Dodaj do ulubionych

Informacja zwrotna o braku zainteresowania

01.07.20, 19:05
Idę na rozmowę kwalifikacyjną, a w zasadzie całą ich serię u różnych pracodawców. Niektórzy się odzywają i zapraszają na drugą. Niektórzy proponują pracę. Po pierwszej lub drugiej rozmowie wiem, że dane stanowisko mnie jednak nie interesuje i szukam dalej. Czy powinnam poinformować o tym fakcie pracodawcę, niezwłocznie gdy tylko nabiorę takiej pewności? (Może to być od razu w trakcie rozmowy, ale też np. dwa dni później po przemyśleniu sprawy). Jeśli tak, to w jakiej formie? Po to chociażby, żeby nie zaliczał mnie już do puli potencjalnych kandydatów. Czy po prostu nie odzywać się i zaczekać aż pracodawca sam zadzwoni z konkretną oferta? I co w takiej sytuacji powiedzieć: prawdę (dziękuję, nie jestemjednak zainteresowana pracą), czy białe kłamstwo (dziękuję, ale dostałam inną ofertę i już podpisałam umowę)? Czy jeszcze coś innego?
Obserwuj wątek
    • heniek.8 Re: Informacja zwrotna o braku zainteresowania 01.07.20, 19:55
      co to w ogóle za pytanie "czy powinnam niezwłocznie"

zastanawiając się nad słowem "powinna" - jesteś ty i jest jakaś firma
      jakie konsekwencje mogły by ci grozić za niewywiązanie się z tej "powinności"? smile

najlepiej trzymać wszystkie drzwi otwarte bo tu "nabrałaś pewności" a za chwilę się okaże że coś nie wypaliło i potrzebny jest plan B
    • annthonka Re: Informacja zwrotna o braku zainteresowania 02.07.20, 08:38
      Pierwsza rozmowa to tak wstępny etap, że nie ma sensu zawracać komuś głowy.

Jeżeli ktoś zadzwoni do Ciebie z zaproszeniem na drugą rozmowę, to wtedy możesz podziękować i po prostu powiedzieć prawdę, że nie jesteś zainteresowana.

Jeżeli dopiero po drugiej rozmowie stwierdzisz, że to nie dla Ciebie, to wtedy już wypada zadzwonić z taką informacją.

Być może zostaniesz zapytana o powód, wtedy też bym powiedziała prawdę. Takie info zwrotne Ciebie nic nie kosztuje, a dla pracodawcy może być przydatne.
    • aqua48 Re: Informacja zwrotna o braku zainteresowania 02.07.20, 09:07
      Poczekałabym na telefon od potencjalnego pracodawcy i dopiero wówczas odpowiedziała że dziękuję za propozycję, ale z niej nie skorzystam. Nie mówiłabym że nie jestem zainteresowana pracą, bo to brzmi niepoważnie. Podobnie nie kłamałabym że podpisałam umowę jeśli jej nie podpisałam. Powiedziałabym prawdę - że w tym momencie szukam jednak czegoś innego, co nie wyklucza współpracy kiedyś w przyszłości. Zawsze dobrze zostawić sobie otwarte drzwi, bo nie wiadomo co może się zdarzyć. A nuż ktoś inny zwróci się do tego pracodawcy z prośbą o polecenie jakiegoś pracownika który przeszedł już wstępny etap rekrutacji ale nie został zatrudniony? Tak też bywa.
        • engine8 Re: Informacja zwrotna o braku zainteresowania 02.07.20, 18:44
          Nie rozumiem dlaczego niby na ochotnika odrzucac opcje... zwlaszcza kiedy sie nie ma inneg gwarancji w kieszeni..
          No nie wiem dlaczego samo stanowisko moze nie interesowac? Tzn kandydatka lata na kazde ogloszenie czy aplikuje na stanowiska ktore ja nie interesuja albo nic o nich nie wie?
          Rozumiem ze warunki i detale moga wplynac na decyzje ale zeby aplikowac na stanowisko - o ktorym przeciez sie wie z ogloszenia i innych informacji ktore nie tylko mozna ale nalezy zebrac ze wszystkich mozliwych zrodel.. Idac na rozmwe powinnismy widziec bardzo duzo na temat firmy, stanowiska i miec jakies pojecie na temat wspolnych oczekiwan. itp..
          Zdarzylo mi sie kiedys np ze po pierwszej rozmowie zupelnienie nie bylem zainteresowany...stanowisko bylo interesujace ale bylo uplasowanwe zupelnie w zlym miescu w ogranizacji zakladu .. tzn musialbym stawiac wymagania i rozliczac mojego bosa z zadan albo byc pionkiem ... co z gory jest przekichane...
          Ale jak zadzwonili to zaferowali mi zupelnie cos innego niz na pierwszej rozmowie poniewaz raz ze i oni zauwazlyli ze to nie byla dla mnie a okazalo sie maja cos lepszego... i skonczylo sie to dobra praca na kilka lat..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka