Dodaj do ulubionych

odkurzacz do kociej sierści

15.12.11, 10:51
Witajcie. Dotychczas byłam zwolenniczką zamiatania podłogi, nie mam dywanów ani wykładzin, powierzchnia podłogi mała, więc miotła i mop mi wystraczały a kotek póki mały to nie liniał. Ale mam wrażenie że im kicia starsza, tym więcej gubi sierści. Szczególnie dużo jej się zbiera na pufku i fotelu na którym śpi. Zwykle ściągałam tę sierść mokrą ściereczką, włoski się rolowały i elegancko schodziły z mebla. A teraz już mi się nie chce i myślę poważnie o odkurzaczu. Polecacie jakieś specjalnie pod kątem kota? Czy są takie specjalne końcówki do tapicerki, do sierści? No i żeby to wielkie nie było, bo już niewiele widzę opcji przechowywania takiego sprzętu na mych trzydziestuparu metrach...
Obserwuj wątek
    • sadosia75 Re: odkurzacz do kociej sierści 15.12.11, 11:47
      Odkurzacz z turboszczotką. Nawet na jednego kota warto zainwestować. Mam w domu trochę więcej futra i to różnej długości zbiera każdą sierść i to w 100%. są szczotki duże do odkurzania podłóg i małe do tapicerki. Można dokupić szczotkę oddzielnie bez odkurzacza i dopasować do swojego.
          • wadera3 Re: odkurzacz do kociej sierści 15.12.11, 13:01
            Z moich trzech kotów tylko jeden, koci mężczyzna, pozwala sobie, a właściwie mnie, na traktowanie szczotką, rolką klejącą i furminatorem.
            Obie kocie damy dostają furii i wścieku, kiedy ośmielam się je postponować jakimiś narzędziami.
            Więc pozostaje zamiatanie, odkurzacz nie daje rady, bo moje kocice mają futerka jak woal, mięciutkie i jedwabne, i niestety tak oblepiają worki od wewnątrz, że szkoda pracy(mojej i odkurzacza).
            • sylhans Re: odkurzacz do kociej sierści 15.12.11, 13:19
              Moja najstarsza kotka nie znosiła czesania dopóki nie znalazłam na nią sposobu: zaczęłam ją czesać kiedy spała sobie w ciągu dnia. Na początku było to kilka pociągnięć szczotką, tak żeby nie zdążyła się na dobre wybudzić, a z czasem czesałam ją już normalnie. Teraz współpracuje całkowicie: sama odwraca się, żeby uczesać jej drugi boczek, a czasem nawet myje sobie łapki kiedy ją czeszę smile
              Jeśli chodzi o ściąganie sierści z mebli, to dobrze sprawdzają się szczotki "jednokierunkowe" jakie można kupić w supermarketach (na szczotce jest strzałka pokazująca w którym kierunku trzeba nią przeciągać). Pokryte są materiałem (czymś w rodzaju ostrego pluszu), który zbiera futerko idealnie.
    • zew-is Re: odkurzacz do kociej sierści 15.12.11, 11:56
      do samej tapicerki używam tego: animalia.pl/produkt,3091,Trixie_Szczotka_do_zbierania_sier%C5%9Bci.html - ma ten minus, że powierzchnia zbierająca jest mała, ale zbiera dobrze. ten materiał później oczyszczam zmoczoną ręką. natomiast podłogi sprzątam odkurzaczem, tym bardziej, że od niedawna mam dywan. modelu nie polecam, bo mam stary i teraz są na pewno mniejsze, ale ja np. z dywanu zbieram taką końcówką ze szczotką na końcu i się nawet sprawdza. coś takiego to jest: www.burak.pl/produkt/electrolux-ze063/ - może i do tapicerki byłaby dobra?
      • basset2 Re: odkurzacz do kociej sierści 15.12.11, 15:09
        u mnie, na takie szybkie odkłaczenie mebli/tapicerki , świetnie się sprawdza taki odkurzacz
        allegro.onet.pl/miniodkurzacz-philips-fc-6142-01-na-mokro-i-na-suc-i1987072972.html
        do zakupu namówił mnie mąż widząc jak sie użeram z kłaczorami
        obawiałam sie że będzie to kolejny gadżet ale mam go już ze 2 lata i sprawdził się
        polecam smile
        • noirdesir2 Re: odkurzacz do kociej sierści 15.12.11, 15:49
          ojejuu, dzięki za wszystkie porady smile wieczorem przeczyatm wszystko dokładnie i przeanalizuję. Nota bene, też mysłalam o tym całkiem malutkim czymś, jak pisze basset2, ale własnie nie wiedziałam czy się sprawdza i narzeczony jak mu mowie o tym , to twierdzi ze lepiej już zwykły, "normalny" odkurzacz. Teraz spadam z pracy do domu, do kici, jeju jak ja za nia zawsze tęsknię wink
            • kontik_71 Re: odkurzacz do kociej sierści 15.12.11, 17:36
              Ja mialem takowy.. niby fajny gadzet ale nie do konca.. W miare dobrze dziala w pustych pomieszczeniach. W pokajach gdzie stoja stoly, krzesla itp nie sprawdza sie do konca i trzeba zawsze doczyscic miejsca kolo przeszkod. Drugim minusem byl akumulator. Nie wystarczal na duze pomieszczenie, 38 m2, a po niedlugim czasie zaczal tracic pojemnosc uncertain Ogolnie nie polecam
                • noirdesir2 Re: jeszcze cos.... 15.12.11, 22:29
                  ta nazwa furminator brzmi dość ostro i jak zerknęłam w neta cóż to za sprzęt, to uznałam, że chyba nie dla mojej kici. Ale jakiś odkurzacz to mi chyba mikołaj pod choinkę przyniesie (albo pod telewizor lub pod łóżko, bo nie wiem czy choinkę mieć będziemy w tym roku wink
                  • maryshaa Re: jeszcze cos.... 16.12.11, 15:29
                    Ja zamiast takiego klasycznego furminatora kupiła gęsty grzebień do wyczesywania pcheł smile Działa idealnie i wyczesuje dokładnie.
                    GRZEBIEN ale pewnie tylko dla kotów z taką klasyczną sierscią, obawiam się że na persie by się zaplątał taki grzebyczek smile
    • annb Re: odkurzacz do kociej sierści 16.12.11, 13:20
      Wiem że Miele ma specjalny model odkurzacza Miele Cat and Dog
      Ale nie wiem czy daje radę

Mam odkurzacz wiodącej polskiej wink marki.
      Kupiłam z elektroszczotką.Niestety była zbudowana z plastikowych elementów które to jeszcze na gwarancji się połamały.
      Wymiana nic nie dała.IMHO to nie jest dopracowany produkt albo słuzy do łagodnego odkurzania.Skończyło się tak że pozbyłam się dywanów

• noirdesir2 Re: odkurzacz do kociej sierści 06.01.12, 14:31
        no i nabyliśmy sprzęt odkurzający: zelmer odyssey 450. Dziś było pierwsze uruchomienie, kot zdębiał, najeżył się, ogon podwoił objętość ale przyglądał się z zaciekawieniem i nie uciekał z pokoju. Ssawka do tapicerki zdała egzamin rewelacyjnie, inne szczotki i ssawki też. Jest też tam ta turboszczotka, ale jako że nie używamy wykładzin ani dywanów to chyba zostanie w kartonie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka