czy uczyć 7,5 miesięczne dziecko picia z butelki?

24.02.11, 23:29
Witam, mam pytanie do p. Zawitkowskiego.
Mój synek ma 7,5 miesiąca, jest karmiony piersią. Nie uznaje butelki, smoczka wypluwa bądź go gryzie ( z wyjątkiem uspokajacza - z tego niestety korzysta). Za tydzień wracam do pracy, poki co postanowiłam nie przerywac karmienia piersią, jednak czas pokaże czy będzie to możliwe. Mam takie pytanie, czy próbować prawie 8 miesięczne dziecko nauczyć picia z butelki? (podawanie mleka przez nianię) Póki co nie udało mi się tego dokonać. Dodam, ze poję go czasami przy pomocy zwykłego kubeczka i radzi sobie całkiem niezle, przy czym zazwyczaj jest to kilka łyków ( woda, soczek). Z piersi wyciąga ok 100 ml i zaspokaja swój głód/pragnienie. Z kubeczka - jest to raczej smakowanie, niż zaspokajanie pragnienia. A wiadomo, jak Polak głodny to.. Poza tym synek budzi się cały czas co ok 3h w nocy na karmienie/ przytulanie. Myslałam już o podawaniu wody w nocy (już widzę ten protest i słyszę ten ryk), ale mało mi przybywa na wadze i troche mnie to powstrzymuje. Jeśli przestałabym karmić piersią, jak go karmić w nocy, jesli cały czas by mi się budził??
    • orto_nie_orto Re: czy uczyć 7,5 miesięczne dziecko picia z bute 25.02.11, 23:27
      Spróbuj karmić łyżeczką. Odciągnięte mleko daje się tak podawać, bo jest gęste. Wody nie za bardzo - ale po co woda :-)
    • aleksandra1977 Re: czy uczyć 7,5 miesięczne dziecko picia z bute 25.02.11, 23:35
      a moze kubeczek doidy cup zdalby egzamin?
    • megidoaga Re: czy uczyć 7,5 miesięczne dziecko picia z bute 08.03.11, 20:40
      wprawdzie pytanie nie było do mam..
      moja Ala przeszła od piersi bezpośrednio na kubek-dziubek, miała 7mcy, smoki- te usppokajacze także- zawsze uważała za fanaberię dorosłych:P
    • verenne Re: czy uczyć 7,5 miesięczne dziecko picia z bute 08.03.11, 22:38
      Skąd wiesz, ile dziecko wypija z piersi? Masz tam miarkę jakąś? ;> Bo wiesz chyba, że to, ile wyciągasz laktatorem ma się nijak do tego, ile wypija dziecko?

      Co do pytania... ja bym nie uczyła pić z butelki. Moje dziecko nauczyło się pić z bidona ze słomka jak miało niecałe pół roku. A zaraz potem piła z normalnego kubeczka.
      Co do karmienia w nocy - Twoje dziecko jest jeszcze malutkie i potzrebuje nocnego ssania i przytulania. Po Twoim powrocie do pracy będzie mu to jeszcze bardziej potrzebne...

      Powrót do pracy natomiast nie musi wcale oznaczać zakończenia karmienia piersią. Dziecko może ssać w nocy oraz rano i po południu. I wcale nie musi w czasie Twojej nieobecności dostawać żadnego mleka. Może jeść np kleiki na wodzie same lub z owocami, warzywka, owoce, itp itd A do picia woda np z takie właśnie bidona ze słomką, kubka... Butelka nie jest niezbędna, uwierz.
      Ja wróciłam do pracy jak moja miała niecałe pół roku. Nie ściągałam mleka (leniwa jestem...) ani nie podawałam jej mleka sztucznego. Mała jadła tak, jak napisałąm Ci wyżej. Jadła maleńkie ilości, ale nadrabiała po moim powrocie z pracy i na pewno nie byłą zagłodzona - na roczek na 75 centylu była ;)

      Poczytaj sobie zresztą forum
      forum.gazeta.pl/forum/f,570,Karmienie_piersia.html
Pełna wersja