Dodaj do ulubionych

dla noworodka + roczniaka który:

07.06.12, 23:20
przy zamontowanej gondoli u góry starszak nie wali w nią głową, to jest głowne kryterium i teraz tak ja myślałam nad
1. britax b-dual
2. phil&ted promenade
3. bj select
4. doneky

generalnie w pierwszych dwóch typach dzieciak dotyka głową do gondoli albo ma do niej b. blisko. w select teoretycznie jak jest gondola to starszaka można usadowić z przodu przodem do świata, tylko czy wtedy powiedzmy z takim 13 kg obciążeniem ten wózek się podbije w ogóle?
Wózka szukam dla koleżanki różnica między baby będzie równo rok, wizualnie podchodzą jej te trzy pierwsze, donkey nie bardzo a już na pewno nie jego cenawink
co radzicie jeszcze? acha rodzi w listopadzie więc raczej gondolka musowo, bo kombinowałam przy dwóch siedziska np. w b-dual britax (ten ma chyba największą odległość głowy starszaka od gondolki) ale chyba jednam za zimno dla maluszka
Obserwuj wątek
    • rebelka1986 Re: dla noworodka + roczniaka który: 08.06.12, 06:53
      Mój młodszy jest grudniowy, różnica wieku 22 mies. Celowałam w wózek podwójny z klasyczną gondolą i zdecydowałam się na Zooma ABC Design. Jestem baaardzo zadowolona. Mały powoli wyrasta z gondoli i zobaczymy jak wózek będzie się sprawował z dwoma siedziskami. Starszy zaczyna już się mocno nudzić w wózku, więc może czas pomyśleć o zmianie na coś mniejszego, np. na P&T, ale myślę, że Zoom to świetny wybór na początek.
      Z wózków w pierwszym poście przymierzałam się do Selecta, ale nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. Miałam wrażenie, że w konfiguracji gondola przy mnie, starszak z przodu, dziecku jest bardzo ciasno i niewygodnie z gondolą 5 cm od twarzy wink
    • zoslo82 Re: dla noworodka + roczniaka który: 08.06.12, 17:23
      u mnie roznica badzie 16 mies. tez mialam problem z wyborem, przez kilka miesiecy szukalam , zmianialam zdanie, ogladalam. zdecydowalam sie w koncu na Britaxa b-ready (to jest amerykanska wersja b-dual).
      moje dziecko urodzi sie za ok 2 tyg, takze bedzie cieplo, dlatego nie bede miala normalnej gondoli, tylko miekka gondole na dolne siedzisko.
      dlaczego wybralam- bo byl to dla mnie najbardziej opcjonalny wbor. ogladalam selecta, ale zrezygnowlaam z niego poniewaz juz z jednym rocznym dzieckiem ciezko sie podbijal i prowadzil, jak dla mnie duzo mniej zwrotny niz britax. poczytalam tez opinie uzytkownikow w ktorych potwierdza sie trudnosc i ciezkosc w prowadzeniu, szczegolnie przy starszych dzieciach.

aha, kupilam wersje z USA, bo ma lepesze siedzisko - obszerne- co prawda kubelkowe, ale dziecko ma mozliwosc oparcia nozek, w b -dual nozki jakby zwisaja. ma super bude i kosz z latwym dostepem . mam najnowszy model z nowymi kolami, nie sa takie plastikowe, tylko cale piankowe- wygladaja jak pompowane. moim zdaniem lepsze niz select.

bylam prawie zdecydowana na babyjogger city gt double, ale szerokosc mnie przerazila, stwierdzialam ze bardziej przydatny bedzie wozek, z ktorekgo mozna pozniej zrobic pojedynczy.

mam nadzieje, ze bedzie sie sprawdzi u nas... przekonam sie za 2 tyg.

• magdashero Re: dla noworodka + roczniaka który: 08.06.12, 20:14
        no tak ale noworodek będzie w gondoli wożonej niżej, a taka opcja odpada, ja też sobie jakoś nie mogę wyobrazić schylania co chwilę do dzidzi tak nisko
        w britaxie to już bardziej bym rozważała dwie spacerówki od razu i maluch wysoko tylko że w rozłożonej na płasko i tak podnóżek na maxa podniesiony do góry (mam nadzieję że wiecie o co chodzi) aby starszakowi siedzącemu na dole nie przeszkadzał
        • zoslo82 Re: dla noworodka + roczniaka który: 08.06.12, 22:03
          tez bylo mi "dziwnie' z noworodkiem na dole, ale wiem ze jemu to nie bedzie az tak przeszkadzala jak starszej, ktora przyzwyczjona jest widziec wsztsko a tu nagle nie bedzie miala tej widocznosci. przelamalam sie i mysle, ze taka opcja jest najlepsza.

podnozek da sie usniesc, oparcie rozlozyc na plasko, zeby wlozyc miekka gondole.
            • zoslo82 Re: dla noworodka + roczniaka który: 08.06.12, 23:34
              tylko ze model z usa, ma siedziska kubelkowe, z tym ze dolne nie jest glebokie, wiec miekka gondola bedzie tam pasowac. zawsze moge te sprobowac zamontowac ja na gorze. wiem, ze dziewczyny tak robily z siedziskami kubelkowymi, wiec powinno byc ok.
              ja zdecydowalam sie na takie rozwiazanie - z noworodkiem na dole, bo wiem, ze starsza nie bedzie chciala siedziec, bo juz na przymiarkach w sklepie sie buntowala, chcciaz siedzisko dolne jest na prawde szerokie i nie jest tak blisko gornego jak w p&t.

wozek mam dokladnie taki ;
              losgatosbaby.com/store/shop_product.php?UPC=17263
              moj maz byl w stanach i go po prostu przywiozl, ja zamowilam w sklepie i wyslalam do hotelu, w ktorym mieszkal moj maz.... wiem,ze mozna kupic w usa na ebay.com albo w innych sklepach, co wysylaja do do europy.

roznica miedzy wersja europejska i usa to siedziska- te europejskie sa normlane, rozkladane na plasko, ale w modelu z us jest ten podnozek.poza tym material jest tez troszke inny.. nie wiem czy model eu ma te nowe lepsze kola...
              wiem, ze jedna dziewczyna z forum ma wersje b-dual i z tego co pisala jest bardzo zadowolona. wozila malenstwo tez na dole w miekkiej gondoli...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka