Dodaj do ulubionych

czy wet mnie nie nabiera?

08.10.10, 13:23
Byłam dzisiaj z moją 3 miesięczną kicią na ponownym (drugim) odrobaczeniu i dowiedziałam się, że następne mam zrobić za miesiąc! Pierwsze słyszę, że trzeba zrobić 3 odrobaczenia pod rząd... Podobno mogą być jaja robali utajone czy coś w tym stylu...
Druga sprawa, że mojej kici paskudnie śmierdzi z pyszczka. Poprzednim kotkom nigdy tak nie cuchnęło i pani wet. stwierdziła, że to przes zatkane gruczoły odbytu. Oczyściła je i kazała przyjść na ponowne oczyszczenie w poniedziałek.
Pani wet. jest bardzo miła ale sprawia wrażenie roztargnionej i jakoś nie budzi mojego zaufania... z tym odrobaczeniem to się zdziwiłam. Spotkaliście się z czymś takim? Ja się już nasłuchałam tyle o naciąganiu klientów na wydawanie pieniędzy....
Obserwuj wątek
    • mist3 Re: czy wet mnie nie nabiera? 08.10.10, 21:14
      A czym odrobacza? Czy kotka była bardzo zarobaczona? Moją kotkę odrobaczałam bardzo długo - ponieważ jak się u mnie zjawiła była tak potwornie zarobaczona, że długo nam zeszło by pozbyć się tego świństwa. Z tym, że ja robaki widziałam (w kale, w wymiotach), więc na pewno nikt mnie nie naciągał.
      Jak jej w tym wieku śmierdzi z pyszczka to raczej normalne - wymienia mleczaki na stałe zęby. A czym ją karmisz? Bo niewłaściwa karma też może dawać takie objawy
        • nomya Re: czy wet mnie nie nabiera? 09.10.10, 09:11
          Co do trzykrotnego odrabaczania w sytuacji kiedy nie ma robali w kale faktycznie to trochę podejrzane, ale nie znam się, więc nie napiszę Ci, że wetka Cię nabiera. Nieprzyjemny zapach z pyszczka jeśli nic się nie dzieje z zębami czy dziąsłami może być spowodowany karmami. Moim kotom po Hilsie i RC też nieprzyjemnie pachniało, a po Boshu Light miały stan zapalny dziąseł, co też dawało taki objaw. Odczułam znaczną poprawę kiedy zmieniliśmy karmę na bezzbożową: www.e-karma.pl/product-pol-265-TASTE-OF-THE-WILD-Rocky-Mountain.html
          Nawet w kuwecie już tak nie śmierdzi jak wcześniej. Trzeba tylko uważać z dawkowaniem tej karmy, bo u mnie jeden kot jedząc ją bez wydzielania (miał wtedy poniżej roku) spasł się i ma wiszącą firanę, przez co potem trzeba go było odchudzać.
    • br0mba Re: czy wet mnie nie nabiera? 10.10.10, 09:42
      nie odpowiem Ci czy cie nabiera czy nie bo po prostu nie wiem, ale jaja utajone robali mogą byc.
      polega to na tym, ze w kale kota sa jaja robali ale one muszą sie dopiero rozwinąc, i w badaniu moze nie wychodzic ze ma, a dopiero za ktoryms razem jak juz tejaja robali dojrzeją to wtedy okazuje sie ze są
      tak mi to wetka tlumaczyla, ze mieli kiedys psa, badali mu kal na obecnosc robali bo wszystkie objawy wskazywaly na to ze robale ma a jemu nic nie wychodzilo w badaniach dopiero za ktoryms tam razem wyszedl wynik pozytywny na robale.
      ja nie pamietam ile razy moja Funka byla odrobaczana ale ona to miala robale okropne wylazily z niej chyba przez tydzien taka byla zarobaczona, najpierw zywe potem juz sie nie ruszaly. ble
      • barba50 Re: czy wet mnie nie nabiera? 10.10.10, 10:59
        Czasami zachodzi potrzeba dwu- i trzykrotnego odrobaczania jeśli są ku temu widoczne przesłanki. U Ciebie nic takiego nie zachodzi, a odrobaczanie vetmintem (najsłabszym środkiem i nie bardzo skutecznym) wydaje mi się nieporozumieniem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka