Dodaj do ulubionych

Uwaga na PZU!!!

17.07.12, 23:38
Jeśli sprawca wypadku jest ubezpieczony w PZU to możesz już być pewny ,że dołożysz do szkody .
Według likwidatorów szkody nowe części ci się nie należą zapłacą za nie 40% .Jeśli trzeba będzie ustawić zbieżność to powinno to kosztować 25 zł . Ogólnie zapomnij o protokole oględzin (wszyscy rzeczoznawcy w innych firmach spisują taki protokół po wizji lokalnej pojazdu zaraz po szkodzie) PZU startuje od razu z kosztorysem który h... wie na czym jest oparty (w innych firmach na protokole oględzin) czyli przyjedzie likwidator i musisz przyjąć to co on ci wyceni ...cóż pozostaje sąd lub przyjąć ich ochłapy(a auto stoi ) .
Po kolizji z kierowcą bez prawka i który uciekł z miejsca wypadku (gdyby nie kamery na parkingu nigdy bym nie doszedł kto mi przypieprzył w auto)
do wymiany:
-drążek kierowniczy
-koło (felga)
-chłodnica
-prawdopodobnie skrzynia biegów (trzeba ją rozebrać )
koszt likwidacji szkody wg/PZU to
800zł :)
W moją Fiestę przywalił raz gość ubezpieczony w HDI ,odszkodowania dostałem 1200zł ,trochę ....lakieru i dwa razy puknąć w blachę , wyglądało jakby się nic nie stało ....
Obserwuj wątek
  • sini5t3r Re: Uwaga na PZU!!! 18.07.12, 10:07
   Ubezpieczyciel ma OBOWIĄZEK doprowadzić auto do stanu przed wypadku przy użyciu nowych części (oryginałów).
   Jedynym wyjątkiem jest to jeżeli nowe cześci zawyżą wartosć auta. Ale wtedy na ubezpieczycielu leży kwestia ustalenia takiej wyceny.
   A biorąc pod uwagę, że auto po kolizji automatycznie traci na wartości to sprawa jest nie do udowodnienia. Bo nie możesz porównać auta po kolizji ze stanem poprzednim.
   Ostatnio czytałem w gazecie na ten temat - był wyrok sądu apelacyjnego.
   Postaram się to znaleźć i wrzucić :D
  • robingut Re: Uwaga na PZU!!! 18.07.12, 14:12
   Podałeś Kolego dwa przykłady firm. Pierwsza działa w myśl świętej rynkowej zasady - im większe wpływy, a mniejsze koszty, tym większy zysk. Druga zaś tą zasadą najwyraźniej się nie za bardzo przejmuje. Ponieważ pierwsza firma - PZU to firma państwowa, zwykłą herezją jest głoszenie religii o tym, że państwowy gospodaruje gorzej. Po raz kolejny potwierdza się prawda, że Balcerowicz i inni liberałowie to heretycy, w dodatku bezczelnie oszukują na państwowych posadach. No może poza tymi - a jest ich wielu - którzy faktycznie gospodarują na nich źle.
   Dumając nad tym drążkiem kierowniczym pomyśl, że może jednak lepiej będzie gdy okradnie Cię syn lub córka, bo to zostanie w rodzinie. Jeśli okradnę Cię ja, znajomy, ale jednak obcy, robin, to wtedy twa kasa idzie do lasa.
  • robingut Re: Uwaga na PZU!!! 18.07.12, 14:21
   Aby wytargać z PZU to co Ci się należy, jak pisze sini, musisz mieć tak na początek z 1.5 tysiąca na adwokata i wpłatę, może na coś jeszcze. Jeśli uda Ci się wygrać ze 4 stówki w sądzie to tak za rok, może dwa. PZU o tym wie.
  • wdch_po Re: Uwaga na PZU!!! 18.07.12, 17:28
   Ja miesiąc temu byłem zadowolony
   dostalem w tył klapa, zderzak do wymiany pas tylny wgnieciony na 2cm
   sprawca uzezpieczony w PZU
   dostalem 2600
   i to bardzo szybko, przez telefon podałem co i jak z autem
   i po tygodniu kasa
   pamiętam w mtu 3 lata temu to czekałem ze dwa miechy
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka