Dodaj do ulubionych

spacerówka z dużymi kołami

07.01.13, 17:39
Proszę o pomoc w wyborze spacerówki z dużymi kołami, żeby mogła jeździć po łąkach, miedzach, itp. Obecnie jeździmy Bartatiną w wersji spacerowej, ale myślałam o zakupie czegoś, co będzie się składało jak parasolka, a mimo wszystko będzie w miarę duże i wygodne. Sprzedawca w sklepie polecił mi dwa wózki Baby Design Sprint, trochę mniejszy Baby Design Handy i Inglesinę Zippy. Rorzut cenowy jest spory i sama już nie wiem... Baby Design Sprint ma paskudną tapicerkę i dziecko będzie mi się na niej na pewno pociło, z kolei Baby Design Handy jest jakiś taki... zbyt prostywink Ich zaletą jest pełna rączka, więc można je prowadzić jedną ręką. Inglesina Zippy bardzo mi się podobała, ale jest trochę drogasad i ma dwie rączki.
Czy macie jakieś inne propozycje? Dziecko ma obecnie rok, chciałabym żeby to był już ostatni wózek.
Obserwuj wątek
    • limona32 Re: spacerówka z dużymi kołami 07.01.13, 19:09
      Ja mam spacerówkę z dość dużymi kołami, ale są to 3 koła (knorrbaby joggi s) nie składa się jak parasaolka, ale ma jedną rączkę prowadzi się bardzo fajnie, ja jestem zadowolona, ale wiem, że nie wszyscy lubią wózki trójkołowe, także nie wiem jak ty
    • sztucznamrowka Re: spacerówka z dużymi kołami 07.01.13, 19:48
      To co Ci doradził Pan Sprzedawca..... jednym uchem wpuść a drugim wypuść he he he
      Jeżeli chcesz wózek na trudny teren a przy tym do końca wózkowania to Baby Jogger City Elite - sama nie miałam ale wiele czytałam na tym forum o jego zaletach.
      Sprecyzuj swoje oczekiwania - czy koniecznie chcesz wózek nowy czy używany i jaki masz max budżet.
      • gorligorligor Re: spacerówka z dużymi kołami 07.01.13, 23:14
        Dokładnie jak piszą dziewczynysmile poza tym "coś dużego i wygodnego dla malucha", to raczej nie będzie się składało jak parasolka. Też polecam coś z Baby Joggerów lub jakiś inne "terenowce" trójkołowce np. Quinny Speedy, Nipper, MB Urban, Teutonia Spiritsmile
        • aleksandra1357 Re: spacerówka z dużymi kołami 07.01.13, 23:41
          Nie ma parasolek na bezdroża.
          Moim zdaniem na bezdrożach to nawet MB UJ ledwie daję radę, a teutonia cosmo rady zdecydowanie nie daje (miała teutnię fun, bardzo podobną i na nierównych chodniku dostawałam szału, a dziecko podskakiwało, że hej).
          Na bezdroża to najlepiej na wahaczach, niestety.
          Albo lekkość albo wygoda, szczególnie dla takiego malucha.
    • annulka79 Re: spacerówka z dużymi kołami 08.01.13, 08:11
      ŻADEN z polecanych przez sprzedawcę wózków nie nadaje się na bezdroża!
      Zapomnij o tej "radzie" bo wygodne toto nie bedzie ani dla ciebie ani dla dziecka.
      Nie ma parasolki na trudny teren bo to z założenia inne wózki.

Dla roczniaka pooglądałabym raczej Baby Jogger: mniejszy i lżejszy City Mini Gt (jeśli szukałaś małego po złożeniu to jest super) albo bardziej komfortowy i z większymi kołami Elite.
      Quinny Speedi fajny ale nie wszystkim odpowiada siedzisko (odchylenie, wyprofilowanie) i jest dość krótkie więc czy wystarczy do końca? To samo Teutonie. Może jeszcze Jane Slalom (ale ten tylko przodem),
      • faszyrka Re: spacerówka z dużymi kołami 08.01.13, 19:04
        Dzięki za odzew. Niestety większość proponowanych przez Was wózków ma trzy koła, a ja boję się, że one są wywrotne. Chyba, że jesteście mnie w stanie przekonać, że jest inaczej. Poza tym ceny mają raczej zaporowesad 1500-2500 za spacerówkę to raczej dużo... Nie jestem też pewna czy dziecku będzie w tego typu wózku wygodnie - co z nóżkami?
        Czyli co? Pozostaje mi męczyć się Bartatiną albo trójkołowiec?
        • nicolcia9 Re: spacerówka z dużymi kołami 08.01.13, 20:43
          Dobre trójkołowce wbrew pozorom są bardzo stabilne i wygodne. Sama nie byłam do nich przekonana, aż sama nie wypróbowałam big_grin Dokładnie jak dziewczyny piszą Baby Joggger, Mountain Buggy sprawują się bardzo dobrze w trudnym terenie, ale fakt są drogie i trudno dostępne jako używane. Polecałabym Ci również Emmaljunga Scooter 2.0 można trafic na używkę za rozsądną cenę i w bardzo dobrym stanie, w niższych cenach również Quinny Speedi.
          • afroddytta Re: spacerówka z dużymi kołami 08.01.13, 21:16
            Obecnie są chyba do kupienia dwa używane BJ City Elite po ok 1000 zł i nie bardzo schodzą, może warto ponegocjować jak się nie sprzedadzą.
            Używany Speedi to zdecydowanie mniejszy wydatek, choć nie ma tylu plusów co BJ.

Trójkołowce teoretycznie mogą być niestabilne, ale dotyczy to tylko słabych firm, które po prostu poprzerabiały 4kołowe wózki (zawsze stabilne) na modne 3kołowce, bez głębszych analiz np. przeanalizowania środka ciężkości itd. Wymienione przez dziewczyny firmy specjalizują się w wózkach 3 kołowych (niektóre tylko takie produkują) mają ich konstrukcję doskonale dopracowaną i wózki są megastabilne, zwrotne itd. A ogólnie w terenie pojedyncze przednie koło sprawdza się lepiej niż 2 szt., można to sobie wyobrazić analizując spacer z taczką, obawiam się, że taczka z dwoma przednimi kołami nie spisałaby się tak dobrze w terenie jak tradycyjna wersja smile
            • martuska1982 Re: spacerówka z dużymi kołami 08.01.13, 22:17
              Dokładnie tak jak Afrodyta pisze! Niedawno miałam nawet na ten temat rozmowę z kumpelką.Ja mam speedi, ona slaloma jane i kupiła xlandera xt i stwierdziła, ze to jest chyba najgorszy trzykołowiec jakiego widziała.Źle jej zdaniem wyważony, niestabilny.Wcześniej kiedyś dawno temu miała xt i nie zauważyła tego, dopiero jak pojeździła trójkołową teutonią spirit i jane slalomem zauwazyła różnicę.
              Speedi tez miała i też nie zauwazyła niestabilnosci.
              • afroddytta Re: spacerówka z dużymi kołami 08.01.13, 22:35
                Z XT to faktycznie jakaś porażka jest, moje 3 koleżanki chciały przyoszczędzić na nówce i zamiast Quinny kupiły XT, tzn. jedna już po spacerze w sklepie kupiła XA, druga po pierwszym spacerze też wymieniła na XA, a trzecia stwierdziła, że się przemęczy, ale ciągle się wściekała, że to nie takie proste po prostu dobry wózek na 3 kołach i są jednak znaczne różnice.
    • sole78 Re: spacerówka z dużymi kołami 09.01.13, 00:07
      kurcze będę monotematyczna raz jeszcze wink kupuj Nippera, choć 3 kołowiec, to mega stabilny, lekki w prowadzeniu, ogólnie jak na pompowane koła jest lekki, składanie do małych rozmiarów to nie wiem, bo mam pick-upa i raczej nie ogranicza mnie miejsce, ale w porównaniu do mutsy ur nipper jest malutki, w porównaniu do inglesiny trip(parasolka) jest duży(te wózki miałam, więc podałam np.), zależy na czym Ci najbardziej zależy. Ja odkąd mam Nippera nie szukam innego wózka, bo to mój ideał wink. Cena adekwatna do jakości, moim zdaniem BJ i MB są b. drogie, ale nie jeździłam nimi więc nie będę dyskutować. Nigdy parasolka nie będzie wygodna off road, ani dla dziecka, ani dla Ciebie.
      • faszyrka Re: spacerówka z dużymi kołami 10.01.13, 00:36
        Rozważałam już zakup trójkołowca, gdy mąż załatwił mnie pytaniem: a po co go kupować skoro od bartatiny różni się tylko liczbą kół? Bartatina nie ma skrętnych kół i to jest w zasadzie jej jedyna wada. Czy możecie odpowiedzieć na pytanie mojego męża? Wychodzi mi na to, że zakup nowej spacerówki jest bez sensu, bo parasolka będzie niewygodna, a trójkołowiec niewiele różni się od naszego.
        • gorligorligor Re: spacerówka z dużymi kołami 10.01.13, 01:07
          a może jakiś używany, np. Teutonię?
          Z tańszych wózków i nowych, to da radę Nico Bebetto albo jedo fyn i coś tego typu, ale i Magelan się nieźle sprawdza. No i niektóre spacerówki są montowane tylko w 1 kierunku, czasami to bywa problemem dla niektórych.
          Co do trójkołowców, to trzeba się nauczyć nimi jeździć, przynajmniej takie odniosłam wrażenie, gdy po 4 kołach pierwszy raz przesiedliśmy się na 3 koła. 3 koła są stabilne, ale mogą być bardziej wywrotne, niż 4. Tak jak taczkasmile ale jak się już obczai, "nauczy" trzymać wózek i czuć go, jego równowagę itd. to różnicy nie ma. Na pewno trzeba bardziej uważać wjeżdżając do autobusu i wtedy gdy i przenosimy cały ciężar wózka na to przednie koło, ale nie ma z tym większych problemów. A ruchome przednie koła/koło moim zdaniem bardzo ułatwiają prowadzenie wózka, jest lżej, zwłaszcza, gdy dziecko już swoje waży. Zakładam, że sama zmiana na ruchome koła, już sprawi Ci przyjemnośćsmile
        • sole78 Re: spacerówka z dużymi kołami 10.01.13, 10:55
          no tym się różni, że ma skrętne przednie koło lub koła, co czyni go bardziej zwrotnym. Drugą zasadniczą różnicą jest waga. Nipper waży ponad 9,a bartatina 14 kg. To naprawdę duża różnica, już nie wspomnę że w noszeniu, ale w samym pchaniu.
    • faszyrka Re: spacerówka z dużymi kołami 10.01.13, 18:00
      Ok, przyjrzałam się bliżej polecanym przez Was wózkom i na placu boju zostały mi trzy. Mam trochę wątpliwości i nadzieję, że pomożecie je rozwiać.
      Jak wygląda regulacja siedzenia w Quinny Speedi? Czy większe dziecko ma szansę spokojnie się w nim zmieścić? A jak wygląda budka? Chyba nie osłoni dziecka zbyt dobrze...
      Czy dobrze widzę, że w Nipperze nie ma możliwości podniesienia podnóżka? Czy budka jest w nim lepsza niż w Quinny?
      Co możecie powiedzieć na temat x-landera xa?

Generalnie zależy mi na tym, żebym w razie dużego słońca lub wiatru dziecko było dobrze osłonięte. Poza tym na ten moment potrzebny mi jest podnóżek, który można podnieść i rozkładane do leżącej pozycji siedzenie. Moje dziecko jest dość duże, a ma dopiero roczek, chciałabym, żeby wózek wystarczył do trzeciego roku życia. Jak wygląda amortyzacja w wymienionych przeze mnie wózkach?
      • linkap_wawa Re: spacerówka z dużymi kołami 10.01.13, 20:32
        > Generalnie zależy mi na tym, żebym w razie dużego słońca lub wiatru dziecko był
        > o dobrze osłonięte. Poza tym na ten moment potrzebny mi jest podnóżek, który mo
        > żna podnieść i rozkładane do leżącej pozycji siedzenie. Moje dziecko jest dość
        > duże, a ma dopiero roczek, chciałabym, żeby wózek wystarczył do trzeciego roku
        > życia. Jak wygląda amortyzacja w wymienionych przeze mnie wózkach?

moze troche zamieszam ale nic tylko mi sie na usta Baby Jogger City Elite cisnie... buda ogromna, podnozek regulowany, oparcie rozkladane do pozycji lezacej - duze i obszerne (moj spory 4-latek miesci sie bez problemu), duze kola. Amortyzacja na pewno gorsza niz w Bartatinie (no ale to juz kwestia konstrukcji wozka) ale jest - dodatkowo siedzisko jest tak zrobione, ze na wertepach przyjemnie nim buja.
      • aga7-77 Re: spacerówka z dużymi kołami 11.01.13, 10:22
        W Nipperze nie ma możliwości podniesienia podnóżka, siedzenie rozkłada się do leżenia, amortyzacja wyczuwalna, ale wg mnie raczej przy cięższym dziecku, budka bardzo dobrze chroni przed słońcem, gorzej przed wiatrem. Wózek jest stabilny, super się prowadzi i podbija.
    • marimag85 Re: spacerówka z dużymi kołami 11.01.13, 13:46
      A może Ty po prostu zostaw sobie tę Bartatinę na jazdę po łąkach, a kup sobie coś lekkiego na wypady do miasta, na w miarę równy teren, do samochodu...?
      Bo jak jeździsz głównie po terenie, a nie chcesz wydawać na wózek dużo pieniędzy, to trudno będzie Ci coś polecić jako alternatywę dla Bartatiny tak, żeby nie wyszło, że "zamienił stryjek siekierkę na kijek".
    • aleksandra1357 Re: spacerówka z dużymi kołami 11.01.13, 17:46
      Ja bym na Twoim miejscu albo sprzedała bartatinę i kupiła Nippera albo zostawiła bartatinę na teraz, a na gładsze spacery dokupiła parasolkę.

I jeszcze dla zachęty: kupiłam używanego MB Urban Jungle za grosze. I myślę, że mój 10-letni, wypłowiały MB jeździ tysiąc razy lepiej niż równe nowiutkie wózki za 2-3 tys., które mnie mijają.
      • faszyrka Re: spacerówka z dużymi kołami 11.01.13, 17:56
        Coraz częściej chodzi mi po głowie Nipper. Chociaż boję się kupować bez wcześniejszego obejrzenia wózkasad Znalazłam ofertę na ten wózek za niecałe 900zł. Czy to nie jest podejrzanie tanio? Jest info, że wózek nie posiada koszyka, ale czy ten koszyk jest wart parę stów???
        • marimag85 Re: spacerówka z dużymi kołami 11.01.13, 21:14
          Ja za swojego Nippera + kosz + wysyłka dałam ok. 870,00 zł, była swego czasu taka promocja na Allegro na ten wózek.
          Wózek zawsze możesz odesłać, jak Ci się nie spodoba - masz na to 10 dni. NIE MA wózków idealnych. Jakby Nipper miał wyższe oparcie, większą, pochylaną do przodu budkę - byłby bliski ideałowi.
          A jakby miał siedzisko montowane w obu kierunkach - to już w ogóle. tongue_out wink
      • marimag85 Re: spacerówka z dużymi kołami 11.01.13, 21:41
        Zobacz sobie jeszcze Baby Knorr Joggi S, tu masz wątek:
        forum.gazeta.pl/forum/w,101614,139416735,,Knorr_Baby_Joggi_S.html?v=2
        A tu link na Allegro: allegro.pl/spacerowka-knorr-baby-joggi-s-i2914446991.html

Jeśli faktycznie wazy 10-,10,5 kh to myślę, że powinien Cię usatysfakcjonować. Cenowo też.
        • faszyrka Re: spacerówka z dużymi kołami 12.01.13, 00:13
          Knorr baby joggi oglądałam, bo już wcześniej ktoś o nim wspominał, ale trochę się go boję, bo marka chyba mało znana i wyżej pisałyście, że są producenci specjaliści od trójkołowców i pozostali...
          Bartatiny się nie pozbędę, bo jestem z niej bardzo zadowolona i zostawiam dla drugiego dziecka. Po zastanowieniu dochodzę do wniosku, że typowej parasolki nie potrzebuję. Mieszkam na wsi, jeżdżę głównie w terenie + po asfalcie i trochę w górach po asfalcie i kamienistych ścieżkach. W mieście wózkiem byłam może 5 razysmile Do centrum handlowego w ogóle dziecka nie zabieram.
          • sole78 Re: spacerówka z dużymi kołami 12.01.13, 00:59
            Nipper nie ma regulowanego podnóżka, ale on jest pod takim kątem, że dziecku nogi nie zwisają, trudno mi to opisać wink. Dla mnie też istotna była regulacja, ale teraz nie widzę problemu, bo małemu jest wygodnie (śpi codziennie w wózku ok. 2-3 godz.). Oparcie regulowane jak chcesz od na płasko do poz. siedzącej (regulacja na pasku- byłam sceptyczna, bo wydawało mi się to niewygodne, teraz jestem na tak). Ja kupiłam Nippera za 899+kosz 90 zł. Ten kosz, który jest w podstawowym wyposażeniu zupełnie by mi wystarczył, ale dokupiłam, bo nie widziałam jaki jest (w porównaniu do mutsy ur nipper ma super kosz ). Co do Speedy się nie wypowiadam, bo nie miałam.
          • marimag85 Re: spacerówka z dużymi kołami 12.01.13, 01:01
            Nieznany nie równa się zły. wink Mnie się wydaje, że te Knorry są solidnie robione. Ja bym za 650 zł zaryzykowała. Wygląda na bardzo stabilny, ma świetny dostęp do kosza!, a na pewno będzie Ci się nim łatwiej manewrowało niż Bartatiną.

A na marginesie - jak wygląda sprowadzanie Bartatiny po schodach? Da się wygodnie zjechać tylnymi kołami? Bo jak się pod następne dziecko nie szarpnę na Emmaljungę, to właśnie o Bartatinie na paskach myślę.
            • faszyrka Re: spacerówka z dużymi kołami 12.01.13, 11:05
              Chyba jednak zdecyduję się na Nippera - mam o nim dobre opinie powyżej, jest polecany, a o Knorr baby nie znalazłam tylu dobrych opinii.
              Jeśli chodzi o Bartatinę i schody, to cóż... to nie takie prostesmile Wprawdzie nie mam porównania z innymi wózkami, bo jeżdżę tylko Bartatiną, ale na mój gust, to paski trochę utrudniają sprawę i o ile wózkiem bez pasków można zjechać po schodach w miarę "gładko", to Bartatiną na pewno dziecko będzie trochę wytrzęsionesad Jest taki moment przeskoku, który powodują paski.
              Poza tym Bartatina jest cudna, świetnie buja, jest dość duża, ma dużą budkę, regulowaną rączkę i jeśli Ci zależy na obróceniu gondoli lub siedzenia spacerówki, to też da się zrobić. Ma duże koła, co sprawia, że żaden teren jej nie straszny. Naprawdę żaden. Jeździłyśmy po łąkach, śniegu, błocie, kamieniach, ściernisku i w górach. Wszędzie świetnie dała radę. W mieście na krawężnik też wspinałyśmy się bez większego problemu.
              Z takich wad, które nam wyszły w ciągu roku, ale nie były jakoś szczególnie uciążliwe, to:
              - skrzypienie (nieznaczne i zapewne spowodowane brakiem konserwacji wózka)
              - jak dla mnie kosz jest za nisko i na trasach, którymi jeździmy często szura o podłoże
              - hamulec nie zawsze wskakuje za peirwszym razem w te wrąbki
              - pompowane koła nie zawsze wytrzymują - zmienialiśmy lub naprawialiśmy dętkę 3 razy.
              Oglądałam Emmaljungę w sklepie i często widywałam na spacerach, gdy mieszkałam w Warszawie. Moim zdaniem nie warto wydawać na nią takiej kwoty. Większość skrzypiała tak, że było słychać z dalekasmile Pomijając to, jest bardzo podobna do Bartatiny.
    • faszyrka sprzedawca poleca bebetto nico 15.01.13, 00:37
      Byłam obejrzeć quinny speedi i sprzedawca wybijał mi go z głowy twierdząc, że to niewygodne i niemodne. Ponoć już nikt nie kupuje trójkołowców odkąd zaczęto produkować czterokołowe ze skrętnymi przednimi kołami. Polecił za to bebetto nico. Co Wy na to?
      • didis Re: sprzedawca poleca 15.01.13, 08:56
        Nie znam wózka betteto więc się nie wypowiem. Proponowane przez dziwczyny wózki są sprawdzone, zazwyczaj jeżdżą nimi nasze dzieci, więc nie polecamy kota w worku. Ja polecam MB TERRAIN - ma koła 16'.
        Jest drogi fakt. Chyba, że trafisz na używany, ale wózki ze stajni Mountain buggy są niezniszczalne raczej i jest to inwestycja nie na jedno dziecko. Używane urbany chodziły po 1000zł, a nawet po 800zł. Ze swoim byłam w górach i dał radę przez wielkie trawy, nierówności, ścieżki nieprzejezdne smile Co do mody... To jest kwestia gustu, ja lubię wózki 3 kołowe, nie jest absolutnie prawdą, że nikt ich nie kupuje - bo przestaliby je produkować. Z uwagi na łatwość manewrowania właśnie takie wózki polecane są w teren.
      • aga7-77 Re: sprzedawca poleca bebetto nico 15.01.13, 10:09
        Założę się, że pan sprzedawca ma na stanie bebetto nico, za to nie ma pojęcia o większości wózków, o których my piszemy. Pewnie ich nawet na oczy nie widział smile Tak jak pisze Didis - my Ci możemy szczerze polecić wózki, którymi jeździłyśmy/jeździmy w terenie i mamy je sprawdzone, a ciekawe czy pan sprzedawca próbował wybrać się na bezdroża bebetto nico wink
        No ale to przecież Twój wybór.
        Ten tekst o tym, że nikt już nie kupuje trójkołowców najdobitniej świadczy o fachowości sprzedawcy.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka