Dodaj do ulubionych

Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę

08.05.17, 15:32
Kontynuując swój temat randkowania przez internet, opiszę co mi się przydarzyło wczoraj. Niedzielne popołudnie, pierwsze spotkanie z panią poznaną na stronie dla chrześcijańskich singli szukających drugiej połówki. Pani 26 lat, w profilu miała napisane, że nie ma dzieci i że chce je mieć w bliskiej przyszłości. Spotykamy się w kawiarni, witamy, kupujemy kawę, zamieniamy parę słów, atmosfera naprawdę miła. Po 15 minutach pani przyznaje się, że ma dziecko, a na profilu nie zaznaczyła tego, bo chciała, aby najpierw jednak ktoś ją poznał lepiej zanim ją negatywnie oceni. Cóż, dla mnie sytuacja nieakceptowalna, nigdy bym się z nią ani z nikim innym nie spotkał dysponując taką wiedzą. Mówię jej o tym otwarcie, dodaję, że czuję się oszukany i że zmarnowała mój czas, bo zamiast z nią mogłem wtedy spotkać się z kimś innym. Wstaję od stołu, chłodno się żegnam i wychodzę. Opowiedziałem dzisiaj to koledze w pracy (żonatemu), on generalnie zgodził się, że zostałem oszukany, ale powiedział, że nie postąpiłby tak kategorycznie. Czy zatajenie tak ważnej informacji, jak posiadanie dziecka, to nie oszustwo drugiej osoby? Czy upoważnia to ekspresowego zakończenia randki? Pierwszy raz coś takiego mnie spotkało, tym bardziej mi smutno, że takie nadużycie miało miejsce na stronie z założenia dla ludzi z wartościami, szlachetnych a nie przypadkowych...
Obserwuj wątek
  • kora3 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 08.05.17, 15:41
   Wg mnie - tak, zostałeś oszukany i miałeś pełne prawo zakończyć w tym momencie randkę i w ogóle znajomość.
   Inaczej sprawa by się miała, gdybyś panią poznał inną drogą i informacja o dziecku/dzieciach nie padłaby "na dzień dobry". Miałam taką sytuację, że po paru fajnych spotkaniach okazało się, iż pan samotnie wychowuje dziecko. To go skreślało jako ewentualnego mojego partnera, ale nie było mowy o oszukiwaniu. Zostaliśmy kolegami i tyle.
   • bosyce Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 08.05.17, 16:00
    Nie przeczytałaś dokładnie tego, co napisałem. Na jej profilu (punkt obowiązkowy do wypełnienia na tym portalu) napisane było, że nie ma dzieci. To przecież jawne kłamstwo. A mnie nie interesują kobiety samotnie wychowujące dzieci i podobnie jak Kora nawet nie rozważałbym spotkania z taką.
    • renn.ie77 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 08.05.17, 16:19
     Przeczytałam.
     Nie pochwalam kłamstwa, ale tak naprawdę to mogę tylko współczuć kobiecie, która obraca się wśród takich osób jak ty i która czuje się zmuszona kłamać w kwestii samotnego macierzyństwa. I muszę przyznać, że daleko bardziej od kłamstwa nie lubię okrucieństwa, małostkowści, braku empatii, traktowania ludzi jak zużytych, niepełnowartościowych produktów, itd. Mogę zrozumieć niechęć do wiązania się z osobą posiadającą dzieci z poprzedniego związku, ale stawiasz to w tak kategoryczny i dziwny sposób, że przestaje to być zrozumiałe a staje się straszne, tak jakby byli to ludzie z jakąś skazą, niepełnowartościowi.
     Myślę, że bardzo dobrze, że wyszedłeś tak prędko, bo dzięki temu ta kobieta nie była skazana na przebywanie ani minuty dłużej w twoim towarzystwie. Gdyby o dziecku powiedziała ci po kilku miesiącach spotykania się i w momencie pojawienia się jakiegoś uczuciowego zaangażowania, na pewno oceniłabym jej zachowanie jako złe, ale to było po kwadransie rozmowy.
     Weź googlnij sobie definicję słowa 'szlachetność', bo charakteryzuje ją także wspaniałomyślność. A jeśli nie znasz tego słowa, to też sobie googlnij na zdrowie.


     • aqua48 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 08.05.17, 16:27
      renn.ie77 napisała:

      > Nie pochwalam kłamstwa, ale tak naprawdę to mogę tylko współczuć kobiecie, która czuje >się zmuszona kłamać w kwestii samotnego macierzyństwa.

      No zaraz, zaraz, nikt pani do kłamstwa nie zmuszał. A nawet lepiej dla niej byłoby gdyby szukała wśród mężczyzn którzy po prostu zaakceptowaliby jej dziecko zamiast podawać fałszywe dane o sobie.

      • renn.ie77 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 08.05.17, 16:42
       Mam wśród znajomych wiele samotnych matek i mam podstawy twierdzić, że to bardziej skomplikowane. Przez wiele lat mieszkałam w Irlandii i tam samotne macierzyństwo jest przyjmowane naturalnie, takie kobiety są otaczane opieką, nie wytyka się ich palcami, nie szykanuje. U nas panuje kołtuństwo. Kobiety mają rodzić, mają rodzić za wszelką cenę, ale kiedy stają się samotnymi matkami, to nazywa się je patologią i może dlatego rozumiem kobietę, która chce moment ujawnienia takiej informacji opóźnić na zasadzie – pozna mnie, zobaczy i zrozumie, że nie jestem odpadem tylko myślącym, czującym człowiekiem. Ja tak to widzę i osobiście gardzę osobami, które samotnych rodziców traktują jak ludzi gorszego sortu.
       Nie jest to więc zmuszanie w postaci broni przystawionej do skroni, ale budowanie społecznego przyzwolenia dla szykanowania i pogardzania matkami samotnie wychowującymi dzieci.

      • baba67 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 08.05.17, 16:59
       Kłamstwo brzydka rzecz, to mi sie też nie podoba. I doskonale rozumiem kogoś kto nie chce wiązać się z osoba samotnie wychowującą dziecko bo to relacja nie dla każdego, na pewno dużo trudniejsza niż z kimś bez potomstwa.niemniej Rennie wspomniała o szlachetności. Człowiek wielkoduszny nawet kiedy dozna rozczarowania próbuje chociaz rozumieć motywy, nie jest obcesowy i bezduszny.Nie musi umawiać się na następną randkę, nie musi nawet spędzać z panią nastepnej godziny, może wyrazić ubolewanie że sytuacja jest nie do przeskoczenia, pogawędzić chwile, dopić kawe i pożegnać się życząc szczęścia. Kiedy czytam posty Watkodawy przemazuje mi się nie wiem czemu słowo Asperger.
  • baba67 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 08.05.17, 16:25
   Tak, oczywiście wypada przerwac randkę w takich okolicznosciach. Towar wybrakowany sie reklamuje, im predzej tym lepiej:-} Niemniej można towar reklamować na różne sposoby. Można miło i rzeczowo, można niemiło . Uważam że dla pani to najlepiej się odbyło.Na pewno nie żałuje że się zabrałes i poszedłeś.
   • kora3 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 08.05.17, 16:53
    Babo, czy ja znów rozpoznaję ten hmm ton? Dla kogoś fakt iż ktoś ma dzieci z innego związku może nie mieć znaczenia, dla kogoś innego może mieć i żadna z tych postaw nie jest zła. Związanie się z kimś, kto dzieci z poprzedniego związku ma może być dla kogoś nie do przyjęcia i zważ, ze piszę to z pozycji osoby wychowanej przez wspaniałego człowieka, który nie był moim biologicznym ojcem. Dokonał takiego wyboru i ja się bardzo z tego cieszę, ale gdyby nie dokonał też bym go nie potępiała.

    Tu pani ewidentnie kłamała w swej ankiecie i wątkodawca miał pełne prawo postąpić, jak postąpił.
    • baba67 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 08.05.17, 18:35
     A czy ja znów nie rozpoznaje tego że hm...znowu nie przeczytałaś UWAŻNIE tego co napisałam i imputujesz mi jakies poglądy których mało że nie podzielam to jeszcze wyrażnie pisze że nie podzielam? Robienie ze mnie kołtuna i idiotki musi Ci sprawiac prawdziwą frajde.
     • kora3 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 09:51
      Babo, przeczytałam co napisałaś w poście, na który odpisałam smile Przeczytaj go może raz jeszcze ...Innych Twoich postów wówczas nie czytałam, więc nie dziw się mej reakcji ...
      Czy gość postąpił źle? Moim zdaniem może zbyt impulsywnie ale logicznie (w odróżnieniu od pani) i uczciwie (także w odróżnieniu od pani).
     • sweet_pink Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 11.05.17, 16:11
      Napisałam to w siostrzanym wątku. Kontynuowanie spotkania z osobą poznaną przez net (o której wiemy tylko tyle co nam sama powiedziała/napisała), gdy dowiadujemy się o kłamstwie (zwłaszcza kłamstwie, związanym z zignorowaniem naszych jawnie wyrażonych na profilu preferencji) jest potencjalnie na tyle niebezpieczne, że natychmiastowe i transparentne zakończenie spotkania jest objawem zdrowego rozsądku, a nie zasadniczości czy małostkowości. Kulturalny jedynie powinien być ton (spokojny) i dobór słów (bez epitetów) kończących spotkanie.
   • allegra1002 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 08.05.17, 17:02
    Mnie ten pan "randkowicz" też zbyt sympatyczny się nie wydaje ale .......przecież on nie prosi o ocenę jego preferencji i charakteru ?! Nie poddał pod dyskusję, czy samotne matki są "wartościowym" materiałem na żonę czy partnerkę czy nie, tylko prosi o konkretną ocenę sytuacji w której zainteresowana znajomością z nim, "zataiła prawdę". I to świadomie i perfidnie. Czyli po prostu go okłamała.Także w tym przypadku, potępianie czy wystawianie na piedestał samotnego macierzyństwa nie ma tu nic do szukania. To "zatajone potomstwo" jest w tym przypadku sprawą marginalną, równie dobrze mogłoby się zdarzyć że pani np. zataiła, że dopiero co wyszła z więzienia albo jest jeszcze zamężna. Pan ma konkretne priorytety i tak się też zaanonsował. Nie chce wychowywać cudzych dzieci, nie chce osób z kryminalną przeszłością, nie chce by zgłaszały się panie w "trakcie rozwodu". jasno, klarownie i konkretnie. Czyli postąpił słusznie przerywając randkę zarzucając pani kłamstwo.
     • filga Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 07:34
      Nie, niekoniecznie. Niepotrzebny sarkazm. Mogą być osoby z dziećmi, mogą być takowe poszukiwane. Ale to że ktoś jest katolikiem nie musi oznaczać, że przyjmuje wszystkie warunki a priori. Coś Ci się chyba wagonetko pokręciło, albo niechęć do katolików przysłoniła logiczne myslenie.
      • wagonetka Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 10:39
       > Ale to że ktoś jest katolikiem nie musi oznaczać, że przyjmuje wszystkie warunki a priori.

       ciekawe
       znaczy, że tak można sobie wybierać to, co komu wygodnie? i to mają być te wysokie normy i zasady? no nie - ty, pisząc to wykazujesz brak szacunku do religii, nie można być trochę w ciąży i nie można być trochę katolikiem

       ja rozumiem to tak, że jeśli portal skupia katolików, to znaczy skupia ludzi, którzy akceptują i stosują zasady Kościoła katolickiego - a te zasady wykluczają współżycie przed ślubem, czyli dziecko

       niemniej dopuszczam sytuację, gdy na katolickim portalu rejestruje się katoliczka z dzieckiem - może wdowa? ale wtedy świadczenie nieprawdy jest innym grzechem

       i tu jest pies pogrzebany

       • kora3 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 10:50
        Wiesz w katolicyzmie trochę inaczej to działa Wagonetko - uprzedzając - nie jestem katoliczka i nie mam zamiaru Cię heh "nawracać" - masz rację, ze zasad nie można sobie wybierać, ale istnieje coś takiego jak sakrament pokuty i pojednania, czyli spowiedź i odpuszczenie grzechów. Zatem osoba, która np. ma dziecko ze związku niesakramentalnego mogła się nawrócić i obecnie żyć wg zasad katolickich i podobniej sobie szukać. W pojęciu KRK posiadanie dziecka z takiego związku nie jest grzechem, grzechem był tylko seks wskutek którego się poczęło. Zatem zupełnie nie ma przesłanek by taka osoba nie mogła być katolikiem i poszukiwać do związku katolika.
       • filga Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 11:06
        Nieprecyzyjnie napisałam. Nie warunki religii tylko innego człowieka. Jeśli mi ktoś powie, że jest np. alkoholikiem czy złodziejem, to ja muszę się z nim przyjaźnić, bo jestem katoliczką? Tak to rozumiesz?
        Poza tym, jesteś złośliwa mówiąc, że na portalu katolickim powinny być tylko dziewice, zapominając o tym, że są także chociażby wdowy.
        Panna z dzieckiem lub mężatka po rozwodzie, a czasami nawet kościelnym unieważnieniu to nie taki rzadki przypadek. Zdecyduj się na coś. Czy kościół ma kamienować grzesznice czy wybaczać winy? I tworzyć warunki dalszego życia?
        • wagonetka Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 11:12
         filga napisał(a):

         > Nieprecyzyjnie napisałam. Nie warunki religii tylko innego człowieka. Jeśli mi
         > ktoś powie, że jest np. alkoholikiem czy złodziejem, to ja muszę się z nim przy
         > jaźnić, bo jestem katoliczką? Tak to rozumiesz?

         nie, nie tak to rozumiem

         rozumiem to tak, że ktoś, kto deklaruje się jako katolik nie powinien wybierać sobie do przestrzegania tych zasad, jakie są mu wygodne a resztę olewać

         jeśli więc portal reklamuje się jako katolicki, ludzie tam zarejestrowani powinni zgodzić się na to, że seks dopiero po ślubie

         • filga Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 11:25
          Wagonetko, my się nie rozumiemy. Przecież w poście startowym nie było słowa o seksie. Czy ta dziewczyna z dzieckiem, nie wiemy rozwódka czy panna, nie mogła tam się zarejestrować? Bo to katolicki portal i tylko dziewice? Myślę, że jedną z cech KK powinno być wybaczanie. I ta pani ma wg mnie pełne prawo być na portalu katolickim. Priorytetem był brak dziecka, obojętne z jakich powodów. Priorytetem tego pana. Innym dziecko nie musi przeszkadzać. Vide twój syn. Nikt nie ocenia pani, tylko jej zachowanie w tym konkretnym przypadku. Pan zresztą też zachował się niefajnie.
            • wagonetka Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 12:22
             triismegistos napisała:

             > Pani mogła być np. wdową.

             napisałam o tym ździebko wyżej - że mogą być wyjątki, czyli pani mogła być wdową

             ale zapewne są rubryki do wypełnienia "stan cywilny" i tam ta wdowa powinna być zapisana - a nasz Autor nic o tym nie wspominał, że wdowa

              • wagonetka Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 12:32
               triismegistos napisała:

               > Nie wspomniał też, że pani wdową nie jest, w ogóle nie zająknął się na temat je
               > j stanu cywilnego. Niezależnie jednak od niego, obecność samotnych rodziców na
               > portalu katolickim to nic dziwnego.
               >

               moim zdaniem też to nie powinno być nic dziwnego

               ale z drugiej strony, gdy Kościół nie dopuszcza rozwodów, przedmałżeńskiego seksu - może to być źródłem problemów


               • filga Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 12:52
                Wagonetko, ten seks przedmałżeński cię prześladuje. Napisałam, że w poście nic nie było o seksie, bo pan nie pisał. Nie pisał nic o dziewictwie. Nie chciał dziecka. Nie miał prawa?! Nie deprecjonował matek samotnie wychowujących, nie potępiał, nie oceniał. Po prostu nie chciał.
               • kora3 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 13:24
                Wagonetko, mylisz pojęcia - Kościół owszem nie dopuszcza seksu przedmałżeńskiego, ale to nie znaczy, że ten powoduje ekskomunikę czyli wyklucza ze Wspólnoty Koscioła. Uprawianie seksu przedmałżeńskiego jest odpuszczane na warunkach zwykłych spowiedzi - wyjątek od tego stanowi sytuacja trwania w takiej sytuacji bez chęci jej zmiany.
                Prosto mówiąc - to ze jakas pani czy pan uprawiali przed slubem seks nie znaczy, ze nie mogą się nawrócić, także wówczas, gdyby owocem tego seksy było dziecko ...

                Jeśli owa pani byłaby rozwiedziona, a wcześniej brała slub kościelny i nie miała stwierdzonej nieważności tegoż w zasadzie pewnie nie miałaby czego szukac na tym portalu, o tym jednak nic nie wiadomo
                 • pavvka Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 14:45
                  filga napisał(a):

                  > Niekoniecznie nie miała czego szukać, nawet jeśli była rozwiedziona. Ludzie roz
                  > wodzą się z różnych powodów, ale wyznają wartości chrześcijańskie i w takich ch
                  > cą żyć. Nawet bez ślubu kościelnego ale z kimś, kto jest w sytuacji podobnej.

                  W chrześcijańskich może, ale nie w katolickich, chyba że byłby to biały związek.
                 • kora3 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 16:25
                  Osoba rozwiedziona po cywilnym ślubie jest kanonicznie wolna, osoba rozwiedziona po ślubie sakramentalnym bez stwierdzenia nieważności jest w oczach KRK mężem/zoną swego sakramentalnego małżonka. Póki co, bo papież Franciszek pracuje nad zmianami osoba taka wiążąc się z kimś ponownie formalnie czy nieformalnie trwa w grzechu cudzołóstwa i popełnia grzech zgorszenia i to grzeszy podwójnie bo wywołuje także grzech cudzy. Tak mówi póki co nauka KRK. Uprzedzając rozwiodłam się po sakramentalnym ślubie, mam co prawda stwierdzenie nieważności, ale żadnego ślubu nie mam zamiaru brać i zyję 10 lat w nieformalnym związku - więc ... tyle, ze nie podaje się za katoliczkę, bo nie mam schizofrenii smile
  • aga.doris Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 08.05.17, 17:18
   Mówię jej o tym otwarcie, dodaję, że czuję się oszukany i że zmarnowała mój czas, bo zamiast z nią mogłem wtedy spotkać się z kimś innym. Wstaję od stołu, chłodno się żegnam i wychodzę.

   A nie można było jak zwykły, w miarę kulturalny człowiek zamienić jeszcze kilka słów, dopić spokojnie kawę, z miłym uśmiechem podziękować pani za spotkanie i grzecznie pożegnać się?
  • kira.felernowa Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 08.05.17, 17:43
   Kompletnie nie rozumiem osób, które Cię krytykują. Pewnie zaraz jakaś babcia napisze mi, że mam Aspergera smile Świadome kłamstwo jest w tym wypadku przyczyną pozostałych problemów. Co gorsza, jest to świadome kłamstwo na portalu dla ludzi z wartościami, a więc z założenia niechętnych patologiom. Jak sobie ta pani wyobraża budowanie związku zaczynając znajomość od takiego ordynarnego kłamstwa? Na pewno są mężczyźni, którzy zaakceptowaliby jej dziecko, gdyby o tym napisała szczerze. Wyraźnie starsi, po przejściach, bardzo nieśmiali, niezbyt atrakcyjni itp. Ale ona zdecydowała się kłamać licząc... no właśnie, na co? Zmarnowała Ci czas, w dodatku w niedzielę, naraziła na nieprzyjemną sytuację. Miałeś pełne prawo okazać jej konsekwencje swojego zachowania. Przepraszam bardzo, ale ludzie muszą rozumieć i doświadczać rezultatów swoich przewinień, bo w przeciwnym razie rośnie przyzwolenie na takie aspołeczne zachowania. Ja też miałam konto na portalu randkowym i kłamstwa mężczyzn, które wychodziły od razu (np. 10 cm niższy niż pisze) wyjątkowo mnie irytowały. Doskonale Cię rozumiem i Twoje rozgoryczenie.
  • tespiel Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 08.05.17, 20:07
   Festiwal czepialstwa i usprawiedliwiania kłamliwych kobiet w temacie smile A sprawa jest bardzo prosta: na portalu chrześcijańskim szuka się żony a nie bzykania. Większość normalnych mężczyzn nie chce kobiety z przeszłością. Dlatego obowiązkowym, jak autor sam napisał, polem do wypełnienia jest informacja o posiadaniu (bądź nie) dzieci. Jeśli ktoś ukrywa tak fundamentalny fakt i to w dodatku na takim portalu, stawia się automatycznie poza s-v. A więc staje się jakby "wyjętym spod prawa" mówiąc po westernowemu wink Także nie może się dziwić, że zostaje potraktowany... niezbyt kulturalnie. Autor tematu i tak zachował się z klasą, ktoś mniej cierpliwy powiedziałby tej pani parę słów ostrzejszych. Zero usprawiedliwień dla manipulanctwa! Żadne usprawiedliwienia tego nie przykryją, pani dostała to na co zasłużyła. Trzymaj się Bosyce, większość ludzi jest za Tobą, hipokryzji wypowiadamy stanowczą wojnę!
   • allegra1002 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 08.05.17, 20:22
    tespiel napisał:


    hipo
    > kryzji wypowiadamy stanowczą wojnę!

    przykre ale prawdziwe........hipokryzja jest niestety często mylona z tą osławioną "empatią" ...inteligencją emocjonalną...............te określenia tak "mądrze" brzmią wink więc można nimi szafować, nie zadając sobie trudu by pomyśleć czy w ogóle ma to sensowne zastosowanie. W tym przypadku nie ma.
   • renn.ie77 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 08.05.17, 21:19
    To jest ten najobrzydliwszy sposób traktowania kobiet, tak jakby zużywały się mając życie erotyczne. To dlatego 'dziewica' jest warta najwięcej – nierozpieczętowany kawałek mięsa. Obrzydliwe, okropne. Mam nadzieję, że teraz kiedy kobiety zaczynają o tym głośno mówić, takim mężczyznom coraz trudniej będzie znaleźć partnerki akceptujące takie seksistowskie, obrzydliwe przekonania.
    • allegra1002 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 08.05.17, 21:30
     renn.ie77 napisała:

     > To jest ten najobrzydliwszy sposób traktowania kobiet,

     W/g mnie Ty mylisz całkowicie pojęcia! Przeczytaj dokładnie wstępny post tego człowieka. Czy on krytykuje kobietę , uważa ją za kogoś gorszego gatunku bo ona ma dziecko? Ja doczytałam że on nie chce partnerki która ma dziecko z kimś innym . Co w tym jest sexistowskiego? że młody mężczyzna chce związać się z dziewczyną która jeszcze dzieci nie ma , bo on chce wychowywać swoje dzieci a nie cudze . 99% mężczyzn "na wydaniu" tego właśnie chce ,( o dziewicach nikt tu nie wspomniał) , więc co w tym jest nienaturalnego czy obrzydliwego?
     • renn.ie77 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 08.05.17, 22:47
      To było do Tespiel.
      Czytam to co piszesz i piszesz głupio. I jakoś tak nie mam ochoty wikłać się w rozmowę z kimś kto pojmuje świat w taki dziwny, płytki sposób.
      Gdybyś wcześniej uświadomiła mnie o tym jacy są mężczyźni, zostałabym pewnie lesbijką. Ja do tej pory żyłam w przekonaniu, że szuka się wartościowego człowieka z którym można stworzyć dobry związek. Na tym zakończę rozmowę z tobą. Na szczęście mogę żyć w swojej bańce szczęścia i naiwności, w której ludzie chcą fajnych, wartościowych ludzi.
       • minniemouse Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 11.05.17, 02:07
        triismegistos napisała:
        > To Tobie jest obojętne, czy potencjalny mąż ma jakieś nieślubne dzieci?


        Pozwol, ze ja ci odpowiem za ten "skrot myslowy" (Freud i Jung sie klaniaja)
        Tak, jest mi obojetne. jest mi kompletnie obojetne poniewaz gdy decyduje sie na zwiazek z MOIM partnerem, to biore go z calym jego bagazem. bo na tym polega prawdziwa akceptacja, bez kondycji.
        albo go biore takim jakim jest - garb, kurzajki i ku..s na plecach wink albo wcale. nie marudze "kocham cie i chce, ale musisz oddac zonie dzieci i nie sprowadzac mi ich na kark, ja chce z toba moje wlasne. kocham cie i chce ale bron boze nie przyprowadzaj mi tu twojej matki bo dostaje drgawek na jej widok. kocham cie i chce ale syna musisz oddac do internatu bo za duzo z nim klopotu.." itd itp
        rozumiesz?
        ja nie musze kochac jego dziecka, nawet nie wiem czy to jest mozliwe (moze bedzie, moze nie bedzie) ale to wiem na pewno ze jako jego partnerka moim obowiazkiem jest wspierac go w kazdej dziedzinie zycia czyli takze w ojcostwie. wiec nie tylko ze z radoscia zaakceptuje jego dziecko, ktore przeciez jest JEGO DZIECKIEM, i ja to rozumiem, ale pomoge mu je wychowywac na tyle ile najlepiej potrafie. a gdy urodzi nam sie biologiczne to nie dopuszcze do sytuacji aby moje adoptowane dziecko czulo sie kiedykolwiek gorsze. nigdy.

        Wiec jezeli ty Triis bylas traktowana jako obywatel drugiej kategorii z tego powodu (ktos nie chcial twojego dziecka badz ty nie chcialas cudzego), to jest mi niezmiernie przykro i szczerze ci wspolczuje. zapewniam ze to nie jest ani etyczne ani sluszne i nie daj sobie dluzej tak wmawiac. sama tez tak nie rob.

        Minnie
        • minniemouse Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 11.05.17, 02:31
         Z jakiego powodu autor by nie zyczyl sobie kobiety z dzieckiem- czy to ladne czy nieladne, etyczne czy nieetyczne, czy go to ogranicza czy nie - niestety ma do tego prawo. i trzeba to uszanowac.
         A, jak to ktos juz zauwazyl, kobieta ktora swiadomie, z premedytacja go oszukuje sama naraza sie na takie traktowanie.
         Autor nie zachowal sie milo, ale i nie jakos niegrzecznie. Po prostu wyrazil oburzenie prostackim oklamaniem go, narazeniem na strate "czasu i atlasu" (co jest przeciez prawda) i nie bawiac sie w dalsze ceregiele - pozegnal sie.
         Nie musial byc mily. SV nie wymaga bycia milym, zabawnym, nadskakujacym itp tylko kulturalnym.

         Wiec pani swoim klamstwem sama na siebie sprowadzila takie potraktowanie, nie ma watpliwosci. w zupelnosci sie z tym zgadzam. do kretactwa nie bylo przeciez powodu.
         W koncu to portal dla ludzi DOROSLYCH, dziecka ani nie ma powodu sie wstydzic ani go ukrywac. Autor mogl zachowac sie przyjemniej, doprawdy ale nie musial.
         Swoja droga, ten kto juz wlasciwie przed wstepem chwyta sie klamstwa i manipulacji nie tylko ze nie wzbudza zaufania, ale bardzo zle rokuje na przyszlosc. oby nasz autor nie trafial na takie, mimo wszystko.

         Minnie
        • triismegistos Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 11.05.17, 12:11
         Ale autor nie powiedział rzeczonej pani "kocham się i chcę, ale broń boze nie przyprowadzaj mi swoich dziatek", tylko dał jej do zrozumienia, że jej nie chce.
         Swoją drogą czytam ten wątek i oczom nie wierzę, nie wiedziałam, że jest tylu ludzi, którym jest totalnie obojętne czy człek ma dzieci, garba, kurzajki i ku...sa na plecach. Az dziw, że takim w ogóle jakiekolwiek randki są potrzebne, równie dobrze mogli sobie wiząć partnerów z loterii czy innej łapanki.
    • firlefanz Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 08.05.17, 23:13
     Co to ma do dziewictwa??? Autor nic o nim nie wspominał.
     Nie jest to żaden seksizm - większość ludzi - i kobiet, i mężczyzn, woli partnera, który nie ma dzieci z poprzednich związków! (choć dla części może być to czynnik neutralny). I jest to jak najbardziej racjonalne, bo dzieci powodują, że kobieta/mężczyzna nie jest w stanie przeciąć całkowicie więzi z byłym partnerem - a przecież rozwody zwykle nie są przyjacielskie.

     Nie ma się co oszukiwać - pewne cechy obniżają, a niektóre podwyższają nasza wartość na rynku matrymonialnym...
     Np. 90% ludzi za atrakcyjniejszego będzie uznawać kandydata, który ma pracę niż osobę bezrobotną, podobnie 90% woli kandydata, który nie ma dziecka.

    • akle2 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 08.05.17, 23:18
     Jeszcze trochę, a autorowi będzie coraz trudniej znaleźć bezdzietną kobietę, nie mówiąc już o dziewicy big_grin Jeśli tamta pani miała 26 lat, to on sam jest pewnie k. 30-tki a może starszy. Tak już bywa, że w tym wieku ludzie się rozmnażają, a nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć, jak małżeństwo, związek się potoczy.
    • wagonetka Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 10:48
     renn.ie77 napisała:

     > To jest ten najobrzydliwszy sposób traktowania kobiet, tak jakby zużywały się m
     > ając życie erotyczne. To dlatego 'dziewica' jest warta najwięcej – nierozpieczę
     > towany kawałek mięsa. Obrzydliwe, okropne. Mam nadzieję, że teraz kiedy kobiety
     > zaczynają o tym głośno mówić, takim mężczyznom coraz trudniej będzie znaleźć p
     > artnerki akceptujące takie seksistowskie, obrzydliwe przekonania.

     jestem tego samego zdania

     patrzenie na potencjalną partnerkę nie przez pryzmat tego, jaka jest a przez pryzmat tego, czy jest "czysta" jest wyjątkowo prymitywne


  • akle2 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 08.05.17, 23:11
   Nie bardzo rozumiem, dlaczego ktoś miałby tą panią negatywnie oceniać przez pryzmat dziecka? Dziecko to powód do dumy, a nie do ukrywania, tym bardziej, że długo się ukryć go nie da. Oczywiście, powinna zaznaczyć to otwarcie w profilu, oszczędziło by jej to czasu na spotykanie się z panami, którzy dzieci z jakichś przyczyn nie akceptują.
   Z jednej strony autor miał prawo czuć się oszukany, zawiedziony, z drugiej strony jego reakcja moim zdaniem była mocno nieadekwatna, wręcz chamska. Owszem, ja też bym się odwróciła na pięcie i wyszła z takiej randki, gdyby się okazało, że facet zapomniał, że ma żonę. Ale zakamuflowane dziecko, a żona, to jednak nie to samo. Pierwsze można zrozumieć (motywy), drugiego - nie.
    • akle2 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 08:15
     Oparłam się na zdaniu z wątku: "na profilu nie zaznaczyła tego, bo chciała, aby najpierw jednak ktoś ją poznał lepiej zanim ją negatywnie oceni". I własnie autor negatywnie ocenił, bo jak sam przyznał "sytuacja nieakceptowalna, nigdy bym się z nią ani z nikim innym nie spotkał dysponując taką wiedzą".
     • triismegistos Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 08:35
      Ależ nie trzeba "negatywnie oceniać", żeby nie chcieć się z kimś związać. Ja na przykład nie oceniam negatywnie ludzi o mocno innych poglądach niż moje, zupełnie niekompatybilnych zainteresowaniach, czy choćby samotnych ojców, ale nigdy nie chciałabym się związać z kimś takim.
   • nocnymarek2 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 03:43
    akle2 napisała:

    > Owszem, ja też bym się odwróciła na pięcie i wyszła z takiej randki,
    > gdyby się okazało, że facet zapomniał, że ma żonę.

    Czyli punkt widzenia zależy od punktu siedzenia?

    > Ale zakamuflowane dziecko, a żona, to jednak nie to samo. Pierwsze
    > można zrozumieć (motywy), drugiego - nie.

    Przecież motywy są w obu przypadkach takie same - liczenie, na złowienie
    naiwnego jelenia (sarenki) za pomocą kłamstwa. Można je rozumieć, ale po
    co to robić?
    • akle2 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 08:28
     Nie, nie są takie same, to diametralnie (z moralnego punktu widzenia) różne sytuacje. Fakt posiadania dziecka i szukania nowego partnera, jeśli z pierwszym mężem nie wyszło, nie jest niczym złym, wprost przeciwnie, świadczy o tym, że kobieta ochłonęła, odsunęła od siebie negatywne doświadczenia i otwiera się na nową miłość.
     Fakt posiadania żony i szukania "pocieszenia" , nieważne, czy się mówi o tej żonie czy "tylko" ją ma... no sam powiedz... nie wierzę, że możesz mieć takie wątpliwości..

     Ale niepotrzebnie odbiegamy od tematu.
     TAK, pani jest kłamczuchą i powinna na przyszłość - dla własnego dobra - albo zaznaczać na profilu samą prawdę i tylko prawdę albo nie zaznaczać nic, doprecyzowując niejasności w pierwszej rozmowie. W przeciwnym razie jej, nawet dobre intencje, mogą być źle zrozumiane i sytuacja obróci się przeciwko niej.
     TAK, pan jest bucem; nawet jak trafi prędzej czy później na kryształową dziewicę, to jego charakterek się ujawni w innych okolicznościach. I nie mam tu na myśli, że zrezygnował z dzieciatej, chociaż chciał niedzieciatą, tylko sposób, w jaki to zrobił. Dla takiego to nawet źle odłożona łyżeczka będzie problemem.
     A wystarczyło dopić tą kawę i grzecznie powiedzieć, że czuje się zawiedziony jej nieszczerością.
      • renn.ie77 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 09:23
       Pani zaznaczyła na profilu brak dzieci. Nie okłamała konkretnie tego pana, po prostu nie ujawniła na swoim profilu tej, skądinąd ważnej, informacji. Nie miała zamiaru zwodzić go i oszukiwać – w piętnastej minucie pierwszego spotkania wyznała, że ma dziecko i że z tego powodu obawiała się odrzucenia a priori, że chciała szansy na spotkanie twarzą w twarz a nie odrzucenia jej na podstawie suchej informacji w profilu. Skądinąd reakcja pana wskazuje, że pani obawy były słuszne. O.

       Nie lubię kiedy zasady są ważniejsze od ludzi, nie lubię, kiedy ludzi traktuje się jak mięso w supermarkecie zapominając, że są żywymi, myślącymi i czującymi istotami. Za zupełnie oczywiste uważam to, że ma się jakieś oczekiwania wobec przyszłego partnera, a także że można mieć obawy związane np. z dziećmi z poprzedniego związku. Nie pochwalam też kłamstwa, ale daleko bardziej brzydzę się postawą: nie interesują mnie kobiety samotnie wychowujące dzieci, dlatego że implikuje to, jakoby coś z takimi kobietami było nie tak, jakby były niepełnowartościowe, niegodne zainteresowania, inne, itd. I prawdą jest, że tak to odczuwam, bo w naszym społeczeństwie kobieta po rozpadzie związku jest traktowana jak trędowata, niepełnowartościowa, gorsza. Zabawne, że podobny ostracyzm nie spotyka mężczyzn, którzy doprowadzają do rozbicia rodziny.
       Na szczęście nie mam wśród znajomych osób, które są tak płytkie, że przyszłego partnera skreślają na podstawie takich kryteriów.

       • vi_san Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 09:49
        O tyle nie masz racji, Rennie, że GDYBY pani nie zełgała na temat dziecka - spotkałaby się tylko z mężczyznami, którym to dziecko nie wadzi - zaskoczę cię, ale tacy też są! I nawet na portalach chrześcijańskich się trafiają, więc nie demonizuj. Znam co najmniej kilka pań, które mając dziecko/dzieci ułożyły sobie życie z innym niż biologiczny ojciec potomstwa mężczyzną i są szczęśliwe.
        Ja z kolei rozumiem, że są osoby, które mają pewne priorytety. Dla mnie na przykład mogłaby to być niekaralność partnera. I tak, gdybym się po kwadransie dowiedziała, że pan z którym się spotkałam [a w ankiecie napisał, o niekaralności!] ma wyrok za włam, ale to tylko "błąd młodości" - poczułabym się oszukana i z panem nie miałabym ochoty rozmawiać. W ogóle i na żaden temat. Dla kogoś priorytetem może być bezdzietność, dla innego niekaralność, dla jeszcze innego preferencje religijne bądź przekonania polityczne. I nie ma to nic wspólnego z "rzeczowym" traktowaniem drugiej osoby - po prostu WIE się, że pewne rzeczy są ważne, i że rozbieżność w tej kwestii uniemożliwi relację. Czy fakt, że nie chcę się wiązać z osobą mająca wyrok MUSI świadczyć o tym, że uważam ją za "niegodną", niepełnowartościową czy gorszą? A może np. pracuję w zawodzie "wysokiego zaufania publicznego" i partner z wyrokiem na karku zmusiłby mnie do zmiany pracy, czego nie chcę, bo moją prace lubię i jestem w niej dobra? Czy tak samo oczekiwałabyś "zrozumienia" w sytuacji w której ktoś szuka partnera tolerancyjnego, a osoba podczas randki zaczęłaby głosić hasła w rodzaju "Nie jestem rasistą, ale asfalt ma swoje miejsce" czy "Dobry muzułmanin to martwy muzułmanin"? No, przecież "tylko" w jednej kwestii nie napisał prawdy... Zrozum - oburzenie budzi nie fakt, że pani ma dziecko - bo to jej sprawa i całkiem inny temat. Oburzenie wzbudził fakt, że pani w ankiecie skłamała - podała nieprawdziwe informacje.
        • renn.ie77 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 10:05
         Już w pierwszej mojej wypowiedzi w tym wątku przyznałam, że pani postąpiła źle zatajając taką informację. Jednak okolicznością łagodzącą jest fakt, że nie miała zamiaru zwodzić poznanej osoby – chciała tylko aby na podstawie suchej, zaznaczonej w profilu opcji nie spisano jej a priori na straty. Gdyby chciała tę osobę oszukać, to w pierwszym poście autora byłoby – po pół roku spotykania się i po moim zaangażowaniu się w relację, spadła na mnie bomba w postaci informacji o dziecku. Jednak ta informacja pojawiła się, wiem, że powtarzam to jak mantrę, w piętnastej minucie pierwszego spotkania na kawę... No Matą Hari to by nie została, prawda?

         Co do kryteriów – nie rozumiem bezdzietności jako kryterium i nigdy jednym tchem oraz w jednym zdaniu nie wymieniłabym przestępczej przeszłości, rasizmu, i dzieci. Partner z wyrokiem ma się nijak do partnera z dzieckiem i porównywanie tego uważam za nadużycie.
         Autora zresztą zrozumiałabym, gdyby napisał – nie szukam osoby dzietnej i sam nie chcę mieć dzieci. Sytuacja jest klarowna – ktoś nie chce dzieci przysposobionych i nie chce dzieci biologicznych, bo nie chce mieć dzieci. Jego święte prawo i oczywiście należy wtedy szukać partnera o identycznych poglądach, bo dzietność jest kwestią zasadniczą.
         Nie mam ochoty wracać do początku wątku, ale tu padło – nie interesują mnie kobiety samotnie wychowujące dzieci. Nie, że nie interesuje mnie posiadanie dzieci w ogóle i w szczególe. Tak, uważam takie sformułowanie za niegodne i dyskryminujące.

         • nocnymarek2 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 10:14
          renn.ie77 napisała:

          > w jednym zdaniu nie wymieniłabym przestępczej przeszłości, rasizmu, i dzieci.

          To tak jak "alkoholu nie podajemy nietrzeźwym i młodzieży" też mi jakoś
          tak nie pasuje wink

          > Autora zresztą zrozumiałabym, gdyby napisał – nie szukam osoby dzietnej
          > i sam nie chcę mieć dzieci. Sytuacja jest klarowna – ktoś nie chce dzieci
          > przysposobionych i nie chce dzieci biologicznych, bo nie chce mieć dzieci.
          > Jego święte prawo

          A jeśli autor chce mieć swoje, a nie chce mieć cudzych? Niezrozumiałe?
          • renn.ie77 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 10:51
           Mister Marek wink, dla mnie postawione w tak kategoryczny sposób = niezrozumiałe, miałkie, płytkie. Ja bym nie chciała być z taką osobą, zawsze aspirowałam do ludzi szlachetnych, ludzkich, empatycznych. I tfu, tfu, takiego partnera, na szczęście, znalazłam. Z dzieckiem, a jakże.
           Jeśli dorosła osoba nie jest w stanie wejść w związek z inną dorosłą, [b]wartościową[b] osobą z powodu posiadania dziecka przez tę drugą i na przykład niechęci własnej do dzielenia partnera czy jego finansów z tymże dzieckiem, to taka osoba mnie osobiście wydaje się niegodną mego zainteresowania, niedojrzałą, samolubną, płytką. Nie, żebym nie wiedziała, że tacy ludzie istnieją, bo przecież istnieją i mają się świetnie, ja jednak bym takich osób unikała jak ognia wybierając przyszłego partnera.
           Trochę inaczej traktowałabym założenie o bezdzietności. Jeśli ktoś jest bezdzietny i chce pozostać bezdzietny, to jestem w stanie zrozumieć takie kryterium. Dzieci to nie 'cudzesy', dzieci to dzieci. Zresztą dzieci wychowywanych przez osoby samotne przybywa i jak widać są one papierkiem lakmusowym na osoby niedojrzałe, samolubne, płytkie. I może dobrze.
           • nocnymarek2 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 10:56
            renn.ie77 napisała:

            > Dzieci to nie 'cudzesy', dzieci to dzieci.

            To proponuję Ci taki eksperyment: oddaj swoje dziecko komuś innemu,
            a sobie weź inne z domu dziecka. Napisz potem, czy to to samo.

            Rozumiem, że z różnych względów taki eksperyment może nie być
            możliwy - jeśli tak, to zrób taki eksperyment myślowy.
             • kora3 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 11:07
              Tyle tylko, że o ile nie zatajałabyś posiadania tego dziecka jak tu opisana pani, to ktoś kto nie chciałby współwychowawać Twego dziecka nie zgłosiłby się i gitarasmile

              A z tą niedojrzałością - wg mnie właśnie dojrzałe jest stwierdzenie, ze się na coś nie chcesz pisać, nie czujesz się na siłach. Co innego gdy ktoś nie chce współwychowawać SWEGO dziecka, a co innego gdy cudzego. I piszę to z pozycji osoby, którą wychował ojczym, bo ojciec zmarł. Ale też z pozycji osoby, która nigdy nie chciała mieć swoich dzieci - nie wiem dlaczego miałabym decydować się na współwychowywanie czyichś. Owszem, mój partner ma dzieci, ale były już przedrososłe jak się poznaliśmy. Gdyby miał dzieci małoletnie, to pewnie zostalibyśmy kolegami
              • wagonetka Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 11:15
               nocnymarek2 napisał:

               > Czy Twoja dojrzałość poparta jest wychowywaniem cudzego dziecka,
               > czy raczej taka teoretyczna?

               powtarzam - jeśli bym szukała partnera życiowego i spotkałabym kogoś, kto jest wspaniałym człowiekiem, z którym chcę spędzić resztę życia, mógłby on mieć i z dziesiątek dzieci z poprzedniego małżeństwa


              • wagonetka Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 11:17
               nocnymarek2 napisał:


               > Czy Twoja dojrzałość poparta jest wychowywaniem cudzego dziecka,
               > czy raczej taka teoretyczna?

               a odpowiadając na twoje pytanie wprost: ja tego nie doświadczyłam, mam od wielu lat jednego męża i gromadkę dzieci - ale mój syn tak, mój syn ożenił się z mamą z dwójką dzieci i są one naszymi wspaniałymi wnukami nie gorszymi od tych "naturalnych"


            • renn.ie77 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 11:07
             To głupi eksperyment. W oczywisty sposób ze swoim dzieckiem jestem związana emocjonalnie i biologia nie ma tu nic do rzeczy, ja je po prostu od dziesięciu lat wychowuję. W podobny sposób nie oddałabym do schroniska psa, którego mam od prawie dwóch lat i nie wzięłabym nowego, bo z tym obecnym łączy mnie więź emocjonalna. Matką psa oczywiście nie jestem, na wszelki wypadek ci to napiszę.
         • kora3 Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 10:17
          Ale to, ze TY czegoś nie pojmujesz nie znaczy, że to jest głupie czy złe...Nie pojmujesz bezdzietności jako kryterium to poczytaj inne fora - roi się tam od żalow wylewanych akurat przez panie, które związały się z dzietnymi facetami: ze poswiecają dzieciom dużo czasu, kasy, spotykają się siłą rzeczy z eks itd. No niestety, trzeba się było liczyć z tym, że jak ktoś ma dzieci to tak będzie ...
          Tworzenie związku z kimś, kto już ma dzieci z innego oznacza uczestniczenie w życiu tych dzieci, w przypadku samotnych pań z dziećmi częściej niż w przypadku takowych panów mieszkanie z nimi - np. Nie każdy tego chce, czuje, ze tak chciałby - nie wiem o tu dziwnego czy niezrozumiałego.
         • vi_san Re: Sytuacje w jakich wypada przerwać randkę 09.05.17, 10:45
          Mata Hari zdecydowanie nie. Nie odsądzam jej tez "od czci i wiary", ale po prostu stwierdzam, że przykry efekt spotkania - to w dużym stopniu jej wina, bo gdyby nie podała NIEPRAWDZIWEJ informacji o bezdzietności - TEN akurat pan w ogóle by nie zaproponował spotkania [inna kwestia, że sadząc po dość gburowatym zachowaniu pana - dla pani to i lepiej, że nie reflektował]. Poza tym: co jej przyszło z tegoż zatajenia i po kwadransie ujawnienia? Ano tylko tyle, że poszła na ta kawę, bo nic więcej...
          Co do kryteriów: ja za to doskonale rozumiem, że ktoś nie chce wychowywać nie swoich dzieci. Zwykle obecność tychże nieswoich dzieci oznacza też obecność w ich [a więc i całej "nowej" rodziny] życiu ich biologicznego ojca/matki, dziadków... No, nie każdy czuje się na siłach. I ja to rozumiem. I raczej cenię, że ktoś realnie ocenia swoje możliwości a nie porywa się, bo będzie super, a po dwóch czy trzech latach, kiedy już np. dziecko się do niego przyzwyczai stwierdzi, że on jednak nie umie kochać nie swojego, albo do takich wniosków dojdzie kiedy w związku pojawi się biologicznie jego dziecko...
          To, że DLA CIEBIE takie kryterium nie jest istotne - nie znaczy, że każdy musi mieć tak samo jak ty. Są osoby, dla których np przekonania religijne są istotne i nie związałyby się z innowiercą. Jest to kwestia dla nich priorytetowa. Uważasz, że "hipotetyczna muzułmanka" nie powinna się oburzać, że jej potencjalny partner zaznaczył w ankiecie, że jest wierzący i przestrzegający zasad wiary, a rąbie schabowego i macha ręką "No, w końcu to nic wielkiego..."? Po prostu - jeśli ktoś świadomie kłamie w kwestiach istotnych - do takiej osoby nie można mieć w ogóle zaufania - i to pokazała ta pani, z postu założycielskiego. Skoro na wstępie łga, bo, [jak to ujęłaś] "chce żeby jej nie spisano na straty" - to właśnie wystawia SOBIE opinię krętaczki i osoby fałszywej. I nie ma tu znaczenia, czy skłamała w kwestii posiadania dziecka, niekaralności, wiary, poglądów politycznych czy jakiejkolwiek innej, istotnej na tyle, by było to podkreślone w ankiecie [w tejże, jak podkreślił założyciel wątku, rubryka o posiadaniu dziecka jest obowiązkowa do wypełnienia - czyli twórcy portalu uznali, że ta informacja JEST bardzo istotna z punktu widzenia potencjalnych partnerów].