Dodaj do ulubionych

Woda butelkowana

28.06.22, 15:42
Dzień dobry. Chciałabym zapytać o następującą sytuację. Gdy jestem u lekarza (wizyta trwa około godziny), lekarz zawsze proponuje mi do picia wodę. Woda jest butelkowana, w małych butelkach. Nie ma kubeczków, więc piję z butelki. Nigdy nie kończę całej butelki i nie wiem potem jak się zachować. Czy powinnam taką napoczętą wodę zabrać ze sobą, w końcu i tak jest do wyrzucenia, czy zostawić po prostu napoczętą. Jak byłoby zgodnie z zasadami savoir-vivre'u?
Obserwuj wątek
    • akle2 Re: Woda butelkowana 29.06.22, 12:06
      W mojej ocenie obie sytuacje są dopuszczalne. Jak zostawisz - będzie wyrzucona, bo raczej nikt z napoczętej się nie napije. Tak wiec spokojnie możesz zabrać ze sobą i dopić w drodze powrotnej.
      • akle2 Re: Woda butelkowana 29.06.22, 12:11
        Co innego, jakby Cię częstował ciastem, wtedy upychanie po kieszeniach resztek "na później" byłoby niefajne. Ale woda to woda, gwarantuję, że nikt nie zwróci na to uwagi i nie pomyśli, że może być coś nie tak.
      • akle2 Re: Woda butelkowana 01.07.22, 12:58
        Ano właśnie. Niedopita wyląduje w zlewie, a w najlepszym wypadku w doniczce. Lepiej zabrać, albo nie ulegać namowom i powstrzymać się od picia, jeśli nie ma pragnienia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka