Dodaj do ulubionych

obecność na pogrzebie

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.11.10, 14:22
Zmarła mama chłopaka mojej córki. Spotykają się od 3-4 miesięcy.Jego mamy nie miałam okazji poznać. Córka bardzo wspiera go w tym trudnym czasie i bardzo to przeżywa. Uważa że powinnam iść na pogrzeb, ja początkowo nie myślałam o tym, ale skoro to jest dla niej ważne to oczywiście pójdę. A co wy byście zrobili? Czy córka powinna na pogrzebie być ze mną czy razem ze swoim chłopcem (chociaż ze względu na krótki okres bycia ze sobą wydaje mi się że może raczej nie).
Obserwuj wątek
    • ekspert_ewa.sawicka Re: obecność na pogrzebie 09.11.10, 16:59
      W pogrzebach uczestniczymy, by oddać hołd osobie zmarłej i dodać otuchy dotkniętym tą stratą. W przypadku osoby nieznanej nam osobiście, ale bliskiej komuś z naszego otoczenia, uczestnicząc w uroczystościach pogrzebowych swoją obecnością wypełniamy ten drugi obowiązek. Pani obecność na pogrzebie jest więc jak najbardziej stosowna.
      Obecnie reguły dotyczące zachowania podczas uroczystości funeralnych nie są tak ścisłe jak dawniej. To czy córka będzie szła w kondukcie z Panią czy obok swojego chłopaka zależy od nich, tego jak bardzo chłopak potrzebuje jej wsparcia i jak jego rodzina zapatruje się na jego związek. Jednak jeśli córka jest nieletnia, stosowniej było by gdyby to Pani jej towarzyszyła, a chłopak szedł razem ze swoimi bliskimi - ojcem i rodzeństwem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka