Dodaj do ulubionych

jak usunąć rdzę?

22.01.15, 08:39
Mam na oku jeden wózek, ale po otrzymaniu szczegółowych zdjęć okazało się że na kołach (metalowe, chromowane szprychy) są ślady rdzy. Czy to da się czymś usunąć?
Obserwuj wątek
    • madzik29 Re: jak usunąć rdzę? 18.10.15, 23:19
      podbijam, czym usunąć najlepiej rdzę ze śrub w Maclarenie? myślałam , ze pożegnam się juz z wózkiem na dobre, syn 3 lata, miałam inglesinę trip, przyszła koleżanka i bez zastanowienia oddałam jej wózek dla młodszego synka który ma 1,5 roczku no i pożałowałam decyzji natychmiast, bo w sumie 3 latek czasami potrzebuje wózka jak jest targany ze starszakiem po mieście, na drugi dzień po decyzji oddania wózka kupiłam przypadkiem za 40 zł w ciuchlandzie Maclarena Qesta Denim z 2010 roku, stab b dobry,folia jak nowa w zestawie, wszystko działa jedynie śruby przy samych kółkach pordzewiałe , co z nimi począć? poradzicie?
      • claudia511 Re: jak usunąć rdzę? 19.10.15, 10:27
        Doświadczenie w odrdzewianiu nabyłam przy PP SI - śruby przy kołach były mocno zajęte, a niestety nie bardzo można je odkręcić.
        Ja na początku stosowałam odrdzewiacz w sprayu coś na zasadzie WD-40 również cole jednak ani jedno ani drugie nie dało rady. Później kupiłam odrdzewiacz w żelu dokładnie taki archiwum.allegro.pl/oferta/odrdzewiacz-usuwanie-kamienia-w-zelu-250-ml-541-i4990089346.html było lepiej, jednak nie usunął jej całkowicie.
        Kolejnym krokiem był zakup papieru ściernego gruboziarnistego, którym zdarłam pozostałości z rdzy oraz drobnoziarnisty, którym wypolerowałam śruby po śladach papieru gruboziarnistego.
        Na koniec zabezpieczyłam wszystko lakierem bezbarwnym w sprayu i powiem szczerze, że po tych zabiegach wyglądał całkiem nieźle smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka