Dodaj do ulubionych

Osoba towarzysząca na weselu-dziecko

25.08.21, 22:27
Robimy wesele bez dzieci (tzn zapraszalismy kuzynostwo bez dzieci). Najmłodsze dziecko ma 7lat i jest to mój kuzyn.
Kuzyn narzeczonego jest singlem i ma 3letnie dziecko. Dostał zaproszenie z osobą towarzyszącą. Potwierdził nam przybycie na wesele ale z córką.
Mamy teraz dylemat jak mu powiedzieć, że robimy wesele bez dzieci żeby go nie urazić. Sam fakt, że będzie wzią córkę za os. Towarzyszącą bardzo nam nie przeszkadza. Tylko reszta kuzynostwa dostała zaproszenie bez dzieci (jedna kuzynka nie przyjdzie z tego powodu na wesele). Kolejną rzeczą jest to, że dziecko będzie się nudzić na bo nie będzie innych dzieci.
Jak mu to przekazać?
Obserwuj wątek
   • horpyna4 Re: Osoba towarzysząca na weselu-dziecko 26.08.21, 09:30
    Przede wszystkim zapraszając należy od razu powiedzieć, że zaprasza się bez dzieci. Od razu, zanim gość odpowie cokolwiek.

    I dotyczy to nie tylko wesel. Jeżeli się coś komuś proponuje, to od razu ze wszystkimi "ale". To niezręczna sytuacja, kiedy ktoś się najpierw zgadza, a dopiero potem słyszy warunki.

    Teraz mleko się już rozlało, ale można jeszcze odezwać się do kuzyna, że to wesele będzie bez małych dzieci i zapytać, czy na ten czas jest w stanie załatwić jakąś opiekę dla dziecka. Powiedzieć, że dziecko będzie nudzić się bez dziecięcego towarzystwa, a i ci, co przyjdą bez dzieci, mogą mieć pretensję, że robi się jakieś wyjątki i zaczną się kwasy. A tego na weselu raczej należy unikać.
    • aqua48 Re: Osoba towarzysząca na weselu-dziecko 26.08.21, 17:43
     koronka2012 napisała:

     > Jak powiedzieć? Marcin, Wesele jest zaplanowane pod kątem dorosłych, dzieci nie
     > będzie

     A on na ot a spoko to moje będzie jedyne.

     Moim zdaniem trzeba powiedzieć wprost - Marcin zapraszamy wyłącznie dorosłych, BEZ dzieci. Na co oczywiście kuzyn może się obrazić, ale z kolei gdyby on jeden przyprowadził dziecko to inni poczuliby się urażeni i słusznie. Może też odmówić pod pretekstem, że nie ma dziecka z kim zostawić. Ale to już niestety jego problem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka