Dodaj do ulubionych

Nie chce jeść suchej karmy :-(

25.05.05, 19:47
Witam wszystkich serdecznie. Przez mój dom przewinęło się trochę kotów, więc
różne dziwne rzeczy w ich wykonaniu i choroby widziałam, na pewno nie
wszystkie i wiele jeszcze przede mną wink
Moja kicia nie chce jeśc suchej karmy. Zdaję sobie sprawę, że
dla niej byłoby lepiej gdyby jadła (na zęby np) Teraz lato idzie, upały, jedzenie
z puszki (albo domowe) szybko się psuje jak coś na miseczce zostanie itd...
Jak była mała to uwielbiała suche ale po paru miesiącach jej przeszło, teraz
nie tknie suchego. Od 5 lat z nią walczę w tej sprawie ale ciągle przegrywam,
może Wy macie jakieś światłe pomysły jak ją, kurczę, przekonać.
Obserwuj wątek
    • jahreshka Re: Nie chce jeść suchej karmy :-( 26.05.05, 09:40
      Nie wiem, czy to światły pomysł, ale:
      - proponuję podsuwać kotu różne karmy - nie wszystkie przecież "podchodzą",
      - suchą karmę można rozmiękczyć wodą (jednak wtedy jej prtzewaga nad mokrymi w
      upalne dni znika...).
      Mój kot wcina tylko suche. Próbowaliśmy z saszetkami, ale nie spotkało się to z
      uznaniem ze strony wysublimowanego kociega podniebienia.
      Pozdrawiam!
      • mam_to_w_nosie Re: Nie chce jeść suchej karmy :-( 26.05.05, 11:47
        jahreshka napisała:

> Nie wiem, czy to światły pomysł, ale:
        > - proponuję podsuwać kotu różne karmy - nie wszystkie przecież "podchodzą",

Pomysł jest jak najbardziej ok ale ja już go wypróbowałam. Kupowałam
        przeróżne karmy dostępne na rynku, zarówno jeśli chodzi o smak jak i o producenta,
        na nic. Mój kot protestuje przeciewko suchej karmie sad Usiłowałam jej dodawać
        suche do jej ulubionych potraw, kończyło sie na tym, że suche wypluwała.
        Chcialam ją wziąć na przeczekanie i nie dawałm nic oprócz suchego to opczywiście
        ja łamałam się pierwsza bo bałam się, ze zagłodzę kota wink Uparta jest bestia.
        • maga785 Re: Nie chce jeść suchej karmy :-( 26.05.05, 12:18
          Niestety wiem co to jest za problem mój Maksio od małego nie je suchej karmy
          tylko pokarm z puszek.Probowałam go wiele razy przegłodzic ale to nic nie dało
          bo kot był tak nachalny, tak wył ze to ja zawsze odpuszczałam a nie on.Konczylo
          sie to tym że miał ciagle zapalenia jamy ustnej i trzeba mu było myc pasta
          zeby.Teraz psikam mu specjalnym sprayem zęby i jest spokoj nie choruje ale tego
          bardzo nielubi.Z drugiej strony ma za swoje bo suchego jesc nie chce.Możesz
          sprobowac mu wsypac do miseczki troche kociej mietki lub posmarowac brzeg
          miseczki walerianą może to pomoze.Tak zrobiła moja mama i sie z jej kotka
          udało.Niestety mnie sie nie udało moj kot waleriane zlizał a kociej mietki sie boismile
        • karola_20 Re: Nie chce jeść suchej karmy :-( 26.05.05, 12:28
          Może kotek ma trudności z pogryzieniem suchej karmy? Może to powód chorych
          zębów, czy dziąseł? Często się tak zdarza. Sucha karma jest twarda i może
          sprawiać kotkowi ból przy gryzieniu. Radziłabym pójść obejrzeć ząbki u weta. Od
          1 do 20 czerwca jest ogólnopolska akcja kontroli zebów, bezpłatna.
          www.usmiechpupila.pl/index.php
          A karmę dla kotka moge polecić z serii Royal Canin, większosć kotów pochłania
          ją ze smakiem. Moja Nusia uwielbia Oral Sensitive-na ząbki i Beauty & Fit- na
          ładne futerko.
    • narysuj.mi.baranka Re: Nie chce jeść suchej karmy :-( 26.05.05, 19:34
      Moje Kjoto tez nie je suchego. Jak wyjezdzam to sila rzeczy zostawiam samo
      suche.
      Nie wiem, czy to nie jest zbyt brutalne, ale moze dawaj jej mniej mokrego. Albo
      zmien troche godziny kiedy wykladasz do miseczki, np ostatni raz daj jej
      popoludniu a na cala noc zostaw tylko suche.
      Moze dajesz jej za duzo mokrego skoro zostaje w miseczce?
      • wiesia.and.company Re: Nie chce jeść suchej karmy :-( 27.05.05, 11:42
        A może zwyczajnie czuje, że to twarde takie, kłujące jej żołądek dosyć długo w
        żołądku zalega? Może też jej normalnie nie smakować (a co tam, nie każdy lubi
        chlebek chrupki, a woli bułeczki). Różne posypki z zachęcaczami zapachowymi
        (Biogen Kt i z minerałami) powodują, że posypka jest zlizana, a reszta tfu, tfu
        niech tam sobie leży. Tak robi moja jedna kotunia. I już - tak ma. Woli mięso.
        Pozdrowienia
    • mam_to_w_nosie Re: Nie chce jeść suchej karmy :-( 28.05.05, 10:42
      Serdeczne dzięki wszystkim za rady. Kicia ma zęby w porządku, co jakiś czas sprawdzam
      to u weta, spróbuję z tą walerianą i kocią miętką. Ale pewnie ona po prostu tak
      ma, że nie lubi suchego i guzik ją obchodzi, że lepiej dla niej by bylo jakby
      od czasu do czasu zjadła coś suchego. Nie rozumiem tylko, czemu jak była mała
      to lubiła suchą karmę...
      Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
    • dalija26 Re: Nie chce jeść suchej karmy :-( 30.05.05, 09:18
      Elmo zaczal jesc suche dopiero po kastracji.i Whiskas i Kitekat mu smakował..ale
      ostatnio kupuje tylko Rayal Canin z roznych serii i mieszam.Hitem jest "Persian
      " z "Young Male" mimo iz kocie moje Persem nie jest.Karma RC "dla wybrednych"
      przeszla bez wiekszych rewelacji.ale suche ma caly czas w miseczce jako
      uzupelnienie jedzenia bo rano i tak dostaje miecho.jakby tego nie dostal to
      dopiero mialabym awanture!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka