Dodaj do ulubionych

Leżaczek do karmienia szkodliwy?

08.03.11, 21:06
Za moment będę chciała rozszerzać dietę mojej Agatki karmionej dotychczas tylko piersią. Agatka ma bez mała pięć miesięcy i na dzisiejszej wizycie lekarka omówiła strategię wprowadzania nowości. Wspomniała też, że ortopedzi nie zalecają obecnie używania leżaczków i lepiej karmić dziecko np. w foteliku samochodowym, co trochę mnie zbiło z pantałyku, bo leżaczek wydaje się lepiej nadawać do tego celu. Jak w takim razie karmić dziecko? Dlaczego fotelik samochodowy ma być mniej szkodliwy niż leżaczek? Dodam jeszcze, że nie planowałam wcale więzić Agatki w tym leżaczku, ona jest zresztą "zwierzęciem podłogowym"... Miał służyć właśnie do jedzenia! A! I jeszcze pytanie... Jeśli już kupować (bo jednak nie jest taki szkodliwy), to lepiej taki do 9 - 11 czy do 18 kilo? (istnieją leżaczki, które później mogą służyć starszym dzieciom jako fotelik).
Obserwuj wątek
    • pawel.zawitkowski Re: Leżaczek do karmienia szkodliwy? 18.03.11, 20:10
      Witam,
      od końca:

1. Gdyby na rynku były dwa, trzy modele leżaczków i fotelików, chętnie zmierzyłbym się z Pani pytaniem, czy lepszy jest taki, czy inny. Nie wiem, nie widzę :(, nie potrafię w ten sposób Pani doradzić... więcej, to jaki to ma być leżaczek zależy również od obecnej wagi i tempa jej przyrostu... Każdy model leżaczka, nawet fotelika jest inny, trudno radzić kiedy nie widzi się siedzącego w nim dziecka.
      Ważna zasada: dziecko nie może leżeć skulone, zbyt zgięte, warto by było w miarę swobodne, a pozycja powinna byc bardziej półsiedząca, niż półleżąca...

2. Powód, dla którego fotelik wydaje się lepszy niż leżaczek jest łatwy do odgadnięcia. W leżaczku dziecko ma bardziej zgięte, skuloną, leżącą pozycję. To nie są idealne warunki do pochłaniania jedzenia. Owszem można napisać, że w tym leżaczku dziecko nie jest zgięte i jest w pozycji półsiedzącej, a nie półleżącej. No właśnie... wracamy do punktu pierwszego :(

Pozdrawiam gorąco
      Paweł Zawitkowski

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka