Dodaj do ulubionych

Propozycja: niech pani zrobi zdjęcia moim dzieciom

23.01.20, 10:26
Na kanwie wątku o przysłudze informatycznej ...Przeczytałam ostatnio w necie o propozycji, jaką pewnej pani fotograf złożyła jakaś kobieta. Otóż napisała do niej (były screeny z rozmowy, oczywiście z zamazanymi danymi kobiety piszącej) jakaś pani w stylu "Mogłaby pani zrobić zdjęcia moim dzieciom. miałaby pani darmową reklamę i więcej prac w portfolio itd." Kobieta całkiem nieznajoma, skorzystała z kontaktu podanego w OGŁOSZENIU pani fotograf. Usługi oczekiwała oczywiście za darmo i była bardzo nieprzyjemnie zdziwiona, gdy ta odmówiła. "Co pani szkodzi?" - padło.
Zastanawia mnie skąd biorą sie takie zachowania. Jak takich ludzi wychowano?
Wydawało mi się, że "madka od horej curki" co to chciała konsole czy coś tam za darmo od człowieka oferującego to na spzredaz, to albo żart, albo jednostkowy przypadek, ale okazuje się sadząc po wielu takich sytuacjach w necie, że wcale nie.
Jaks ądzicie - czy takie osoby nie zdają sobie sprawy z bezczelności swego zachowania i uważają, że np. poświecenie swej pracy przez tę panią fotograf na robienie za darmo sesji ich dzieciom to sama przyjemnośc, czy zdają sobie sprawę , ale cheć wyłudzenia od kogoś czegoś za darmo jest sliniejsza?

--
Korcia
"droga ekspresowa do serca faceta nie wiedzie wcale przez żołądek...Jest hmmm nieco poniżej .. na mapie- oczywiście smile"
Obserwuj wątek
    • kocynder Re: Propozycja: niech pani zrobi zdjęcia moim dzi 23.01.20, 15:17
      Całkiem sporo kwestii daje się tak "wyłudzić". A to sesję, a to garnki, a to coś innego... Po prostu cwaniactwo. Na zasadzie: mam znajomego prawnika. Od czasu do czasu udziela porad darmowych w pewnej instytucji pomagającej niezamożnym. Gest piękny, ale w pewnym momencie coś go tknęło, bo zaczął kojarzyć pewną panią, kojarzyć po prostu z widzenia. Raz przyszła po poradę, bo ma chorego synka i jak napisać wniosek o jakąś zapomogę. Ok, żaden problem. Po jakimś czasie Przyszła, że ma córkę z zespołem X i czy w tej sytuacji może prosić o pomoc materialną. Potem chodziło o rozwód. Potem coś tam jeszcze. W końcu zastanowiło go, czemu tą jedna kobietę tyle nieszczęść dotyka, posprawdzał... I okazało się, że baba podaje mu "historie" swoich znajomych, a napisane przez niego za darmo pisma SPRZEDAJE tymże potrzebującym! Drogo sobie liczyła, bo 200,- od STRONY! Energiczna "biznesłumen" niestety profit straciła gdyż prawnik okazał się być szują i odmówił pisania dalej.
      Znana na fb jest historia rodzinki, która miała ciężko chore dziecko i organizowała zrzutki na jego leczenie. No, pięknie, nieprawdaż? Sęk w tym, że ów chory chłopiec obecnie ma lat 12/13, był zoperowany NA NFZ (!!) w wieku lat trzech, teraz jest zdrów jak ryba, a patologiczna rodzinka, na zbiórkach na "chore dziecko" zdążyła postawić dom, kilka samochodów i licho wie co jeszcze...

--
      Kocynder - w gwarze śląskiej słowo określa sytuację ciężką do ogarnięcia, którą ciężko unieść - a wszyscy myślą, ze to coś od "kotka"... 3smile
    • kon.zrzeda Re: Propozycja: niech pani zrobi zdjęcia moim dzi 23.01.20, 19:48
      Całkiem sporo początkujących freelancerów, zwłaszcza młodych, daje się złapać w pułapkę "zrobię coś za darmo, zdobędę materiał do portfolio, a później ktoś mnie poleci i wtedy zacznę zarabiać". Nie usprawiedliwiam ani nie potępiam, bo przyczyny zjawiska są bardzo złożone, chociaż z oczywistych względów takie działania są szkodliwe. Ale zjawisko istnieje i jeśli dołoży się do niego powszechne przekonanie, że "komputer sam robi" (wizualizacje, obróbkę zdjęć, projekt logo, wstaw dowolne), mniej dziwią takie genialne pomysły...
    • lumeria Re: Propozycja: niech pani zrobi zdjęcia moim dzi 24.01.20, 13:29
      Dla mnie kuriozalne jest pchanie własnego dziecka do cudzej reklamy. Nie wiem, czy chciałabym oglądać buzie mego dziecia na opakowaniach margaryny (to ekstremalny przykład, ale zdarza się).

Wiem, ze sa 'Holyłudzkie' matki, które starają się umiejscowić swoje dzieci w świecie sławy, lecz ta raczej sobie nie przemyślała swej propozycji i jej możliwych konsekwencji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka