Dodaj do ulubionych

utrudnienia na drogach

09.03.11, 08:26
Proponuję wątek przydatny dla kierowców, chodzi o bielańskie remonty drogowe i te, które wpływają na dojazd do Bielan.

'W piątek w południe drogowcy zamkną ul. Zgrupowania AK „Kampinos” obok Huty ArcelorMittal Warszawa. Kierowców czeka półtora miesiąca objazdów:

www.zyciewarszawy.pl/artykul/575889_Objazdy-obok-Huty-Warszawa.html
Obserwuj wątek
   • ryk.pat Re: Wiadukt przy Dworcu Gdanskim - kiedy otworzą? 09.03.11, 16:54
    "Najwcześniej w kwietniu drogowcy otworzą pierwszy z wiaduktów na Andersa. Ratusz obiecywał, że stanie się to w październiku ubiegłego roku.

    – Na wiadukcie trzeba jeszcze tylko ułożyć masy bitumiczne. Potrzebujemy na to dwóch tygodni z temperaturą powyżej zera – mówi rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych Agata Choińska.

    ZTM obiecuje, że wtedy do tunelu po stronie Żoliborza da się dojechać linią autobusową – zapewne 205. A przez wiadukt na Andersa kursować mają linie 116 i 157."

    www.zw.com.pl/artykul/440730,572810_Tunel-otwarty--z-Kokarda--na-dziko-.html
  • beata_z_rudy 19 marca - bez mijanki na Popiełuszki 17.03.11, 16:46
   "Bez „mijanki” na ul. Popiełuszki
   W najbliższą sobotę zostanie zdemontowana tymczasowa „mijanka” na skrzyżowaniu ul. Popiełuszki i Krasińskiego, którą wybudowano po ubiegłorocznej awarii podziemnej komory kanalizacyjnej. Tramwaje linii 17 i 27 pojadą objazdami. ZTM uruchomi zastępczą linię autobusową Z-7.
   Problemy z komorą znajdującą się pod skrzyżowaniem pojawiły się na początku lipca ub. roku. Podziemne zbiorniki wymagały natychmiastowej naprawy dlatego z rejonu wycofano komunikację miejską. Ostatecznie autobusy powróciły na swoje trasy 24 lipca a tramwaje 6 września - po wybudowaniu mijanki umożliwiającej wahadłowe kursowanie składów. W niedzielę, po zakończeniu remontu komory i demontażu „mijanki”, na skrzyżowaniu zostanie przywrócony normalny ruch tramwajowy.
   Podczas prac torowych od 19 marca (od godz. 0.15) do 20 marca (do godz. 3.30) tramwaje nie będą kursowały ulicami Popiełuszki - Słowackiego - Marymoncka na odcinku od pl. Grunwaldzkiego do pętli Twardowska i zostaną skierowane na trasy objazdowe:
   linia 17: SŁUŻEWIEC … pl. Grunwaldzki - Broniewskiego - PIASKI
   linia 27: CM.WOLSKI … rondo Radosława - Słomińskiego - most Gdański - rondo Starzyńskiego - Jagiellońska - RATUSZOWA-ZOO.
   Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-7 kursująca na trasie: RONDO RADOSŁAWA - al. Jana Pawła II - pl. Grunwaldzki - Popiełuszki - Słowackiego - Marymoncka - Przy Agorze - Kasprowicza - METRO MŁOCINY.
   Tramwaje i autobusy będą jeździły według specjalnych rozkładów jazdy.
   Na trasie linii 510 uruchomione zostaną przystanki:

   01 i 02 PL. GRUNWALDZKI
   01 i 02 NOWOLIPKI
   01 i 02 STAWKI
   01 i 02 HALA MIROWSKA

   Zostanie zawieszone funkcjonowanie przystanków tramwajowych:

   03 i 04 PL. GRUNWALDZKI
   05 i 06 ŻEROMSKIEGO
   03 i 04 POPIEŁUSZKI
   03 i 04 PODLEŚNA-IMiGW
   03 i 04 METRO MARYMONT
   03 i 04 AWF
   03 i 04 PARK KASKADA
   02 i 03 TWARDOWSKA

   ZTM umieścił informacje o planowanym wyłączeniu z ruchu na przystankach i w tramwajach linii 17 i 27, oraz w autobusach linii 510."

   [info ZTM na FB]   • lukasz.1978 Jeeeezu... 17.03.11, 17:21
    Jeeeezu, to jeszcze dotąd ta mijanka istnieje???

    Przejeżdzałem tam owszem wiele razy ostatnio (ale zawsze samochodem lub autobusem, nigdy tramwajem), nie zwracałem na to uwagi, bo nawet do głowy mi nie przyszło, że ta mijanka może jeszcze istnieć.

    Niezłe tempo prac :)
  • lukasz.1978 Od 2 kwietnia tramawaje nie pojada JP2 22.03.11, 14:49
   Ponad miesiąc tramwaje nie będą kursowały ul. Nowowiejską oraz al. Jana Pawła II - Chałubińskiego - al. Niepodległości. Sześć linii zostanie zawieszonych a jedna zostanie skierowana na trasę objazdową. ZTM uruchomi trzy zastępcze linie tramwajowe i jedną linię autobusową.
   Od 2 kwietnia do 9 maja wyłączony będzie ruch tramwajowy w ul. Nowowiejskiej (na odcinku od al. Niepodległości do pl. Zbawiciela) i ciągu al. Jana Pawła II - Chałubińskiego - al. Niepodległości (na odcinku od al. Solidarności do ul. Nowowiejskiej).


   www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,tramwaje-nie-pojada-al-jana-pawla,143222.html

   Warto się zapoznac z całościa artykułu, bo wielu mieszkańców Bielan podróżuje tą trasą. A będą spooore zmiany w trasach tramwajowych.
   • lukasz.1978 Masa Krytyczna 25.03.11, 09:14
    Całe 2 razy w tym uczestniczyłem, nawet fajna zabawa :) Choć nie przeczę, że kierowcy stopjący w korku z powodu przejazdu Masy mieli zdanie odmienne. No i piesi byli wkurzeni, bo nie mogli przez czas przejazdu całego peletonu przejśc przez ulicę. Niektórzy w akcie desperacji wskakiwali wprost pod rowery. Generalnie taka Masa to całkiem ciekawe przezycie.
   • lukasz.1978 Prima Aprilis? 25.03.11, 13:57
    > w dzisiejszym papierowym wydaniu Gazety podana jest informacja o przywróceniu r
    > uchu już w kwietniu br. Poczekamy, zobaczymy.

    Biorąc pod uwagę żółwie tempo realizacji tej inwestycji i wciąz przekładane terminy jej ukończenia, całość może byc po prostu primaaprilisowym żartem :) Pozyjemy, zobaczymy, masz rację.
    • lukasz.1978 Re: wiadukt nad Gdańskim 04.04.11, 09:05
     > "Niewykluczone, że do końca kwietnia uda się oddać pierwszy wiadukt."

     A, to teraz _do końca_ kwiettnia? A przeciez jeszcze mamy maj, czerwiec... To też bardzo ładne miesiące i pewnie pojawią się w tych komunikatach :)
   • lukasz.1978 A propos obchodów katastrofy smoleńskiej, to... 08.04.11, 09:15
    A propos obchodów katastrofy smoleńskiej, to zapewne wkrótce pojawi się pod tym linkiem setka komentarzy "oburzonych" internautów - tak, jakby cięzko było zrozumieć, że tego typu katastrofy nie zdarzają się na codzień i warto uczcić to, co się stało, w sposób godny. I nie mieszać w to zarówno politycznej naparzanki jak i przejściowych problemów z parkowaniem.
  • beata_z_rudy utrudnienia Mickiewicza/Zajączka 22.04.11, 16:32
   "Między 26 kwietnia a 10 maja przeprowadzona zostanie modernizacja geometrii skrzyżowania ul. Adama Mickiewicza i ul. generała Józefa Zajączka. Zwężeniu ulegnie jezdnia w stronę Śródmieścia. Ruch odbywać się będzie drugą połową ulicy Mickiewicza. Nie będzie można wjechać w ulicę Zajączka w kierunku Felińskiego. Objazd poprowadzony zostanie przez Plac Inwalidów".

   www.zyciewarszawy.pl/artykul/591089_Nowe-utrudnienia-po-Swietach-Wielkanocnych-.html
   • stooki Re: Pułkowa do poprawy 13.05.11, 13:35
    wracając do tej wagi dla TIRów to myślicie, że ona coś zmieni w ruchhu tych ogromnych ciężarówek?
    Ja co chwila pod oknem mam dużą ciężarówkę, jeżdzą sobie przez Agorę-Sokratesa-onrada-Maczka aż do TrasyToruńskiej. Przeważnie nie maja żadnych przepustek i pozwoleń ma przejazd pojazdów ponadnormarywnych.
    Wie ktos w jaki sposób można to sprawdzić? Do kogo pisac?
    Pewnie Ł coś podrzuci, mam cichą nadzieje :)
    • beata_z_rudy Re: Pułkowa do poprawy 13.05.11, 13:44
     stooki napisał:

     > Wie ktos w jaki sposób można to sprawdzić? Do kogo pisac?

     znalazłam coś takiego:

     "Pozwolenia na przejazdy pojazdów, które przekraczają dopuszczalna masę, naciski na oś lub wymiary wydaje Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad (ul. Mińska 25, formularz na stronie www.warszawa.gddkia.gov.pl).

     Kwestie pojazdów ponadnormatywnych regulują zapisy ustawy Prawo o Ruchu Drogowym (Dz. U. Nr 129, poz. 1444).
     Więcej informacji: Wydział Dróg, tel. 022 811 86 11, 022 811 60 43 do 45."

     www.zdm.waw.pl/informacje/odpowiedzi-na-pytania-interesantow.html
  • stooki Przebudowa Kasprowicza 12.07.11, 15:20
   Dopiero będzie ogłoszony przetarg ale teraz wolę podać tę wiadomość do ogólnej inforancji. Kasprowicza bo przebudowy. Ciekawe jak wąskie gardło zostanie roziązane, może kosztem bazarku lub Lasku Lindego albo jeszcze co wymyślą....
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka