Dodaj do ulubionych

pytanie do zorientowanych nt gondoli

28.04.12, 15:30
Hej,
Kilka razy juz zakladalam watek n/t wozka dla rodzenstwa (16 mies roznica). Bralam pod uwage rozne opcje : bj city g double, kolcraft i britax b ready ( europejska wersja b-dual )
Zdecydowalam sie na britaxa b ready. W poniedzialek moj maz wyjezdza do stanow i ma tam zakupic wozek. teraz pytanie:
nie jestem pewna czy chce kupowac gondole, bo mamy jeden wozek z godola, ten britax bedzie na krotkie wypady i wakacje, dlatego mysle o miekkiej gondoli. czy myslicie ze bedzie pasowac do kubelkowego siedzenia? najlepiej by bylo jesli mogla by byc na dolnym siedzisku..
co o tym myslicie. nie mam jak tego sprawdzic...
www.facebook.com/photo.php?fbid=567350837774&set=a.567350553344.2091192.56303736&type=3&theater" border="0" alt="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=567350837774&set=a.567350553344.2091192.56303736&type=3&theater">
Obserwuj wątek
    • annulka79 Re: pytanie do zorientowanych nt gondoli 28.04.12, 15:45
      Wózka nie znam, ale jeśli samo oparcie dolnego siedziska jest na tyle wysokie by zmieścić wkład (mają ok. 60 - 75 cm jak kiedyś sprawdzałam) i dodatkowo jest niemalże poziomo (równolegle do podłoża) by dziecko nie zjeżdżało to może pasować.
      • zoslo82 Re: pytanie do zorientowanych nt gondoli 28.04.12, 16:06
        znalazlam wymiary. samo oparcie ma 46 cm, calosc 68,5 - chyba ze cos zle policzylam,
        szerokosc 33cm .
        siedzisko na zdjeciu jest rozlozone max na plasko.
        moze pasowac, ale czy na 100% . nie wiem czy ryzykowac, bo jak sie okaze, ze nie pasuje..
        • annulka79 Re: pytanie do zorientowanych nt gondoli 28.04.12, 17:07
          Jak już pisałam nie znam TEGO wózka. Miałam wózek z siedziskiem kubełkowym i na tym opieram swą odpowiedź. Noworodek/młodsze niemowlę powinno leżeć w miarę na płasko, w tym wypadku na części będącej oparciem. 46 cm to niewiele w tym wypadku, dziecko będzie coraz większe, wkład też dłuższy... dodatkowo jeśli jest pochylone to maluch będzie się zsuwał. A nie można na sporadyczne wypady zamontować fotelik i w nim przewozić maluszka?
          • zoslo82 Re: pytanie do zorientowanych nt gondoli 28.04.12, 17:24
            fotelik nie bedzie pasowal, bo mam inglesine, ktora pasuje tylko do wozka inglesina ( moj pierwszy nie zbyt udany zakup przy pierwszej corce, ale ze jest w dobrym stanie, to nie chce wymieniac)
            wiem o co Tobie teraz chodzi- polozyc miekka gondole tylko na oparciu. ja myslalam zeby polazyc ja na calym siedzeniu- tylko wtedy bedzie jakby przestrzen miedzy siedziskiem a gondola..dlateo nie jestem pewna czy bedzie pasowac. mysle, ze z glownym siedziskem nie byloby poblemu, bo jest wieksze od dolnego.
            allegro.pl/nosidelko-gondolka-do-wozka-uniwersalna-kurier-i2305073121.html

znalazlam cos takiego, ma 70 cm, wiec bedzie troszke wystawac.

a czy ty osobiscie probowalas takiego rozwiazania w swoim wozku ?
            • annulka79 Re: pytanie do zorientowanych nt gondoli 28.04.12, 17:36
              Rozumiem teraz o co chodzi... spód wkładu/gondolki jest usztywniony ale ciekawe jak bardzo tzn. czy nie ugnie się pod ciężarem niemowlaka? Trzeba byłoby wypełnić czymś wolną przestrzeń pod gondolką. Zastanawiam się tez jak stabilnie byłaby zamontowana wtedy ta gondolka.
              • zoslo82 Re: pytanie do zorientowanych nt gondoli 28.04.12, 18:55
                jedna dziewczyna tu na forum miala takie rozwiazanie, ale w kolcrafcie.
                forum.gazeta.pl/forum/w,101614,132622750,134316096,Re_1_5_roku_roznicy_wieku_wozek_dla_dwojga_.html
                to jest ta sama gondola, co zalinkowalam... wyglada, ze jest troche za szeroka, bo nie wchodzi w srodek siedziska. postaram skontaktowac sie z nia i zapytac czy wszystko jest z tym ok...
                wtedy bede wiedziec czy gondolka jest stabila itp..
                • annulka79 Re: pytanie do zorientowanych nt gondoli 28.04.12, 20:00
                  Całkiem fajnie to wygląda. Gumisia też pisze o dodatkowym zamocowaniu gondoli coby była stabilniejsza.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka