Dodaj do ulubionych

Wysypisko Radiowo do zamknięcia?

04.05.17, 22:08
Resort środowiska uznał, że mazowieccy urzędnicy słusznie odmówili wydania kluczowej zgody niezbędnej dla funkcjonowania kompostowni śmieci na Radiowie. Bez niej instalacja nie może działać.
warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,21765497,wysypisko-radiowo-do-zamkniecia-ministerstwo-srodowiska-nie.html
Obserwuj wątek
  • robwin-nicki Re: Wysypisko Radiowo do zamknięcia? 24.06.17, 16:51
   Portal Warszawski o dziwnej sytuacji na Bielanach i ekspansji priv wysypiska: "Jeśli burmistrz powołany przez Panią Prezydent protestuje przeciwko MPO, a wydaje pozwolenia konkurencji która jest jeszcze bliżej centrum i ludzi, to gołym okiem widać ze coś jest nie tak. Nikt nie kontroluje co się ze śmieciami dzieje, trafiały do żwirowni i szklarni, gdzie były palone.
   Prawdopodobnie do niebieskiego przedsiębiorcy w ciągu 2 miesięcy zostaną przekierowane odpady z kompostowni MPO..."
    • en-er Re: Wysypisko Radiowo do zamknięcia? 25.07.17, 01:46
     wklejam komentarz znaleziony na forum, wyjaśnia wszystko w temacie:

     Odnośnie działań zwalczających TYLKO wysypisko MPO i udawaniu że BYŚ nie istnieje to dla rozjaśnienia sytuacji trochę przepisów praktycznych.

     "W przypadku braku RIPOK-ów w regionie gospodarki odpadami gmina jest zobowiązana przekazać odpady do instalacji zastępczej, wskazanej w uchwale w sprawie wykonania wojewódzkiego planu gospodarki odpadami.”
     "Instalacja w regionie: Instalacja MBP MPO w Warszawie przy ul. Kampinoskiej 1 - Instalacja do zastępczej obsługi na wypadek awarii: Instalacja MBP „BYŚ” Wojciech Byśkiniewicz w Warszawie przy ul. Wólczyńskiej 249.”

     Teraz proszę pomyśleć gdzie wszystko trafi jak zablokowane zostanie Radiowo i czy przeniesienie kompostowni do BYSia będzie lepsze dla mieszkańców czy może tylko dla właściciela BYSia ($$$)
  • robwin-nicki Re: Wysypisko Radiowo do zamknięcia? 16.09.17, 15:56
   Spalarnia na szczęście coraz bliżej i jeszcze przy okazji wyprodukuje sporo energii:

   "Prąd popłynie z rozbudowanej spalarni odpadów w Warszawie - - Umowa finalizuje dotychczasowe negocjacje rozpoczęte w maju 2016 r. To kluczowe porozumienie dla przyszłej nowoczesnej instalacji, która przekształci wyrzucane przez mieszkańców stolicy zmieszane odpady komunalne w energię, tj. w prąd i ciepło - skomentował Piotr Karczewski, szef Jednostki Realizującej Projekt w MPO.
   Jak podkreślono, po zakończeniu projektu modernizacji, warszawski ZUSOK wyprodukuje w ciągu roku prąd dla ok. 16 tys. gospodarstw domowych oraz ciepło odpowiadające zapotrzebowaniu 12 tys. mieszkań."
     • dert21 Re: Wysypisko Radiowo do zamknięcia? 26.10.17, 16:18
      Gazeta Wyborcza: "Targówek. Pół miliarda złotych dotacji dla spalarni śmieci pod znakiem zapytania. Wojewódzki sąd administracyjny podtrzymał decyzję o uchyleniu wojewódzkiego planu gospodarki odpadami. Bez tego dokumentu ogromna spalarnia śmieci planowana na pograniczu Targówka i Rembertowa nie dostanie 560 mln zł unijnej dotacji." :/

      Niech urzędnicy z własnej kieszeni oddadzą te miliony jeżeli dotacja przepadnie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka