Dodaj do ulubionych

Flower box na stole komunijnym

15.01.21, 18:25
Czy białe kwiaty w białym pudełku tzw. flower boxy na komunijnym stole to elegancka i odpowiednia dekoracja. Widziałam fajne na kwiatowadostawa.pl/. Uważam, że są eleganckie i efektowne ale... to dla mnie coś nowego więc sama nie wiem
Obserwuj wątek
      • kocynder Re: Flower box na stole komunijnym 15.01.21, 22:05
        Niestety, masz rację. Reklama. I to głupia, bo nawet nie usiłująca udawać, że jest czym innym.
        A temat sam w sobie ciekawy. Nie tyle może "flowerboxów" reklamowanych bądź nie, ale ogólniej dekoracji stołu. Ot, ostatnio. Byłam na "poświątecznej" wizycie u krewnych. Na galowo, a jakże. No i stół był udekorowany: na środku piętrzące się coś pośredniego między małą choinką a pękiem gałęzi jedliny - rozłożyste i "na bogato" (obwieszone srebrnymi bombkami, czerwoniutkimi rajskimi jabłuszkami i pierniczkami z białym lukrem. Wokół krawędzi blatu biegł gruby "warkocz" z jedliny, takoż obwieszony powyżej wymienionymi. Z pewnego oddalenia - stół wyglądał przepięknie! Ale... Po zajęciu miejsc okazało się, że dekoracja, choć wygląda jak z katalogu, po prostu przeszkadza! Girlanda uniemożliwi wygodne jedzenie, każdy cały czas myśli, żeby nie strącić którejś bombki, ów "wiecheć" na środku stołu zasłania współbiesiadników... smile
    • cetherena Re: Flower box na stole komunijnym 16.01.21, 16:48
      Po pierwsze, nie lubię wrzucania obcojęzycznych słów do języka polskiego i ten flower box mnie irytuje już z powodu nazwy. Po drugie, uważam że świat jest wystarczająco zaśmiecony i kwiaty mogą zdobić w wazonach wielokrotnego użytku, a nie w jednorazowych pudełkach.
      • minniemouse Re: Flower box na stole komunijnym 19.01.21, 03:56
        jeżeli pudełka są ekologiczne to czemu nie. za wszystko trzeba płacić, jednorazowe pewnie tańsze, a jeśli np impreza odbywa się w wynajętym lokalu i jest ich sporo, to kto ma potem wziąć te szklane?
        bukiety oczywiście musza być skomponowane z rozsądkiem. dokładnie jak zauważyła Lumeria, nie powinny być tak wysokie aby zasłaniać osoby z naprzeciwka. i nie powinny zabierać zbyt wiele miejsca na stole, tak aby można było swobodnie stawiać jedzenie i posilać się.
        Kwiaty zdecydowanie dużo wnoszą jako element dekoracyjny, nie tylko dla oka ale także zapachowo (np frezje, róże, lilie, jaśmin, bez, konwalia, lewkonie, goździki...), warto wiec ozdobić nimi najbliższe otoczenie - przyjemny zapach zwykle wprawia w przyjemny nastrój.

Minnie
        • aqua48 Re: Flower box na stole komunijnym 19.01.21, 10:31
          minniemouse napisała:

> Kwiaty zdecydowanie dużo wnoszą jako element dekoracyjny, nie tylko dla oka
          > ale także zapachowo (np frezje, róże, lilie, jaśmin, bez, konwalia, lewkonie, g
          > oździki...), warto wiec ozdobić nimi najbliższe otoczenie - przyjemny zapach zw
          > ykle wprawia w przyjemny nastrój.

Z tym ostatnim zdaniem polemizowałabym mocno. Jeśli kwiaty mają stanowić ozdobę stołu przy którym podawany jest posiłek, to lepiej by nie wydawały intensywnego (lewkonie, bez) zapachu mogącego u nieco wrażliwszych zakłócić wręcz aromat i zepsuć smak dania, a innych przyprawić o ból głowy..
    • demodee Re: Flower box na stole komunijnym 26.01.21, 18:28
      > flower boxy na komunijnym stole to elegancka i odpowiednia dekoracja.

Moim zdaniem kwiaty na stole, przy którym się je, są nie na miejscu. Po pierwsze robią konkurencję potrawom, które kucharze komponują kolorystycznie, nie tylko smakowo. Po drugie, jak już wspomniano, konkurują zapachem z jedzeniem. Po trzecie - zabierają miejsce na stole. Po czwarte - niektórzy są uczuleni na pewne rośliny. Po piąte - kiedyś widziałam, jak z róży dekorującej stół wylazła czarna szczypawka...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka