Dodaj do ulubionych

Protest kibiców przciwko zamknięciu stadionu Legii

06.05.11, 13:00
Dzis pod stadionem Legii o 20:
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9549713,Stadiony_zamkniete__Kibice_Legii_zwoluja_sie_na_protest.html
W kraju demokratycznym nie może być miejsca dla odpowiedzialności zbiorowej oraz dla maskowania przez władze własnej nieudolności tematami zastępczymi i wyszukiwaniem "wroga" (za komuny byli to "spekulanci" i "syjoniości", a dziś są to kibice piłkarscy).
Obserwuj wątek
  • arturwrzeciono Re: Protest kibiców przciwko zamknięciu stadionu 08.05.11, 06:19
   Mi osobiście to "wisi" bo nie oglądam tego sportu, ale znam wielu Legionistów (normalnych spokojnych kolesi pracujących jako inżynierowie, bankierzy a nawet właściciele małych firm). Oni też chcą iść z dziećmi na mecz i krytykują to co się dzieje - ponoć max. kara dla kibola to 1000zł ;-) Zakazy stadionowe to fikcja (ostatnio gazety o tym pisały).

   Kilka lat temu po meczu Legii cała starówka była zdewastowana i nie było żadnej reakcji ze strony władz. A tu powinno się po prostu tych ludzi karać. Nie zwalać winę na policję - bo policja działać może jak hobbysta - wędkarz co łapie i wypuszcza złowione ryby, zostawia sobie może 1 czy 2 z 20-30 złapanych.

   Proponuję złapanie + zakaz stadionowy (na wszelkie mecze bez podziału na ligi itp) + obroża na nogę elektroniczna + opłata za tą obrożę (społeczeństwo nie może mu tego fundować) + 200h ciężkiej fizycznej pracy przy budowie stadionu np. Narodowego za free - odechce im się dewastować jak sami zbudują, a pozwolą obniżyć koszt budowy!
   • lukasz.1978 Re: Protest kibiców przciwko zamknięciu stadionu 08.05.11, 09:20
    > Kilka lat temu po meczu Legii cała starówka była zdewastowana i nie było żadnej
    > reakcji ze strony władz.

    Zacznijmy od tego, że starórka _nie była_ zdewastowana. Były niewielkie szkody (głównie parę przewróconych śmietników) i ja się zgadzam, że tych szkód być nie powinno, niemniej jednak ich faktyczny rozmiar nie był duży. Tymczasem sprawa została przez media rozbuchana pod niebiosa i przedstawiona przez media tak, jakby miały tam miejsce nie wiadomo jakie zamieszki i zniszczenia. No i potem społeczeństwo domaga się "surowych kar", bo słabo zna konkrety i łyka to, co mu serwują w mediach. Prawdziwe zniszczenia, to są we Francji, jak młodziez podpala samochody czy w Grecji, gdzie młodzież podpala banki, a nam się wmawia, ze to u nas jest niewiadomo jakie chuligaństwo i że "wstyd przed Europą" - przed kim wstyd, przed Francuzami, przed Grekami czy może przed Niemcami, którzy ostro szaleja na tzw. dniach chaosu?

    A teraz sytuacja jest dokładnie taka sama - nagonka rządu zupełnie nie adekwatna do tego, co się faktycznie wydarzyło. Nagle okazuje się, że najważniejszym problemem jest, gdy kibice odpalą race (czym nikomu krzywdy nie robią!), a potem wbiegną na boisko, by świętować suskes. Przekręty partyjnych kolegów nie sa problemem, tysiące facetów w tym kraju regularnie łoi wódę i bije po pijaku żony i dzieci i też o tym się milczy, a problemem jest zapalona raca!

    Arturze, kary powinni być _adekwatne do zdarzenia_, a naprawdę w Polsce jest znacznie więcej gorszych zdarzeń, niż świętowanie zwycięstwa przez kibiców na boisku.
    • arturwrzeciono Re: Protest kibiców przciwko zamknięciu stadionu 08.05.11, 13:36
     Tak, Łukasz a wiesz ile kosztuje np. znak drogowy ( znaki są często wyrwane przez wandali) taki B20 to około 430 zł + słupek + robocizna i sprzęt + zarobek dla wykonawcy i pośredników itd. myślę że 1000zł spokojnie wyjdzie i 1000zł grzywny to adekwatna kara? Powinno być przebicie min. 5 -10 krotne!!!

     Nie mówiąc o innych rzeczach które niszczą tj. autobusy, wiaty przystankowe, stadiony - to wszystko kosztuje Ciebie i mnie !!!

     Poza tym Ci ludzie (niektórych to tak nazwać się nie da) pobiją czasem kogoś - najczęściej kogoś niewinnego albo kibica innego klubu - za to powinien być dożywotni zakaz stadionowy!!!
     • lukasz.1978 Re: Protest kibiców przciwko zamknięciu stadionu 08.05.11, 19:35
      > Tak, Łukasz a wiesz ile kosztuje np. znak drogowy ( znaki są często wyrwane prz
      > ez wandali) taki B20 to około 430 zł + słupek + robocizna i sprzęt + zarobek
      > dla wykonawcy i pośredników itd. myślę że 1000zł spokojnie wyjdzie i 1000zł grz
      > ywny to adekwatna kara? Powinno być przebicie min. 5 -10 krotne!!!
      >
      > Nie mówiąc o innych rzeczach które niszczą tj. autobusy, wiaty przystankowe, st
      > adiony - to wszystko kosztuje Ciebie i mnie !!!

      Ależ obowiązek naprawienia szkody orzeka się wobec sprawców juz teraz - nie sa tutaj zatem potrzebne żadne zmiany w prawie. To, że orzeka się karę i obowiązek naprawienia szkody wobec sprawcy, to jest dla mnie oczywiste - przeciwstawiam się natomiast odpowiedzialności zbiorowej, a taką jest zamknięcie stadionu. To tak, jakby mieszkańcom całego osiedla zabronić chodzic do jakiegoś sklepu, bo paru mieszkańców osiedla przyłapano tam na kradzieży.

      > Poza tym Ci ludzie (niektórych to tak nazwać się nie da) pobiją czasem kogoś -
      > najczęściej kogoś niewinnego albo kibica innego klubu - za to powinien być doży
      > wotni zakaz stadionowy!!!

      Ale za co ten dożywotni zakaz proponujesz - za pobicie kogoś na stadionie czy za pobicie kogoś w ogóle?
      • arturwrzeciono Re: Protest kibiców przciwko zamknięciu stadionu 08.05.11, 21:26
       chodzi oczywiście o bójki na stadionie, bo co da zakaz stadionowy np. jakbym ja kogoś pobił skoro i tak nie chodzę na mecze

       a tak nawiązując dlaczego tam jest Policja i są walki Policja VS kibole (tyle o tym w mediach mówią) , tam powinna być ochrona bo inaczej równie dobrze można by wykorzystywać policję do ochrony dyskotek, barów itd.??
    • lato1916 Re: Protest kibiców przciwko zamknięciu stadionu 08.05.11, 21:24
     Przede wszystkim łapać tych, którzy dopuszczają się ewidentnych wykroczeń, i kara, nie musi być nawet specjalnie wysoka, ale musi być nieuchronna. Jak jeden z drugim gamoni zapłaci (albo rodzice będą musieli zapłacić) nawet ten 1000 zł, to następny może się zastanowi dwa razy, nim chwyci krzesełko i rzuci w ochroniarza czy po prostu na murawę...
     Sam jestem kibicem, uwielbiam atmosferę meczów i oprawę, także zakazane race, tyle tylko, że używając tego trzeba myśleć. Jeżeli służy to dodaniu widowiskowości oprawie, to jest jak najbardziej w porządku, jeżeli ktoś rzuca tym na murawę, to już chyba coś ma nie tak z głową. I takich trzeba eliminować ze stadionów.
     Bydgoszcz niestety została rozdmuchana przez media nieadekwatnie do wydarzeń. Osobiście po murawie nie biegałem, gdyż czasy wspólnej radości z piłkarzami mam za sobą, ale rozumiem osoby, które po ostatnim karnym wbiegły na murawę. I chociaż w mediach sugeruje się, że Legia i Lech zdemolowały stadion, to tym razem ze strony Legii nie było praktycznie żadnej agresji, widziałem może tylko kilku łebków napinających się przed ochroną i uciekających przy pierwszym podniesieniu pałki. To Lech się nie popisał rzucając wszystkim, czym się da (śmiać mi się chciało z tych dwóch typów którzy ledwo nieśli kawałek kraty, ale twardo chcieli nią rzucić w ochronę)... Niestety tam trzeba winę zwalić na nieudolną ochronę. Pomijając fakt, że przy wchodzeniu na stadion nikt mnie nie obszukał (nie, żebym tego żałował), to w momencie szarży Lechitów nie byli w stanie nic zrobić...
     Sorki, że się rozpisałem, po prostu wkurza mnie taka odpowiedzialność zbiorowa. Sam chodzę na mecze od ponad 20 lat, jestem praktycznie na każdym wyjeździe, nigdy nic złego na stadionie i poza nim nie zrobiłem i irytuje mnie wrzucanie do jednego wora z "chuliganami" (bo chuligani to nie bawią się w wyrywanie krzesełek...).
     Pozdrawiam
     Lato
     PUCHAR JEST NASZ :):):)
     • arturwrzeciono Re: Protest kibiców przciwko zamknięciu stadionu 08.05.11, 21:57
      lato1916 napisał:
      > . Pomijając fakt, że przy wchodzeniu na stadion nikt mnie nie obszukał (nie, że
      > bym tego żałował), to w momencie szarży Lechitów nie byli w stanie nic zrobić..

      dokładnie a chyba powinni bo ludzie wnoszą tam ponoć różne niebezpieczne przedmioty

      Po za tym nie mam nic do NORMALNYCH kibiców, palisz racę a pal sobie, ale nie tak by w kogoś nią rzucić - niestety z tego co czasem widziałem w TV to właśnie jak mówisz te race lądują na murawie.

      Po za tym niestety zawsze jest coś co się źle kojarzy, np. łysa głowa (lub prawie łysa). Ponieważ nie mam bujnej czupryny zawsze mam fryzurkę 3mm, a że chuchrem nie jestem to jak idę w dresie i bluzie z kapturem (na grilla lub do lasu na spacer) to ludzie się inaczej patrzą i to czuć i widać że myślą o tobie jako o bandziorze, mijając tak naprawdę młodego inżyniera z jakąś pasją i swoim życiem, któremu nie w głowie chuligaństwo.

      Tak samo mają kibice, więc co się dziwić że kibic z racą dla wielu = kibol chuligan. Oczywiście przeszczepu włosów sobie nie zrobię ani "zaczesu" ale jak można to lepiej nie prowokować.

      • lato1916 Re: Protest kibiców przciwko zamknięciu stadionu 08.05.11, 22:37
       Ale to przez to, że to media nakreśliły taki obraz kibica (kibola), a że nasze społeczeństwo za jedyną prawdę uważa tę przekazywaną przez TVN czy inne Polsaty, to tak już jest... też mam łysą głowę, chodzę w bluzach z kapturem, ale z drugiej strony pracuję w poważnej firmie na poważnym stanowisku... a też jestem postrzegany jako kibol :)
       Ale np. tego, że w 4 pociągach wśród ok. 5-6 tyś osób w drodze (i z powrotem) na ten mecz uzbieraliśmy ponad 50 tyś PLNów na budowę pomnika Deyny, to już żadna gazeta nie napisze... za mało to medialne... A jak już pomnik powstanie, to pewnie znajdzie się masa medialnych hien próbujących po swojemu wykorzystać ten fakt...
      • lukasz.1978 Re: Protest kibiców przciwko zamknięciu stadionu 09.05.11, 09:06
       > Po za tym nie mam nic do NORMALNYCH kibiców, palisz racę a pal sobie, al
       > e nie tak by w kogoś nią rzucić - niestety z tego co czasem widziałem w TV to w
       > łaśnie jak mówisz te race lądują na murawie.

       Zgazam się, że lądować na murawie nie powinny. Ale karane powinno byc właśnie _rzucanie_ racami, a nie samo ich odpalanie.

       A tak to wyjdzie na to, że nei zdążymy z autostradami na Euro z powodu odpalonych rac :)
  • noold Re: To jest moje zdanie 08.05.11, 21:35


   Załóżmy mam syna Helmuta który boksuje i jest gość z napisem na koszulce Helmut.
   Gość ten jedzie na galę bokserską z udziałem mego syna i tam bije kibica "Ralfa" przeciwnika mojego syna.
   Przypuszczalny finał jest taki;Gość puszczony wolno ,a ja idę siedzieć za pobicie.
   Kocham ten kraj.
   • edyta95 Re: To jest moje zdanie 09.05.11, 08:09
    nie wiem czemu piszecie o odpowiedzialności zbiorowej, o tym że zostali ukarani kibice. To była kara dla stadionu za nieudolne zorganizowanie imprezy. Wg mnie sluszna. Jeśli organizator nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa to nie mozna mu pozwalać na organizację imprezy. I tak tutaj było. Gdyby np szkoła czy przedszkole nie było w stanie zapewnić bezpieczeństwa dzieciom, to słuszne by było zamknąć tę placówkę. Nieważne, że tu dzieci, tu dorośli (choc nie tylko), ważne, że organizatory nie są gotowi na odpowiedzialnośc. Jeśli nie stać ich na wystarczającą ochronę, to niech podniosą ceny biletów. Chyba nie we właściwą stronę kierujecie pretensje. Ostatnio jechałam pociągiem z Grodziska razem z kibicami jadącymi na mecz. No czysta przyjemność, zwłaszcza race czy co tam inne co tak dymi odpalone w pociągu. To, że panowie już nie byli trzeźwi nawet mnie nie dziwiło. Brak komfortu to jednak nic, zwyczajnie miałam stracha, bo zachowywali się agresywnie. Poza tym oznacza to, że na mecz zostali wpuszczeni już pijani, a to bezpieczeństwa raczej nie zwiększa.
    Podsumowując - wg mnie dopóki organizator imprezy nie jest gotowy zapanowac nad imprezą to nie można mu przyznać prawa do organizacji. Poza tym jako podatnik nie mam chęci płacić za szkody wyrządzone przez moze nawet niewielką ale jednak grupę idotów
    • lukasz.1978 Re: To jest moje zdanie 09.05.11, 09:07
     > nie wiem czemu piszecie o odpowiedzialności zbiorowej, o tym że zostali ukarani
     > kibice. To była kara dla stadionu za nieudolne zorganizowanie imprezy. Wg

     Ale zamknęli stadiony w Warszawie i Poznaniu, podczas gdy impreza została zorganziowana na stadionie w Bydgoszczy. Więc gdzie tu sens i logika?
      • lukasz.1978 Re: To jest moje zdanie 09.05.11, 22:15
       > ale kumam, że w tym przypadku mają być ukarane kluby za to, że wchodzą w układy
       > z kibolami. Można trochę poczytać odnośnie "umów" między nimi.

       Nie ma w tym nic złego, że kluby współpracują z kibicami, w końcu kibice są częścią klubu. To tylko niektóre media próbują nam wmówic, ze taka współpraca jest czymś złym.

       Futbol nie jest bowiem biznesem jak każdy inny, tylko niektórzy wciąż nie chcą zrozumieć, że kibice to nie konsumenci a klub to nie hipermarket.
     • strasznabryndza Re: To jest moje zdanie 09.05.11, 22:02
      W kilkanaście dni od wydarzeń z Brukseli, prezes Liverpoolu John Smith ogłosił, że klub nie weźmie udziału rozgrywkach Pucharu UEFA w 1986. Zaledwie kilka godzin po tym oświadczeniu Angielski Związek Piłki Nożnej pod naciskiem premier Margaret Thatcher ogłosił, że angielskie kluby zostają wykluczone na najbliższy rok z europejskich rozgrywek. W dwa dni później UEFA oznajmiła, że kluby z Anglii zostają wykluczone z rozgrywek na czas nieokreślony.

      Rząd Margaret Thatcher przeznaczył 317 500 dolarów na specjalny fundusz pomocy rodzinom ofiar i rannych.To tak gwoli przypomnienia o odpowiedzialności zbiorowej w państwie demokratycznym
      • lukasz.1978 Re: To jest moje zdanie 09.05.11, 22:11
       > W kilkanaście dni od wydarzeń z Brukseli, prezes Liverpoolu John Smith ogłosił,
       > że klub nie weźmie udziału rozgrywkach Pucharu UEFA w 1986. Zaledwie kilka god
       > zin po tym oświadczeniu Angielski Związek Piłki Nożnej pod naciskiem premier Ma
       > rgaret Thatcher ogłosił, że angielskie kluby zostają wykluczone na najbliższy r
       > ok z europejskich rozgrywek. W dwa dni później UEFA oznajmiła, że kluby z Angli
       > i zostają wykluczone z rozgrywek na czas nieokreślony.

       No i co mi tu pokazujesz? Przykład idiotycznych posunięć rządu. Tym razem angielskiego.
       • strasznabryndza Re: To jest moje zdanie 09.05.11, 23:13
        Twoja odpowiedz na dzialania rządu angielskiego po tragedi na Heysel i śmierci 36 kibiców świadczy tylko o twojej głupocie ewentualnie o mlodym wieku, a w tym wieku to i Adolf Hitler jest bożyszczem tłumow
        • lukasz.1978 Re: To jest moje zdanie 09.05.11, 23:48
         > Twoja odpowiedz na dzialania rządu angielskiego po tragedi na Heysel i śmierci
         > 36 kibiców świadczy tylko o twojej głupocie ewentualnie o mlodym wieku, a w tym
         > wieku to i Adolf Hitler jest bożyszczem tłumow

         Narozrabiali kibice jednego klubu, więc ukarano wszystkie - no faktycznie znakomite działania. Jak kierowca z jakiegoś osiedla zabije kogoś po pijaku, to zgodnie z Twoją "logiką" należałoby zabrać na wszelki wypadek prawo jazdy wszystkim mieszkańcom tego osiedla, zgadza się?

         Módl się, żeby na Twoim osiedlu nie pojawił się jakis pedofil, bo co będzie, jak nasz dzielny premier każe wykastrować całe osiedle?
         • beata_z_rudy Re: To jest moje zdanie 09.05.11, 23:59
          lukasz.1978 napisał:

          > Módl się, żeby na Twoim osiedlu nie pojawił się jakis pedofil, bo co będzie, ja
          > k nasz dzielny premier każe wykastrować całe osiedle?

          ależ to demagogicznie napisane ;)
          Naprawdę uważasz, że te sytuacje daje się porównać?
          • lukasz.1978 Re: To jest moje zdanie 10.05.11, 09:12
           > ależ to demagogicznie napisane ;)
           > Naprawdę uważasz, że te sytuacje daje się porównać?

           Nie wiem, czy da się porównać, na pewno wskazuję tym postem sposób myslenia rządu w sprawie stadionów. Może robię to w sposób neico przerysowany, ale chyba oddający sens poczynań władz, które stosują odpowiedzialnośc zbiorową połączoną z medialna nagonką zupełnie nieadekwatną do tego, co faktycznie się wydarzyło.
           • beata_z_rudy Re: To jest moje zdanie 10.05.11, 09:24
            lukasz.1978 napisał:

            Może robię to w sposób neico przerysowany, ale chyba od
            > dający sens poczynań władz, które stosują odpowiedzialnośc zbiorową połączoną z
            > medialna nagonką zupełnie nieadekwatną do tego, co faktycznie się wydarzyło.

            zabrakło mi tu "moim zdaniem" i wtedy da się dyskutować.
            Wygląda na to, że podważasz kompetencje rządu, a mnie np. przychodzi do głowy, że oni wiedzą więcej niż "przeciętny Kowalski". I wiem jedno: nie zrobiono by nic - byłoby źle. Zrobiono, co zrobiono - też jest źle.
            Dobrze, że już mnie to od dawna nie dziwi ;)
            • lukasz.1978 Re: To jest moje zdanie 10.05.11, 09:34
             > Wygląda na to, że podważasz kompetencje rządu, a mnie np. przychodzi do głowy,
             > że oni wiedzą więcej niż "przeciętny Kowalski".

             Pezebieg wydarzen w Bydgoszczy został na tyle dobrze udokumentowany i przedstawiony, że trudno tu wiedzieć cokolwiek więcej.

             Ale zakładając nawet, że rząd istotnie "wie więcej", to w demokratycznym porządku prawnym nie ma miejsca na odpowiedzialność zbiorową.

             Skończy się tym, że kluby wystapią do sądu o odszkodowanie za zamknięcie stadonów, wygrają przed sądem (na szczęście sądy są _jeszcze_ niezależne od rządu) no i odszkodowanie dostaną. Z naszych podatków.
             • beata_z_rudy Re: To jest moje zdanie 10.05.11, 09:43
              lukasz.1978 napisał:

              > Ale zakładając nawet, że rząd istotnie "wie więcej", to w demokratycznym porząd
              > ku prawnym nie ma miejsca na odpowiedzialność zbiorową.

              Łukaszu, wygłaszasz mocno jednoznaczne sądy, do tego w sposób, jakby Twoja prawda była jedyną słuszną; mocno się nie zdziwię, gdy któregoś dnia będziesz dyskutował sam ze sobą (wczorajszy tekst "no i co mi tutaj przedstawiasz?" uważam za zamykający wszelkie dyskusje, co to w ogóle było?).
              Chcesz mieć dobre forum dyskusyjne? zachęcam do rozmów z pozycji "Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchając też tego, co mówią inni: nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swą opowieść.". Komentarz do tego, gdy ktoś przytacza jakieś fakty: "to jest idiotyczne" zostawia u mnie niesmak, a nie chcę się tak czuć.
              • lukasz.1978 Re: To jest moje zdanie 10.05.11, 09:47
               Oj Beato, chyba Ci wieczorem przedstawię swój punkt widzenia mailem (na temat metod prowadzenia sporów), bo to temat na szerszą dyskusję i niekoniecznie na forum :)

               Nie przeczę, że w pewnych kwestiach reaguję emocjonalnie, bo temat związany z kibicowaniem, policją itd. znam niejako od środka, więc niektóre wygłaszane sądy osobiście mnie bolą.
             • lukasz.1978 I jeszcze jedno 10.05.11, 09:43
              I jeszcze jedno. Strasznabryndza napisała do mnei tak:

              Twoja odpowiedz na dzialania rządu angielskiego po tragedi na Heysel i śmierci 36 kibiców świadczy tylko o twojej głupocie ewentualnie o mlodym wieku, a w tym wieku to i Adolf Hitler jest bożyszczem tłumow

              Adolfa zostawmy na boku, bo nei chcę się wdawać w pyskówki. Przejdźmy domeritum. A więc mamy tragedię na Heysel, rok 1985:
              pl.wikipedia.org/wiki/Zamieszki_na_Heysel
              Angielski rząd wprowadza odpowiedzialność zbiorową, doprowadza do wykluczenia _wszystkich_ klubów z europejskich pucharów, jest z siebie dumny, a tymczasem 4 lata później:
              pl.wikipedia.org/wiki/Tragedia_na_Hillsborough
              Wniosek: Działania pod publiczkę i odpowiedzialnosć zbiorowa nic nie dały!

              To dopiero po Hillborough wprowadzono prawdziwe_ miany polegające na budowie bezpiecznych stadonow w miejsce niebezpiecznych. To samo dzieje się i u nas i to jest prawdziwa praca na rzecz bezpieczeństwa, a nei takie śmieszne gesty pod publiczkę.
    • aprilis7 Re: To jest moje zdanie 10.05.11, 17:23
     W pelni popieram. Kara jest dla organizatorow oni nie zarobili kasy, ktora mogli zarobic gdyby sprzedali bilety. To organizatorzy powinni zabiegac o to by wprowadzic centralny rejestr chuliganow stadionowych tak jak jest centralny rejestr dluznikow. Masz wpis - nie wejdziesz na stadion i po sprawie. A teraz policja zatrzymuje a organizatorzy wpuszczaja.
     Moim zdaniem kibice jako klienci organizatorow powinni wymagac by organizacja zapewniala bezpieczenstwo. Moim zdaniem policja powinna obciazac organizatorow kosztami takiej extra interwencji wtedy organizatorzy byliby bardziej zainteresowani wspolpraca.
     • lukasz.1978 Re: To jest moje zdanie 11.05.11, 09:03
      > To organizatorzy powinni zabiegac o to by wpr
      > owadzic centralny rejestr chuliganow stadionowych tak jak jest centralny rejest
      > r dluznikow.

      Niby z jakiej racji? Nie po to płaci się podatki państwu, aby potem trzeba było wyręcząć państwo w czymś, co powinno samo zapewnić. Nieudolność władz nie moze byc powodem cedowania pewnych obowiązków na podmioty prywatne.
      • strasznabryndza Re: To jest moje zdanie 11.05.11, 10:03

       > Niby z jakiej racji? Nie po to płaci się podatki państwu, aby potem trzeba było
       > wyręcząć państwo w czymś, co powinno samo zapewnić. Nieudolność władz nie moze
       > byc powodem cedowania pewnych obowiązków na podmioty prywatne.A z takiej że podmiot prywatny organizując imprezy masowe zobowiązany jest do zapewnienia bezpieczeństwa osobom tam przebywającym.Nawet przez myśl by mi nie przeszło że płacąc podatki mam inwestować w chuligaństwo stadionowe,
       • lukasz.1978 Re: To jest moje zdanie 11.05.11, 10:11
        Moja wypowiedź odnosiła się do tego fragmentu:

        To organizatorzy powinni zabiegac o to by wprowadzic centralny rejestr chuliganow stadionowych tak jak jest centralny rejestr dluznikow.

        Nie, nei powinni zabiegac, bo to nie jest rola organizatorów.

        > .A z takiej
        > że podmiot prywatny organizując imprezy masowe zobowiązany jest do zapewnienia
        > bezpieczeństwa osobom tam przebywającym

        I zapewnia. Stadiony Legii i Lecha są bezpieczne i nigdy nic złego sie na nich w ostatnich latach nie działo. Przypominam, że finał Pucharu Polski odbył się w Bydgoszczy, a nei na stadionie Legii lub Lecha.
  • strasznabryndza Re: Protest kibiców przciwko zamknięciu stadionu 09.05.11, 21:41
   Dramatyczny przebieg miał - rozegrany 9 maja 1980 w Częstochowie - finał edycji 1979/1980. Zarówno przed, w trakcie, jak i po meczu Legii Warszawa z poznańskim Lechem doszło do zamieszek, między kibicami obydwu drużyn. To właśnie wówczas po raz pierwszy na wielką skalę pojawił się w Polsce problem chuligaństwa przy okazji imprezy sportowej, więc organizatorzy imprezy oraz milicja nie byli zupełnie przygotowani na taki obrót wydarzeń. Ze względów propagandowych prawdziwy bilans starć został przez władze utajniony, choć wiadomo że oprócz setek rannych (w tym kobiet i dzieci) były ofiary śmiertelne.Czy oto Panu chodzi gdy Pan broni tak zwanej demokracji w postaci kibicow ktorzy leją po g--ębie zawodnikow ,czy zdaje Pan sobie sprawe że wcześniej czy pożniej przy biernej postawie ludzi odpowiedzialnych za porządek na stadionach ktoś kogoś zabije.A to się zbliża nieuchronnie.Patrz pranie po twarzy zawodnika Legii Rzezniczaka.
   • lukasz.1978 Bez sensu 09.05.11, 22:13
    Zupełnie bez sensu wyjeżdżasz z rokiem 1980, podczas gdy mamy roku 2011. Z czym jeszcze wyjedziesz? Ze stanem wojennym? Z 2.wojną światową? A może z rzezią Pragi przez wojska carskie przed 3.rozbiorem?
    • strasznabryndza Re: Bez sensu 09.05.11, 22:24
     Jaki jest sens walkowania tematu Powstania Warszawskiego ,II wojny światowej ,zbrodni w Katyniu ,katastrofy smoleńskiej z tego co się slyszy to ku przestrodze potomnych ,i dla tego te fakty z przed trzydziestu lat tu zostaly przytoczone.
     • lukasz.1978 Re: Bez sensu 09.05.11, 22:28
      > Jaki jest sens walkowania tematu Powstania Warszawskiego ,II wojny światowej ,z
      > brodni w Katyniu ,katastrofy smoleńskiej z tego co się slyszy to ku przestrodze
      > potomnych ,i dla tego te fakty z przed trzydziestu lat tu zostaly przytoczone.

      No to bardzo fajnie, że przestrzegłaś nas, Straszna Bryndzo, niemniej jednak historia z roku 1980 nie ma przełożenia na sytuację obecną (2.wojna światowa też zresztą nie). Ale OK, czuję się ostrzeżony, będę czujny :)
   • lato1916 Re: Protest kibiców przciwko zamknięciu stadionu 09.05.11, 22:35
    No właśnie. Zgodnie z Pana postem winni są ludzie odpowiedzialni za porządek na stadionach. Wg mnie (oczywiście to moje subiektywne kibolskie zdanie) nie ma co się czepiać kibiców czy kiboli (celowo tak piszę, oprócz kibiców i kiboli są jeszcze chuligani). Rząd nasz "najdroższy" chce się wykazać przez Euro2012, ale jest nieudolny. Jeżeli w Bydgoszczy po murawie biegało kilkudziesięciu matołów to trzeba było ich na miejscu wyłapać, a nie odpuścić i potem szukać winnych wśród klubów, stowarzyszeń kibiców, itp. Policja podobno poniosła koszty w wysokości ok. 1 mln zł na obstawę tego meczu. Szkoda, że przy takich środkach dzielni panowie w mundurach nie byli w stanie wyłapać chociaż kilku osób naprawdę rozrabiających. Skończy się na tym, że na potrzeby sondaży zatrzyma się kilkadziesiąt osób które hasały sobie po murawie stadionu w Bydgoszczy, ale niekoniecznie będą to osoby faktycznie winne jakichkolwiek zamieszek.
    PS. Ktoś mi powie, po co cały czas od Warszawy do Bydgoszczy nad pociągiem leciał policyjny śmigłowiec? Na wodę to nie lata, kosztuje sporo, a jadący pociągiem naprawdę nie mają zamiaru zatrzymywać się na każdej stacyjce i robić armagedon...
  • aprilis7 Re: Protest kibiców przciwko zamknięciu stadionu 11.05.11, 10:35
   Jaka zbiorowa odpowiedzialność
   Czy ktos z nich kupil bilet i nie dostal zwrotu kasy?
   Czy zostal oskarzony a nic nie zrobil?

   Jesli np planowalam wyjazd w podroz zycia organizowany przez jedno tylko biuro i juz sie na to naszykowalam mentalnie ale zanim kupilam bilet Urzad skarbowy zamknal to biuro za nieprawidlowosci. Czy to oznacza, ze zostalam ukarana solidarnie z tym biurem i mam miec pretensje do Urzedu Skarbowego?
   Jesli nie kupilam tego wyjazdu to tylko nie mam mozliwosci skorzystania z oferty bo nie ma jej na rynku.
   • lukasz.1978 Re: Protest kibiców przciwko zamknięciu stadionu 11.05.11, 10:51
    > Jesli np planowalam wyjazd w podroz zycia organizowany przez jedno tylko biuro
    > i juz sie na to naszykowalam mentalnie ale zanim kupilam bilet Urzad skarbowy z
    > amknal to biuro za nieprawidlowosci. Czy to oznacza, ze zostalam ukarana solida
    > rnie z tym biurem i mam miec pretensje do Urzedu Skarbowego?

    Wszystko pięknie, tylko na stadionie Legii _nie było_ nieprawidłowości. Przypominam, że mecz Pucharu Polski został rozegrany w Bydgoszczy a nei na stadionie Legii.
   • ljezu Re: Protest kibiców przciwko zamknięciu stadionu 11.05.11, 10:55
    Szkoda tylko, że nieprawidłowości były w innym biurze podróży, które organizowało loty na księżyc, a Twój urząd skarbowy zamknął biuro organizujące podróże dookoła świata.
    Kowal zawinił, Cygana powiesili.
    Oni się powinni zgłosić do KP Legia na korepetycje. Nikt w Polsce nie jest lepiej zorientowany jak wyplenić te chwasty ze stadionów. Nie raz, nie dwa KP skarżyło się, że są osamotnieni w tej wojnie, nie wspiera ich ani związek, ani samorząd, ani rząd. Zresztą to politycy wielokrotnie namawiali ich do zakończenia konfliktu ze Staruchem i spółką.
  • lukasz.1978 Obsuwa przy budowie Stadionu Narodowego! 25.05.11, 10:16
   wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9661188,Wstrzymano_sprzedaz_biletow_na_pierwsza_impreze_na.html
   Opóźnienia w budowie Stadionu Narodowego mogą sięgnąć aż dziesięciu miesięcy - takie rewelacje podaje dziś "Dziennik Gazeta Prawna". Wskazują też na to inne fakty - jak ustalił reporter TOK FM, na prośbę Narodowego Centrum Sportu wstrzymano na razie sprzedaż biletów na pokaz akrobacji motocyklowych, który 6 sierpnia miał się odbyć w Warszawie. [...]

   No to teraz Pan Premier przykręci jeszcze bardziej śrubę kibicom lub zacznie odgrażać się innym grupom (pamiętacie dopalacze, walkę z hazardem i zapowiedzi kastracji pedofilów, z czego nic nie wyszło?), aby odwrócić społeczną uwagę od tego "sukcesu".
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka