Dodaj do ulubionych

italianistyka Poznań, Kraków

02.10.04, 19:57
witam:) będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje na ten temat(zwłaszcza
te mniej oficjalne bo strony uczelni przejrzałam juz wzdłuż i wszerz)
Obserwuj wątek
        • elf Re: italianistyka Poznań, Kraków 21.10.04, 22:09
          Eeeee, nie sądzę z tym doktoratem:) Chociaż może się coś zmieniło?
          Italianistyka poznańska była za moich czasów (skończyłam w 2000 roku) i nadal
          jest jedynie częścią ogólniejszej jednostki filologii romańskiej. Wykładowców
          tu niewielu, żadnego z tytułem profesora (za moich czasów przyjeżdżał Salwa z
          Warszawy, teraz już nie). No chyba że ktoś przez te 4 lata został profesorem,
          ale z tego co wiem dwoje z trzech doktorów (bo tylu było) zrezygnowało z pracy
          na uczelni / wyjechało. Jako lektorzy nie przyjeżdżały do nas osoby skierowane
          oficjalnie (ci jechali do Wwy i Krakowa), tylko zupełnie przypadkowe, np.
          włoscy studenci polonistyki czy rusycystyki, którzy o nauczaniu swojego jezyka
          mieli niewielkie pojęcie (do tego wbrew pozorom nie wystarczy być Włochem:-)
          Godzin francuskiego mieliśmy tyle samo co włoskiego do 3. roku, co roku dwa
          egzaminy praktyczne - była to właściwie podwójna filologia, tylko oczywiście
          żadnego papieru na ten francuski nie dawali:(
          Na mojej obronie pracy mgr mówiłam po polsku, bo wprawdzie moja pani promotor
          (doktor) znała świetnie włoski, ale już recenzent (profesor romanistyki, bo
          innego nie było) bardzo słabo i niewiele rozumiał. Dla mnie było łatwiej, ale
          czy o to chodzi?... Zdarzał się też kosmiczny bałagan z zajęciami, np. pod
          koniec roku okazywało się że mielismy mieć jakis przedmiot, ale go nie
          mieliśmy - czasem miałam wrażenie, że tam w ogóle nie było programu studiów.
          Podsumowując: na podstawie moich doświadczeń odradzam Poznań. Wydział malutki,
          taka samo kadra, biblioteka prawie żadna, o mozliwosciach stypendium np.
          zapomnij. Ale - może - coś się zmieniło, może niech się wypowie ktoś kto nadal
          tam studiuje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka