Dodaj do ulubionych

kiedy "wypada" krytykować czyjąś pracę

23.02.20, 19:46
pani X pracuje na poczcie i zarabia 3 tysiące
dowiedziała się że aktor Y zarobił za występ w reklamie 300 tysięcy,
ta reklama jej się nie spodobała, więc uważa, że aktor MÓGŁ odmówić tego zadania (nie jestem pewien czy użyła POWINIEN, więc zostańmy przy MÓGŁ)

no i tak myślę, kiedy w ogóle "wypada" coś takiego sugerować - mówimy o etycznej pracy a nie jakichś mafiach, sutenerstwie i zabójstwach na zlecenie, żeby było jasne

pani urzędniczce nie grozi to że ktoś jej zaproponuje udział w reklamie za 8 lat jej pracy, więc łatwo jej tak mówić
po przeciwnej stronie stoją jacyć miliarderzy - np. Soros powiedziałby "no aktor Y przecież MÓGŁ odmówić tej propozycji, nie schylać się po takie drobniaki" - ale czy wtedy aktor ma prawo podpowiadać Sososzowi co on powinien wybierać?

i dochodzę do wniosku, że najbliżej takiej sytuacji jest aktor, który wcześniej dostał tę samą propozycję ale odmówił
chociaż i tak pewnie nie będzie mówił tak: "odmówiłem udziału w reklamie którą teraz gra aktor Y dlatego że postać nie przestrzegała zasad s-v więc uważam że on MÓGŁ odmówić"
Obserwuj wątek
     • horpyna4 Re: kiedy "wypada" krytykować czyjąś prac 24.02.20, 09:24
      To prawda, krytykować może np. przełożony podwładnego, który coś schrzanił, pozbawiając cały zakład premii.

      W innych przypadkach można wyrazić swoje negatywne zdanie odnośnie zachowania, pracy, czy nawet wyglądu jakiejś osoby, ale tylko wtedy, kiedy ona sama o to prosi (np. nie jest pewna, czy ubrała się stosownie do jakiejś okazji, czy jej sposób zwracania się do kogoś jest w porządku, albo czy wytwór jej rąk odpowiada jakimś tam standardom).

      Oczywiście nie powinna być to krytyka tej osoby, tylko tego, do czego się przyczyniła. No i oczywiście w miarę taktowna, bo to samo można wyrazić na skrajnie różne sposoby.

      A co w rozmowie, której tematem jest osoba trzecia? Krytykowanie jej za plecami nie jest w porządku, a na wciąganie do dyskusji można po prostu odpowiedzieć "mnie też nie podoba się to i owo, ale to sprawa tej osoby, a nie moja".

      Niestety bardzo wiele osób czuje się powołanych do wygłaszania swoich negatywnych opinii odnośnie innych osób w sprawach, które ich samych nie dotyczą i do których nie powinny się wtrącać. I robią to, chociaż nikt ich o zdanie nie pyta.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka