Dodaj do ulubionych

Czy zaleją nas samochody z Białołęki?

07.02.11, 13:46
Mówi się, że po otwarciu Mostu Północnego zaleją naszą dzielnicę samochody z Białołęki, które zajmą każdą dostępną przestrzeń parkingowa w pobliżu metra lub rozleją się na wąskie bielańskie ulice - Kasprowicza (ze słynnym wąskim gardłem koło metra Wawrzyszew), Conrada czy Broniewskiego.

Czy traktujecie to jako poważne zagrożenie czy uważacie, że nie będzie tak źle, a ludzie z Białołęki poprują Wisłostradą lub karnie pojadą tramwajem?

Ja tam się jednak trochę obawiam. Sądzę, że do tramwaju wsiądą jedynie pasażerowie E-4 (pewnie pójdzie do kasacji), natomiast żaden kierowca do tramwaju się nie przesiądzie.

A może niesłusznie się boję? A może powinniśmy otworzyc się na białołęczan i powitać ich chlebem i solą? :)
Obserwuj wątek
     • lukasz.1978 Re: Czy zaleją nas samochody z Białołęki? 07.02.11, 15:20
      > Moim zdaniem powinno się zatrzymać ruch u nich. Mam nadzieję, że tramwaj na moś
      > cie będzie:
      > 1.Często kursować
      > 2.Będzie od momentu uruchomienia mostu, nie rok później.

      No właśnie ja się obawiam, ze trawaj będzie później, tak zapowiadali tu i ówdzie. I jak ludzie wyrobią w sobie nawyk przyjeżdżania na Bielany samochodem, to już się do tramwaju tak łatwo nie przesiądą.

      Ech szkoda, że najpierw nie bedą gotowe tory tramwajowe (przy niegotowej jezdni) - jakby ludzie wyrobili w sobie nawyk przyjazdu na Bielany tramwajem, to może by się tak łatwo potem do auta nie przesiedli :)
   • lukasz.1978 Re: Niekoniecznie 07.02.11, 16:04
    > Przeprowadziłem sondaż na próbie 1 (jeden). Znajoma z Białołęki przesdiała się
    > z auta do autobusu po wprowadzeniu buspasa ...

    No i ci, co się przesieldi do autobusu (jak Twoja znajoma), przesiądą się do tramwaju. A ci, co się nie przesiedli do autobusu... A takich jest dużo.

    Problem jest taki, że połączenie na odcinku Tarchomin-Marymont po zamianie kombinacji autobus-metro na kombinację tramwaj-metro ma być... wolniejsze. Oj, kierowców to nie zachęci.

    Naprawde ma byc wolniej po zamianie autobusu na tramwaj. Szczegółowe wyliczenia przedstawię wieczorem (z podaniem źródel), bo teraz nie bardzo mam ku temu czas...
    • lukasz.1978 Re: Niekoniecznie 11.02.11, 07:47
     > U mnie firma zlikwidowała parking firmowy i część osób chętniej lub nie przesia
     > dła się do zbiorkomu - i żyją.

     Gdyby siadła elektrycznośc u mnie w domu, to bym podświetlał świeczką i też jakoś żył. Tylko co to za zycie? :)
   • lukasz.1978 Re: Czy zaleją nas samochody z Białołęki? 11.02.11, 07:51
    > zaleją i to jak!. Jak nie samochodami to w komunikacji szczególnie w metrze! To
    > myto to niezły pomysł. a za te pieniądze wybudować ulice/tunele z wylotem na W
    > oli, Bemowie itp...

    Hehe, można pomarzyć :)

    Choć tak mówiąc na poważnie, to wszedłem sobie na forum Białołęki, coby sobie z nimi pogadać i usłyszałem, że... że mają w d... dzielnicę, w której będą się tylko przesiadać. No skoro oni tak, to chyba trzeba będzie "umilić" im przesiadki :))
  • aprilis7 Re: Czy zaleją nas samochody z Białołęki? 17.02.11, 13:58
   Pisze tu pierwszy raz, wiec witam wszystkich formuowiczow
   ad rem
   Moim zdaniem po otwarciu mostu ruch na Bielanach nie wzrosnie tak bardzo.
   1. Wiekszość jadących na poludnie pojedzie Wislostradą
   2. Ci jadacy na zachód pewnie tez wislostrada i dalej AK po co sie pchac na ulice ze swiatłami.
   3. Tlok w metrze bedzie tez taki jak teraz tylko zamiast od Marymontu to będzie do Młocin.
   4. Bedzie troche luzniej na parkungu na Marymoncie a wiecej na Mlocinach bo część tarchominian pojedzie na Mlociny samochodem.
   Ale samochodow bedzie lacznei przez dwa mosty tyle ile teraz wiec po prostu ruch rozlozy sie na te dwa mosty.
   Na Bielanach jest malo firm wiec bedzie maly ruch na lokalnych uliczkach wiekszość samochodow moim zdanem jedzie na poludnie i ew do centrum
   wiec wygodniej bedzie trasa AK i Wislostrada tak jak teraz. Za to beda mieli wybor czy jechac Modlinska i mostem grota czy polnocnym i wislostrada
   • lukasz.1978 Re: Czy zaleją nas samochody z Białołęki? 17.02.11, 15:11
    Witaj na forum :)

    To, co piszesz, nie jest pozbawione logiki, ale i tak obawiam się, że przynajmniej jakaś część pojazdów (móże i niewielka, ale jednak) przeleje się przez ulice Bielan, zwłaszcza wzdłuż Kasprowicza może być problem wskutek przeciążenia parkingu na Młocinach i poszukiwania w związku z tym miejsc parkingowych wdłuż linii metra. Trochę się obawiam też ruchu przez Bielany na Bemowo, Jelonki, do Ursusa itp. choć może kombinacja Trasa AK+S8 część tego ruchu przejmie.

    Dlatego w moim odczuciu jak najszybciej nalezy zlikwidować wąskie gardło na Kasprowicza, bo tu moga byc największe problemy. Co do reszty ulic bielańskich i natęzenia ruchu na nich po otwarciu mostu, to... obyś miał rację.
  • stooki To jest chyba retoryczne pytanie 27.03.11, 09:24
   Oczywiscie, że zaleją, mieszkańcy już dawno powinni wiedzieć, że taki most północny to nic dobrego. Władzom jakoś się nie śpieszy aby połączyć most z plnaowamą trasą S7 koło Chomiczówki.
   Jest pewnw, że po otwarciu mostu zaleja na samochody z Białołęki i nie tylko.
   Mam taką sugestie aby podjąć starania tworzeni już w tej chwili większej ilości świateł w głównych ciagach Bielan, tam gdzie ich jeszcze nie ma. Czemu? Po ostatnim remonkie torów przy zajezdni Żoliborz cały ruch został skierowany w ciąg ulic Conrada, Sokratesa, Przy Agorze i w Marymoncką utworzy się taki zator, że ludzie mogli wyjechać w bocznych uliczek i parkingów. Marymoncka stała od Pułkowej prawie do szpitala a to tylko zrobił jeden głupi objazd. Po otwarciu mostu nie będzie na pewno lepiej, tylko gorzej dodajmy fakt, że ruch się nie zmiejszy bo do remontu idzie Most Grota.
    • stooki Re: To jest chyba retoryczne pytanie 27.03.11, 11:47
     Brak trasy S7 raczej nie powiniem przeszkadzać w budowie dojazdu do niej na odcinku od metra młociny, wzdłuż ul. Nocznickiego do Wólczyńskiej i dalej za Chomiczówka. Tam na razie są krzaki i dzikie wysipiska śmieci. Rozumiem, że trzeba odbębić wszystkie procedury ale czy nie można tego robić juz teraz a nie czekać na oddanie mostu. Most bez tras dojazdowych po obu stronach Wisły to poprosu będzie zakorkowaną kładką na rzece.
    • elfkabezhaltera Łączyć się nie ma z czym 27.03.11, 12:18
     Tutaj podziękujmy nabywcom mieszkań obok rezerwy na trasę, oraz wszystkim Wielkim Planistom.
     Można było bowiem przyjąć wariant, gdzie TMP biegnie Nocznickiego a następnie pomiedzy blokami przy Bogusławskiego a Instytutem Materiałów Elektronicznych, i czy to przy Rodziny Połanieckich, czy to na Księżycowej krzyżuje się z ul. Gen. Maczka (która wówczas biegnie prosto).
     I wtedy możnaby to zbudowac za pieniądze miasta, bez oglądania się na GDDKiA (odpowiedzialną za S7). A tak wybrano wariant gdzie TMP a Maczka łączy S7 ...
     • lukasz.1978 Planiści 27.03.11, 14:02
      > Tutaj podziękujmy nabywcom mieszkań obok rezerwy na trasę, oraz wszystkim Wielk
      > im Planistom.

      Czasem to ja się zastanaiwam, czy u nas są w ogóle jacykolwiek planiści...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka