Dodaj do ulubionych

Bożenarodzeniowy dress code...

26.12.20, 03:21
Wprawdzie nieco po czasie, ale to wina Cethereny która swoim pytaniem natchnęła mnie do wątku wink
Jak właściwie wypada ubrać się na kolacje wigilijna? czy rzeczywiście istnieje jakiś wigilijny dress code?

oto co o tym mówią blogi:
Zasady Świątecznego Ubioru
Świąteczny dress code

a co uważacie na temat
Brzydkich Świątecznych Sweterków?

- mnie osobiście ta nowa tradycja ujęła, uważam ze niektóre są całkiem sympatyczne i dobrowolne, z chęcią wystrojenie się całej rodzinki w takie sweterki wytwarza miedzy nimi pewna niezapomniana atmosferę, bliskość.
A przynajmniej jest co wspominać po latach.

Minnie
Obserwuj wątek
    • cetherena Re: Bożenarodzeniowy dress code... 26.12.20, 07:49
      U mnie to było tak: kiedy byłam dzieckiem, w Święta panie zakładały eleganckie sukienki, panowie spodnie od garnituru i perfekcyjnie wyprasowane wizytowe koszule. Do tego domowe kapcie smile
      Aktualne obserwuję coraz większy odzieżowy luz w czasie Świątecznych spotkań. Ostatnio kuzynka wystąpiła w czymś co wyglądało jak spodnie dresowe i stwierdziła że chce się czuć wygodnie smile
      W odniesieniu do artykułu z Newsweeka, podoba mi się pomysł na elegancką koszulę w połączeniu z wygodnymi spodniami z szerokimi nogawkami. Moim zdaniem gładkie granatowe dżinsy mogą wystąpić w tym zestawie smile
    • aqua48 Re: Bożenarodzeniowy dress code... 26.12.20, 11:03
      U mnie w domu rodzinnym do kolacji wigilijnej obowiązywały eleganckie stroje wizytowe. Tato wkładał garnitur i białą koszulę z krawatem, Mama też coś eleganckiego - kostium, lub suknię. Ja - sukienkę. Oczywiście do tego obowiązkowo buty, nie domowe pantofle.
      Teraz też ubieramy się elegancko - mąż co prawda nie wkłada garnituru, ale koszulę i marynarkę tak, a ja wizytową suknię. W Święta natomiast po domu chodzimy ubrani normalnie - czyli jak zwykle - ja -spódnica i bluzka, mąż - jeansy i koszula lub bluza (w zależności od temperatury). Świątecznych sweterków nie uznajemy, jakoś nas nie bawią, a sama idea posiadania ubrań które wkładałoby się tylko raz do roku na dwa-trzy dni jest dla mnie osobiście hmm.. jakby to ująć - zbędnym zagracaniem przestrzeni?
          • heniek.8 Re: Bożenarodzeniowy dress code... 28.12.20, 10:13
            angazetka napisała:

> Jaki jednorazowy? Mam sweterek z reniferem, noszę go dumnie kolejny sezon świąt
            > eczny.

kilka dni w tym samym sweterku? czy jeden dzień rocznie?

przy okazji : zauważyłem że takie ubrania które się rzadko nosi, uprane nawet z najbardziej pachnącym płynem po jakimś czasie pachną "kurzem"
            czy masz podobne doświadczenia? w jaki sposób temu zapobiegasz? np. chodzisz w sweterku z reniferem w dniach 24-26.12, potem pod koniec roku go pierzesz (mam nadzieję) i wkładasz do szafy

co się dzieje w dniu 24.12 następnego roku? wyjmujesz z szafy i jest gotowy do założenia, czy trzeba go jakoś przygotować?
    • la_felicja Re: Bożenarodzeniowy dress code... 26.12.20, 15:54
      Mój Tato zawsze na Boże Narodzenie i Wielkanoc występował w garniturze i pod krawatem. Brat też, ale ostatnio obniżył loty. Kobiety w eleganckich bluzkach i spódnicach lub sukienkach. Kiedś na Wigilię obowiązywała biała bluzka, ale to sięna szczęscie zmienio, nienawidzę białych bluzek i będę nienawidziła do śmierci.

Okropne "Christmasowe" sweterki może były OK jakies 20 lat temu, kiedy nie byliśmy aż tak bardzo świadomi zagrożenia, jakie niesie zanieczyszczenie planety. Teraz kupowanie tego akrylowego badziewia zdobnego w plastik i brokat, kóre siępotem będą rozkładały przed 600 lat to już chyba wyszło z mody. Przynajmniej mam takąnadzieję.
      • minniemouse Re: Bożenarodzeniowy dress code... 27.12.20, 02:44
        W obronie Christmasowych sweterków - takowe nie musza być jednorazowe, ani z plastykowymi dodatkami typu brokaty itp. można kupić całkiem porządne i sympatyczne wyroby, i używać co roku. czemu nie 😄
        np Te sa całkiem do przyjęcia...

Minnie
          • la_felicja Re: Bożenarodzeniowy dress code... 27.12.20, 11:09
            Ale akurat większość z tych sweterków, które zalinkowałaś, Minnie, nadaje się do noszenia przez całą zimę, nie tylko na Święta. Zwłaszcza tem biało-szary z pierwszego linku albo ten biały półgolf w renifery. Te są rzeczywiście ładne i mogłyby posłuzyć na lata.

Ja mówię raczej o okropieństwach w stylu tego, jaki miał Mark Darcy w w Dzienniku Bridget Jones. I niestety ta "tradycja" nadal w Anglii istnieje i np w zeszłym roku sklepy były pełne tego badziewia. Niektóre nawet miały zamontowane światełka.
            W dodatku to wszystko jednorazowe, bo młodzi ludzie teraz nie występuja dwa razy w tym samym stroju, bo to obciach.

A przyroda płacze...
            • cetherena Re: Bożenarodzeniowy dress code... 27.12.20, 15:38
              la_felicja napisała:

> sklepy były pełne tego badziewia. Niektóre nawet miały zamontowane światełka.

Byłam ciekawa skali zjawiska, rzeczywiście jest pełno sweterków "with Multi-Colored Led Flashing Lights".
              Potem wygooglowałam "with Multi-Colored Led Flashing Lights" i wyskoczyło "Multicolor Led String Flashing". Since English is my second language, uznałam że zapewne chodzi o świąteczne gacie ze światełkami, ale jednak się pomyliłam smile
        • aqua48 Re: Bożenarodzeniowy dress code... 27.12.20, 14:50
          minniemouse napisała:

> W obronie Christmasowych sweterków - można kupić całkiem porządne i sympatyc
          > zne wyroby,

Ależ Minnie, ja doskonale rozumiem, że Ci się takie sweterki podobają. Nie musisz ich wcale bronić i masz pełne prawo nosić przez cały rok. Ja im jednakże zdecydowanie mówię NIE.
    • nchyb Re: Bożenarodzeniowy dress code... 28.12.20, 15:19
      >>> mnie osobiście ta nowa tradycja ujęła,

a to jest nowa tradycja? ze 30 lat temu w usa i kanadzie takie sweterki na święta co poniektórzy wkładali na siebie

co sądzę? jeżeli komuś się podoba, niech ma, byleby reszty rodziny nie zmuszali smile
      • minniemouse Re: Bożenarodzeniowy dress code... 29.12.20, 02:05
        właśnie o to chodzi ze 30 lat temu takie sweterki zakładali tylko poniektórzy,
        ale prawdziwie pełną para ta moda ruszyła dopiero kilka lat temu. być może, właśnie za sprawa puszczania w tv na święta Bridget Jones. doskonale pamiętam jak w dzienniku mówili o tym boomie na "ugly christmas sweaters".
        I oczywiście ze nikt nikogo nie zmusza, mowie tylko ze to swój urok ma. nawet taki naprawdę ugly kicz.

Minnie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka