Dodaj do ulubionych

Pożegnanie z sąsiadami?

25.01.20, 14:47
Taka banalna sprawa. Powiedzmy, że rodzina mieszkająca w jednym miejscu (w bloku) około 15 lat, przeprowadza się w inne. Zna oczywiście sąsiadów na klatce, ale nie ma jakichś bliskich relacji, "dzień dobry", small talk, czasem drobna przysługa (pożyczenie soli, odebranie paczki itp.). Czy wypada się pożegnać przy przeprowadzce? Jeśli tak, to w jaki sposób i z kim? Jeśli tak, to w którym dokładnie momencie - w dzień wyjazdu, przed (jeśli tak, to na jak długo przed)? Przeprowadzka poza miasta, do domku, więc szanse na zobaczenie się jeszcze kiedykolwiek z tymi sąsiadami jest praktycznie bardzo niewielka. Proszę o rady.
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: Pożegnanie z sąsiadami? 25.01.20, 15:02
      Można po prostu z tymi, którzy są najbliżej i z którymi wymieniało się drobne przysługi. Raczej nie w dzień wyjazdu, lepiej w przeddzień, albo nawet kilka dni wcześniej, bo może ktoś jeszcze będzie chciał zamienić kilka słów; w momencie wyjazdu jest to raczej niemożliwe.

• engine8 Re: Pożegnanie z sąsiadami? 25.01.20, 23:19
      My jak sie wyprowadzalismy to sasiedzi na dzien przed zamknieciem drzwi zrobili nam "oficjalne pozegnanie" w jednym z domow po sasiedzku - fajnie bylo bo juz nic w domu nie bylo - wszytko spakowane i wiekszsc wywiezione.
      • minniemouse Re: Pożegnanie z sąsiadami? 25.01.20, 23:43
        Ja bym się pożegnała z tymi z którymi robiliśmy sobie drobne grzeczności. znaczy, poszła pożegnać. to miły gest i nic nie kosztuje, i tak, grzeczny. dałabym na pożegnanie jakieś czekoladki lub kwiatka - zależy co sąsiad lubi.

Minnie

--
        Savoir Vivre czyli jak się zachować
    • cetherena Re: Pożegnanie z sąsiadami? 26.01.20, 06:11
      Ja pożegnałabym się z tymi sąsiadami z którymi rozmawiałam na codzień. Gdyby ta kategoria nie dotyczyła tych mieszkających obok mnie, krótko poinformowałbym ich że się wyprowadzam. Jak się pożegnać? W takiej formie w jakiej układały się wcześniej kontakty. Po prostu.

--
      A cook in the kitchen is surrounded by generations of cooks past, the advice and menus of cooks present, the wisdom of cookbook writers (Laurie Colwin)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka