Dodaj do ulubionych

Wasza ulubiona dzielnica lub część Warszawy-która?

23.02.11, 10:28
Którą dzielnicę czy też część Warszawy - oprócz Bielan oczywiście! - najbardziej lubicie? Gdzie chętnie spędzacie wolny czas, gdzie Wam się podoba, gdzie czujecie się po prostu dobrze? Piszcie!

Moje typy: kolejność przypadkowa:
- Stary Mokotów - uroku temu miejscu nie brakuje, idealne miejsce na spacery, uwielbiam chodzić po tamtejszych ulicach
- Stara Ochota - uwaga j.w.
- Muranów - zabudowa powojenna, ale przyjemna dla oka, mnóstwo zieleni, mnóstwo kotów (uwielbiam) i wciąż bezpłatne parkowanie :)
- Bródno - wbrew pozorom lubię też klimaty blokowiskowe, a Bródno jest dla mnie najbardziej blokowiskowym z blokowisk :)
- Rembertów i Wawer - można poczuć się jak w małym miasteczku, a to przecież wciąż stolica

A Wy którą część Warszawy lubicie?
Obserwuj wątek
    • beata_z_rudy Re: Wasza ulubiona dzielnica lub część Warszawy-k 23.02.11, 10:50
      to ja może bardziej szczegółowo:

- Nowe i Stare Miasto ale nietypowo, tzn. w tygodniu, najlepiej przed południem (nic mi tak nie poprawia nastroju jak obejście Nowego Miasta, potem ulica Stara, Barbakan i wejście na rynek od Krzywego Koła. Kocham podwórka staromiejskie, widok na Wisłę ze skarpy przy Brzozowej). Biegaliśmy na Stare Miasto po szkole, więc to pewnie sentymentalny powrót do dzieciństwa ;)

- Morskie Oko i okolice, również Goworka.

- Pole Mokotowskie.
    • joaszkaa Re: Wasza ulubiona dzielnica lub część Warszawy-k 23.02.11, 12:40
      > Którą dzielnicę czy też część Warszawy - oprócz Bielan oczywiście! - najbardzie
      > j lubicie? Gdzie chętnie spędzacie wolny czas, gdzie Wam się podoba, gdzie czuj
      > ecie się po prostu dobrze? Piszcie!

Łukaszu juz miałam to wczesniej napisać. Bródno jest osiedlem, nie dzielnicą.
      Nasza dzielnica zwie się Targówek :)
    • 2-bielanka Re: Wasza ulubiona dzielnica lub część Warszawy-k 24.02.11, 18:40
      Zdecydowanie Stary Mokotów i Saska Kępa a zaraz potem Stara Ochota . Wisła - poza konkurencją wszelką. Ale jeszcze wspaniały jest Plac na Bielanach Konfederacji(?) przy starym urzędzie meldunkowym.
      A Łazienek nie lubicie? Okolice Alei Róż - tyły Al Ujazdowskich?

A tak właściwie to stare części dzielnic są najpiękniejsze. Przecież Stary Żoliborz też.
    • lukasz.1978 Polubiłem Saską Kępę 17.03.11, 09:36
      Od prawie już roku pracuję na Saskiej Kępie. Poprzednio pracowałem przy Rondzie ONZ, czyli w samym sercu wielkiego maista. Dlatego na pocżatku nie mogłem się do Saskiej Kępy przyzwyczaić, brakowało mi wielomiejskiego zgiełku, czułem się jak na prowincji jakiejś :)

Ale wiecie co? Właśnie się złapałem na tym, że w końcu tę Saską Kępę polubiłem. No i Park Skaryszewski jest obok :)
    • lukasz.1978 Subiektywny przegląd dzielnic z ostatnich dni 12.04.11, 07:51
      Oto mój subiektywny przegląd niektórych dzielnic, na podstawie moich obserwacji w ostatni i przedostatni weekend:

Górny (Stary Mokotów) - baaardzo przyjemne miejsce (dopiero im bliżej stacji Wilanowska, tym robi się gorzej)
      Dolny Mokotów - nie jest źle, zwłaszcza okolice Łazienek bardzo fajne
      Wilanów - w okolicach tzw. Miasteczka Wilanów niezły wygwizdów. Ale to wciąż plac budowy, więc damy im szanse
      Bemowo - niby zwykłe blokowisko, ale blisko mnie, więc oswojone
      Żoliborz - neutralnie, dużo urokliwych uliczek, ale Plac Wilsona i szare domy WSM to już nie moja bajka
      Wola - kiepsko, chaos przestrzenny i dużo dresiarzy, ogólnie niestety mało atrakcyjnie

No właśnie, czy Wy też macie takie odczucia wobec Woli czy to może ja jestem uprzedzony?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka