Dodaj do ulubionych

Ile czekacie u weta?

02.04.13, 13:03
Pytanie z gatunku statystycznych smile

Ponieważ ostatnimi czasy u weta bywamy niestety często, zaczęłam się zastanawiać, czy warunki typu czekanie 1,5 h na wizytę w poczekalni pełnej kotów i psów to standard u dobrych wetów czy może niekoniecznie.

W przeszłości korzystałam z wetów mniej znanych (niż obecny) i bardziej "osiedlowych", więc człowiek przychodził, czekał 15 minut i wchodził.

Zastanawiam się też, jak duży wpływ na stres kota ma takie półtoragodzinne czekanie. Nie ukrywam, że na pewno wolałabym znaleźć dobrego weta dla naszego kota, u którego tyle się nie czeka.

Czy tak długie czekanie stanowiłoby dla Was powód do szukania innego weta, u którego mniej się czeka?
Obserwuj wątek
    • jottka Re: Ile czekacie u weta? 02.04.13, 13:23
      o ile nie miałabym poważnie chorego zwierzaka, a wet nie byłby uznanym specjalistą od tego właśnie schorzenia, to bym poszukała innego weta - to nie jest rzadki zawód, przynajmniej w dużych miastachsmile uczęszczam z kocurem i kocicą do dwóch pań wetek (wspólna lecznica - kocur jest pacjentem jednej pani dr, a kocica drugiej, ale w nagłych sytuacjach korzystamy na przemian), czekanie średnio może trwać do 15-20 minut, czasem wchodzimy od razu albo po paru minutach, a to i tak wystarczy, jeśli idzie o koci stres.

ale raz widziałam tam kocura, który nie bacząc na kolejkę (moja kocica + mały psiak), wyrwał się z transportera, dopadł drzwi gabinetu i drapał je pazurami, rozgłośnie domagając się wpuszczenia już, natychmiast! pierwszy raz okiem własnym ujrzałam zwierzę, które pragnie bezpośredniego kontaktu z ukochanym wetemsmile
    • loola_kr Re: Ile czekacie u weta? 02.04.13, 15:10
      my jeździmy tylko na szczepienia i profilaktykę bo na szczęscie kot nie ma problemów zdrowotnch - zawsze bardzo krótko u najbliższego weterynarza.
      Wcześniej jak jeżździliśmy z chorym psem to zadarzało nam się czekać ale max 30-45 minut.
    • andy3458 Re: Ile czekacie u weta? 02.04.13, 16:09
      Z poważniejszymi sprawami ( na szczęście sporadycznie) u dobrego weta, na wcześniejsze zapisy - max. 30 minut. Natomiast drobniejsze porady w osiedlowej lecznicy praktycznie bez czekania, chyba że akurat jest jeszcze ktoś z kotem lub psem. Sprawy bardzo pilne - do 10 minut, jako że w moim bloku tylko w innej klatce mieszka znajoma wetka i mogę do niej zadzwonić z prośbą o wizytę domową.
      • k1234561 Re: Ile czekacie u weta? 02.04.13, 16:45
        Ja u osiedlowego weta czekam max 10 minut.Gdybym odpukać musiałą udać się do jakiegoś naprawdę znanego i cenionego weta w dziedzinie w której akurat mój kot potrzebował by profesjonalnej porady czekałabym nawet 2 godziny.Tylko myślę,że jeśli tenże sławny wet przyjmowałby w moim mieście to umówiłabym się z mężem lub kimś z rodziny,że ja siedzę i robię kolejkę,a jak jestem tuż przed wejściem,albo tylko jedna osoba przede mną to ów ktoś dowozi mi kota na telefon.
        Tak robię z moją córką,kiedy musi iśc do pediatry.Pediatra najlepsza i najdokładniejsza w okolicy.Bada dzieci bardzo długo i wnikliwie robi tzw.wywiad chorobowy,dlatego wizyty trwają u niej ok.półgodziny.Nie musze pisać jakie są do niej kolejki.Dlatego jak większość rodziców chcąc uniknąć tego aby moje chore dziecko siedziało w poczekalni nudząc się niemiłosiernie 2,3 godziny, ja idę zasiąść i czekam,a jak jest przede mną jest tylko już jedna ososba w gabinecie dzwonię i ktoś przywozi mi dziecko.
      • mag_da53 Re: Ile czekacie u weta? 02.04.13, 21:43
        Korzystam z lecznicy oddalonej 20 minut spacerkiem od mojego domu, czeka się różnie, czasem nawet ponad godzinę. Jeśli korzystamy ze specjalisty w Warszawie to zawsze zapisujemy się na konkretną godzinę - to ogromne ułatwienie.
        • mia72 Re: Ile czekacie u weta? 03.04.13, 06:38
          U nas niestety czeka się długo, jedyne wyjście, to przyjechać pod koniec godzin przyjmowania, no i - o ile się da - nigdy w sobotę, bo wtedy są tłumy. Zapisów nie ma, za to szczepienia robi asystentka poza kolejką.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka