Dodaj do ulubionych

Z lotniska Skavsta do Formule 1 przy Mikrofony 30

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.06.09, 14:13
Witajcie,
pod koniec czerwca wybieram sie na 3 dni do Stokholmu. Ląduję
(Wizzair) na Skavsta. Noclegi zarezerwowałam w hotelu Formule 1 przy
Mikrofonv 30
Västberga Motet
12637 HÄGERSTEN
SWEDEN

Jak dotrzeć z lotniska do tego hotelu?

Jak daleko oddalone jest lotnisko od centrum miasta? Czy kursuja
jakies specjalne autobusy z lotniska do centrum? I w jakiej cenie?

Pozdrawiam
I z góry dziekuję
Obserwuj wątek
    • bromboosia Re: Z lotniska Skavsta do Formule 1 przy Mikrofon 03.06.09, 16:57
      transport z lotniska (najlatwiejszy) to autobus firmy Flygbussarna.
      Strona tutaj:
      www.flygbussarna.se/Default.aspx
      jest nawet pewna czesc informacji po polsku:
      www.flygbussarna.se/lang/PL.aspx?lang=EN
      Autobus dojezdza do T-centralen w Sztokholmie. Stamtad trzebaby sie przesiasc na lokalny transport do wybranego hotelu.
      Z lotniska jedzie sie cos ponad godzine. Najtaniej wychodzi kupienie biletu odrazu w dwie strony.
      Zdaje sie, ze od jakiegos czasu jezdza tez autobusy Ryanaira i sa troszke tansze, ale chyba podstawiane tylko pod konkretne loty Ryanaira.
      • bromboosia Re: Z lotniska Skavsta do Formule 1 przy Mikrofon 04.06.09, 15:47
        Zdecydowanie odradzam Skavste, jesli masz wybor! Lepszy norwegian i Arlanda! blizej! wiecej srodkow lokomocji do centrum! Na Skavscie mozna niezle utknac jak sie przyleci np pozna pora wieczorowa.
        Nie wiem ile masz czasu na Szwecje, ale jak niewiele to odradzam Malmo, bo jak potem? znowu samolotem? WEdlug mnie lepiej sie skupic na Sztokholmie i okolicach. Jak do mnie rodzina przyjezdza to zawsze mam cos nowego im do pokazac w okolicy, a byli juz pare razy. Takie latanie i jezdzenie tu i tam jest jednak troche meczace no i dosyc kosztowne.
        Ktos tam wspomnial o cenach - popatrz sobie na bilety. Naprawde warto je rezerwowac z kilkumiesiecznym wyprzedzeniem!
        Powodzenia!
        • bromboosia Re: Z lotniska Skavsta do Formule 1 przy Mikrofon 04.06.09, 15:50
          Teraz doczytalam.Masz trzy dni w tym jeden (optymistyczna wersja) chcesz przeznaczyc na Malmo i Kopenhage? Zapomnij. I odloz to na kiedyindziej.
          Generalnie to z Arlandy do centrum Sztokholmu jest pol godziny. Jest kilka sposobow komunikacji:
          flyggbusarna (autobusy)
          pociag
          Arlanda express (szybki ale tez drozszy pociag)
          Chyba wszystkim dostaniesz sie na T-centralen w pol godziny.

Jak jeszcze nie kupilas biletow to polecam norwegiana, spedz te 3 dni w Sztokholmie, a jak bedzie Ci tam nudno (nie wierze), to skocz do Uppsali na jeden dzien (godzina jazdy autobusem, albo 40 minut pociagiem ze stolicy).
          • pia.ed Re: Z lotniska Skavsta do Formule 1 przy Mikrofon 04.06.09, 16:56
            Ja zrozumialam, ze te trzy dni beda na zwiedzanie Malmö i Kopenhagi,
            nic wiecej ...
            Takich ktorzy zwiedzaja Malmö i Kopenhage w ciagu trzech dni jest
            wielu.
            Przyjezdzaja Wizz air na lotnisko Sturup (30 km od Malmö)
            i stamtad odlatuja po trzech dniach.
            To chyba nic dziwnego!

To nie znaczy, ze robie reklama dla Malmö i Kopenhagi ;)

bromboosia napisała:

> Teraz doczytalam.Masz trzy dni w tym jeden (optymistyczna wersja)
            chcesz przezn
            > aczyc na Malmo i Kopenhage? Zapomnij. I odloz to na kiedyindziej.
            • Gość: Yaris68 Re: Z lotniska Skavsta do Formule 1 przy Mikrofon IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.09, 17:04
              Dziękuję stokroć za Wasze cenne wskazówki.

Chyba nie wysłowiłam się dość jasno.Mam do wyboru:
              -albo 3 dni w Sztokholmie (lądowałabym albo na Arlandzie albo w Skavska)
              -albo przylot do Malme i 3 dni do dyspozycji. Zwiedzanie go (1-2 dni) a potem wyskoczenie na 1 dzień do Kopenhagi (czytałąm, że dojazd trwa ok. 30 min). Powrót wieczorem do Malme i stąd samolotem do W-wy.

Nie wiem, która opcja jest ciekawsza, gdzie mogłabym więcej zobaczyć.
              Pozdrawiam
              • bromboosia Re: Z lotniska Skavsta do Formule 1 przy Mikrofon 04.06.09, 17:21
                Ja stawiam na Sztokholm, bo tu mieszkam. Pia bedzie Ci doradzac poludnie :)
                Trzy dni to duzo i malo zarazem. W Kopenhadze jak narazie bylam dwa razy po jeden dzien. I napewno czuje niedosyt. W Malmo bylam tylko przejazdem. Napewno warto i tu i tu pojechac. Zobacz sobie ceny i biletow albo rzucaj moneta :) Z pewnoscia jednak poludnie Szwecji to zupelnie inna bajka niz srodek (nie mowiac o polnocy). Jak sie ma czas to ze Sztokholmu mozna wyskoczyc na jeden dzien na archipelag - super sprawa! Ale znow zachodnie wybrzeze tez ma swoj urok. Chyba nie pomoge zdecydowac :)
                  • pia.ed Malmö - Kopenhaga. 05.06.09, 01:29

Niczego nie chce doradzac ... szczegolnie ze Sztokholm znam
                    najwiecej ze zdjec i filmow.

Natomiast chce wyjasnic, ze Malmö to niewielkie miasto (280 000
                    mieszkancow) i mozna je bez problemu zwiedzic w ciagu jednego dnia.
                    Natomiast na Kopenhage powinno sie przeznaczyc dwa dni,
                    bo to miasto wielkosci Sztokholmu czy nawet wieksze.

Zreszta te "trzy dni", to prawdopodobnie pozne popoludnie w dniu
                    przylotu, caly drugi dzien,
                    i przedpoludnie w dniu wyjazdu.
                    Dojazd do Kopenhagi jest rzeczywiscie swietny: pociagi odchodza 3
                    razy na godzine,
                    przejazd do centrum Kopenhagi trwa 40 minut.
                    Pol godziny jedzie sie do lotniska Kastrup.

Yaris68
                    ... przylot do Malme i 3 dni do dyspozycji. Zwiedzanie go (1-2 dni)
                    a potem wyskoczenie na 1 dzień do Kopenhagi (czytałąm, że dojazd
                    trwa ok. 30 min). Powrót wieczorem do Malme i stąd samolotem do W-
                    wy.

Nie wiem, która opcja jest ciekawsza, gdzie mogłabym więcej
                    zobaczyć.
                    Pozdrawiam
                  • bromboosia Re: Z lotniska Skavsta do Formule 1 przy Mikrofon 05.06.09, 09:32
                    nie mieszkam w Sztokholmie, ale w Uppsali. Chcesz konkretne ceny? Ciezko mi
                    porownywac, bo nie znam obecnych cen w Polsce. Ale tak mniej wiecej: chleb ok
                    20sek, mleko ok 7sek, 200 g wedliny to ok 30sek, serek topiony to 20sek, muzea
                    to tak od 80 sek zalezy jakie i czy ze znizkami dla studentow. Do Skansenu to
                    pewnie kolo 150sek. Pizza w knajpie od ok 100 sek w gore (zalezy gdzie). Lody
                    niestety nie wiem, bo nie jadam. Pewnie w miare tanio jest McDonaldzie, ale nie
                    mam pojecia. Zamiast fastfoodow polecalabym lunch buffee w godzinach lunchowych
                    12-14 w wiekszosci restauracji. Placisz jedna stawke (ok 80-100sek) i jesz
                    wszystko dowoli z dokladkami wedlug zyczenia (czesto wliczony chleb, salatki,
                    napoj, kawa/herbata). Cena dotyczy tygodnia, w weekend oraz w godzinach
                    wieczornych jest troche drozej. Hot doga na ulicy to pewnie dostaniesz za 20sek
                    (ale moge sie mylic). Cos jeszcze? pojedynczy bilet na metro to chyba 30 sek,
                    lepiej kupic jakas dniowke albo 3-dniowke (wtedy masz sieciowke na wszystko -->
                    w informacji na T-centralen sie dowiesz co Ci najlepiej odpowiada). Kawa/herbata
                    w pressbyrån (taki polski kiosk) to ok 20sek, kanapka jakies 30-40sek.
                    Pisz jak cos chcesz wiecej, bo z glowy to tak trudno. Jak sie tu zyje to sie nie
                    mysli/nie wydaje i nie je jak turysta :) Wiec pewnie mozna taniej --> jak
                    pierwszy raz zwiedzalam Skandynawie to zylismy najtanszym chlebem i zupkami
                    chinskimi i spalismy na dziko w namiotach, a reszte rzeczy mielismy z Polski.
                    Oczywiscie najdrozej jest na starym miescie i na deptakach oraz w okolicach
                    dworca glownego. W miare tanie sa wszystkie chinczyki/tajskie i hinduskie.
                    • Gość: Yaris68 Re: Z lotniska Skavsta do Formule 1 przy Mikrofon IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.06.09, 11:06
                      Pia i Bromboosiu,

serdecznie dziękuję za kolejną porcje wiedzy.
                      Mam już nieco orientacji odnośnie cen i zabytków. Jeśli chodzi o
                      czas pobytu,to dwa pełne dni plus jedno popołudnie w dniu przylotu.

Czy w Malmo jest coś atrakcyjnego do zobaczenia? Kiedyś tam byłam w
                      podróży służbowej, ale to było 11 lat temu i niewiele pamietam. Z
                      Kopenhagi pamietam jedynie duńską syrenke. Wczoraj zernkęłam do
                      zdjęć i odświeżyłam wspomnienia.
                      Pozdrawiam
            • pia.ed Re: Z lotniska Skavsta do Formule 1 przy Mikrofon 06.06.09, 18:16
              Polecam jednak Sztokholm ... bo w Malmö ani w Kopenhadze takiej
              karty nie ma.
              Zreszta jezdzilam ostatnio rowerem po Malmö i stwierdzilam,
              ze Malmö jest niesamowicie rozkopane, buduje sie tu na
              potege ...
              A i architektura Sztokholmu jest piekniejsza niz Kopenhagi ... w
              kazdym razie na pocztowkach!

aka10 napisała:
              Karta na wszystkie srodki lokomocji na 3 dni w Sztokholmie kosztuje
              > 200 kr.
              • Gość: c# Re: Z lotniska Skavsta do Formule 1 przy Mikrofon IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.09, 13:10
                To jeszcze tylko uzupełnię, że autobus Flygbussarny z Arlandy na dworzec w
                Sztokholmie kosztuje 110 koron (powrotny 200), ale uwaga, w autobusie nie da się
                zapłacić gotówką, a polskiej karty kierowca nie mógł odczytać. Nie działała też
                w automatach na przystanku. W terminalu 5 (w innych podobnie) jest sklep 7/11, w
                którym można kupić bilet.
                Czas przejazdu to 40-50 minut, zależnie od korków.

Ze Skavsty wygląda to podobnie, tylko jazda trwa dłużej.

Arlanda Express kosztuje, zdaje się, 250 koron i jedzie 20-25 minut.

Jest jeszcze, pomijana w przewodnikach, możliwość skorzystania z normalnych
                połączeń kolejowych - trzeba przejść do Sky City przy T4 i kupić bilet. Rozkład
                oczywiście na www.sj.se (z prawej strony jest link do angielskiej wersji)

Taksówka do centrum do wydatek ok. 500 koron.
                • pia.ed Re: Z lotniska Skavsta do Formule 03.08.09, 12:21

Nie wiem, czy piszesz o Arlandzie czy Skavsta? Wspominalas o obu
                  lotniskach wiec sie pytam ...
                  A Arlanda jest polacznie pociagiem, i o tym kilkakrotnie
                  pisano.
                  Z lotniska Skawsta trzeba najpierw dojechac autobusem do
                  stacji Skavsta.
                  Tam sa pociagi, ktore kursuja dosc czesto w dnie robocze; rzadziej w
                  weekaend,
                  a poznym wieczorem nie ma zadnego pociagu, tzn pociagi pospieszne
                  nie zatrzymuja sie na stacji!

Rok temu sprawdzalam to dla jakiegos forumowicza,
                  i chyba od tego czasu duzo sie nie zmienilo ...

Gość portalu: c# napisał(a):
                  > Jest jeszcze, pomijana w przewodnikach, możliwość skorzystania z
                  normalnych
                  > połączeń kolejowych - trzeba przejść do Sky City przy T4 i kupić
                  bilet.

• zulejkaz Re: Z lotniska Skavsta do Formule 03.08.09, 17:06
                    Skavsta to nazwa lotniska w Nyköping. Najlepiej jechac stamtąd do
                    Sztokholmu autobusem kursującym między lotniskiem a dworcem
                    centralnym w Sztokholmie. Budowa stacji kolejowej na lotnisku
                    Skavsta jest dopiero w planach, najblizsza stacja to Nyköping.
                    Z Arlandy tez mimo wszystko najlepiej autobusem, a jeszcze lepiej
                    Arlanda Express, czyli szybkim pociągiem Latem i w weekendy mają
                    specjalne promocje i wtedy naprawde warto!
                    • pia.ed Re: Z lotniska Skavsta 04.08.09, 12:26
                      Masz racje, pomylilam sie w nazwie stacji kolejowej ... Nyköping
                      oczywiscie.
                      A co to bedzie za stacja przy lotnisku Skavsta? Czy tamtedy beda
                      przejezdzaly pociagi expresowe, sypialne itd, ktore przeciez i tak
                      sie tam nie zatrzymaja,
                      czy bedzie to tylko kolejka dojazdowa do Nyköping?

zulejkaz napisała:

> Skavsta to nazwa lotniska w Nyköping.
                      Budowa stacji kolejowej na lotnisku Skavsta jest dopiero w planach,
                      najblizsza stacja to Nyköping.

• Gość: marco Re: Z lotniska Skavsta IP: 94.254.213.* 09.11.09, 22:16
                          Dla wszystkich zainteresowanych - informacje z pierwszej ręki,
                          dzisiaj wróciłem ze Sztokholmu - może komuś się przyda. Ze skavsta
                          do T-centralen flygbussarna - za dwie osoby 150 koron - mniej niż na
                          stronie - jeżdzą co 20 min. w dni powszednie. Dalej dwa albo trzy
                          piętra niżej - metro - czerwona linia, końcowy Fruangen (napis z
                          przodu) na stację Telefonplan - bilet 30 koron ważny 2 godziny. Z
                          metra drzwi na lewo, 400 m prosto, w prawo i Formula. Jeżeli ktoś
                          chce zwiedzać to tylko Stockholm Card - 249 koron osoba/2 dni
                          (muzea - wszystkie i komunikacja) ale przy tych cenach komunikacji i
                          muzeów jedyne wyjście. Formula za 3 noclegi ze śniadaniami 1400
                          koron pokój/2 osoby. Ogólnie warto być. Polecam. Nawet w listopadzie
                          pięknie.
                    • pia.ed Re: Z lotniska Skavsta do Formule 12.11.09, 00:12
                      ... Dalej dwa albo trzy piętra niżej - metro - czerwona linia,
                      końcowy Fruangen (napis z przodu) na stację Telefonplan - bilet 30
                      koron ważny 2 godziny.

Nie wiem czy dobrze zrozumialam ... Z Arlanda odchodzi czerwona
                      linia metra, ktora za 20 koron mozna dojechac az do motelu???

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka