kół z plastikowymi łożyskami.

Mimo to nadal otrzymywaliśmy od naszych klientów reklamacje dotyczące zacinania się kół. Po przeprowadzeniu dalszych badań ustaliliśmy, że zaproponowane przez nas rozwiązanie problemu chybotania poprzez zmianę oryginalnych kół z metalowym łożyskiem na plastikowe miało niezamierzone następstwa: zwiększone prawdopodobieństwo zacinania się kół oraz zagrożenie dla bezpieczeństwa, które opisaliśmy poniżej.

Czy istnieje zagrożenie dla bezpieczeństwa?

Bezpieczeństwo i dobro naszych klientów i ich dzieci jest dla Bugaboo kwestią nadrzędną. Na początku tego roku ustaliliśmy, że mimo iż problem dotyczący zacinania się kół może mieć wpływ na komfort prowadzenia wózka, nie zagraża w naszej opinii bezpieczeństwu użytkowników. Jednakże najnowsze dodatkowe testy przeprowadzone przez niezależnego eksperta w ramach oceny bezpieczeństwa wykazały, że istnieje niewielkie ryzyko zablokowania się przednich kół spacerówki, co mogłoby potencjalnie doprowadzić do przewrócenia się wózka do przodu. W świetle tych informacji uznaliśmy, że profil bezpieczeństwa tego produktu jest niewłaściwy i nie odpowiada naszym standardom jakości.

Jest nam z tego powodu niezmiernie przykro i chcielibyśmy zapewnić Państwa, że sprawę traktujemy bardzo poważnie. W tej chwili dokładamy wszelkich starań, aby rozwiązać zaistniały problem. Poniżej przedstawiamy podejmowane kroki.

Środki naprawcze i rozwiązania

1. Przywrócenie profilu bezpieczeństwa Bugaboo Bee

Przywrócimy wypróbowane i przetestowane oryginalne obrotowe koła z metalowym łożyskiem i zastąpimy wszystkie obrotowe koła z plastikowym łożyskiem kołami z łożyskiem metalowym we wszystkich spacerówkach Bugaboo Bee wyprodukowanych od stycznia do września 2011 roku włącznie. Uważamy, że obrotowe koła z metalowym łożyskiem rozwiążą problem zacinania się kół, który dotyczy niektórych wózków Bugaboo Bee, oraz wyeliminują ryzyko przewracania się wózka oraz zagrożenia z tym związane.
Do czasu serwisowego rozwiązania problemu radzimy, aby podczas korzystania z wózków Bugaboo Bee klienci zakładali blokadę na koła obrotowe. Prosimy zauważyć, że spowoduje to unieruchomienie przednich kół i utrudni kierowanie spacerówką.
2. Rozwiązanie serwisowe dla wszystkich klientów Bugaboo Bee

Aktywnie i bez dodatkowych opłat udostępnimy wszystkim klientom Bugaboo Bee (korzystającym z wózków wyprodukowanych od stycznia do września 2011 roku włącznie) rozwiązanie serwisowe, którego celem będzie zlikwidowanie blokowania i chybotania się przednich kół.

Obecnie trwa proces produkcji zamiennych kół do wszystkich wózków Bugaboo Bee, które otrzymają Państwo w ciągu 3-4 tygodni.

W celu umożliwienia nam przesłania produktu serwisowego na właściwy adres, uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego na stronie bugaboo.com/non-swiveling-wheels. Dziękujemy.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności i pragniemy zapewnić Państwa, że naszym priorytetem jest jak najszybsze rozwiązanie zaistniałego problemu.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Bugaboo
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka