Dodaj do ulubionych

Jak wyczyscic kotu nosek ?

03.08.05, 17:55
Od dwoch dni moj Zur chodzi z czarnym babokiem w nosku. Sadze, ze sa to
resztki kociego "paszteciku". Probowalam usunac to wacikiem nasaczonym
oliwka, ale nie pomoglo, brud jest suchy i przyklejony do siersci sad
Nie chcialam meczyc biedaka, ale dzisiaj wieczorem sprobuje jeszcze raz
usunac to paskudstwo. Czy macie moze jakies wyprobowane i niezawodne sposoby
na czyszczenie brudnego kociego noska ?
Pozdrawiam,
Ola
Ps A tyle razy prosilam kota, zeby nie wkladal do miseczki calej mordki sad
Chyba miska jest za gleboka na czteromiesiecznego "fotfora"..
Obserwuj wątek
    • mirmunn Re: Jak wyczyscic kotu nosek ? 03.08.05, 19:22
      Może namoczyć nosek wacikiem z wodą - przytrzymać przy nosku, jak Żur śpi na
      kolankach?
      A propos misek - czytałam gdzieś w necie, że koty w ogóle nie lubią głębokich
      miek, bo drażnią im wąsiki. Maksik zawsze w głebokiej zostawiał karmę na dnie i
      nie chciał jeść, musiałam mu dosypywać, żeby była grubsza warstwa. Teraz
      zmieniłam mu eksperymentalnie miskę na płytką i nie ma problemu. Zjada od razu
      całą porcję - jedna warstwa karmy - do czysta. A przy myciu misek zobaczyłam
      przypadkiem nalepki - mała głęboka była "dla psa" , mała płytka - "dla kota".
      Może zmień Żurowi miskę, tak, aby miał jedną warstwę karmy i nie "topił" noska??
        • wiesia.and.company Re: Jak wyczyscic kotu nosek ? 04.08.05, 10:27
          Też kiedyś rozmaczałam te twarde brudziki w kącikach noska. Teraz po prostu
          paznokciem zdrapuję. Raz i drugi, jak nie zejdzie, to chwilowo odpuszczam,
          potem znów. Jedna kotka ma tak stale w kącikach noseczka. Nawet się nie opiera
          takiej mojej "brutalności", więc jakiegoś dyskomfortu nie ma.
          Pozdrawiam
          • pixie65 Re: Jak wyczyscic kotu nosek ? 04.08.05, 11:36
            Moja Dzidzia prowdzi nieustający (od dzieciństwa) katar , w związku z czym
            oprócz zbierania go ze ścian i podłogi, staram się tę sytuację opanować z
            lepszym lub gorszym rezultatem. Ponieważ kiedy była maleńka chorowała razem z
            rodzeństwem na koci katar wszystkie miały płukane noski ciepłą wodą z solą (tak
            podobno czyści się noski niemowlętom).Do tego celu używałam i używam nadal
            patyczka do czyszczenia uszu, który nasączony tym roztworem delikatnie wyciskam
            na brzegu kociego noska, żeby kropelka wpłynęła do środka...To rozmiękcza
            wydzielinę i jak kociej sobie jeszcze po tym kichnie nos można uznać za
            wyczyszczony. Ewentualnie paierowym ręcznikiem wycieram kota, ścianę i siebie...
            • kociamamusia Re: Jak wyczyscic kotu nosek ? 04.08.05, 12:24
              Zgadza się.Ja mam kota z zatkanymi kanalikami łzowymi i czyszczę ciągle oczy.Nos
              też często bywa przytkany.Wtedy biorę patyczek do uszu, delikatnie zwilżam
              gliceryną i wyciągam ciemne skwary z noska, Nie próbowałam wody z solą, jakoś mi
              to brzmi dziwnie...brrr.Namaczanie też stosujemy, ciepła woda, albo grubsza
              warstwa gliceryny i dalej j.w.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka