Dodaj do ulubionych

Co dalej z naszą przychodnią PROMED?

14.03.11, 23:40
Wiedziałam, że miastem rządzi klika. A teraz jeszcze, w interesie rządzących, obowiązuje cenzura. Nie każdemu wolno wypowiadać się na prywatnym forum „profesjonalisty”. Póki wolno, pytam tutaj- co dalej z najlepszą przychodnią w J-L- Promedem? Dlaczego Burmistrz z błogosławieństwem radnych- bezradnych chce wypowiedzieć umowę dzierżawy lokalu Paniom Górny i Bodzioch? To oczywiste, że spółka , której organem założycielskim jest Gmina i w którą pompowane są ogromne środki, pochodzące z naszych wspólnych pieniędzy, boi się konkurencji. Ale ja i kilka tysięcy pozostałych pacjentów Promedu, jako mieszkańcy J-L i podatnicy, chcemy mieć wybór i wybieramy tą przychodnię. Na forum jednym i drugim cisza na ten temat… Ludziska, czy nie wkurza Was, że z publicznych pieniędzy korzystają tylko pacjenci Bolanowskiego ? A pozostali są gorsi? Gdzie równość podmiotów gospodarczych? Co naczelny kardiolog Laskowic obiecał Panu Burmistrzowi w zamian za faworyzowanie tylko jednej przychodni- życie wieczne czy drugie serce? Zwracam się do wszystkich pacjentów Promedu: wg włodarzy tego miasta, nasza przychodnia ma istnieć tylko do końca roku. Zgodzimy się na to???
Obserwuj wątek
  • mongrovia Re: Co dalej z naszą przychodnią PROMED? 15.03.11, 12:46
   Witam Pania,
   Nie znam tematu, ale nie sadze aby jakiekolwiek apele na forach odniosly porzadany skutek. Bardzo prosze o przyblizenie mi tej sprawy na prywatnym mailu mongrovia@gazeta.pl Mysle, ze wspolnie z kilkoma osobami bedzie mozna cos pozytywnego zdzialac. Prosze mi wierzyc, ze nie kazda gmina wyglada jak J-L. Mozna ulatwic zycie ludziom a nie rzucac klody pod nogi.
   Pozdrawiam
   • prywatka2011 Re: Co dalej z naszą przychodnią PROMED? 15.03.11, 23:07
    Sprawa jest publiczną tajemnicą, więc to co do mnie dotarło ujawniam. Chcę żeby pacjenci Promedu mieli świadomość powagi sytuacji. A pozostali żeby zapoznawali się z mechanizmami władzy. Niezorientowanym w temacie przypominam: W 2002roku, kiedy to uchwałą Rady Gminy prywatyzowano SPZOZ, pracujący tam lekarze utworzyli swoje NZOZ-y, oferując ciągłość opieki zapisanym do nich pacjentom. Promed , na podstawie wspomnianej uchwały, otrzymał pomieszczenia przy Bożka 13 i wynegocjował 10-letnią umowę dzierżawy z ówczesnym Burmistrzem, Panem Szczęśniakiem. Te nowe podmioty gospodarcze zaczęły funkcjonować na zasadach rynkowych; głównym źródłem dochodu stał się kontrakt z NFZ. W uprzywilejowanej pozycji pozostała spółka z udziałem gminy-Przychodnia Rejonowo-Specjalistyczna, którą aktualnie reprezentuje Pan Bolanowski. Gdyby ktoś zadał sobie trochę trudu i prześledził finanse tej spółki, bez problemu mógłby policzyć ile publicznych pieniędzy (i na co, bo nie na programy profilaktyczne opłacone już przez NFZ) wchłonęła ta marnie zarządzana instytucja. Ale i bez tych wyliczeń można zaryzykować twierdzenie, ze nie miałaby racji bytu, mając do dyspozycji tylko środki z kontraktu z NFZ. Całe zło i niesprawiedliwość polega na tym, że korzysta z tego tylko grupa pacjentów tej przychodni no i oczywiście kierownictwo. Inni, np. my z Promedu, są tego pozbawieni. Z góry uprzedzam tłumaczenie, że z poradni specjalistycznych mogą korzystać wszyscy. Teoretycznie mogą, a praktycznie kardiolog albo lekarz przemysłowy stawiają warunek: przepiszesz się do nas albo nie będziesz leczony , nie podpiszę ci zdolności do pracy itp. Powiększanie w ten sposób grupy „swoich” pacjentów jest żenujące, wręcz obrzydliwe, ale taki metody stosuje Pan Bolanowski. Wracając do sprawy Promedu. W styczniu Panie Górny i Bodzioch napisały do Burmistrza prośbę o przedłużenie umowy dzierżawy na następne 10 lat. Zrobiły to z rocznym wyprzedzeniem, obecna umowa kończy się 31 grudnia. Otrzymały odpowiedź godną włodarza naszego miasta: 1. to nieprawda, że jak was zabraknie pacjenci nie będą mieli się gdzie leczyć bo jest kilka innych przychodni, 2. Zapytajcie kierownika przychodni – spółki, a nie mnie. Przecież to kpina i lekceważenie prawie 6 tys. mieszkańców tej gminy, w tym wyborców tego Burmistrza i tej Rady ! To celowe niszczenie dobrze prosperującej przychodni, która jest zdrową konkurencją dla spółki Jeżeli rzeczywiście nie znała Pani tej sprawy i kieruje się czystymi intencjami- najlepiej kontaktować się z lekarzami z Promedu, którzy są dostępni codziennie od świtu do nocy w swojej przychodni. Od dzisiaj można wyrazić swoje poparcie dla tej sprawy podpisując się na listach wyłożonych w poczekalni.
  • mongrovia Re: Co dalej z naszą przychodnią PROMED? 16.03.11, 09:44
   Dziekuję za naświetlenie problemu. Porozumiem sie z lekarzami z przychodni. Mysle, ze cos bedziemy probowali z tym zrobic. Pamietajmy jednak o tym, ze Burmistrz ma prawo nie przedluzyc umowy bez podania przyczyn. To jego dobra lub zla wola. Podobne problemy mieli lekarze we Wroclawiu. Wykupili po prostu przychodnie, ale Miasto im to umozliwilo. Bardzo czesto Szanowna Pani tak koncza sie wynajmy. Wlasciciel w pewnym momencie dochodzi do wniosku, ze moze zrobic lepszy interes na lokalu a interes spoleczny jest tylko czysta fikcja. Przygladniemy sie tej sprawie dokladnie.
   Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka