Dodaj do ulubionych

Jaki wózek dla Dzieci ROK PO ROKU?

21.08.16, 11:54
Mamusie pomóżcie nam z wyborem wózka dla dzieci rok po roku. z tego co sie do tej pory orientowałam to bj city select wygrywa ale postanowiłam zasięgnąć jeszcze Waszej opinii. Z góry dziękuje za pomoc
Obserwuj wątek
    • sermag Re: Jaki wózek dla Dzieci ROK PO ROKU? 21.08.16, 12:57
      Bj city select jest niepodbijalny nawet na pusto...zalezy czy potrzebujesz wozka jeden obok drugiego czy jeden za drugim wlasnie jak bj select.
      Generalnie temat przerobiony gruntownie na forum- bylo mase watkow.Poszukaj i wszystko bedziesz wiedzialawink
      Ja mam nippera double. Teraz kupuje icandy peach, a nippera puszczam w swiat.
      Zobacz jeszcze mountain buggy duet lub duo, easywalker, britax b-dual
    • beszamela Re: Jaki wózek dla Dzieci ROK PO ROKU? 23.08.16, 13:33
      Ja mam jedno dzieciątko, ale sąsiadka ma taką dwóję właśnie rok po roku i chwali sobie wózeczek Fusion, na wspólnych spacerach widzę, że zwinnie się z nim obchodzi więc jest dość poręczny, no i to czego zazdroszczę do mega kosz pod spodem...na prawdę sporo tam się mieści. Z tego co rozmawiałyśmy to też nie był zawrotnie drogi, więc może warto popatrzeć.
    • thektoska Re: Jaki wózek dla Dzieci ROK PO ROKU? 23.08.16, 13:48
      Stosunkowo niedawno porównałam na tym forum Mb duet z easy walker duo.
      Pierwszy lepszy dla kogoś mieszkajacego w bloku, duzo podróżującego, chcącego zmieścić wozek do bagażnika, windy itp, drugi idealny dla ludzi spędzających aktywnie czas poza miastem, potrzebujacych dodatkowej amortyzacji. Puki co mam oba i nadal szukam ideałuwink
      • cuqiereq Re: Jaki wózek dla Dzieci ROK PO ROKU? 23.08.16, 20:40
        Ja miałam kilka podwójnych i nr1 to nipper v4, nr2 to icandy peach3 blossom, pozostałe nie warte uwagi (bj city select dramatyczny... Dlugi jak autobus, ciężko się prowadzi, nie ma za grosz amortyzacji, mój bardzo solidnej budowy mąż położył się cały na rączce i nawet nie się nie ugioł.. Z załadunkiem ok 10kg i 7 kg)
        Nipper jedzie sam nawet po głębokim piachu z dziećmi w środku - miałam 4 double v4 i kocham je nad życie.
        Icandy peach 3 blossom jest mały i bardzo poręczny. Wygląda szałowo i super się prowadzi. Może być pojedyńczym lub podwójnym a to wielka zaleta. Jest baaaardzo dobrej jakości.
        EW.miałam tylko pojedyńczego ale nie lubiłam go za ani ani... Był wielki, masywny i taki "ordynarny" w wyglądzie. Jechał przeciętnie i tracił równowagę przy wjeżdzaniu pod krawężnik..
        • thektoska Re: Jaki wózek dla Dzieci ROK PO ROKU? 26.08.16, 12:23
          Mi sie tez rady walker nie podoba wizualnie, ale jeździ tak jak żaden inny, nawet z 2ka dzieci i 20 kg zakupami.
          Ja za rekomendacjami cuqierqua brałam pod uwagę nippera, ale on wg mnie sprawdzi sie tylko u niższych uzytkownikow, badz tych ktorym wygodnie jest prowadzic wozki znisko usytuowana raczka
              • cuqiereq Re: Jaki wózek dla Dzieci ROK PO ROKU? 29.08.16, 10:14
                Wózki podwójne wogóle są dość kłopotliwe w poruszaniu się po zjazdach i podjazdach. Mają albo nieco inny rozstaw kół albo są długie.. Ale najmniej problemów miałam właśnie z nipperem bo z nim nawet bez podjazdów zjeżdzałam z dziećmi po schodach wink ja mam 160 a mąż 180 i dla nas obojga jest ok. Ale to jest wózek dość niski. Przy BJ elicie double nie było mnie zza niego widać wink
                Ale do każdego wózka dobrze się przymierzyć bo to kwestia indywidualna wink
                • thektoska Re: Jaki wózek dla Dzieci ROK PO ROKU? 31.08.16, 05:25
                  No właśnie, każdemu co innego odpowiada.

Ja pojedynczym terenowiec Mb terrain tez po schodach jeździłam namiętnie. Niemniej podwojnym wole sie ograniczyć do niezbędnych 7 schodków które dzieła wejście do mojego domu od windy. Wozek daje radę ja tez, ale uważam ze wciąganie wozka po schodach jest niebezpieczne. Zawsze mam załadowany wozek po brzegi (często grubo powyżej 10kg bagażu ), moje dzieci waza w sumie ponad 25kg, a wozek chyba 17kg. Uważam ze przy takim obciążeniu jazda po schodach jest ryzykowna. Wolałabym nie testować na moich dzieciach co moze sie stać jeśli np złamie sie stelaż. Ponadto w Gdansku przejścia podziemne z podjazdami dla wózków (np wejście do tramwaju przy dworcu głównym) jest długie i strome (obstawiam 30-40 schodków w sumie). Cieszę sie ze mogę tam Mb duo wciągnąć po podjeździe dla wózków.

Mój 190 cm maz tez z radością pcha yoyo, choć musi sie niezłe schylać. Wszystko jest kwestia oczekiwań.
                  • antosia1993 Re: Jaki wózek dla Dzieci ROK PO ROKU? 31.08.16, 07:54
                    Dziewczyny a co w wypadku a latka dosłownie i maleństwa? Bo okazuje się, że w ciąży jestem i potrzebuję się przemieszczać. Dostawka do starego wózka okazuje się bardzo mała i mój Kuba może mieć problem z wygodą w nim, a ja muszę być mobilna. I zastanawiam się nad easy go fusion, wydaje się być przyjazny, dość trwały za rozsądną kasę. A Wy jak sądzicie? Ja już sama nie wiem co myśleć. Pomimo, że drugi jak i pierwszy maluch planowany to jednak obawa jest.
                    • afroddytta Re: Jaki wózek dla Dzieci ROK PO ROKU? 31.08.16, 10:47
                      Takiego wynalazku w typie tego easy go to bym w życiu nie chciała, a jeśli już taki to chyba sensowniej stare graco za grosze kupić, przynajmniej strata niewielka, a komfort jazdy (a własciwie jego) brak podobny uncertain
                      Co do firmy easy go to ogólnie raczej dramat, plastik-fantasik raczej. Jak kupowałam EW duo to dostałam parasolkę podwójną Easy go gratis. Ten wózek był dramatyczny, był cięższy od terenowego EW! Rozłożenie go to gimnastyka, nawet pustym po pokoju było mi za ciężko jeżdzić. Chciałam wyrzucić, ale jednak wystawiłam na OLX i natychmiast przyjechała kobitka kupić (za sporą sumę jak dla mnie), nawet rozłożyć czy oglądać nie chciała, zadowolona wzięła bo takiego małego i lekkiego czegoś szukała -więc wiele zależy od oczekiwań wink
                      Jak jeżdziłam kilkoma podwójnymi przy 4 dzieci rok po roku, np. Kolcraft duo, BBo Donkey, P&T classic, EW duo, znam też BJ City Select oraz ABC design Zoom, bo przyjaciółki używały. Tak jak pisały dziewczyny, najważniejsze czego konkretnie potrzebujesz, czy czegokolwiek aby z dwójką się przemieścić czy wygodnego dla wszystkich wózka. Ja np. głownym wózkiem czyli EW duo nie korzystałam z komunikacji miejskiej, a P&T miałam do samochodu lub dla starszej dwójki (4 i 2 latek) na wycieczki.
    • debeebee Re: Jaki wózek dla Dzieci ROK PO ROKU? 22.08.17, 20:09
      cześć, chciałabym podbić wątek, bo właśnie rozpaczliwie szukam podwójnego wózka dla dzieci z różnicą 22 mce i trafiłam na ten wątek-dzięki Wam jestem całkowicie przekonana do Nippera V4 double. Szkoda że tak ciężko go dostać w PL. Powiedzcie jak się Wam sprawuje V4 i czy warto kupować nówkę? Potrzebuję spacerówkę i jedną gondolę.
      • martuska1982 Re: Jaki wózek dla Dzieci ROK PO ROKU? 24.08.17, 12:57
        debeebee napisał(a):

> cześć, chciałabym podbić wątek, bo właśnie rozpaczliwie szukam podwójnego wózka
        > dla dzieci z różnicą 22 mce i trafiłam na ten wątek-dzięki Wam jestem całkowic
        > ie przekonana do Nippera V4 double. Szkoda że tak ciężko go dostać w PL. Powied
        > zcie jak się Wam sprawuje V4 i czy warto kupować nówkę? Potrzebuję spacerówkę i
        > jedną gondolę.

Ale jakoś kilka tygodni temu obiło mi się o uszy, ze pojawił sie ktoś, kto dystrybuuje nippery do PL, zatem weszly na polski rynek, wiec można je kupic.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka