Dodaj do ulubionych

Właśnie wróciłem z Grenlandii i zrobiłem stronę

10.07.03, 15:04
Byłem właśnie tydzień na urlopie na Islandii. W trakcie wybrałem się na jeden
dzień na Grenlandię.
Wrażenia na www.kulusuk2003.prv.pl

Pozdrawiam

Michał
Obserwuj wątek
    • monw Re: Właśnie wróciłem z Grenlandii i zrobiłem stro 11.07.03, 12:14
      Hi, sprytnie.
      Popieram prywatne inicjatywy takie jak Tw stronka.
      Sama jestem na etapie budowania strony i chciałabym aby urosła do rozmiarów
      portalu.
      Ten www.virtualtourist.com/m/2fb65/ec1a4/ pozwala na umieszczanie plików
      na serwerze czy jest to tylko przekierowanie adresu???
      Napisz jak organizowałes wyjazd na Islandię (2.300 na Grenlandię to dość dużo ;-
      (ja planuję tyle wydać na całe wakacjeAD 2003...)
      Ty to chyba jesteś burżuj ;-))

Pozdrawiam

Monika
      • stonka69 Re: Właśnie wróciłem z Grenlandii i zrobiłem stro 11.07.03, 18:26
        Wiem że z Kopenhagi można dolecieć za ok. 500 dolarów SASem lub Air Greenland
        na zachodnie wybrzeże, które ponoć jest ciekawsze. Mieszka tam łącznie około 50
        tysięcy ludzi, jest też jakiś przemysł - rybny, przetwórstwo krewetek, nawet
        jakieś kopalnie (chyba uranu albo węgla). Na wschodzie, tam gdzie byłem nie ma
        nic ciekawego (poza Grenlandią samą w sobie) i myśle, że jednodniowy pobyt w
        Kulusuk wystarcza. Tam nie ma nawet bieżącej wody.
        Polecam link www.greenland-guide.gl

Michał
        • guido_contini Re: Właśnie wróciłem z Grenlandii i zrobiłem stro 13.07.03, 02:45
          Zdumiewjace, ze nazywasz to kradzieza.
          Atrakcje niestety musza kosztowac inaczej nie beda atrakcjami.
          Moj tygodniowy pobyt na Grenlandii kosztowal 25 000 SEK i jestem
          w pelni przekonany, ze warty byl tej ceny.
          Zapomniales o goscinnosci eskimosow, ktorzy swoja goscinosc okazywali poprzez
          oddawanie swojej zony na noc ale to juz inny rodzaj atrakcji opowiadanej.
          Chyba nie do konca tez zrozumiales zartobliwy ton islandzkiego przewodnika.
          Mieszkancy Grenlandii sa wpelni cywilizowanymi ludzmi.
          Incydenty, ktore tam maja miejsce, moga wydarzyc sie w Warszawie, Moskwie i
          wielu innych jeszcze miejscach na Swiecie.
          Reasumujesz swoj wypad tam za udany wiec nie obnizaj wartosci zadowolenia
          narzekajac , ze musiales zaplacic za to pieniadze.
          Pozdrowienia

P.S.
          Polecam jako next stop Antarktyde.
          • stonka69 Re: Właśnie wróciłem z Grenlandii i zrobiłem stro 15.07.03, 16:05
            guido_contini napisał:

> Zdumiewjace, ze nazywasz to kradzieza.
            > Atrakcje niestety musza kosztowac inaczej nie beda atrakcjami.
            > Moj tygodniowy pobyt na Grenlandii kosztowal 25 000 SEK i jestem
            > w pelni przekonany, ze warty byl tej ceny.
            > Zapomniales o goscinnosci eskimosow, ktorzy swoja goscinosc okazywali poprzez
            > oddawanie swojej zony na noc ale to juz inny rodzaj atrakcji opowiadanej.
            > Chyba nie do konca tez zrozumiales zartobliwy ton islandzkiego przewodnika.
            > Mieszkancy Grenlandii sa wpelni cywilizowanymi ludzmi.
            > Incydenty, ktore tam maja miejsce, moga wydarzyc sie w Warszawie, Moskwie i
            > wielu innych jeszcze miejscach na Swiecie.
            > Reasumujesz swoj wypad tam za udany wiec nie obnizaj wartosci zadowolenia
            > narzekajac , ze musiales zaplacic za to pieniadze.
            > Pozdrowienia
            >
            > P.S.
            > Polecam jako next stop Antarktyde.

Przeczytałem dwa razy ale nie wiem co chcesz mi powiedzieć.
            Infrastruktura (drogi, woda bieżąca), gospodarka czy edukacja jest tam
            obiektywnie na bardzo, bardzo niskim poziomie a 2 300 złotych za jednodniową
            wycieczkę to obiektywnie bardzo, bardzo drogo.

Michał

• krafla Re: Właśnie wróciłem z Grenlandii i zrobiłem stro 15.07.03, 13:21
          Bylam na zachodnim wybrzezu, z Kulusuk widzialam zdjecia i filmy i zdecydowanie
          zachodnie wybrzeze jest ciekawsze. Oszalamiajaca przyroda. Gory lodowe w
          Disco Bay sa niezapomnianym przezyciem. Tereny wokol Kangerlussuag to
          przepiekne gory, lagodne, niskie, kilkusetkilometrowy fjord, zielen, i jezor
          lodowca schodzacy do fjordu. Islandia oferuje znacznie wieksza roznorodnosc
          krajobrazu ale zachodnia Grenlandia jest warta kazdego wydanego centa. Ja
          lecialam SASem z Kopenhagi za jakies 600 USD. Na miejscu musisz latac i to
          kosztuje dosyc duzo, kazdy przelot ponad 100 USD. Ja bylam tylko w dwoch
          miejscach ale i tak widzialam duzo, roznorodnie, ciekawie.

Pozdrawiam
          Paulina
          • guido_contini Re: Właśnie wróciłem z Grenlandii i zrobiłem stro 16.07.03, 12:57
            Wszystko ma swoja cene.
            Zaplaciles za to co zobaczyles a taka byla wlasnie cena i ty ja zaakceptowales.
            Wychodzisz z zachwytu opisujac to co zobaczyles, a pozniej zaprzeczasz sobie
            samemu okreslajac mozliwosc zobaczenia tego kradzieza.
            Jestes jeszcze mlodym czlowiek, rozumie Twoj tok wartosciowania.
            Najlepiej by bylo gdyby tam byly szesciopasmowe autostrady, stupietrowe
            drapacze chmur itp. a wszyscy turysci z Polski otrzymywaliby spowrotem
            pieniazki za oplate za samolot.
            • stonka69 Re: Właśnie wróciłem z Grenlandii i zrobiłem stro 17.07.03, 13:02
              guido_contini napisał:

> Wszystko ma swoja cene.
              > Zaplaciles za to co zobaczyles a taka byla wlasnie cena i ty ja
              zaakceptowales.
              > Wychodzisz z zachwytu opisujac to co zobaczyles, a pozniej zaprzeczasz sobie
              > samemu okreslajac mozliwosc zobaczenia tego kradzieza.
              > Jestes jeszcze mlodym czlowiek, rozumie Twoj tok wartosciowania.
              > Najlepiej by bylo gdyby tam byly szesciopasmowe autostrady, stupietrowe
              > drapacze chmur itp. a wszyscy turysci z Polski otrzymywaliby spowrotem
              > pieniazki za oplate za samolot.

Tak. I jeszcze słownik ortograficzny.

EOT

Michał Kostrzewa
              • guido_contini Re: Właśnie wróciłem z Grenlandii i zrobiłem stro 17.07.03, 13:23
                zalaczam poprawiona wersje.

Twoj sarkazm oznacza tylko zly styl i brak argumentow.
                A tak na marginesie wybrales niewlasciwa destynacje ale kiedys stwierdzisz, ze
                to nie byly zle ulokowane pieniadze.

> Wszystko ma swoja cenę
                > Zapłaciłeś za to co zobaczyłeś a taka była właśnie cena i ty ja
                zaakceptowałeś
                > Wychodzisz z zachwytu opisując to co zobaczyłeś, a później zaprzeczasz sobie
                > samemu określając możliwość zobaczenia tego kradzieżą
                > Jesteś jeszcze młodym człowiekiem, rozumie Twój tok wartościowania
                > Najlepiej by było gdyby tam były sześcio pasmowe autostrady, stu piętrowe
                > drapacze chmur itp. a wszyscy turyści z Polski otrzymywaliby z powrotem
                > pieniążki za opłatę za samolot.

Tak. I jeszcze słownik ortograficzny.

EOT

Michał Kostrzewa
                • stonka69 Re: Właśnie wróciłem z Grenlandii i zrobiłem stro 17.07.03, 13:56
                  Tresc Twojego listu wskazuje natomiast, że nie przeczytałeś strony lub zrobiłeś
                  to niedbale, ale mimo to pospieszyłeś z krytycznymi komentarzami któr nijak
                  mają się do treści.
                  W pierwszym bowiem akapicie napisałem, że warto było wydać te pieniądze. W
                  treści natomiast trzykrotnie wspomniałem, że cena była wysoka (zabójcza,
                  paskarska, złodziejska - tradycyjnie odwołując się do słownika: złodziejski -
                  2. ‘o cenach, podatkach itp.: zawyżony’). Twoim problemem było zdaje się
                  niezrozumienie tego potocznego sformułowania. Mam nadzieję, że powyższe
                  przystępne wytłumaczenie zawiłości z tekstu pozwoli Ci nareszcie zrozumieć mój
                  stosunek do tego wyjazdu.
                  Wydaje mi się że troszeczkę zapamiętałeś się w kłótni i na siłę chciałeś ze
                  mnie zrobić malkontenta i prostaka.
                  Teraz już definitywnie end of topic.

Michał

guido_contini napisał:

> zalaczam poprawiona wersje.
                  >
                  > Twoj sarkazm oznacza tylko zly styl i brak argumentow.
                  > A tak na marginesie wybrales niewlasciwa destynacje ale kiedys stwierdzisz,
                  ze
                  > to nie byly zle ulokowane pieniadze.
                  >
                  >
                  > > Wszystko ma swoja cenę
                  > > Zapłaciłeś za to co zobaczyłeś a taka była właśnie cena i ty ja
                  > zaakceptowałeś
                  > > Wychodzisz z zachwytu opisując to co zobaczyłeś, a później zaprzeczasz sob
                  > ie
                  > > samemu określając możliwość zobaczenia tego kradzieżą
                  > > Jesteś jeszcze młodym człowiekiem, rozumie Twój tok wartościowania
                  > > Najlepiej by było gdyby tam były sześcio pasmowe autostrady, stu piętrowe
                  > > drapacze chmur itp. a wszyscy turyści z Polski otrzymywaliby z powrotem
                  > > pieniążki za opłatę za samolot.
                  >
                  > Tak. I jeszcze słownik ortograficzny.
                  >
                  > EOT
                  >
                  > Michał Kostrzewa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka