Dodaj do ulubionych

Powikłanie po szczepionce??

20.04.05, 07:22
Moja kotka była zaszczepiona w poniedziałek rano (szczep. 4 składnikowa). Tego
dnia bardzo dużo spała. We wtorek zauważyłam, że jest jakaś osowiała,
miauczała przy dotyku, chowała się w ciemne miejsca (a chowa się tylko kiedy
się bardzo boi lub kiedy coś jej dolega), poruszała się bardzo powoli.
Wieczorem prawie zasnęła na siedząco i wyglądała już bardzo źle. Zawiozłam ją
do weta, okazało się że ma gorączkę i bolesność brzucha, ale pani wet. nie
bardzo wiedziała czy to po szczepieniu. Musiałam zostawić ją na noc w klinice
na obserwacji. Mieli podać jej leki p/gorączkowe, rozkurczowe, pobrać krew.
Czekam do 8:00 i jadę zapytać co z nią, ale bardzo się boję. Okropne uczucie
kiedy jej nie ma.
Chciałabym zapytać czy któryś z waszych kotów źle zareagował na
szczepionkę?Czy były jakieś powikłania? Błagam pomóżcie!
Obserwuj wątek
    • weekenda Re: Powikłanie po szczepionce?? 20.04.05, 15:56
      moje 3 kocie zawsze nieciekawie przechodzą szczepienia: nie chcą jeść, pić, są
      osowiałe, chowają się w ciemny kąt i przesypiają "zły" czas... ale nigdy miały
      takich ostrych reakcji...

dobrze, że Twoja kicia jest u weta, może to jakaś niespecyficzna reakcja
      alergiczna na szczepionkę? może szczepionka była przeterminowana, zepsuta lub
      diabli wiedzą co.

daj znać co z kicią?
      • siberia Re: Powikłanie po szczepionce?? 20.04.05, 16:16
        Kicioła jest już w domu. Dostała leki p/gorączkowe, kroplówkę. Z brzuchem jest
        już lepiej, gorączki nie ma, ale nadal jest powolna i śpiąca. Wiem, że po
        szczepionkach może wystąpić gorączka, osłabienie (jak u ludzi), ale to co się
        wczoraj działo było przerażające. Nie wiem co było nie tak. Nawet pani wet. nie
        powiedziała dlaczego tak się stało.
        No cóż, będę ją obserwować (urwałam się z uczelni żeby być z nią cały dzień) i
        mam nadzieję, że będzie lepiej.
        Zauważyłam jeszcze coś. Powiększyła się jej przepuklina. Może przez ten stres.
        Ona bardzo źle znosi wizyty u weta.
        Pozdrawiam
          • siberia Re: Powikłanie po szczepionce?? 21.04.05, 14:52
            Dziś jest zdecydowanie lepiej. Kotka od samego rana wołała o jedzonko! Już nawet
            nie jest tak bardzo ospała. Właśnie układa się na moich kolanach i głośno
            mruczy. Wczoraj była na mnie obrażona, ale już jej przeszło.
            Mam teraz dylemat, co zrobić z następnymi szczepieniami. Boje się, że to się
            powtórzy. Jak często powinnam ją szczepić skoro nie jest kotką wychodzącą? No i
            kiedy zrobić jej tą przepuklinę?...Po ostatnich przeżyciach chyba nie będzie
            chciała wejść do transportera.
            Pozdrawiam
            • wiesia.and.company Re: Powikłanie po szczepionce?? 21.04.05, 16:13
              Tak myślę, że lepiej zapytać weterynarza. Mój powiedział (po jednorazowej
              szczepionce dla -tygodniowej kotki), że jako niewychodzącej mogę, ale nie muszę
              szczepić przypominająco co roku. Teraz są chyba szczepionki przyjmowane z
              częstotliwością 2 lat (nie wiem dokładnie, bo moje koty, poza tą jedną nie są
              szczepione).I tak oczywiście zapytam go raz jeszcze przy najbliższej okazji.
              Co do przepukliny - to też zapytaj. Wiem, że kotom na ogół przepuklina nie
              przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, bardzo rzadko wkręca się w jelita lub
              może na odwrót. Jeśli na razie nic nie zagraża, to nie rób operacji, bo zawsze
              jest to operowanie inwazyjne, na otwartym brzuszku, pod narkozą, która też
              różnie jest przyjmowana. Zapytaj lekarza, no chyba żeby Cię okropnie namawiał i
              to budziłoby podejrzenia, że zależy mu na pieniądzach za wszelką cenę (może
              popytaj innych pacjentów - taka mała niewymuszona pogawędka-sonda w poczekalni).
              Życzę zdrowia. I nie denerwuj się, do podjęcia decyzji w sprawie szczepionki
              masz dużo czasu i w sprawie przepukliny na pewno też (skoro do tej pory lekarz
              nic nie zalecał).
              • siberia Re: Powikłanie po szczepionce?? 21.04.05, 17:29
                Dzięki za dobre słowo!
                Rok temu wet oglądał przepuklinę i powiedział, że nie ma się czym martwić. Tyle,
                że z moich obserwacji wynika, że ona się powiększa. Teraz byłam u innego weta,
                który stwierdził, że trzeba zrobić operację kiedy jeszcze kotka jest młoda. Na
                narkoze zareagowała bez problemów (przy sterylizacji).
                Ze szczepieniem Kicioła dam sobie chyba spokój.
                Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka