Dodaj do ulubionych

Tłusta sierść???

24.09.12, 20:32
Nie wiem osochodzi sad Kot mój domowy, niewychodzący od wczoraj jest jakby cały tłusty. Liże to futro non stop. Nic tłustego po domu się nie wala, nic się nie rozlało, skąd się jemu to wzięło??? I co zrobić? Wykąpać biedaka? Poczekać aż wyliże? Jeśli kąpiel to ludzki szampon się nada? Taki dla dzieci, czy lepiej może jeleniem?
Obserwuj wątek
    • pi.asia Re: Tłusta sierść??? 24.09.12, 21:49
      Dziwne.
      Nie znam choroby, która by się objawiła nagłym natłuszczeniem całego futra.
      Futro może być zmierzwione, szorstkie, lepkie, nieprzyjemne w dotyku - ale tłuste?
      Weź sprawdź dokładnie czy aby na pewno nic się nigdzie nikomu nie rozlało, w czym kot mógłby się upaćkać. Obwąchaj kota - czym pachnie ta tłustość, może to cię naprowadzi na trop.

Odnośnie kąpieli - na pewno nie ludzki szampon. Może raczej taki dla szczeniąt?
      • barba50 Re: Tłusta sierść??? 24.09.12, 22:04
        Szukałabym przyczyny. Kąpiel w ostateczności, jeśli to sprawa zdrowotna to szorowanie zwierza nic nie da, może raczej zaszkodzić.
        Koty kąpie w tylko bardzo szczególnych przypadkach.
        • alicez Re: Tłusta sierść??? 25.09.12, 07:23
          Kąpany był raz gdy na wyjeździe jakimś zwiedził kominek wink
          A wracając do kwestii, to wąchałam, macałam i on tłusty jest. Intensywnie w nocy rozważałam wszelkie możliwości i wymyśliłam, choć to mocno naciągana teoria, że smarowałam młodszemu leżącemu dziecku główkę olejkiem, bo się pojawiła ciemieniucha. I ono z tą oliwką na głowie jakiś czas się bawiło a kot lubi się o moje dziecię ocierać, i może powycierał się w ta głowę z olejkiem??? Dziś widzę, że z sierścią ciut lepiej, ale wczoraj to on wyglądał strasznie, takie pozlepiane kłaczki. Nic, zobaczę ja będzie do końca dnia.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka