Dodaj do ulubionych

pasta i karmy odkłaczające - od kiedy?

12.06.10, 19:07
Czytałam, że kotom należy podawać specjlane pasty odkłaczające lub karmy
odkłaczające, ze względu na tworzące się w ich przewodzie pokarmowym zatory z
sierście. Ale w jakim wieku takie rzeczy należy wprowadzić. Czy mój 7
miesięczny kocurek jest już w odpoiwednim wieku, czy powinnam jeszcze
poczekać? I z jaką częstotliwością podaje się takie specyfiki? Będę bardzo
wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • wiesia.and.company Re: pasta i karmy odkłaczające - od kiedy? 12.06.10, 20:13
      Na razie nie ma takiej potrzeby. Są koty, które wymiotują po to, aby wyrzucić ze
      swojego układu pokarmowego takie zbite wałeczki sierści.
      Koty się myją, nacierają witaminą A (powstaje pod wpływem słońca) i natłuszczają
      swoją sierść, a równocześnie swoim języczkiem zlizują własne martwe włoski.
      Jeśli jest ich za dużo i zalegają w przewodzie pokarmowym to muszą się jakoś
      wydostać: albo z tyłu albo z przodu kota wink Jeśli Twój kot będzie tak
      wymiotował (to jest całkiem naturalne), to możesz go wspomóc karmą zawierającą
      odkłaczacze - na ogół jest to słód (Malt). Słód pomaga rozpuszczać włoski.
      Obecnie wszystkie karmy suche zawierają ten słód, niektóre trochę więcej i to są
      te karmy tzw. odkłaczające.
      Możesz uprawiać kocią trawkę (kupisz w sklepach z art. dla zwierząt) w warunkach
      domowych i to spokojnie wystarczy. smile Moje koty skubią wykiełkowane ziarna
      owsa kupione kiedyś na wiejskim bazarze. I to skubią tylko czubki wzrostu, bo
      tam jest najwięcej kwasu foliowego, który jest im potrzebny.
      Nie martw się zatem i na razie nie podawaj karmy z odkłaczaczem.
      Ta, którą podajesz już ten składnik zawiera. smile Za to trawka do skubania cieszy
      każdego kota smile
      • vibbeke Re: pasta i karmy odkłaczające - od kiedy? 12.06.10, 21:32
        Bardzo dziekuje za odpowiedźsmile No właśnie z tą suchą karmą mam problem, bo mój
        kot suchej karmy nie ruszy, chyba że wymiesza się ją z mokrą. Zazwyczaj sucha
        karma albo leży nietknięta w miseczce, albo zostaje zaraz po wsypaniu do
        miseczki wygrzebana. I nie chodzi tu o rodzaj karmy, bo wypróbowałam już chyba
        wszystko co jest na rynku. Sucha karma jest po prostu be. Dlatego właśnie
        zastanawiałam się nad zakupem jakiejś pasty odkłaczającej.
    • alicez Re: pasta i karmy odkłaczające - od kiedy? 17.06.10, 15:21
      Mam 2 sztuki kotów i nigdy nie podawałam pasty ani karmy odkłaczającej (nie wiedziałam, że taka istnieje). Jedzą wyłącznie suche (resztą gardzą) i nigdy nie wymiotowały ani nie miały żadnych problemów w tym temacie. Mają papirusa do przegryzania ale tylko jeden jest zainteresowany. Proponuję poczekać, bo może się okazać, że nie potrzebuje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka