Dodaj do ulubionych

wozek dla rodzenstwa- jeden za drugim

14.02.12, 11:02
dziewczyny, wiem ze na pewno o tym juz bylo, ale juz zupelnie nie wiem co kupic.
roznica miedzy moimi dziecmi bedzie 16 mies. wiem, ze wozek bedzie mi potrzebny, bo jest jeszcze 3,5 latka,ktora ciagle wymaga kontroli na spacerze. Na poczatku chcialam kupic wozek jtypu obok siebie, ale obejrzeniu mountain buggy odwidzialo mi sie, ze wzgledu na wielkosc dlatego uwazam ze najlepszym rozwiazaniem bedzie jeden za drugim.
Prosze doradzcie jakiej firmy: graco, babywelt, kees, abc design itp... potrzebuje przewozowki, cos kompaktowego, co sie sklada do auta, cos do sklepu i do przedszkola z 3,5 latka, na wakacje, zeby oba maluchy mialy mozliwosc drzemki.
Do phil and teds nie jestem przekonana...wole cos na jednym poziomie...biore pod uwage miekka gondole dla noworodka.. nie wiem co jescze, zeby dobrze sie prowadzil, podbijal no i na grsze warunki typu snieg...i nie chce wydac 3 tys, bo wiem, ze to jest cos przejsciowego. Mamy w domu jeszcze mountain buggy, gleboka inglesine i 2 maclareny, takze nie chce kupowac kolejnego drogiego wozka, ktory nie bedzie az tak dlugo uzywany.
Obserwuj wątek
    • gomilu Re: wozek dla rodzenstwa- jeden za drugim 14.02.12, 12:18
      Między moimi dziewczynami jest 23 m-ce różnicy. Ja mam Phil & Teds Sport i Britax B Dual jest super. Szczególnie kiedy młodsza była jeszcze w takiej fazie ze na spacerach głównie spała. Teraz kiedy ma juz 9 m-cy nie bardzo jej się podoba siedzenie na nizinach ale jak dochodzimy do parku to starsza biega a młodsza ląduje na górze i jest oki. Między twoimi dziećmi jest mniejsza róznica i jak piszesz moga spać na spacerze dlatego wózek obok siebie mógłby sie bardziej sprawdzić. Mountain Baggy Duet - szerokośc tylko 63 cm czyli jak normalny pojedyczny wózek. Nie wiem jak siedziska ale z miękka gondolą nie powinno być problemu. Popatrz ja sam sie na niego czaiłam ale nie wyszło. Teraz szykuje siWitam Serdecznie

Wózek jest używany i nosi ślady użytkowania. Stan oceniam jako dobry. Tapicerka nie ma żadnych plam,odbarwień ani przetarć. Jedyne co to zapadka do składania wózka się wyrobiła i po rozłożeniu wózka należy docisnąć aby mieć pewność ze zaskoczyły bolce.Dwa kola tylnie są nieoryginalne, złapaliśmy gumę w jednym kole a nie można było dostać oryginalnej opony wiec wymieniłam dwie aby to dobrze wyglądało. ( tą która został także dołączę do wózka). Jak pisałam w ogłoszeniu to mam do tego dwie
      wkładki (do górnego i dolnego siedziska) uszyte przez Panią Helenkę, jest folia nawet dwie ale tej drugiej nawet nie otwierałam - myślę że jest na pojedynczy wózek.Są dwa plecaki torby które dopina się do boku wózka - bardzo praktyczne rozwiązanie. Jest również śpiworek. Wszystko w kolorach wózka.
      na Baby Jogger City Mini Double ale moje sa starsze
        • afroddytta Re: wozek dla rodzenstwa- jeden za drugim 14.02.12, 12:43
          Żeby się nie powtarzać napiszę krótko mam kolcraft duo, obecnie wożę już dziecko drugie i trzecie, choć często (w zimie nie, bo nie chodzimy na tak długie spacery) najstarszego jeszcze na dostawce wiozę, więc spokojnie nawet trójkę nim zabierzesz smile
          Oczywiście nie jest to mały, lekki wózek, ale bardzo komfortowy, właśnie moja dwójka (8mies. i 2,5l) śpi sobie w nim na podwórku, bo usnęli na spacerze, uff smile
          Jeśli by Cię ten wózek zainteresował, to zerknij do archiwum albo pytaj.
          • zoslo82 Re: wozek dla rodzenstwa- jeden za drugim 14.02.12, 12:58
            dzieki dziewczyny !
            mountain buggy ogladalam i sadzalam w nim moje dziewczyny ( 3 ,5 latka i 1 rok) .siedzenia dla sa bardzo waskie... dla roczniaka jeszcze ok, ale pozniej bedzie ciezko.
            co do kolkrafta, to nie wiem jak rozwiazac problem gondoli, bo nie wiem czy mozna dokupic...
            BJ- troche drogi, na prawde nie chce wydawac duzo kasy..
                • afroddytta Re: wozek dla rodzenstwa- jeden za drugim 14.02.12, 13:37
                  I pewnie amerykanie tak robią. Siedzisko się rozkłada ( w sumie są 3 ustawienia), ale siedzisko jest kubełkowe (podobnie jak w ABC design zoom), więc się oparcie nie kładzie tylko całe siedzisko się przekręca. Dla większego dziecka mały kąt to nie problem i leży prawie poziomo, ale dla malucha jednak kąt jest za duży i się po prostu zwija itd., nie wygląda to dobrze, poza tym wyłączając niektóre schorzenia bioder niemowlak powinien większość czasu leżeć na płaskim. Nie jestem pewna, ale chyba większość kubełkowych spacerówek rozkłada się prawie do poziomu, jednak nigdy nie są zalecane od początku i zawsze mają gondolki np. bugaboo cameleon, quinny buzz, BJ city select.
                  Tak jak pisałam w innym wątku teraz malucha przełożyłam do spacerówki jak miał 4 mies., wyłożyłam mu ją grubą wkładką plus kocyk w zagłębienie.
                  • zoslo82 Re: wozek dla rodzenstwa- jeden za drugim 14.02.12, 14:02
                    tez tak myslalam, choc mialam nadzieje, ze moze jakos sie je rozklada. w jakim wozku kiedys widzialam taka opcje, ze kubelkowe rozkladalo sie na prosto. szkoda, bo opcja kolkraftu bylaby nie zla. Troche nie chce kombinowac z roznymi gondolami. Ta co mam jest na pewno za duza, bo to inglesina... chyba zeby jakas miekka w siedzisko wlozyc...moj maz nie jest za takimi kombinacjami, ale moze jakos go przekonam. poza tym to dosc duze ryzyko, jak sporwadze wozek do Norwegii bo tu mieszkam a nic nie bedzie pasowac to bedzie problem.
                    bardzo zalezy mi na czyms kompaktowym, dlatego pytalam o graco, chociaz wiem ze one takie bardzo plasikowe sa, ale moze cos innego-podobnego?
                    • afroddytta Re: wozek dla rodzenstwa- jeden za drugim 14.02.12, 14:50
                      Miękka gondolka jakaś uniwersalna powinna pasować i to dobre rozwiązanie.
                      Co do graco to niestety kupa plastiku, również kółka małe i plastikowe. Moje dwie koleżanki miały graco i generalnie rzadko w ogóle spacerują, ale każdy spacer to był koszmar. Wg mnie najgorsze jest jednak to, że to przednie siedzisko dla starszego dziecka jest dość małe (nie jest takie standardowe) i raczej się nie rozkłada, więc nie dość że starszak siedzi z przodu ściśnięty to jeszcze wózek się ciężko prowadzi z obciążeniem na przedzie.
                      Jeżeli już coś bardziej standardowego, czyli bez obracanych siedzonek to może coś z Jane, 3koł. lub 4 koł. Tam gondolki też nie zamocujesz, ale przynajmniej na początek taki rozkładany fotelik samochodowy. O tych Jane też było trochę na forum.
                      • zoslo82 Re: wozek dla rodzenstwa- jeden za drugim 14.02.12, 15:17
                        tez myslalam o jane, ale to by sie wiazalo z zakupem nowego fotelika, ktory wlasciwie nie jest nam potrzebny.
                        z miekka gondola widzialam roziwazanie b-dual, tylko ze to byla oryginalna gondola i pasowalo dobrze. a czy ty probowalas taka opcje czy tylko ze zwykla gondola?
                        ahaha pytanie, czy ten kolkraft ma folie przeciwdeszczowa?
                        czytalam ze babywelt oregon tandem dobrze sie prowadzi, ale pewnie tez starszak z przodu scisniety...
                        jest jeszcze peg perego duette, ale jest on bardzo duzy no i drogi.. widzialam tez na ebay taki:

www.ebay.com/itm/NEW-Peg-Perego-Tender-CSR-Midnight-Double-Tandem-Baby-Stroller-MD41KN41-/130641687803?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D6324033122815633190#ht_1248wt_1139
                        pewnie lepsza jakosc niz graco i musze poczytac o nim..
                        • afroddytta Re: wozek dla rodzenstwa- jeden za drugim 14.02.12, 17:31
                          Ja nie mam miękkiej gondolki, więc nie próbowałam, ale na allegro ktoś sprzedawał i widziałam zdjęcia, wyglądało to sensownie, poza tym w jakimś mieście jest podobno dużo tych wózków i wszyscy tak robią czyli używają miękkiej gondolki, tak pisała jakaś forumka.
                          Duette jest ogromny i mnie nie urzeka, siedzonka są inne w sumie jest mało miejsca miedzy nimi, poza tym tam przednie koła są skrętne, nie obrotowe.
                          Ten z linka, zdecydowanie nie w moim typie, nie trawię takich kółek, choć jakość może lepsza, ale na PP się nie znam.

Co do foli do kolcrafta, to chyba oryginalnej nie ma, podobno są jakieś takie na podwójny wózek np. właśnie graco i powinny pasować, ale pewnie nie we wszystkich ustawieniach siedzonek. Ja mam 2 oddzielne, takie normalne, chyba taką ma okrągłą dziurę z boku i z tyłu wiązanie i doskonale pasują, zakładam oddzielnie na każde siedzonko i wtedy nie ma znaczenia w którą stronę są siedziska ustawione. Jak siedziska są w pionie to daszek jest duży i wtedy nawet bez foli można dać radę.
                          • zoslo82 Re: wozek dla rodzenstwa- jeden za drugim 14.02.12, 18:07
                            dziekuje bardzo za wyczerpujace informacje!!!
                            Folia na pewno bedzie potrzebna, bo tu gdzie mieszkamy ciagle pada,takze musi byc.
                            znalazlam tez w jednym sklepie w UK britax b-dual w dobrej cenie z 2011. Wychodzi ok 1500 zl juz z dodatkowym siedzeniem. jest mniejszy niz kolkraft, moze warto sie nad nim zastanowic?

www.pramworld.co.uk/product/11270/Britax_BDual_4_2011_FREE_Second_Seat_Venetian_Red_D_
                            tez pisza, ze nadaje sie od urdzenia. z tego, co zauwazylam siedzenie sie rozklada, ale nie wiem jak to wyglada w uzytkowaniu.
                            biore tez pod uwage zakup gondoli.... nie myslalam, ze bede miec taki problem, bo nie widze wozka, ktory by mi na 100 % pasowal, jak np mountain buggy!
                            • gomilu Re: wozek dla rodzenstwa- jeden za drugim 15.02.12, 16:09
                              W Britax oba siedzenia rozkładają się na płasko.
                              Ja swoja najmłodszą woziłam na tym siedzenia na dole, ono rozkłada się na płasko a jak zaciągniesz budkę to dziecko jest całkiem zakryte. Luda urodziła się w maju wiec czasami była pogoda dość wietrzna ale mała była tak zakryta że wiatr do niej nie docierała. Można skorzystać z miękkiej gondolki idealna do tego siedzonka na dole. Ja korzystałam tylko z śpiwora i dałam radę. Co do gondoli to nie wiem jak to wygląda po zamontowaniu chociaż na stronie Britax jest tez tak konfiguracja. Można dokupić adaptery które przesuwają górne siedzisko do przodu wtedy na dole jest więcej miejsca.
                              • zoslo82 gomilu-kilkaa pytan 16.02.12, 22:23
                                super, ze siedzenia rozkladaja sie na plasko. jesli zdecyduje sie na zakup, to mysle ze kupie miekka gondole.
                                mam kilka pytan: czytalam gdzies, ze musi byc oryginalny spioworek do wozka, czy rzeczywiscie tak jest, czy mozna zalozyc jakikolwiek?
                                jakie sa te siedziska, czy 2 latek ma miejsce, jesli bedzie mial dodakowo spiwor lub kombinezon?
                                co z pasami, podobno sa bardzo krotkie i dzieci sa scisniete...czytalam taka opinie, gdzie na zagranicznym forum ,ale chyba ktos na tym forum mial ten problem,
                                jak wozek daje sobie rade na sniegu? czy ma folie przeciwdeszczowa na oba siedziska?
                                czy korzystasz z ustawienia siedzisk twarza w twarz? bardzo zalezy mi na tej kombinacji, bo chyba fajnie jak dzieciaki widza siebie na wzajem.
                                czy ogolnie ten wozek dobrze sie sprawuje jako wozek dla rodzenstwa, jestes zadowolona z niego?
                                bede wdzieczna za odpowiedzi. mam jeszcze czas na podjecie decyzji, ktora jest dosc trudna tym razem. nie wiem czy bede miala mozliwosc zobaczenia wozka przed zakupem, mieszkam w norwegii i tu raczej ich nie ma...

pozdr

• afroddytta Re: gomilu-kilkaa pytan 16.02.12, 22:32
                                  Ten britax chętnie bym wypróbowała, już parę razy podchodziłam do niego na allegro smile P&T akurat w ogóle mnie nie przekonuje.
                                  Jedyny minus to to że bym malucha nie widziała i mam wrażenie, ze też gorzej by mu się świat oglądało, no i z bratem by sobie nie pogadali.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka