Dodaj do ulubionych

Pogrążeni w smutku.

28.10.12, 22:42
"Ze smutkiem obserwujemy narastającą w Polsce od kilku lat falę inicjatyw w ramach tzw. obchodów Halloween. Szczególny niepokój budzą takie inicjatywy na obszarze szkoły, gdzie dopiero kształtuje się dojrzała postawa społeczna, intelektualna i duchowa młodego pokolenia" - napisał do wiernych metropolita.
Arcybiskup mówiąc o proponowanych imprezach, w tym szkolnych, połączonych z przebieraniem się dzieci i młodzieży "za istoty ze świata ciemności, w tym za diabły, wampiry i demony" podkreślał, że: "'niby zabawa', kusząca również dzieci łatwym cukierkiem, niesie też realną możliwość wielkiej duchowej szkody, wręcz zniszczenia życia duchowego".

Z nie mniejszym smutkiem obserwujemy smutek arcypasterza pomorsko-kamienieckiego Dziengi, choć mamy w nosie Halloween, diabła i egzorcystów.
Obserwuj wątek
          • strefas Re: Pogrążeni w smutku. 29.10.12, 19:00
            To zabawa ,a nie święto.Mnie też ona nie rajcuje,ale dzieci ją lubią.Kler najlepiej wszystkich widzi na kolanach i nieszczęśliwych-to może przez to jest tylu świrów wśród katolików.
            • robingut Re: Pogrążeni w smutku. 29.10.12, 21:12
              A ja oczekuję objawienia, że wbijanie gwoździ dla zawieszenia obrazków, jest naruszeniem wiadomych wartości chyba, że są to obrazki z Aniołem Stróżem lub dla przestrogi - z diabłem kusicielem do zabawy w Haloween, bo ten ma odpowiedni atest i wszelkie plenipotencje do czynienia zła. Amen.
          • robingut Re: Pogrążeni w smutku. 29.10.12, 21:00
            Ależ Oryginale, mój wpis nie dotyczył mojego gustu w sprawie Halloween, a później nawet jasełek. Dałem po prostu upust swej dezaprobaty dla formy reklamy Haloween jaką uprawia, skądinąd szacowna zapewne, osoba w purpurze. Jakiś egzorcysta powinien jej takie praktyki wybić z głowy. Nie uważasz?
              • robingut Re: Pogrążeni w smutku. 30.10.12, 10:45
                Ja w tym żadnego obyczaju nie widzę. Zwykła moda nastawiona na kasę. Jedni sprzedają starą Syrenkę z silnikiem, a drudzy wchodzą im w paradę i psują rynek Mercedesem bez silnika.
                Diabły, anioły, duchy, wróżby, czarodzieje, egzorcyści, laska Mojżesza, laska Józefa, czarodziejskie laseczki, latająca miotła, wozy ogniste, kadzidło, odgromowe gromnice, czym się to wszystko różni? Zamiast grzmieć - lekceważyć albo w swoim wózku choćby jakiś lifting zrobić. No pytam się - Kopciuszka tez wywalić? Całe życie ma boso biegać? A krasnoludki, co tak w czynie społecznym ręce do łokci urabiają to "duszki komuszki" czy je jednak z aureolkami na czapkach rysować? Niby poważni ludzie, a takimi głupotami się zajmują i niby na poważnie. A o UFO - nic. Ale ufajmy, że jeszcze kiedyś Ezechiela przetłumaczą, bo on w kanonie.
      • wdch_po Re: Pogrążeni w smutku. 30.10.12, 07:33
        rzadko się to zdarza ale tym razem zgadam się z tobą :)
        Święto zmarłych to dzień w którym powinniśmy na chwilę przystanąć
        i się zastanowić
        a nie dzień na robienie idiotyzmów
        młodzież szkolna robi je na co dzień co widać na youtube
            • robingut Re: Pogrążeni w smutku. 01.11.12, 10:18
              Wiem że udajesz, bo nie chodzi przecież o żadną kulturę tylko o biznes.Haloween nie może zaszkodzić żadnej kulturze. Nie może nawet zaszkodzić religii.Wspominanie o nim w miejscu kultu religijnego przez - powiedzmy - autorytety na poważnie jest po prosty szkodliwe dla tej religii, bo oświadczy albo o jej słabości, albo o słabości jej nauczycieli. Tak na to patrzę.
              Nigdy nie biorę udziału w balach maskowych, bo tego jakoś nie lubię. Inni owszem. Mam ich za to krytykować? Za chwilę zabawy? Jakim prawem i po co? Po balu zdejmą maski i wrócą do swoich prawdziwych twarzy. Zauważyłeś, że czasem niektórzy w masce bywają bardziej ludzcy, niż z własnym obliczem?
              • strefas Re: Pogrążeni w smutku. 01.11.12, 11:08
                Ja ogólnie nie lubię tańców :).Jeśli kościołowi nie podoba się takie święto to czemu nie wymyśli jakiś innych zasad ,np."dzień nawrócenia" -podaj rękę na zgodę albo psikus?(bo tak strzeże to te słodycze to przesada na co dzień walają się po kontach).Już widzę Jarka jak podaje dłoń Tuskowi :)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka