Dodaj do ulubionych

Kastracja, pytanie

03.11.22, 14:48
Mój Dyzio ma co prawda tylko 4,5 miesiąca ale już zastanawiam sie nad tym zabiegiem. Mam Starą Kotę, ktorą odziedziczyłam po synu a nasz ówczesny wet chyba kiepsko radził sobie ze stetylizacją kotek bo wolał podawać im hormony w zastrzyku niż przeprowadzić zabieg. Między innymi z tego powodu nie jest już naszym wetem choć znaliśmy się od młodości A nasze dzieci się przez lata przyjazniły. Kota po ukończeniu 13 lat przestała mieć spektakularne rujki ale mimo, ze na wiosnę skończy 20 lat zauważam, ze miewa je w szczątkowej formie. Bywa podniecona na jesieni i na wiosnę ale na pewno już dawno do zabiegu się nie nadaje. A teraz wracam do Dyzia. Miałam dwa kocury, które jednocześnie wykastrowałam gdy miały ok 9 miesięcy i teraz zastanawiam się kiedy ten zabieg wykonać u Dyzia by nie doprowadzić do problemów w stadzie i by jego nie narazić na problemy zdrowotne. Wet obecny radził mi by zrobić to kiedy zacznie znaczyć teren ale wiem, ze młode kociaki są oferowane do adopcji już po sterylce i nie wiem kiedy można to zrobić by ich nie narazić na problemy zdrowotne
Obserwuj wątek
    • ajaksiowa Re: Kastracja, pytanie 05.11.22, 08:20
      Mój kicior który dożył 19 lat został ciachnięty w wieku około7 mcy(nie znaczył)słyszałam opinie (w kontrze do ciachania po znaczeniu)że nawyk,, znaczenia,, może pozostać😀
      • wiesia.and.company Re: Kastracja, pytanie 11.11.22, 17:20
        Moi lekarze w klinice doradzają kastrację kocurków co najmniej w wieku 8 miesięcy. W każdym razie wtedy, gdy mocz w kuwecie zaczyna zmieniać zapaszek - a czuć to, wierz mi. Od razu będziesz wiedziała. Kastracja kocurka to dosyć prosta sprawa, więc można się umówić na kastrację prawie z dnia na dzień.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka