Dodaj do ulubionych

zapalenie pęcherza proszę o rady

14.02.13, 09:43
Ciciek ma zapalenie pęcherza. Dostał antybiotyk, jakieś przeciwzapalne środki. Zastrzyk robię Mu codziennie. W piątek do kontroli.
Tylko, że ja na razie nie widzę żadnej poprawy. No owszem - lepiej je i nie wymiotuje już, ale do kuwety nadal biega co chwilę sad.
Skąd wiadomo, że to tylko pęcherz, a nie nerki? Badania moczu zrobione: krew i leukocyty były. Czy ten antybiotyk nie powinien już pomóc?
Obserwuj wątek
      • mia72 Re: zapalenie pęcherza proszę o rady 19.02.13, 07:50
        JAkoś nie zauważyłam tego wątku wcześniejcrying Mam nadzieję, że Cicek ma się lepiej.
        Miałam dwa koty z problemami pęcherzowo-nerkowymi i wiem, że leczenie czasem trwa dosć długo, na dodatek problemy lubią nawracać. U mojej kotki skończyło sie operacją pęcherza, bo kamienie były wewnątrz. Natomiast co do nerek, to trzeba by zrobić badanie krwi (mocznik i kreatynina). I to szybko, bo z nerkami nie ma żartów, a wspominałaś o wymiotach, co mogłoby świadczyć o ich złym stanie.
      • fajnykotek Mysiulku 19.02.13, 08:42
        dziękuję Ci bardzo kiss.
        Bo tak mi smutno było, że nikt nic nie pisze. Badania Cićka na szczęście nie wskazują na chore nerki. Antybiotyk bierze nadal i nadal bardzo często sika. Ale to podobno od lekarstwa przeciwzapalnego, które ma dłuższe działanie. Od jutra ponoć działanie osłabnie i częste wizyty w kuwecie mają się skończyć. No zobaczymy.
        • mia72 Re: Mysiulku 19.02.13, 11:03
          A co z dietą? Wet nie polecił wdrożyć? Są specjalne karmy dla pęcherzowcówwink No i dobrze byłoby, żeby kot jak najwięcej pił.
          • fajnykotek Re: Mysiulku 19.02.13, 12:17
            aaa wink zapomniałam napisać! Ciciek ma jeść wyłącznie RC urinary. Najpierw urinary HD, potem zwykłą urinary. A pić pije dużo, ale to też ponoć skutek tego lekarstwa przeciwzapalnego.
            • mia72 Re: Mysiulku 20.02.13, 13:14
              Dobry jest też Hill's s/d, potem c/d. Cenowo chyba podobnie do royala, który całkowicie opanował rynekwink, skład chyba nawet lepszy. Royal natomiast ma tę przewagę, że koty z reguły go lubią (pewnie są w tej karmie jakieś polepszacze smaku), hill'sa niekoniecznie (moja kocica wybrała przy nim śmierć głodową, a z kolei kocur zjadał bez protestów).
              • fajnykotek Re: Mysiulku 20.02.13, 14:28
                Zamówiłam royala z mniejszymi kaloriami, bo moje koty jedzą rc hair and skin, a wet powiedział, że wszystkie royale mają ten sam smak. Mam tylko problem, bo Kleofas musi wyjeść zapas karmy, więc obaj są na przymusowej diecie big_grin - jedzonko tylko jak jesteśmy w domu. Bo jak mam niby inaczej dopilnować, żeby Ciciek nie wyżerał z obu misek?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka