Dodaj do ulubionych

Imiona i imionka ;)

16.01.12, 22:44
Tak sobie gadałyśmy z Olinką i jej sister oczywiście o zwierzakach i zeszło na imiona naszych futer - jak je zdrabniamy i jak nazywamy inaczej.
No to się przyznajemy:
Pies Kłopot - Kłopotek, Kłopociaczek, Łopotek, Łopocinka
Kotka Duszka - Dusiaczka, Dusiaczek, Dusiaczulek, Siaczulek, Siaczuleniek, Czarny Pręgowany Van, Kiciaczek Dusiaczątko
Kotka Fraszka - Fraszutek, Fraszulek, Fraszuś, Biało-łaciatka, Trikolorek, Grubasia, Fraszątko.

Obie regularnie mówimy do kotów per "Myszko". Do psów też. Dodatkowo ja do psa mówię "Kotku".

A Wy? wink
Obserwuj wątek
    • wadera3 Re: Imiona i imionka ;) 16.01.12, 23:42
      Nie lubię i nie używam zdrobnień, jeśli już to skracam(Teofil=Teo, Antonina=Tosia, Mamba, no tego to nawet nie skracam).
      Za to chętnie nadaję nowe "nazwy własne", zależne od sytuacji.
      Nasz Teofil bywa Telefonem, Tadeuszem, Profesorem, Kierownikiem itp, itd.
      Tosia to Córeczka, Dziewczynka, Królewna, Hrabina i Księżniczka.
      Mamba bywa Czarną Znajdą, Murzyńskimi Ustami, Dzikuską i Czarną Mambą rzecz jasna.
      Do każdego dodatkowego imienia przynależne są przymiotniki, bardzo zależne od tego co kot w danej chwili robi, czy broiwink
      Przymiotników wolę nie przytaczać, bo nie chcę się wyrażać.
      • wadera3 PS. 16.01.12, 23:44
        Ogólnie do kotów mówimy Dzieci, Bachory, a ja dodatkowo do całości Chłopcysmile
        (Stan dwie kotki jeden kot)
        • agnes-05 Re: PS. 16.01.12, 23:48
          A ja do mojego mówię Pan Omar, żeby nie było, że się za bardzo spoufalam..smile
          Za to rudy jest Cipusiem, Cipem, Ciposzkiem, rudzinkiem, rudusiem, rududu, smile
          A co ciekawsze to mówię o nich "moi synkowie" zarówno ja, jak i moja córka...No, nie chcę być jeszcze babcią!! smilesmile
    • the_kami Re: Imiona i imionka ;) 17.01.12, 00:01
      Kluska - Klucha, Kluchol, Klusencja, Kluseńka - jak przychodzi się witać.
      Lujka - Luja, Lujas, rzaaaaaaaaaaaadko Lujeczka (kiedy się z nią witam - ma mi zwykle dużo do opowiedzenia, kiedy wracam do domu).
      Penelopa - Menda big_grin
      Do wszystkich: Futra, Sierściuchy, Kocizny, Kotągi, ale czasem również Dziewczęta wink
      • aniesa Re: Imiona i imionka ;) 17.01.12, 01:00
        Napoleon - nigdy nie mowie do niego pelnym i imieniem, jest Napi, Napek, Napuś, Napelinda, Napunio, Kochanie, Skarb, Synuniek, Myszka, Pyszczek, Mamuni Ukochane;ppp

hahaha moja rodzina odsadzila by mnie od czci i wiary, gdyby to przeczytaa;p
    • noirdesir2 Re: Imiona i imionka ;) 17.01.12, 10:10
      Ja żałuję, że nie udało nam się wybrać dla naszej kici jakiegoś fajnego imienia, i tak mówimy do niej per: kituś, kituniu, kocie, księżniczko ty moja, królewno ty moja, śpiochu, maleńka, kochanie. Ja najczęściej mówię kituś i maleńka, a Misiu najczęściej zwraca sie do niej "kocie" i dalej kontyuuje mowę jak do samca, a to panienka jest.
    • ahnija Re: Imiona i imionka ;) 17.01.12, 11:10
      Pamir - bywa Paputkiem, Ptysiem, Paniuchną, Ptifiurkiem, Łajzą też czasem i Fluńtem a i jak był maleńki to nie wiem skąd mi się wzięło: Pimpluntu-Bimbluntu(proszę się nie śmiać) smile
      a Morris - Myniuszkiem, Myniuchą, Grubasemsmile
      I tak jak już przez kogoś wspomniane, również zbiorowo wołamy Chłopcysmilesmile
    • uleczka_k Re: Imiona i imionka ;) 17.01.12, 12:21
      Kitka, Diabliczka, Diablica, Małpa, Małpiszon, Cholera, Zaraza Kochana, Czarny Diabełek i wiele innych, a wszystkie mówione z czułością w głosie, nawet kiedy odchodzą najszkodliwsze (czyli dla kota najfajniejsze psoty).
    • jerrykot1 Re: Imiona i imionka ;) 17.01.12, 13:14
      Jerry (kot): pełnym imieniem, Jerrunio, Jercio, Gerwazy, Maruda,Paskuda,Grubas,Kotecek
      Argo (pies): pełnym imieniem - najczęściej bez zdrobnień, bo psisko słusznych gabarytów jest i zdrobnienia go brzydzą. czasem jest też paskuda, jak wróci ufajdany ze spaceru i mokre ślady są wszędzie.
      No, obaj panowie jakoś tak nie do zdrobnień są...smile
      Kotku to ja mówię do mojego TŻwink
    • mysiulek08 Re: Imiona i imionka ;) 17.01.12, 14:50
      Kicia jest Yoda wylacznie u weta, kompletnie nie reaguje na to imie tongue_out

Jest wiec kicia, kitka, kiciajda, kiciulinkiem, gryzelda no i mysza, myszejda, myszajda albo malpa zielona jak za mocno drapie kanapy smile
    • miriam_73 Re: Imiona i imionka ;) 17.01.12, 19:52
      Kicia: Kizia Mizia, Kiciula, Kicieńka, Cicia, Cici, Kotusia, Kotunia, Tunia, Tusia, Cinka
      Winona Amelia: Mela, Melisia, Melka, Pchełka, Morelka, Melisanka, Szurumburum

obie: Cićki, Szkraby, Dzieciaki, Kotencje, Kiziołki, Dziewczynki, Baby, itd.
    • manekineko Re: Imiona i imionka ;) 17.01.12, 20:15
      Lunka nazywam najczęściej tak: Lunisław, Lunisławek, Luntek, Luniek, Lunisko, Kotu, Huncwot, Kocie jajo, Pan ciekawski, Nasz Bohater (a to, dlatego że kotek z tych bardzo bojaźliwychtongue_out i jak ucieka to najczęściej tak zostaje ochrzczony), Lumpard (od Lumpa i gepardawink)
      • mitta Re: Imiona i imionka ;) 17.01.12, 20:44
        Siksy, Plujki i Rzygurki, Kocipki, Rude Maupy, Dziewuchy.
        Jest jeszcze:
        Chińska Drapaczka
        Nerwowa Atmosfera
        Łazęga
        Pulcheria
        Leluja
        A przeważnie mówię do każdej: kochanie.
    • lampka_nocna5 Re: Imiona i imionka ;) 17.01.12, 20:43
      Tygrys - Tygrysek, Tygrysio, Tygrysku (ale nie jako wołacz, tylko np jak w zdaniu: "widziałeś Tygrysku?"), Mysiu-Pysiu, Ptysiu, Tygrysiątko;
      Demon - Demonek, Demuś, Demcio, Demoncjo, Demonecki;
      Szatan - Szatanek, Szacio, Szat, Kociątko, Szatancjo, Szatuś.

I oczywiście, częste zdania typu: Chłopcy, proszę się nie bić.
    • thelma.333 Re: Imiona i imionka ;) 17.01.12, 21:55
      po imieniu wołam tylko na jeść albo do zabawy; a do miziania to jest pysiu, pysiaczku, pyśmulku, pyśmaczku, buziaczku, buziulku, misiaczku, misiu-pysiu, misiaczku- pysiaczku, misiulku, miziaczku, pupaczku, pupulku, skarbulku, skarbuniu, skarbeczku;
      jak im obcinam paznokcie to na łapki mowie łaputki smile
      • futrzaczek11 Re: Imiona i imionka ;) 18.01.12, 22:32
        Moje dwie kotki za TM miały nadane imiona:
        Piccola - zostało Pikuś, Pikunia
        Polusia - Poluś vel Robal.
        Obie genialnie reagowały na te męskie opcje swoich imion i nawet od wetów wymagałam, żeby tak się do nich zwracali.
        Teraz jest:
        Mela - Melon, Melonek, Grubanio - czasem udaje, że nie słyszy jak się nie opłaca podejść ale za to zawsze przybiegnie na gwizdanie i odgłos krojenia mięsa ale tylko wołowiny smile
        Pumka - Pumcia lub Puma, jeśli poważnie nabroi ale zwykle Pchła, bo mała i skacze. Chyba jej się imię Pumka spodobało, bo ekspresowo zaczęła na nie reagować.
        Był jeszcze Miś (też za TM), który był moim ukochanym Misiaczkiem.
          • niutaki Re: Imiona i imionka ;) 21.01.12, 19:36
            Piszczalka: Piki, Nina, Gracja, ostatnio Kabanbig_grin albo Karkwink
            Ryszard: wszelkie zdrobnienia, zgrubienia i wariacje od imienia podstawowego, a takze: Myszka, Constantin, Kura na patiku, Duza Stoba, Mamutik, Dupka Pierzata.
            • pi.asia Re: Imiona i imionka ;) 21.01.12, 22:47
              Zaprawdę, zaprawdę, powiadam Wam - niezmierzona jest Wasza inwencja twórcza! big_grin

No żeby mówić do kota per "Kura na patiku" ... nawet Mrożek by na to nie wpadł smile

Z lubością czytam te zdrobnienia i pieszczotliwe określenia, piękne są!
              • kinia_709 Re: Imiona i imionka ;) 21.01.12, 23:01
                a moje kotony:
                Lumpek - nigdy nie reagował na to imię (i nikt nie rozumiał że to imię z Kubusia Puchatka) więc długi czas był Kotem, po zamerykanizowaniu został Cottonem a obecnie jest Boy
                Kocia - nowa znajdka, brakowało mi weny twórczej została Girl
                Bo u nas w domu mówi się głównie po angielsku więc mam Boy & Girl, a wołamy do nich Boys wink
                Ogólnie kotony nie mają problemów i wszystko rozumieją i po polsku i po angielsku.
              • niutaki Re: Imiona i imionka ;) 21.01.12, 23:06
                aaaa taka historyjka troche obok tematu, Rysiek jest bardzo gadatliwy jak cos chce: lazi i gada, mrauczy i mruczy, upierdliwy jest jak mucha co brzeczy kolo glowybig_grin kiedys tak dopadl Dziada i ten juz totalnie omiauczany, owiniety, sto razy potkniety o kota powiedzial do Rysia (z taka specjalna intonacja pt jestem wkurwiony, ale jeszcze nie wyjde z roli dobrego pancia): ALUNIUUU. Nasza corka ma na imie Alicjasmile pozdrawiam.
      • gosiownik Re: Imiona i imionka ;) 31.01.12, 14:06
        Do obu kotow mowimy: dziewczyny, dziubdziulinki, kocioliny, kocioly, pasibrzuchy, sloninki, bumelanty, prosieta, sraluchy, kotolaki.

Do Tinki: ksiezniczka Tinkolona, general Scheisskopf, dyrektor, inzynier, bumek maly rozumek (bumek to skrot od bumelant), ty dziadu oczywiscie tez sie pojawia.

Do Loli: generalnie nie mowimy na nia Lola, tylko Lolo i wtedy wszystkie czasowniki sa rowniez w rodzaju nijakim np. "czy Lolo juz zjadlo?", ewentualnie nazywamy ja: Lola dzindzibola, Lolenstwo, doktor Lo-li-wo, Lolanie, Lolando

Mamy tez zestaw piosenek "przywolujacych" (w naszym mniemaniu - koty je olewaja naturalnie) np. "Jestes moja kociolina, kocim zoladkiem bez dna" (na melodie Jestes moja kokaina S. Soyki), "hej, hej, hej kocioly" (na melodie wiadoma) i "Kociola, kociola, kociola, ktos lola lola mnie poprzez wiatr" (na melodie Lucciola Manaamu). A poza tym to wszyscy zdrowi smile
        • maryshaa Re: Imiona i imionka ;) 31.01.12, 16:28
          Świetny wątek, uśmiałam się z inwencji twórczej forumowiczów smile
          Zobaczcie ile to się te nasze koty od nas nasłuchają smile

Neska - Nesia, Nechulec, Nesiula, Nesiulka, Pryczka, Nesiuśka, Nesiusia, Siusia, Siuśka, Niusia, albo "Necha gnoju zatłukę Cię" - to tak w porywie czułości, albo jak broi wołam do niej Szczochu, to od Nesiusi oczywiście zdrobnienie. Wszystkie sikowe ksywy powstały po tym jak nam obszczała łóżko rzecz jasna.

Kofi - Kofiutek, Fiutek, Kofiunio, Fiunio, Kofisio, Fisio, Pryczek, Fiuniek, Kofek, Kofitek, Bąbelek koci.. Kofiun, Fiunisko.... i oczywiście "Cholero jedna oddaj wędlinę z kanapki". Reaguje najlepeiej na to ostatnie tongue_out
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka