Dodaj do ulubionych

Dysplazja stawów biodrowych

29.11.11, 21:58
Mam 4 miesięczną córeczkę. Rodziłam w szpitalu w którym nie robią USG bioderek i dopiero dostałam na nie skierowanie. Okazało się, że córka ma dysplazję obu bioder i teraz musi nosić uprzęż Pavlika 23 godz na dobę, a za 3 tygodnie dostanie coś sztywniejszego. Jak długo może trwać leczenie? Czytałam, że może trwać nawet dwa razy tyle co wiek dziecka co oznacza leczenie do roku. Czy mam się tego spodziewać? Od pani doktor dowiedziałam się, że leczenie potrwa do wyleczenia. Czy jest możliwe wcześniejsze zakończenie leczenia?
Obserwuj wątek
      • czaarodziejka Re: Dysplazja stawów biodrowych 30.11.11, 21:16
        4 miesiące to już podrośnięty dzieć. Mój wtedy kończył leczenie, wada IIIa i IIIc, ale zaczęła nosić szelki w 6tż. Nie piszesz, jaką wadę ma dziecko. Nie da się tak określić jak długo potrwa. Pocieszę cię jedynie, że choć nie jest to miłe, to dzieci takie potem wszystko nadganiają i nie ma co sie przerażać. Zajrzyj na forum: dysplazja stawów biodrowych.
    • zolla78 Re: Dysplazja stawów biodrowych 08.12.11, 22:07
      Mi też mówili o tej zasadzie, że leczenie to zwykle tyle czasu ile ma dziecko m-cy. U nas rzeczywiście to tak wyglądało. Ale małej to IIIc na jednym wykryli już w 6 tygodniu i przez 5 siedziała w rozwórce Koszli. Ale z drugiej strony czytałam, że takie rozwórki to właśnie niewolono w ogóle niemal zdejmować, co najwyżej na zmianę pieluch i mycie. A nam właśnie kazano zawsze trochę przy takich okazji dawać też kilkanaście minut na majtanie nogami. Zatem pewnie długość i sposób leczenia to kwestia rodzaju i stanu dysplazji, wieku malucha i ortopedy.
    • pawel.zawitkowski Re: Dysplazja stawów biodrowych 18.12.11, 01:56
      Witam,
      Nawet jeśli to brzmi dziwnie, leczenie trwa dopóki się nie wyleczy. Jest zbyt wiele czynników, które wpływają na proces dojrzewania, leczenia itp., by móc określić uniwersalne, sztywne ramy leczenia...
      Są reguły, ale te może Państwu określić tylko lekarz, który miał okazję zbadać stawy...
      Pozdrawiam
      Paweł Z.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka